Ремонт підлог

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.38 з 10 на основі 26 оцінок
ремонт підлоги

Ремонт підлоги – розмаїття (широкий вибір) опоряджувальних робіт

При всебічному розгляданні такого масштабного завдання, як ремонт підлоги, стає ясно, що це кілька видів робіт, що тісно взаємозв’язані один з одним. Як правило, сторонній спостерігач звертає увагу тільки на лицьову поверхню. Через це може виникнути недостатнє розуміння того факту, що монтажеві будь-якого фінішного матеріалу передує цілий комплекс додаткових робіт.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Зробити ремонт старої або укладання нової підлоги своїми руками під силу лише небагатьом. Київська компанія «ТеплоКомфорт» допоможе жителям міста та району - вашим замовленням займуться професіонали високого рівня. Крім того, ви отримаєте можливість скористатися певними перевагами, що надаються компанією:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Виконання суміжних робіт (звукоізоляція и утеплення підлоги).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Наші фахівці комплексно підходять до виконання всіх видів робіт, що гарантує клієнтові високу якість і демократичну кінцеву вартість ремонту підлоги.

Вартість робіт з ремонту підлоги в Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю робіт з ремонту підлог (чорнова й фінішна обробка), а також з розцінками на опорядження стін і стель у Києві та передмісті можна на сторінці: прайс на опоряджувальні роботи.

Дізнатися про вартість робіт з укладання плитки можна на сторінці: прайс на плиткові роботи.

Чорнова обробка підлоги

вирівнювання підлоги Вирівнювання чорнової підлоги здійснюється з використанням кількох способів, що докорінно відрізняються за своєю технологією. Основні способи вирівнювання основи:

  • маякова стяжка (мокра, напівсуха, суха);
  • підлога, що самовирівнюється;
  • вирівнювання пиломатеріалами;
  • вирівнювання дерев'яної підлоги.

Вибір того чи іншого способу вирівнювання чорнової основи повністю залежить від двох факторів - виду облицювального матеріалу та бажання замовника.

Маякова стяжка

маякова стяжка підлогиНайпоширенішими способами відремонтувати підлогу вважаються мокра, напівсуха та суха стяжки. Монтаж такої стяжки автоматично передбачає й утеплення, і паро- і гідроізоляцію, і установку маяків. Природно, що для виконання всього комплексу робіт необхідні певні навички, адже знадобиться правильно розрахувати висоту подушки, підібрати найбільш підходящий у цьому випадку матеріал, а також визначитися з типом стяжки.

Якщо говорити про мокрі заливання, то для них може використовуватися не тільки цементно-піщаний розчин, але й дрібнозернистий або керамзитовий бетон. При цьому як матеріал для керамзитобетонних стяжок розглядаються і розчин із цементу, піску й керамзиту, і цементно-піщана суміш на керамзитовій подушці.

Сухі й напівсухі стяжки укладають на подушки із гранітного або керамзитового щебеню (піску), перліту або вермикуліту (товщину шару визначають із прив'язкою до умов експлуатації). Також напівсухі й мокрі стяжки можуть бути змонтовані без підсипання – безпосередньо на бетонну плиту або стару стяжку.

Суміш, що самовирівнюється

суміш, що самовирівнюється Суміші, що самовирівнюються, заливають на попередньо зроблену або стару мокру стяжку (якщо вона в гарному стані). Товщина такого заливання в першу чергу регулюється інструкцією від виробника, а також висотою перепадів площини. Якщо перепади площини чорнової основи перевищують максимально дозволену товщину наливної суміші, ремонт підлоги в будинку в цей спосіб робити не можна, поки не буде залита нова маякова стяжка. Практично й зручно використовувати суміші, що самовирівнюються, для ремонту бетонних підлог і перекриттів.

Примітка. Практика підказує, що найбільший перепад при заливанні підлоги сумішшю, що самовирівнюється, не повинен перевищувати 20 мм. Деякі виробники вказують на те, що їхнім матеріалом можна рівняти перепади до 40 мм, але ось тільки це може загрожувати великими матеріальними витратами, тому набагато вигідніше використовувати для чорнового заливання цементно-піщану стяжку.

Вирівнювання підлоги фанерою або ОСП

вирівнювання підлоги фанероюВологостійку фанеру або ОСП модифікації OSB-2 чи OSB-3 можна застосовувати для вирівнювання й ремонту дерев'яних підлог, стяжок і перекриттів. Наприклад, дощаті покриття, на яких немає вогнищ гнилі й/або цвілі, але при цьому дошки вже старі, хоча й не скриплять, можна застелити такими плитами, фіксуючи їх до основи саморізами. У разі, якщо потрібно сховати перепади рівня стяжки або бетонних перекриттів, фанеру й ОСП кріплять до підлоги пластиковими дюбелями і шурупами.

Примітка. Таку модифікацію, як OSB-1, можна використовувати тільки в сухих приміщеннях і відразу покривати лінолеумом, щоб уникнути потрапляння вологи. Експлуатація модифікації OSB-4 передбачає використання навіть у вологих підвалах. Також при підвищеній вологості можна скористатися вологостійкою фанерою.

