Поклейка вінілових шпалер

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.02 з 10 на основі 9 оцінок
поклейка вінілових шпалер

Вінілові шпалери – вибір любителів розкоші

Вінілові шпалери – чудовий варіант для людей, яким набридла буденність, для тих, кому важливо час від часу підкреслювати свій статус як власника приміщення, власний витончений смак і прагнення до прекрасного. Обклеювання стін вініловими шпалерами необхідне тоді, коли є бажання мати довговічне, зносостійке покриття, яке не боїться вологи і прямого сонячного світла.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Виконання робіт з наклеювання вінілових шпалер приховує в собі безліч нюансів (при роботі з різними типами вінілових шпалер слід враховувати специфіку їх наклеювання та особливості підготовчих робіт). В даному випадку краще буде звернутися до професіоналів своєї справи, які допоможуть вашим стінам прикраситися якісним вініловим покриттям. Фахівці компанії «ТеплоКомфорт» мають великий досвід у наданні подібних послуг і пропонують:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання підготовчих робіт (вирівнювання стін: гіпсокартоном, шпаклівкою, а також внутрішнє утеплення).
  • Виконання суміжних робіт (оздоблення стін: плиткою, вагонкою, ламінатом та ін.).
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (в квартирах, будинках, офісах).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Слід враховувати той факт, що тільки комплексний підхід дозволяє здійснювати поетапний контроль якості у будь-якій роботі і добитися в підсумку зниження її вартості.

Вартість поклейки вінілових шпалер у Києві

Назва роботи Од. вим. Ціна
(без матеріалу)
Наклеювання шпалер
Наклеювання вінілових шпалер на стіни (без підбору малюнка) м² від 135 грн
Наклеювання вінілових шпалер на стіни (з підбором малюнка) м² від 140 грн
Наклеювання вінілових шпалер на стелю м² 160 грн
Підготовчі роботи
Видалення старих шпалер зі стін м² від 80 грн
Ґрунтування стін перед обклеюванням м² від 60 грн
Видалення старих шпалер зі стелі м² від 110 грн
Ґрунтування стелі перед обклеюванням м² від 230 грн
Додаткові роботи
Наклеювання плінтуса (багета, фриза) на стелю п.м. від 30 грн
Наклеювання молдінга (багета, фриза) на стіни п.м. від 35 грн
Монтаж плінтуса (багета, фриза) на підлогу п.м. договірна

Детальніше ознайомитися з вартістю робіт з наклеювання інших видів шпалер, а також з цінами на обробку стін і стель можна на сторінці: прайс на оздоблювальні роботи.

Види вінілових шпалер

види вінілових шпалер Незважаючи на все різноманіття вінілових шпалер, варто виділити п'ять базових типів, з якими ви можете ознайомитися нижче.

Структурні шпалери на основі спіненого вінілу

Відзначаються об'ємною пухкою консистенцією зі всілякими візерунками і забарвленням лицьової сторони. Найчастіше на них наявна велика кількість блискіток, ними рясніє верхній шар шикарного полотна. Цей тип шпалер чудово впишеться в приміщення з нерівностями стін, оскільки його товсте покриття ідеально нівелює дефекти поверхні. Також спінений вініл можна використовувати, якщо необхідно обклеїти дерев'яні поверхні, фанеру або ДВП. Саме такі шпалери рекомендують брати під фарбування, причому повторювати процес можна до тих пір, поки не почнуть згладжуватися об'ємні візерунки.

Вінілові шпалери гарячого тиснення

Цей тип включає два підтипи: важкий і компакт-вініл. Перший різновид являє собою максимально потовщене полотно різних відтінків з усілякими візерунками. Його недоліком є складність наклеювання. До того ж масивне покриття погано пропускає повітря, що може спровокувати появу під ним грибка. Компакт-вініл високо цінується дизайнерами, оскільки добре імітує різні типи поверхонь (цегла, текстиль, дерево тощо). А ще такі шпалери досить міцні і довговічні, а також вологостійкі і не вигорають на сонці.

Вінілові шпалери з шовкографією

Найбільш красивий тип вінілу, неповторного ефекту і благородства якому надають вплетені у верхній шар шовкові нитки. Полотно виготовляється на паперовій основі, а зовні буває як гладеньким, так і рельєфним, з дуже соковитими, насиченими кольорами. Обклеювання стін таким покриттям надає приміщенню додаткової розкоші і величі. Як і попередній тип вінілових шпалер, вони також характеризуються значною міцністю і довговічністю. Гармонійно впишуться у різні коридори, спальні та просторі вітальні.

