Поклейка склошпалер

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 8.93 з 10 на основі 6 оцінок
наклеювання склошпалер

Склошпалери – практичний вибір сучасності

Склошпалери названі так, оскільки виготовляються з використанням скловолокна. Вони відрізняються універсальністю застосування і чудовими експлуатаційними властивостями. Завдяки своїй міцності склошпалери характеризуються підвищеною зносостійкістю і придатністю до перефарбування, що робить їх дуже довговічним покриттям, термін експлуатації якого може сягати тридцяти років.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Як і у випадку з іншими оздоблювальними матеріалами, роботи з наклеювання склошпалер – процес багатоетапний і приховує безліч «підводних каменів». Тому виконання всього комплексу завдань краще доручити професійним бригадам, які мають великий досвід в наданні подібних послуг. Компанія «ТеплоКомфорт» спеціалізується на даному виді діяльності і пропонує:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання підготовчих робіт (вирівнювання стін: гіпсокартоном, шпаклівкою, а також внутрішнє утеплення).
  • Виконання суміжних робіт (оздоблення стін: плиткою, вагонкою, ламінатом та ін.).
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Допомога з доставки будматеріалів і прибиранні сміття.

Для того щоб склошпалери прослужили тривалий час, необхідно комплексно підійти до їх наклеювання та підготовчих робіт. Такий підхід забезпечить безперервний контроль якості на всіх етапах виконання, знижуючи при цьому кінцеву ціну ремонту.

Вартість поклейки склошпалер у Києві

Назва роботи Од. вим. Ціна
(без матеріалу)
Наклеювання шпалер
Наклеювання склошпалер на стіни м² від 230 грн
Наклеювання склошпалер на стелю м² від 240 грн
Додаткові роботи
Фарбування склошпалер у 1 шар м² від 220 грн
Фарбування склошпалер у 2 шари м² від 230 грн
Підготовчі роботи
Видалення старих шпалер зі стін м² від 80 грн
Ґрунтування стін перед обклеюванням м² від 60 грн
Видалення старих шпалер зі стелі м² від 110 грн
Ґрунтування стелі перед обклеюванням м² від 230 грн

Детальніше ознайомитися з вартістю робіт з наклеювання інших видів шпалер, а також з розцінками на підготовчі роботи та наклеювання багетів можна на сторінці: прайс на оздоблювальні роботи.

Види склошпалер

види склошпалер Існує кілька різновидів таких полотен, що відрізняються між собою за фактурою і складністю візерунків.

Гладенькі склошпалери (малярське склополотно) – матеріал низької щільності з рівною фактурою, який у народі називається – «павутинка».

Рельєфні склошпалери – більш щільний матеріал, який застосовується для фінішної обробки. Вони настільки міцні, що зіпсувати такі шпалери під час наклеювання і подальшої експлуатації практично неможливо.

Існує безліч варіантів рельєфності таких шпалер.

Склошпалери з простим (фактурним) малюнком – виготовляються на стандартних ткацьких верстатах. Склошпалери зі складним (елегантним) малюнком – для їх виготовлення використовують жакардовий ткацький верстат, за допомогою якого створюється складний структурний візерунок.

Плюси та мінуси склошпалер

Переваги склошпалер

Переваги шпалер на основі скловолокна отримали високу оцінку як у професійних дизайнерів, так і у любителів робити ремонт «власноруч», адже завдяки їм відкриваються практично необмежені можливості для польоту творчої думки.

Екологічна чистота матеріалу

За рахунок натуральності своєї основи (глина, пісок, доломіт, сода) склошпалери абсолютно безпечні для людини і навколишнього середовища, а також не перешкоджають «диханню» стін.

Гіпоалергенність

Покриття зі скломатеріалу не накопичують на своїй поверхні часточок пилу, пилок та інші потенційні алергени, тому рекомендовані до застосування в дитячих кімнатах і для людей з підвищеною чутливістю.

Пожежобезпечність

Завдяки вираженим протипожежним властивостям, даному матеріалу не загрожує ризик загорання від випадкової іскри, і тому його сміливо можна використовувати для обробки кухонних покриттів, що знаходяться в безпосередній близькості до джерел підвищеної температури.

