Штукатурні роботи

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.13 з 10 на основі 30 оцінок
штукатурні роботи в Києві

Штукатурні роботи як основа оздоблення

В 90% випадків жодне будівництво не може обійтися без штукатурных работ, адже вони потрібні й для вирівнювання стін, і як основа під інші облицювальні матеріали – шпалери або фарбу. Штукатурні суміші можуть мати в своєму складі різні в'яжучі матеріали, первісний вигляд може бути як порошкоподібним, так і пастоподібним. Існують також і декоративні штукатурки, але навіть вони потребують лакофарбового покриття.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Штатні співробітники компанії «ТеплоКомфорт» виконають для вас штукатурні роботи в Києві й прилеглих населених пунктах. Ставши клієнтом компанії, кожен може скористатися такими перевагами співробітництва з нами, як:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Наші фахівці дотримуються комплексного підходу до виконання штукатурних робіт – для клієнта це означає високу якість обробки за нижчою кінцевою ціною

Увага! В даній статті йдеться про монолітні штукатурки. З декоративными штукатурками таких різновидів, як фактурна, венеціанська і мозаїчна, рекомендуємо ознайомитися на відповідних сторінках.

Вартість штукатурних робіт у Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю виконання штукатурних робіт (машинним і ручним способом) у Києві та по Київській області можна на сторінці:
прайс на штукатурні роботи.

Вибір штукатурної суміші

вибір штукатурної суміші У магазині можна придбати два види штукатурки – суху (порошкоподібну, розфасовану по мішкам) і рідку (пастоподібну, розфасовану по відрам). Крім того, для вирівнювання поверхні дуже часто використовують цементно-піщані розчини, приготовлені самотужки. Всі штукатурні суміші можна класифікувати за в'яжучою речовиною, що є їхньою основою.

Мінеральні:

  • Цементні. Можуть бути саморобними та заводськими. Останні застосовують і для машинної штукатурки. Існує ймовірність усадки.
  • Гіпсові. Підходять як для ручного, так і для автоматичного оздоблення стін і стель, але їх украй небажано використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю і для зовнішніх робіт.

Полімерні:

  • акрилові – використовуються найчастіше, як усередині, так і зовні;
  • силікатні – використовуються рідше, хоча вони й дешевші за акрилові; теж застосовуються як усередині, так і зовні;
  • силіконові – найдорожчі та найбільш якісні суміші.

Види штукатурних робіт

Всі види штукатурних робіт можна класифікувати за їхнім призначенням, тобто за поверхнею, яка буде оброблятися. Таких небагато і це:

  • стіни;
  • стелі;
  • фасади будинків;
  • інші архітектурні споруди.

В залежності від призначення і передбачуваного фінішного оздоблення, роботи можуть бути двох видів:

  • штукатурні – нівелювання поверхні і вирівнювання значних перепадів (до 15 см);
  • шпаклювальні – усунення незначних дефектів поверхні і підготовка під фарбування.

Застосування штукатурок всіх видів передбачає температуру не нижче 5⁰C. Але іноді доводиться працювати на морозі або з’являється загроза нічних заморозків – у таких ситуаціях до розчину додають морозостійкі присадки, які не дозволяють воді ставати льодом. Але й для цих добавок існує своя межа, як правило це -5⁰C. Більш точні дані виробник вказує на упаковці.

Всі штукатурні суміші наносяться тільки на заґрунтовану чорнову основу. Це може бути цегляна або блокова кладка, глиняні або дерев'яні стіни, гіпсокартон або бетонні плити. Правда, для бетонних плит звичайні ґрунтовки не підходять, тому що вони різко знижують адгезію й перетворюють поверхню на скло. У наш час у таких ситуаціях використовують спеціальну речовину – бетоноконтакт, а ще краще Knauf Betokontakt.

про штукатурку стін

Штукатурка стін

Нанесення штукатурки на стіни вимагає підготовки поверхні, тобто чорнова основа повинна бути очищена від старих оздоблювальних матеріалів, що заважають адгезії, – від фарби, вапна, старої штукатурки, що відшаровується, пилу та жиру. Після цього ґрунтування стін робиться в обов'язковому порядку – звичайними сумішами або бетоноконтактом. Вирівнювання площини здійснюється за допомогою установлювання маяків. Максимальна товщина шару при вирівнюванні становить 40-50 мм для будь-якої суміші, але якщо виникає необхідність у більшій товщині, то роблять попереднє набризкування. Фінішну шпаклівку наносять після висихання старту.

про штукатурку стін
про штукатурку стелі

Штукатурка стелі

Технологія штукатурних робіт по стелі мало чим відрізняється від такої ж обробки стін – змінюється лише положення площини й трудомісткість: постійно підняті догори руки дуже швидко стомлюються. Всі етапи підготовки залишаються без змін – очистка, ґрунтування та установлення маяків для вирівнювання площини – але трапляються і винятки. На останніх поверхах старих будинків плити перекриття встановлені з нахилом, і між протилежними сторонами кімнати різниця у висоті стель доходить до 10-15 см. Такий перепад неможливо компенсувати штукатурним шаром, і найкраще вирішення проблеми - це встановлення підвісної гіпсокартонної конструкції.

