Поклейка шпалер

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.04 з 10 на основі 22 оцінок
поклейка шпалер в Києві

Поклейка шпалер – основа подальшого створення інтер'єру

Створюючи дизайн приміщення, вкрай важливо враховувати найдрібніші деталі інтер'єру, не кажучи вже про такі основні моменти, як оформлення стін. Правильно підібрані шпалери допоможуть створити відповідний мікроклімат. Якщо ж ви помилитися з вибором, то він щодня буде нагадувати про себе дискомфортом і роздратуванням. Не кажучи вже про проблеми для здоров’я, спричинені неякісним матеріалом або неправильним наклеюванням.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Роботи з поклейки шпалер виконуються в кілька етапів. Вони можуть різнитися за цілою низкою нюансів (наприклад, специфіка нанесення клею в залежності від типу шпалерного полотна, ретельність підготовки поверхні стіни та ін.). Саме тому, щоб досягти якісного кінцевого результату, необхідно звернутися до компанії, працівники якої добре орієнтуються в цьому виді діяльності.

Компанія «ТеплоКомфорт» має великий досвід в наданні подібних послуг. Також серед великого асортименту її пропозицій можна знайти:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання підготовчих робіт (вирівнювання стін: гіпсокартоном, шпаклівкою, а також внутрішнє утеплення).
  • Виконання суміжних робіт (оздоблення стін: плиткою, вагонкою, ламінатом та ін.).
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (в квартирах, будинках, офісах).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Підсумком комплексного підходу стане безперервний контроль якості на всіх етапах виконання робіт і закономірне зниження загальної вартості послуг.

Вартість робіт з поклейки шпалер у Києві

Назва роботи Од. вим. Ціна
(без матеріалу)
Поклейка паперових шпалер м² від 140 грн
Поклейка вінілових/флізелінових шпалер м² від 135 грн
Поклейка бамбукових шпалер м² від 260 грн
Поклейка коркових шпалер м² від 260 грн
Поклейка текстильних шпалер м² від 240 грн
Поклейка склошпалер м² від 230 грн
Поклейка фотошпалер (декоративних шпалер) м² від 260 грн

Детальніше ознайомитися з вартістю робіт з наклеювання інших видів шпалер на стіни і стелю, а також з цінами на оздоблення приміщень можна на сторінці: прайс на оздоблювальні роботи.

З чого складається вартість робіт

Вартість робіт з поклейки шпалер в Києві і прилеглих районах безпосередньо залежить від цілого ряду чинників, серед яких:

  1. Віддаленість від столиці. У самому місті вартість послуг буде найменшою, якщо ж об'єкт розташований на відстані більше 5 км від межі Києва, ціна за виклик майстра буде пропорційно зростати.
  2. Обсяг виконуваних робіт. Ми надаємо додаткову знижку замовникам, яким необхідно обклеїти шпалерами стіни площею понад 500 м².
  3. Швидкість виконання робіт. У разі нагальності виконання роботи ціни можуть зрости (враховуються додаткові робочі години і можливе збільшення кількості майстрів).
  4. Вартість матеріалів. Ми радимо замовникам тільки якісні перевірені шпалери, відповідно і їх ціна найчастіше еквівалентна тій гарантії якості та довговічності, яку необхідно отримати на виході.
  5. Рівень підготовки стін під обклеювання шпалерами. У разі необхідності проведення лише обклеювання шпалерами ціна буде мінімальною. Якщо якість основи на низькому рівні, то виникає потреба у залученні профільних фахівців для проведення підготовчих робіт, а саме вирівнювання стін шпаклівкою або листами гіпсокартону, що відповідно відобразиться на вартості робіт.

Основні типи шпалер і особливості їх наклеювання

Серед усього різноманіття даної продукції можна виділити шість основних типів (без урахування паперових шпалер, що відходять у історію):

  • вінілові
  • флізелінові
  • бамбукові
  • пробкові
  • текстильні
  • склошпалери

Розглянемо детальніше кожен з цих типів:

про поклейку вінілових шпалер

Поклейка вінілових шпалер

Двошарові шпалери, що складаються з міцного білого паперу або тканини, на які наноситься плівка з полівінілхлориду (ПВХ). Це значно покращує міцність матеріалу. Незаперечними перевагами вінілових шпалер є те, що вони добре приховують дефекти стіни, вологостійкі, не вигорають, а також не бояться механічного впливу. Особливість наклеювання вінілових шпалер в тому, що даний вид полотен клеїться тільки в стик.