Вологостійкість

Склополотно не сприяє утворенню на своїй поверхні конденсату, оскільки воно не пропускає вологу. Саме тому під таким покриттям не з’являються грибки і цвіль, що позитивно відображається на здоров'ї людей і стані стін.

Міцність та довговічність

Структура склошпалер відрізняється чудовою зносостійкістю, що обумовлює тривалий термін експлуатації.

Простота використання

Стійкість до механічних навантажень, а також несприйнятливість до вологи дозволяють без проблем доглядати за полотнами на основі скловолокна, використовуючи для забезпечення їх чистоти і красивого зовнішнього вигляду миючі засоби.

Можливість багаторазового фарбування

Однією з найголовніших переваг склошпалер є можливість застосування латексних або акрилових фарб для поновлення їх зовнішнього вигляду. Причому різні джерела вказують на здатність таких покриттів витримувати без помітної втрати якості текстури від 15 до 20 перефарбовувань.

Недоліки склошпалер

Незважаючи на велику кількість сильних сторін, склошпалери не позбавлені і недоліків, особливо якщо мова йде про продукцію, виготовлену кустарними методами.

  • висока вартість якісних рулонів;
  • значні витрати фарби під час оновлення зовнішнього вигляду шпалер;
  • може з’являтися подразнення від прямого контакту скловолокна з незахищеними ділянками тіла під час робіт;
  • за неправильного наклеювання можуть відклеюватися від поверхні під дією власної ваги;
  • недоліком якісних полотен є труднощі демонтажу їх зі стіни під час чергового ремонту;
  • дешеві матеріали можуть рватися під час наклеювання або навіть потріскатися вже при розгортанні рулону;
  • неякісні шпалери можуть втратити гарний зовнішній вигляд вже після другого фарбування.

Технологія наклеювання склошпалер

Обклеювання стін шпалерами на основі скловолокна процес не надскладний, але для його успішної реалізації слід все-таки врахувати ряд нюансів.

  1. Використовувати спеціальний клей для склошпалер.
  2. Під час наклеювання шпалер не давати їм сильно намокнути від клею.
  3. Завчасно підготувати поверхню стіни, усунув помітні дефекти.
  4. Варто враховувати особливість модифікованого крохмалю, який використовується для скріплення скловолокна. При контакті з клеєм для шпалер ця речовина вступає в реакцію, посилюючи зчеплення з поверхнею стіни.

Підготовка стін до обклеювання

Якість обклеювання склошпалерами (як і при роботі з іншими настінними покриттями) безпосередньо залежить від рівня підготовки поверхні стіни. Для початку слід за допомогою металевого скребка зняти залишки попередніх шпалер. Якщо дана процедура викликає труднощі, старе покриття можна ретельно змочити великою кількістю гарячої води. Потім необхідно зробити вирівнювання стін під шпалери. Після чого потрібно дочекатися повного висихання поверхні.

Не страшно, якщо стіни мають незначні нерівності, оскільки, завдяки фактурності склошпалер, даний недолік маскується за рахунок товщини скловолокна.

Щоб додатково захистити поверхню від появи цвілі, рекомендується обробити її фунгіцидною (протигрибковою) сумішшю, а потім за допомогою звичайного малярного валика покрити ґрунтовкою глибокого проникнення.

Особливості підготовки стін із гіпсокартону

Якщо стіни покриті гіпсокартоном, то спершу необхідно обробити їх ґрунтовкою глибокого проникнення, закрити нею внутрішні кути і стики. Потім слід зашпаклювати шви, зміцнивши їх склополотном або армуючою стрічкою. Від надлишків повітря під смужкою можна позбутися за допомогою шпателя. Не завадить і додаткова проклейка армування з використанням ПВА. Особливу увагу варто звернути на шпаклювання саморізів.

Після висихання поверхні її акуратно шліфують наждачним папером. Потім закріплюють результат ще одним шаром фінішної шпаклівки. Далі поверхню потрібно прогрунтувати і стіна готова до обклеювання скловолоконними шпалерами.

Наклеювання склотканинних шпалер

наклеювання склошпалер Перед тим як почати оздоблювальні роботи, необхідно переконатися у відсутності в кімнаті протягів. Бажано також, щоб на робочу поверхню не потрапляли прямі сонячні промені. Не варто забувати і про розмітку стіни вертикальними лініями.