про штукатурку стелі
про штукатурку фасаду

Штукатурка фасаду

Для зовнішніх робіт використовуються різні види штукатурки, але найчастіше це порошкоподібні цементно-піщані й полімерні суміші. Підготовчі етапи перед обробкою фасадів ідентичні внутрішнім роботам – підготовка (очищення) поверхні та установлення маяків для нівелювання. Якщо штукатурка буде робитися по утеплювачу, то спершу наклеюють штукатурну сітку для армування. Якщо роботи виконуються в холодну пору року (з імовірністю заморозків), у розчин в обов'язковому порядку додають морозостійкі присадки, а по завершенні робіт оброблену стіну прикривають до повного висихання поліетиленом.

про штукатурку фасаду
штукатурка паркану

Інші архітектурні споруди

Інші архітектурні споруди, що потребують обробки штукатуркою, – це господарські будівлі різного типу, кам'яні огорожі, а також ніші, полиці і арки з гіпсокартону, ОСП або цеглини.

Маяки в цьому випадку не використовуються, але оцинковані перфоровані куточки на зовнішні кути монтуються. А для арок обов'язково потрібні пластикові перфоровані куточки, ними обкантовують вигнуті частини споруди.

Вимоги до грунтовок залишаються такими ж, як і до грунтовок перед іншими видами штукатурних робіт.

шпаклювальні роботи

Шпаклювальні роботи

Шпаклювання може бути як стартовим (як правило, використовуються порошкові гіпсові суміші), так і фінішним. У першому випадку перепади поверхні не повинні быти більшими за 20-25 мм, тому що це недостатньо міцний оздоблювальний матеріал, а полімерні суміші (міцніші) коштують дорого. Після старту поверхня готова до наклеювання шпалер: на ній дуже гарні умови для адгезії.

Під фарбування наносять фінішні шпаклівки різних типів (мінеральні, полімерні), але при цьому основа (штукатурка або шпаклівка) повинна вже бути вирівняною по маяках. Шар суміші на фініші, як правило, не перевищує 2 мм.

про шпаклювальні роботи

Методи нанесення штукатурної суміші

Для нанесення штукатурних сумішей на поверхню існує два основних методи:

  1. Ручний.
  2. Машинний.
ручний спосіб нанесення суміші

Ручний метод нанесення

Для ручного оштукатурювання стін використовують такі інструменти, як шпателі або малки різних розмірів, правило, ківш і кельму. При цьому кельма й ківш потрібні тільки для нанесення цементно-піщаного розчину, приготовленого своїми руками або в бетономішалці.

Переваги саме ручної обробки в тому, що шпателем можна добратися до самих незручних місць. Наприклад, коли біля оброблюваної стіни на близькій відстані знаходиться інша будівля або крізь стіну проходить ряд комунікацій: водопостачання (гаряча й холодна вода), опалення (подача і зворотка) та каналізація.

ознайомитися з особливостями
машинна штукатурка

Машинний метод нанесення

Машинний спосіб штукатурно-малярних робіт передбачає високу швидкість обробки – процес відбувається, як мінімум, в 3-4 рази швидше. Використання автоматизованого методу вигідне, коли мова йде про великі площі, але практично не має сенсу в маленьких кімнатах, де з пістолетом і шлангом просто ніде розвернутися.

Вимоги до машинної штукатурки загальні, тобто поверхня повинна бути очищена від елементів, що перешкоджають адгезії, і заґрунтована. Знадобиться також і установка маяків.

ознайомитися з особливостями

Контроль якості

Ви можете самостійно контролювати якість штукатурних робіт на всіх етапах.

Підготовка:

  • очищення поверхні перевіряється візуально, на ній не повинно бути фарби, вапна, штукатурки, що відвалюється, пилу та жиру;
  • ґрунтувальний шар оцінюється теж візуально або на дотик (після дотику рукою до поверхні на шкірі не залишається слідів пилу);
  • установка маяків перевіряється рівнем або виском по вертикалі й натягнутою ниткою по горизонталі.

Штукатурні роботи:

  • товщина оббризкування й основного шару – візуально можна контролювати товщину оббризкування й основного шару: вони повинні бути приблизно однаковими, але не більше 50 мм кожний. Для стель максимальна товщина вирівнюючого шару 40 мм;
  • дотримання технології обробки – візуально можна спостерігати за висиханням розчину перед нанесенням наступного шару або перед фарбуванням;
  • поверхня обробки – варто звернути увагу на поверхню, чи не потребує вона шліфування;
  • контроль вирівнювання – достатньо прикласти довгий рівень або правило до площини: допускаються перепади не більше 1-2 мм на метр погонний.

Увага! Якщо фінішна шпаклівка наноситься на цементно-піщану штукатурку, то стартовий шар повинен повністю висохнути (28 діб). В протилежному випадку через різні коефіцієнти усадки сумішей шпаклівка може розтріскатися.

Висновки

Звичайно, всім хотілося б бачити оздоблення бездоганної якості, але в такому випадку необхідно оплатити послуги професійних фахівців, і заощаджувати на цьому не треба. Якщо ви запросите штукатурів, що не мають належної кваліфікації, то ризикуєте марно згаяти час і зіпсувати матеріал, а повторне придбання сумішей і оплата робіт обійдуться вже набагато дорожче.