Вирівнювання дерев'яної підлоги

Ремонт дерев'яних підлог у квартирі або будинку, по суті, полягає в заміні ділянки чи окремих дощок, уражених гниллю або грибковою цвіллю. Дощаті настили монтуються тільки на лаги, і, якщо рівень площини підлоги порушується, це свідчить про те, що з лагами щось трапилося. У такій ситуації знадобиться повний демонтаж настилу, укріплення лаг, ретельна перевірка покриття, а іноді навіть повна заміна всієї підлоги.

Чистове оздоблення (опорядження) підлоги

До ремонтних робіт відноситься монтаж підлогових лицьових покриттів, таких як:

  • керамічна плитка;
  • дерев'яний паркет;
  • паркетна дошка;
  • ламіновані покриття;
  • лінолеум;
  • наливна підлога.
укладання плитки на підлогу

Укладання плитки на підлогу

Ремонт підлоги на кухні, у ванній та передпокої дуже часто робиться з використанням керамічної плитки. Це одне із найміцніших лицьових покриттів, що на даний момент можна знайти на світовому будівельному ринку.

Головна вимога при укладанні такого матеріалу одна – чорновою основою повинна бути маякова стяжка будь-якого типу.

Укладати плитку на дерев'яні покриття не рекомендується: у плиткового клею з пиломатеріалами погана адгезія.

ознайомитися з особливостями
ознайомитися з особливостями

Укладання паркету

Паркет будь-якого типу можна укладати як на стяжку, так і на дерев'яну основу (вологостійку фанеру, OSB, дощату підлогу). Для фіксації панелей у більшості випадків застосовується спеціальний паркетний клей, але це не обов'язково. Для з'єднань шпунт-паз (якщо дозволяє замок) використовують цвяхи, їх забивають у нижній гребінь паза – так зване приховане кріплення. Монтують плаваючу підлогу і на підкладку, але для цього знов-таки потрібні шпунтовані панелі, а замок при стикуванні проклеюють.

ознайомитися з особливостями
ознайомитися з особливостями

Укладання паркетної дошки

Паркетна дошка відрізняється від звичайного паркету своєю конфігурацією, вона ідентична ламінату, але при цьому верхній шар виготовлений з дорогих або навіть з екзотичних порід деревини. Ще одна важлива відмінність від ламінату полягає в тому, що ламіновані панелі призначені тільки для зборки плаваючої підлоги. Монтуються вони на цементно-піщану стяжку, дерев'яну чорнову основу, іноді навіть на лаги, але з попередньою підстилкою з фанери, до якої паркетна дошка і кріпиться. Фіксують дошку так само, як і звичайний паркет – на клей або цвяхи.

ознайомитися з особливостями
ознайомитися з особливостями

Укладання ламінату

Ламінат теж відноситься до паркетних покриттів, тільки дошка при цьому виготовляється не з натурального дерева, а з різнорідних шарів (з деревини тільки стабілізуючий шар HDF). Це плаваюче покриття, тобто до чорнової основі його не фіксують. Установка проводиться на будь-яку тепло- і/або звукоізоляційні підкладку. Механічна міцність покриття залежить від класу зносостійкості ламінованих панелей. Панелі можуть імітувати будь-які сорти деревини, пісок і мармур.

ознайомитися з особливостями
ознайомитися з особливостями

Укладання лінолеуму

Для обробки підлоги у внутрішніх приміщеннях можуть використовуватися м'які покриття з лінолеуму різних типів. Як чорновий основи може бути використана будь-яка стяжка, за винятком бетонної (дрібнозернистий бетон) і керамзитобетонний. У останніх поверхня має невеликий рельєф, а це не підходить для м'яких покриттів. Успішно лінолеум настилається на дощаті підлоги, фанеру і ОСП. Монтаж покриттів в кімнатах площею до 20 м2 зазвичай роблять плаваючим (без фіксації до чорнової основі). У великих приміщеннях або в приміщеннях з високою прохідністю м'які покриття монтують на клей. Слід зазначити, що до м'яким покриттям відноситься також і ковролін. Процес його монтажу повністю ідентичний монтажу лінолеуму.

ознайомитися з особливостями
ознайомитися з особливостями

Облаштування наливної підлоги

Як бачите, наливна підлога може використовуватися не тільки для вирівнювання поверхні, але й як лицьове оздоблення. Найчастіше як фінішні покриття використовують полімерні суміші, а також покриття з 3D-зображеннями. По міцності таке заливання не поступається (а деякі суміші навіть перевершують!) керамічній плитці. Таке оздоблення прослужить довго - підлога витримає десятки років, не відчуваючи необхідності в жодному поточному або капітальному ремонті.

ознайомитися з особливостями

Висновок

Як ви самі переконалися, варіантів ремонту підлоги досить багато, але практично всі вони передбачають наявність спеціальних знань і практичних умінь. Щоб уникнути помилок при монтажі, запросіть краще професіоналів: заплативши майстрам, ви не будете витрачати гроші на повторне придбання зіпсованого через недосвідченість матеріалу.