про поклейку вінілових шпалер
про поклейку флізелінових шпалер

Поклейка флізелінових шпалер

Це шпалери, в яких паперова основа замінена на флізелін (подібний до паперу нетканий матеріал, що відрізняється вогнестійкістю і має більшу міцність до розривів і стирання). Такі шпалери помітно міцніші за свої паперові аналоги, набагато легше наклеюються, а також не розтягуються і не дають усадки в разі намокання і подальшого висихання. При наклеюванні цього виду шпалер клей необхідно наносити тонким шаром безпосередньо на поверхню стіни, а вже потім прикладати до неї сухі флізелінові шпалери. Це дасть можливість з ювелірною точністю підігнати шпалерні полотна і таким чином забезпечити рівність стиків між ними.

про поклейку флізелінових шпалер
про поклейку бамбукових шпалер

Поклейка бамбукових шпалер

Бамбукові шпалери представляють собою тоненькі, але міцні натуральні бамбукові рейки (шириною в середньому від 7 мм до декількох сантиметрів), закріплені на тканинній основі. До плюсів таких шпалер відносяться екологічна безпечність, чудова тепло- і шумоізоляція, довговічність, стійкість до вицвітання, а також пилостійкі властивості і захищеність від молі. Ще однією перевагою бамбукових шпалер є те, що перед їх наклеюванням не обов'язково робити поверхню стіни ідеально гладенькою і рівною.

про поклейку бамбукових шпалер
про поклейку пробкових шпалер

Поклейка коркових шпалер

Хороша основа для створення інтер'єру, максимально наближеного до природного середовища. Чудово поєднуються з дерев’яними меблями, наповнюючи затишком і комфортом домашню атмосферу. Виготовляються з кори коркового дуба, що росте на півночі Африки і в деяких європейських країнах. Не реагують на сонячне світло, не електризуються, мають хороші тепло- і звукоізоляційні властивості, стійкі до вологи, грибків і плісняви, забезпечують належну пожежобезпечність, не накопичують на своїй поверхні пил і не вбирають запахи. Для наклеювання таких шпалер оптимальними будуть види клею з високою міцністю приклеювання.

про поклейку пробкових шпалер
докладніше про поклейку текстильних шпалер

Поклейка текстильних шпалер

Виготовляються шляхом нанесення натурального або штучного текстильного полотна (найчастіше льону, шовку або віскози) на паперову або флізелінову основу. У зв'язку з існуванням великої різноманітності ниток відкривається можливість для створення будь-якої кольорової гами. Серед переваг можна назвати виразну і дуже красиву текстуру, екологічну безпеку і натуральність матеріалів, що забезпечують «дихання» стін. Якщо обрані вами шпалери на флізеліновій основі, то клей наноситься лише на стіни. Якщо ж підкладка шпалер паперова – клей необхідно наносити ще й на внутрішню поверхню полотна.

докладніше про поклейку текстильних шпалер
про поклейку склошпалер

Поклейка склошпалер

Рулонне настінне покриття, що складається зі скловолокна і підходить для будь-яких приміщень. До того ж вигідно відрізняється строком експлуатації (близько 30 років). Вогнетривкі, безпечні для здоров’я людини, надзвичайно міцні, не накопичують статичну електрику, не потребують попереднього шпаклювання стіни і забезпечують можливість перефарбовування лицьової сторони до десятків разів. За способом наклеювання нагадують флізелінові полотна.

про поклейку склошпалер

Вибір кольору шпалер

При виборі кольорової гами шпалер для житлових приміщень в першу чергу враховуються особисті смаки і вподобання власника. При цьому бажано знати і особливості психологічного впливу різних відтінків на душевний стан людини, можливість виникнення певних емоцій як наслідок споглядання шпалер. Існують різні методики правильного підбору тих чи інших кольорів для оформлення приміщення.

Бежеві шпалери. Приклад пастельних тонів, що використовуються для створення затишної і комфортної атмосфери. Ідеально підходять для оформлення спальних кімнат. В поєднанні з більш світлими або темними тонами здатні надати приміщенню як більшої м'якості, так і навпаки, особливої суворої елегантності.

Персикові шпалери. Крім спокою, затишку і тепла дозволяють зробити кімнату візуально просторішою, завдяки чому ідеально підходять для маленьких приміщень. Добре поєднуються зі шторами золотистого, білого, бежевого, рожевого або світло-коричневого кольорів.