Поліплен (шпалери, що миються)

Настінне покриття, що миється – ідеальне рішення для кухонь, ванних і дитячих кімнат, в яких стіни регулярно контактують з водою або необхідне вологе прибирання. Такий тип вінілових шпалер буває як з гладенькою, так і зі спіненою текстурою, що покрита декількома захисними шарами. Вони складаються з суміші полівінілхлориду з різними стабілізаторами, пластифікаторами, пігментами та іншими добавками.

Випарений (твердий) вініл

Різновид вінілових шпалер, що набуває все більшої популярності. Користується значним попитом завдяки своїм гіпоалергенним властивостям і безпечності для навколишнього середовища. В його основі – тришаровий папір, вкритий пропареним полівінілхлоридом, який очищений від усіх шкідливих і потенційно небезпечних речовин, здатних до випаровування. З огляду на цей факт, Європейська незалежна екологічна експертиза відзначила випарені вінілові шпалери сертифікатом якості, саме тому вони вважаються найбільш вдалим варіантом для опорядження дитячих спалень і маленьких однокімнатних квартир.

Поради щодо вибору відповідного типу

При виборі вінілових шпалер вирішальним фактором є приміщення, в якому вони будуть використовуватися. Якщо це ванна кімната або кухня, то тут підійде тільки поліплен, підібрати який допоможе відповідний маркувальний значок (від однієї хвилі – для вологостійких полотен до хвилі і гребінки – для вінілу, який можна мити губкою або щіткою). У разі, коли є бажання періодично змінювати колір інтер'єру, рекомендується придбати спінений вініл під фарбування. Для спалень краще підійдуть «дихаючі» шпалери на флізеліновій основі, а ось важкий вініл і шовкографія стануть хорошим рішенням при декоруванні коридорів і просторих залів.

Маркування шпалер, що миються

маркування вінілових шпалер

Не менш важливим фактором при виборі вінілових шпалер повинна бути їх безпечність для здоров'я людини. Найбільш оптимальними варіантами є шпалери на флізеліновій основі і твердий вініл. У будь-якому випадку слід звернути увагу і на наявність запаху від полотна. В першу чергу в ньому не повинно бути ноток ацетону. Також вінілові шпалери мають бути сухими, якщо ж верхній шар маслянистий на дотик – краще від такої покупки відмовитися.

Плюси та мінуси вінілових шпалер

Переваги вінілових шпалер

До основних плюсів вінілових шпалер відносяться міцність і довговічність їх матеріалу, а також вологостійкість і можливість використання їх в будь-яких типах інтер'єру. Розглянемо названі переваги по порядку.

Міцність

Завдяки своїй багатошаровій структурі вінілові шпалери вигідно відрізняються за міцністю від паперових аналогів. Деформувати полотно вінілових шпалер під час обклеювання стін практично неможливо.

Довговічність

Випливає з попереднього пункту і дозволяє настінному покриттю служити вірою і правдою довгі роки, без зміни початкового кольору і форми візерунків.

Вологостійкість

Зробивши вибір на користь відповідного різновиду вінілових шпалер, їх можна спокійно мити, сміливо протирати вологою ганчіркою, губкою і навіть чистити за допомогою щітки (якщо це дозволяє маркування).

Універсальність

Головна перевага вінілового покриття. Саме тому його можна підібрати під дизайн будь-якого інтер'єру – від затишного кантрі до промислового лофту. Завдяки таким шпалерам на стінах можна створити ефект дерева, оксамиту, каменю, цегли та інших оздоблювальних матеріалів.

Недоліки вінілових шпалер

Крім досить великої кількості переваг, вініловим шпалерам притаманні серйозні недоліки, які, при бажанні, можна нівелювати.

Токсичність

Суперечки навколо питання щодо шкідливості вінілових шпалер досі не вщухають. Не виключено, що дешеві полотна низької якості під дією хімічних речовин з шпалерного клею дійсно можуть виділяти в приміщення формальдегідні пари, але якщо купити якісні вінілові шпалери, то такої проблеми вдасться уникнути.

Повітропроникність

Іноді звучать скарги на нездатність вінілових шпалер пропускати повітря, що сприяє появі на стінах грибка і патогенних мікроорганізмів. Ця проблема легко вирішується придбанням вінілових шпалер на флізеліновій основі.

Труднощи ремонту

Якщо у людини відсутній досвід роботи з масивними двошаровими полотнами, у неї дійсно можуть з’явитися проблеми при наклеюванні вінілових шпалер. До того ж, висихаючи, такі шпалери можуть дати помітну усадку, що призведе до появи просвітів на стиках між ними. Флізелінова підкладка вінілових шпалер допоможе вирішити і цю проблему, помітно знижуючи вагу полотна.

Ціна

Якісні вінілові шпалери – задоволення не дешеве, проте їх висока вартість повністю окупається тривалим експлуатаційним періодом і завидною стійкістю до механічних впливів, вологи і забруднень.

