Вирівнювання стін штукатуркою по маяках

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9 з 10 на основі 2 оцінок

вирівнювання стін штукатуркоюШтукатурка являє собою будівельний матеріал, який використовується для вирівнювання поверхонь і додання їм завершальної фактури. Наряду зі шпаклівкою вона є класичним та найбільш затребуваним варіантом обробки стін квартир і будинків.

У даний час великою популярністю користуються оздоблювальні матеріали гіпсового складу, які на відміну від цементно-піщаного розчину, мають ряд переважних характеристик і використовуються виключно для проведення внутрішніх робіт. Проте, сучасний ринок будівельних матеріалів є багатим на її різновиди.

Види і типи штукатурок

Основна класифікація штукатурних покриттів складається з двох видів:

 • цементні – класичний варіант, який дає значну усадку й реагує на несприятливі впливи зовнішнього середовища;
 • гіпсові – найбільш популярний і універсальний матеріал, що має ряд цінних експлуатаційних характеристик, котрі помітно полегшують процес роботи.

Підготовка стін під штукатурку

Ідеальна поверхня кімнатних стін, добре проявляється після їх облицювання, можлива за умови її первісної грамотної підготовки та бездоганного вирівнювання. З усіх існуючих на сьогоднішній день способів вирівнювання стін, найбільш оптимальним варіантом є використання спеціального пристосування – маяка, працюючи з яким необхідно володіти спеціальними навичками і враховувати деякі специфічні особливості.

Для досягнення бездоганного результату в процесі вирівнювання стін штукатуркою необхідно виконати цілий ряд підготовчих робіт для видалення старих шарів цементу зі стін будинку. При виявленні на стінах різних тріщин, їх слід розширити, очистити від пилу й закрити розчином. Якщо ж на поврехні, яка підготовлюється під штукатурку, є горбки - їх потрібно стесати, а глибокі западини армувати сіткою для того, щоб штукатурка щільно лягла на стіну.

Перед початком обштукатурювання стіни необхідно обробити спеціальною грунтовкою з метою забезпечення правильного режиму висихання розчину.

Вирівнювання стін по маяках

Далі слідує найбільш відповідальна частина роботи – установка маяків. Штукатурка стін по маяках є ідеальним способом для того, щоб досягти рівної поверхні стіни.

Маячкові профілі можна придбати в будь-якому магазині будівельних матеріалів.

Установка маяків

установка маяківУстановка маяків відбувається по вертикалі шляхом їх фіксації алебастровим розчином, який вдавлюють так, щоб він опинився на лінії спеціального лазера по всій висоті та ледь торкався направляючої.

Таким чином, виконавши підготовчий комплекс робіт, приступають до нанесення штукатурки на кімнатні стіни.

Вирівнювання стін без маяків

Даний спосіб використовується головним чином для штукатурення нежилих приміщень, де такий критерій як ідеальна рівність стін не є актуальним, а питання економії матеріалів і коштів ставиться на перше місце.

У разі створення відносно рівної поверхні, використовують будівельні рівні різної модифікації.

Основні етапи роботи з штукатуркою

Наносити розчин на стіну слід у три етапи:

1. Обризг – використовується рідкий розчин, який наноситься на стіну товщиною не більше 5 мм, не доходячи до площини маяків.

2. Грунт – наноситься після висихання першого шару. Як правило, розчин на цьому етапі відрізняється більшою густиною і товщиною покриття. Він наноситься на ділянку між маяками і має трохи виходити за їх межі.

3. Накривка – завершаючий шар, товщина якого не повинна перевищувати двох міліметрів. Найчастіше його використовують для фрагментарного вирівнювання поверхні. На цьому етапі, після підсихання фінішного покриття, проводиться затирання, що забезпечує ідеально рівну поверхню.

Без спеціалізованої профільної підготовки дуже складно виконати цю роботу належним чином. Перед початком будівельних робіт Ви повинні розуміти, що слід звернутися до професійного майстра, оскільки результат самостійного вирівнювання може призвести до порожніх витрат часу й зусиль.

Фінішна шпаклівка стін

Фінішна шпаклівкаПісля остаточного висихання штукатурки, проводяться роботи з нанесення на стіни гіпсової шпаклівки.

Якщо в процесі штукатурення були допущені порушення, то про це буде свідчити кінцевий результат роботи – наявність на стінах кімнати всіляких нерівностей. У цьому випадку може виникнути питання: “Як вирівняти стіни шпаклівкою?” Відповідаючи на нього, слід почати з того, що даний матеріал являє собою універсальну суміш. Для того, щоб правильно здійснити цей процес, потрібно враховувати деякі особливості роботи з нею, а саме – використання стартового й фінішного покриття.

Стіни в квартирі можна вирівнювати кількома способами, але всі вони зводяться до обробки стін фінішною шпаклівкою. Після висихання фінішного шару, стіну зачищають наждачним папером, для додання її поверхні ідеально рівного і гладкого вигляду.

Вирівнювання кутів штукатуркою

Вирівнювання кутів у квартирі або будинку – завершаючий і найбільш трудомісткий етап підготовки стін під фарбування або шпалери. В якості вихідного матеріалу можна використовувати як цементний розчин, так і гіпсову шпаклівку.

Вартість штукатурних робіт

Вартість штукатурних робіт коливається в широкому ціновому діапазоні і визначається багатьма факторами:

 • ціна вихідних матеріалів;
 • загальна площа обробки кімнати;
 • обсяг робіт з попередньою підготовкою стін (у старих будинках або квартирах);
 • способи нанесення штукатурки;
 • бюджет фінішного облицювання стін.

Для того, щоб добитися ідеального результату, слід володіти чималим досвідом та високою майстерністю будівельно-оздоблювальних робіт. Тому, якщо у Вас виникає питання: “Зробити самостійно або доручити фахівцям?” необхідно чітко усвідомлювати, що без спеціальних навичок хороших результатів досягти досить складно.

Чому «ТеплоКомфорт»?

 • більше 1000 виконаних замовлень різних обсягів;
 • на ринку будівельних робіт з 2014 року;
 • власна команда перевірених робітників;
 • якісно виконуємо суміжні види робіт;
 • робота виконується в рамках поставлених термінів;
 • прийнятні ціни.