Жовті шпалери. Наповнюють сонячним теплом і енергією будь-яку кімнату, допомагаючи створити гарний настрій і подарувати радість її відвідувачам. Ідеальне рішення для приміщень з недостатнім рівнем природного освітлення. Добре гармонують з будь-яким іншим кольором.

Золотисті шпалери. Ефектно виглядають в інтер'єрі, додаючи йому якоїсь особливої урочистості і розкоші. При цьому варто ставитися до їх застосування дуже акуратно і бажано комбінувати з більш легкими кольорами, наприклад бежевим. Добре підходять для оформлення віталень.

Помаранчеві шпалери. Здатні наповнити людину відчуттям щастя, підвищуючи її комунікативні здібності та рівень мозкової активності. Чудово підійдуть для кімнат, в яких збираються всі члени родини. Для спалень такий тип шпалер не бажаний.

Рожеві шпалери. Колір романтичності і чуттєвості. Окремими людьми може сприйматися і як збудливий (при використанні яскравих відтінків), і як заспокійливий (світлі відтінки). Рекомендуються для оформлення дитячих кімнат, а також спалень та ванних кімнат.

Червоні шпалери. Енергія, драйв, збудження. Їх вибирають пристрасні особистості, які хочуть підкреслити цю рису в дизайні квартири. Цьому кольору легко підібрати пару, оскільки він поєднується як з пастельними контрастами, так і з будь-якими своїми відтінками.

Коричневі шпалери. Заспокоюють психіку людини, але якщо з ними перестаратися, можуть викликати легкі нотки смутку. При вмілому використанні додають приміщенню благородства і ефектності. Добре підходять для віталень і кабінетів.

Зелені шпалери. Завдяки своїй натуральності цей колір уособлює життєву силу і енергію. Найбільш приємний для людського ока. Допомагає візуально розширити кімнату, чудовий союзник у боротьбі з депресією і негативом. Даний колір підходить для будь-яких приміщень.

Блакитні шпалери. Легкість і простота цього кольору підходить людям, схильним до романтичних переживань. Вдалий вибір для оформлення інтер'єру маленьких кімнат (наприклад, дитячих), при цьому добре будуть виглядати і в офісних приміщеннях.

Сині шпалери. Характерний представник холодних кольорів, що сприяють зниженню активності людини. Візуально звужує простір приміщення. Добре підійде для великих спалень.

Фіолетові шпалери. Цей колір рекомендується при оформленні стін маленьких кімнат, оскільки він створює "відступаючий" ефект. Можна використовувати для будь-яких типів приміщень.

Чорні шпалери. Вдалий вибір для любителів всього містичного і легкої депресії. Хоча при вмілому поєднанні з іншими кольорами він може зробити інтер'єр більш стильним і ефектним. Використовувати лише один чорний колір не рекомендується. Вдалим варіантом вважається чорно-біле оформлення.

Білі шпалери. Єдиний колір, що відкриває перед власником приміщення повну свободу творчості, оскільки вдало доповнюється будь-якими іншими, навіть експресивними, кольорами.

Підготовчий етап роботи

Розрахунок необхідної кількості шпалер

Після того як відповідні шпалери обрано і визначена потрібна кольорова гама, настає етап розрахунку необхідної кількості матеріалів.

Пропонуємо наступний алгоритм дій:

  1. Периметр кімнати ділиться на показник ширини полотна, тим самим визначається необхідна кількість полотен.
  2. Потім значення довжини рулону ділиться на довжину одного полотна, що в нього входить. Завдяки цьому можна вияснити, скільки полотен в рулоні.
  3. Поділивши перший результат на другий, вираховується необхідна кількість рулонів.

Висоту шпалер краще розраховувати з урахуванням рапорту (ширина кроку між малюнками, що повторюються) і, якщо це необхідно, кроку зміщення. Крім цього бажано залишати запас у 8-10 см для підрізання з верхнього і нижнього краю полотна.

Також фахівці не рекомендують віднімати від загальної площі кімнати розміри вікон і дверей, залишаючи все це про запас.

Вибір відповідного клею

Купуючи шпалери, більшість людей нехтує важливістю вибору відповідного клею, але так чинити не бажано. Неправильно підібрані клейкі речовини можуть звести нанівець всі зусилля і зіпсувати настінне покриття.