Технологія наклеювання вінілових шпалер

Як і у випадку з іншими видами шпалер, вініл потребує правильної підготовки поверхонь під обклеювання і подальшого дотримання всіх необхідних технологічних нюансів під час самого процесу.

Підготовка стін

видалення шпалер Перш ніж приступити безпосередньо до наклеювання вінілових шпалер, необхідно ретельно підготувати поверхню стін. Якщо мова йде не про квартиру в новобудові, то на стінах, як правило, вже є попереднє оздоблення, яке слід зняти.

Позбутися старих шпалер можна за допомогою звичайного шпателя. Якщо насухо шпалери зняти не виходить, то рекомендуємо розмочити їх поверхню гарячою мильною водою, використовуючи для цього валик.

Масляну фарбу або емаль краще стерти за допомогою дриля зі спеціальною щіткою-насадкою із металу. Водоемульсійні фарби можна досить легко змити, використовуючи вологу губку.

Далі слід провести глибоке ґрунтування поверхні, почекати, поки вона висохне, і приступати до шпаклювальних робіт. Причому в більшості випадків достатньо одного шпаклювального шару, фінішний шар часто не використовується, так як вінілові шпалери не дуже вибагливі до якості підготовки поверхні. Наступний етап включає в себе обробку стіни наждачним папером, тим самим забезпечується необхідна для подальшої роботи рівність поверхні. Після цього стіну необхідно ще раз проґрунтувати.

Коли всі підготовчі роботи закінчено, рекомендується накреслити на стіні вертикальну лінію, яка стане відправною точкою для рівного наклеювання обраних вінілових шпалер. Це можна зробити за допомогою звичайного виска, встановленого під стелею біля однієї зі стін.

Етапи обклеювання

Перед початком робіт слід уважно ознайомитися з правилами наклеювання вінілових шпалер. Пропонуємо вашій увазі поетапну інструкцію.

наклеювання вінілових шпалер на стіну1. Підготовка полотна. Рекомендується нарізати необхідну кількість смуг, при цьому не забуваючи залишати 10-сантиметрові припуски по їх довжині. У разі якщо на зовнішній стороні шпалер є малюнок, необхідно якомога ретельніше підбирати по висоті суміжні полотна. Далі слід поскладати нарізані сусідні полотна шпалер одне на одне малюнком вниз, але не більше ніж по 10 полотен. При цьому кожну смугу рекомендується зміщувати відносно нижньої на 10-15 см.

2. Нанесення клею. При наклеюванні вінілових шпалер на флізеліновій основі клей потрібно наносити тільки на стіну (даний нюанс багато в чому залежить від типу основи шпалер і зазначений в інструкції). Починати цю роботу можна коли ґрунтовка повністю висохне. Спершу за допомогою клею готується фрагмент стіни під перше полотно, потім клей поетапно наноситься на поверхню, призначену для другої смуги і т.д.

3. Наклеювання шпалер. Краще всього цю роботу виконувати удвох, коли одна людина приклеює верхній край полотна, а інша – утримуючи нижню частину смуги, забезпечує точність співвіднесення крайки з проведеною раніше вертикальною лінією. Полотно необхідно злегка притиснути до стіни і, використовуючи м'яку щітку, витіснити бульбашки повітря у напрямку від центру до країв зверху і вниз. Потім слід витерти надлишок клею, який буде виступати по краях полотна. Для цих цілей добре підійде чиста ганчірка. Сусідні фрагменти шпалер важливо клеїти впритул, залишаючи рівні стики один до одного.

4. Обрізування вінілових шпалер. Зайвий матеріал, який залишається біля стелі і над плінтусом, необхідно зрізати під лінійку за допомогою канцелярського ножа. Нижній край полотна загинається на 4-6 мм на плінтус. Важливо, щоб ніж був гострим, інакше шпалери можуть зім'ятися або навіть порватися.

5. Наклеювання в проблемних місцях. До умовно складних можна віднести роботи з наклеювання вінілових шпалер:

  • по кутках;
  • біля розеток і вимикачів;
  • за батареями.

Виконати ці роботи можна і самостійно, але краще все-таки скористатися допомогою фахівців, щоб не довелося потім переробляти вдруге. Компанія «ТеплоКомфорт» надасть майстрів, які з легкістю виконають обклеювання шпалерами, значно заощадивши ресурси і час замовника.

Висновки

Насамкінець хочемо зазначити, що підбір і наклеювання шпалер – процес досить складний і копіткий і вимагає професіоналізму. Особливо це стосується вінілових шпалер – дорогого і примхливого матеріалу. І якщо вами вже прийнято рішення побалувати себе цим видом декору, варто згадати фразу – «економія повинна бути економною». Консультація фахівців компанії «ТеплоКомфорт» безкоштовна, а виклик майстрів обійдеться набагато дешевше, ніж зіпсовані рулони вінілу і ваші негативні емоції!