Поклейка текстильних шпалер

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.27 з 10 на основі 3 оцінок
наклеювання текстильних шпалер

Аристократична витонченість текстильних шпалер

Традиція використовувати тканини для прикрашання інтер'єрів сягає своїм корінням сивої давнини, часів, коли людина тільки навчилася виготовляти цей матеріал. Таким чином, даний тип покриття стін можна вважати одним з найдавніших на планеті. І, що цікаво, свою актуальність тканини не втратили і в наш час, слугуючи, як і тисячі років тому, символом добробуту свого власника, його високого статусу в суспільстві.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Зважившись на оздоблення стін цим аристократичним матеріалом і почавши роботи з наклеювання текстильних шпалер, важливо ретельно дотримуватися всіх тонкощів цього процесу з огляду на велику кількість нюансів (таких як гра світла/тіні, відмінності в тональності текстурних елементів тощо). Зазначимо відразу, що процес це складний і для одержання якісного кінцевого результату правильним буде довірити виконання всіх робіт професіоналам своєї справи. Компанія «ТеплоКомфорт» має значний досвід надання подібних послуг і пропонує:

 • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
 • Виконання підготовчих робіт (вирівнювання стін: гіпсокартоном, шпаклівкою, а також внутрішнє утеплення).
 • Виконання суміжних робіт (оздоблення стін: плиткою, вагонкою, ламінатом та ін.).
 • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
 • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Завдяки комплексному підходу компанія забезпечує високий контроль якості на всіх етапах виконання робіт і сприяє зниженню кінцевої вартості ремонту.

Вартість поклейки текстильних шпалер у Києві

Назва роботи Од. вим. Ціна
(без матеріалу)
Наклеювання шпалер
Наклеювання текстильних шпалер на стіни м² від 240 грн
Наклеювання текстильних шпалер на стелю м² від 250 грн
Наклеювання бамбукових шпалер на стіни м² від 260 грн
Наклеювання бамбукових шпалер на стелю м² від 270 грн
Наклеювання коркових шпалер на стіни м² від 260 грн
Наклеювання коркових шпалер на стелю м² від 270 грн
Підготовчі роботи
Видалення старих шпалер зі стін м² від 15 грн
Шпаклювання стін під шпалери (стартове) м² від 45 грн
Шпаклювання стін під шпалери (фінішне) м² від 45 грн
Ґрунтування стін перед обклеюванням м² від 15 грн

Детальніше ознайомитися з вартістю робіт з наклеювання інших видів шпалер, а також з розцінками на підготовчі роботи можна на сторінці: прайс на оздоблювальні роботи.

Види текстильних шпалер

види текстильних шпалер Різноманітність способів створення текстильних полотен викликала появу чималої кількості їх різновидів. Причому відрізнятися вони можуть як за структурою тканини і внутрішньої основи, так і за способом упаковування (рулонні, безшовні або шпалери, що складаються з окремих панно). Розглянемо ці різновиди по порядку.

Класифікація за форматом рулону

Рулонні шпалери – звичний різновид полотен, які, в свою чергу, діляться на стандартні рулони (по 10 м) і рулони, що виготовляються під замовлення.

Безшовні шпалери – як логічно випливає з назви, у них немає швів, завдяки чому цими шпалерами можна фактично огорнути все приміщення, немов величезним розкішним килимом.

Окремі панно – найдорожчий, елітний вид текстильних шпалер. Його особливість – унікальні візерунки, що наносяться художниками на кожне окреме полотно. Таким чином, малюнки на цих шпалерах не повторюються, а доповнюють один одного.

Класифікація за видом основи

 1. паперова основа – досить популярний різновид підкладки для шпалер, широко застосовується в багатьох бюджетних варіантах полотен;
 2. флізелінова основа – більш дорогий матеріал, складається з целюлозних або текстильних волокон, міцно склеєних між собою;
 3. неткана текстильна основа (non-woven) – аналог попереднього різновиду, застосовується для виготовлення текстильних шпалер нетканого типу.