Вибираючи клей для шпалер, слід враховувати наступне:

  • вагу шпалер і їх склад;
  • матеріал поверхні стіни;
  • рівень вологості і температуру в кімнаті;
  • величину критичних показників самого клею.

Наприклад, для важких щільних шпалер необхідний якісний вініловий клейстер, в якому крім основних базових елементів є і фунгіцидні добавки, що перешкоджають появі грибка і цвілі.

Підбір відповідного клею – досить важливий етап, що вимагає від людини, яка буде його купувати, професіоналізму. Тому можемо порадити послуги наших фахівців: вони допоможуть підібрати саме той варіант клею, що ідеально підійде під обраний вами тип шпалер.

Підготовка стін і шпалер

видалення старих шпалерПерш за все необхідно привести до належного стану поверхню стіни. В залежності від потреб обраного типу шпалер слід провести шпаклювання, зашліфувати дефекти і гарненько її проґрунтувати.

Якщо на стіні залишилися старі шпалери або шматки фарби, то їх необхідно позбутися. Оптимальним інструментом для цього стане шпатель. Якщо насухо шпалери зішкребти не виходить, то їх поверхню можна розмочити гарячою мильною водою. Видалити масляну фарбу можна за допомогою грубої абразивної сітки або наждачного паперу.

Наступний етап – облагороджування поверхні, він включає в себе усунення тріщин і ямок на стіні за допомогою шпаклівки, а у разі потреби і шліфування нерівностей.

Після підготовки поверхні її потрібно проґрунтувати, найкраще це зробити ґрунтовкою глибокого проникнення. Після чого, не затягуючи надовго (оптимально – в той самий день), слід приступати до наклеювання шпалер.

Процес обклеювання рекомендовано починати з боку вікна, завчасно пройшовшись по приміщенню з рулеткою і пронумерувавши місце під кожне полотно шпалер на відповідній ділянці стіни.

Нарізати шпалери краще на підлозі, покривши її перед цим поліетиленовою плівкою. Полотнища шпалер розкладаємо малюнками донизу. На кожному полотні або його частині необхідно маркувати верх і низ, щоб потім не довелося милуватися шпалерами, стоячи на руках. Після нарізання фрагментів готуємо клей, дотримуючись рекомендацій на його упаковці або в інструкції.

Можливі помилки під час обклеювання шпалерами

помилки при наклеюванні шпалерЯкщо ви прийняли рішення про самостійне проведення робіт, то варто бути готовими до наступних не зовсім приємних наслідків. В чому ж може бути помилка?

  • Неякісно підготовлена поверхня стіни. Наслідком стане відклеювання полотна на тих ділянках, де було погано видалено старе покриття.
  • Помилка при виборі клею. Результат – велика кількість зморщок і пухирців на шпалерах після їх висихання.
  • Неправильний температурний режим в приміщенні. Найбільш сприятливим варіантом температури для обклеювання шпалерами є діапазон від +18 до +23 °C при помірній вологості повітря в кімнаті. В таких умовах наклеєні полотна висихають з правильною швидкістю, без пухирців і відшарувань.
  • Нерівна перша вертикальна лінія. Для всіх любителів робити «на око» нагадуємо золоте правило «сім разів відміряй, один раз відріж», інакше ефект косого ходу полотен не змусить себе довго чекати.
  • Брак при підгонці стиків. Слід пам'ятати, що милують око тільки рівні стики, а наявність просвітів і зазорів навряд чи можна буде виправдати перед гостями своєю пристрастю до сюрреалізму.
  • Неякісно обклеєні кутки. Ні в якому разі не рекомендується перекривати кутки цілим полотнищем, інакше висихаючи воно може сісти, що призведе до появи тріщин і розривів.
  • Ігнорування напрямку світла. Це не новомодний писк фен-шуя, а можливість замаскувати стики між шпалерами або, навпаки, продемонструвати їх всьому світу, якщо напрямок наклеювання і стартова точка будуть обрані невірно.

Висновки

Процес підбирання і наклеювання шпалер – це майже мистецтво, яке потребує великого професіоналізму і практично ювелірної точності.

Тому компанія «ТеплоКомфорт» рекомендує вдатися до послуг висококласних фахівців, які проведуть всі необхідні роботи (в тому числі і суміжні), включаючи допомогу в доставці матеріалів і підготовці приміщення, а замовнику залишиться лише милуватися ідеально поклеєним покриттям без стиків і дефектів.