Вирівнювання стін

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.21 з 10 на основі 36 оцінок

вирівнювання стін у КиєвіСтіни приміщення є тією частиною інтер'єру, на якій в першу чергу зупиняється погляд. Якість їх поверхні, як в новобудовах, так і в старих будинках та «хрущовках», часто залишає бажати кращого. Тут немає простих рішень, як у випадках з підлогами або навісними стелями. Нерівна поверхня стін є тим вагомим недоліком, який здатний зіпсувати візуальне враження від результату всього ремонту. Адже навіть дорогі оздоблювальні матеріали – шпалери, плитка, декоративні панелі, не зможуть прикрасити приміщення, якщо вони будуть покладені нерівно. У зв'язку з цим, вирівнювання стін стала невід'ємним етапом оздоблювальних і ремонтних робіт.

Вирівнювання стін необхідне в наступних випадках:

  • перепади поверхні істотні і яскраво виражені;
  • вибрані оздоблювальні матеріали вимагають ідеальної поверхні;
  • падаюче світло виділяє та підкреслює вади і недоліки стіни;
  • раніше в приміщенні не проводилися оздоблювальні роботи.

Скільки коштуватиме вирівняти стін?

Кінцева вартість залежить від кількох факторів:

  1. Спосіб вирівнювання стін. Про це докладніше буде розказано нижче, зауважимо лише, що вартість частково буде залежати від вихідного стану поверхні.
  2. Матеріали. Вибір цього параметра є основою якості подальшої роботи і відсутності «сюрпризів» протягом подальшого терміну експлуатації. Чи варто говорити, що краще зупинити свій вибір на перевірених марках вітчизняних або зарубіжних виробників.
  3. Необхідне обладнання (залежить від обраного способу).
  4. Площа приміщення і обсяг робіт.

Остаточну вартість вирівнювання можна назвати тільки після детального огляду об'єкта фахівцем.

Способи вирівнювання стін

Вибираючи спосіб вирівнювання стін, необхідно відштовхуватися від типу поверхні. Можливі наступні варіанти:

Штукатуркою (по маяках)

вирівнювання стін по маякахЦей спосіб підходить для різних поверхонь, і відрізняється досить простим процесом нанесення штукатурного розчину. Маяки чітко визначають рівень нанесення і зводять його до одного значення. Використовуються штукатурні суміші на гіпсовій або цементній основі, причому перші краще застосовувати в приміщеннях з природним рівнем вологості, другі – при підвищеному.

Етапи проведення робіт повинні здійснюватися у певній послідовності:

  • поверхню необхідно очистити від старих шпалер, фарби і старої штукатурки, котра вже сиплеться;
  • стіна грунтується за допомогою розпилювача, кисті або валика. Після цього необхідно відвести час для просушування;
  • встановлюються маяки;
  • будівельна суміш (шпаклівка чи інша) наносяться в декілька шарів до виходу на необхідний рівень;
  • фінальним етапом є шліфування.

Особливу увагу слід звернути на збереження вертикальності кутів, адже на практиці навіть найнезначніші відхилення будуть візуально помітні.

Штукатуркою (по сітці)

Армована сітка застосовується для зміцнення нанесеного шару штукатурки. Це дозволяє значно продовжити термін експлуатації покриття. Рекомендується використовувати армування, якщо нанесений шар перевищує 20-30 мм. Штукатурка - це досить важкий матеріал і з часом вона може «роздутися» і відвалиться від стіни. Армування робить поверхню більш еластичною і менш сприйнятливою до механічних навантажень.

Для виготовлення штукатурної сітки використовують метал, пластик або скловолокно. Є безліч нюансів, які необхідно врахувати при виборі. Наприклад, пластикову не можна використовувати в тандемі з розчином у складі якого є цемент. Для тонкого шару штукатурки ідеально підійде скловолоконна. У складних випадках застосовують металеву сітку як найбільш стійку, але й разом з цим дорогу.

Гіпсокартоном

вирівнювання стін гипсокартномУ випадках, коли перепади рівня занадто великі застосовують вирівнювання стін гіпсокартоном. Оскільки витрати штукатурної суміші та витрати часу зростають у рази. Крім того, цей спосіб використовується, коли необхідно обшити і вирівняти поверхню при утепленні та звукоізоляції стін. При роботі з гіпсокартоном, так само необхідна попереднє очищення стін від залишків старих покриттів: шпалер, фарби. Бажано провести обробку стіни антисептиком. Потім, дотримуватися технології монтажу гіпсокартонних листів. Це може бути безкаркасний метод, коли листи приклеюються прямо до стіни (шар клею у цьому випадку варіюється в залежності від перепадів і нерівностей). Або каркасний метод, з використанням оцинкованих профілів або дерев'яного бруса.

Типи стін і пов'язаний з ними метод вирівнювання

Варто згадати ще один момент, від якого залежить спосіб вирівнювання – це тип стіни.

Для цегляних стін застосовують штукатурку, шпаклівку, гіпсові суміші та гіпсокартонні конструкції. Стіни з бетону можна також вирівнювати будь-яким способом. Брусові стіни вирівнюються тільки за допомогою гіпсокартонних листів, а до інших конструкцій з дерев'яних матеріалів (наприклад, деревних плит), застосовується шпаклівка.

Підсумовуючи, варто зазначити, що універсальної поради щодо вибору способу вирівнювання стін немає. У кожному конкретному випадку варто оцінити стан поверхні, кутів і перепадів в приміщенні. Якщо вони незначні, до 20 мм, можна використовувати шпаклівку. При 25-30 мм застосовуються штукатурні або шпаклювальні суміші. У випадках, коли перепади перевищують 30 мм, необхідно застосовувати штукатурну сітку або листи гіпсокартону.

Висновки

Вирівнювання стін хоч і нескладний процес, але вимагає певного досвіду і вправності. Не маючи досвіду подібних робіт, не рекомендується виконувати їх самостійно. Адже процес треба не тільки відчути, але й набити в цій справі руку. Звернувшись в компанію «ТеплоКомфорт», Ви зможете отримати якісні послуги з професійного вирівнювання стін у Вашому будинку або квартирі за прийнятною ціною, при цьому заощадивши час і уникнувши помилок.

Чому «ТеплоКомфорт»?

  • більше 1000 виконаних замовлень різних обсягів;
  • на ринку будівельних робіт з 2014 року;
  • власна команда перевірених робітників;
  • якісно виконуємо суміжні види робіт;
  • робота виконується в рамках поставлених термінів;
  • прийнятні ціни.
про підготовку стін під шпалери

Вирівнювання стін під шпалери

Шпалери найбільш презентабельно виглядають на ідеально рівній поверхні. Для досягнення такого результату необхідно ретельно вирівняти стіни. Ця робота таїть в собі безліч нюансів. У даній статті ми поговоримо про важливі аспекти вирівнювання стін під шпалери, які необхідно враховувати.

про підготовку стін під шпалери
про вирівнювання стін під плитку

Вирівнювання стін під плитку

Як правило, кахельну плитку кладуть на строк не менше 5-10 років. Звичайно ж, хочеться, що б весь цей термін вона радувала око. Щоб плитка ідеально лягла потрібно попередньо ретельно вирівняти стіну. Про те, як це краще зробити, і йтиметься в цій статті.

про вирівнювання стін під плитку