Обов’язково варто подбати про особисту безпеку і комфорт. В процесі роботи зі скловолокном воно може кришитися і утворюються дрібні осколочки, під час контакту яких з незахищеними ділянками шкіри часто виникає сильне подразнення. Тому одяг при роботі з такими шпалерами повинен включати:

  • робочі рукавиці;
  • сорочку з довгими рукавами;
  • закрите взуття.

Спочатку слід нарізати скловолокно смугами потрібної довжини і зробити попередню підгонку фігурних елементів і малюнків (якщо такі є). Потім до стіни, обробленої клеючим розчином, прикладається відповідна склотканинна заготовка і дбайливо розгладжується пластиковим шпателем плавними рухами від центру полотна до його країв, щоб позбутися пухирців повітря і розрівняти складки.

Зайвий клей рекомендується видаляти чистою вологою ганчіркою. Надлишки матеріалу під стелею і над плінтусом акуратно відрізають за допомогою канцелярського ножа.

Відповідно до правильної технології наклеювання, сусідні полотна прикладаються і наклеюються в стик одне до одного.

Фарбування склошпалер

фарбування склошпалерОднією з переваг склошпалер є їхня здатність витримувати - без відчутної втрати фактури малюнка - велику кількість перефарбовувань. Ця особливість активно використовується під час оновлення інтер'єрів і користується величезним попитом серед дизайнерів.

Чи є необхідність фарбувати склошпалери?

Відповідь на це питання залежить від естетичних смаків і уподобань власника помешкання. Якщо відтінок шпалер підходить під загальний дизайн приміщення, то можна обійтись і без фарбування.

Але найчастіше такі полотна через свою блідість виглядають на стіні невиразно, і тоді єдиним правильним рішенням буде вибір на користь зміни кольору на більш яскравий і насичений.

Якою фарбою фарбувати склошпалери?

Кращим вибором є екологічно безпечна водно-дисперсійна фарба, в числі незаперечних переваг якої вогне- та водостійкість, повітропроникність і відсутність власного запаху. Також важливо відразу правильно підібрати колір і відтінок, з огляду на той факт, що занадто яскравий - «ядучий» - дизайн житлових приміщень досить швидко набридає, викликаючи потребу в черговому перефарбовуванні.

Технологія фарбування склошпалер

Розпочинати фарбування подібних покриттів варто тільки після того, як вони повністю висохнуть, а для цього, як правило, потрібно зачекати пару днів після завершення робіт з наклеювання. Спершу необхідно вибрати зручний малярний інструмент, в даній ситуації добре підійде валик з довгим ворсом або велика макловиця. Будь-які малярні роботи найкраще виконувати при яскравому освітленні, що допоможе помітити всі пропущені елементи текстури. Безпосередньо перед фарбуванням шпалери ґрунтують із застосуванням розведеного шпалерного клею, що помітно зменшить витрати більш дорогої фарби.

Спочатку склошпалери обробляють першим шаром фарби, додаткове ж фарбування здійснюють через півдня. Жаліти фарбу не варто, інакше на поверхні буде помітна нерівномірність кольору. Але і перегинати палку не можна, адже товстий фарбувальний шар може стати додатковим навантаженням на і так важке покриття, сприяючи тим самим відриванню полотна від поверхні.

В залежності від розміру і об'ємності зображення на скловолоконному полотні, витрати фарби можуть перевищувати норму на 10-30%.

Ділянки, які потребують точності нанесення фарби (біля плінтуса і стелі), рекомендується обробляти маленьким пензликом.

Висновки

Обравши для декорування квартири склошпалери, не забувайте, що остаточний результат більшою мірою залежить саме від якості наклеювання, а не від ретельності фарбування. Малярські похибки усунути набагато легше, ніж пухирці повітря, невлад підігнані зображення і полотна, що відійшли від стіни.

Тому компанія «ТеплоКомфорт» не рекомендує економити на залученні висококваліфікованих фахівців, які якісно виконають роботи по обклеюванню, тим самим заощаджуючи час і кошти замовника.