Класифікація за типом тканини

класифікація за типом тканини А тепер розглянемо велику різноманітність текстильних шпалер відносно виду тканини, що в них використовується. На їх класифікації зупинимося більш детально.

Велику підгрупу серед текстильних шпалер формують полотна з натуральних матеріалів (льон, шовк тощо), які характеризуються деякими відмінностями від синтетичних аналогів.

Лляні шпалери. Самий бюджетний варіант текстильних шпалер, що виглядає на стінах досить ефектно і натурально, і при цьому є меншим "пилозбірником" в порівнянні з іншими тканинними полотнами. Добре підходять для кабінетів і дитячих кімнат.

Шовкові шпалери. Розкішне покриття спалень, кабінетів та інших приміщень, декорованих під ампір або прованс. Можуть мати на поверхні зображення або бути призначеними під фарбування. До слова, шовку в них не так вже й багато, основна частина зовнішнього покриття виготовлена з віскози.

Джутові шпалери. Хороший варіант для обклеювання стін з незначними нерівностями поверхні. Невибагливі у догляді, на відміну від інших різновидів текстильних шпалер. Також стійкі до сонця і механічного впливу. Добре підійдуть для створення інтер'єру в стилі еко або кантрі.

Фетрові шпалери. Різновид тканинних полотен, що нагадує велюр. Дозволяє створити відчуття того, що стіни приміщення оповиті цільним рулоном. Різновид текстильних шпалер, якому найчастіше надають перевагу. Зовнішня сторона може виготовлятися як з фетру (екологічний, але дорогий варіант), так і з пропілену (цей аналог дешевший, зате менш екологічно безпечний). До недоліків відноситься активне вбирання запахів, так що їх варто використовувати в найменш ароматизованих приміщеннях.

Велюрові шпалери. За зовнішнім виглядом імітують розкішні матеріали типу оксамиту, гобелена та ін. Не відрізняються завидною міцністю і надзвичайно вимогливі до догляду за собою. Цей тип покриття рекомендується використовувати в спальних кімнатах і тільки в тому випадку, коли є можливість забезпечити їм належний догляд.

Жакардові шпалери. Оригінальність цих шпалер відчувається при першому ж погляді на їх рулони, адже вони характеризуються нестандартними розмірами. Крім того, їхня щільна основа перешкоджає проникненню клею в полотно, тим самим оберігаючи якість та текстуру малюнків. Існує більше двох з половиною сотень найменувань таких шпалер.

«Японська трава». Мрія адептів японістики, яка створюється методом закріплення на паперовій основі скловолоконних ниток (в окремих випадках це може бути шавлія). Вартість такого декору відповідна складності його виготовлення та монтажу.

Шпалери на синтетичній основі. Відрізняються від інших різновидів текстильних шпалер тим, що їх основа складається з поролону, який зумовлює високі тепло- та звукоізоляційні властивості полотна. До того ж матеріал, окрім м'якості, ще й пружний на дотик, а також досить демократичний за ціною. Завдяки своїй товщині ці шпалери не потребують якісної підготовки стіни під обклеювання та можуть приховати не тільки незначні нерівності, а й навіть, до певної міри, кривизну поверхні.

Плюси та мінуси текстильних шпалер

Даний вид шпалер отримав свою назву завдяки наявності в їх складі натурального або штучного текстильного матеріалу. З цієї причини характеристики полотен можуть значною мірою відрізнятися. Головною відмінною рисою текстильних шпалер є можливість декорування будь-яких інтер'єрів – від лофту до ампіру. Надзвичайно гарне й шляхетне покриття надає приміщенню особливої вишуканості та лоску.

Переваги текстильних шпалер

Плюси текстильних шпалер зумовлені особливостями їх структури та виготовлення. В першу чергу це:

 • виразна краса та неповторність текстури;
 • екологічна безпека їх матеріалів;
 • здатність пропускати повітря («дихаючі» стіни);
 • стійкість до вигорання на сонці полотен, до складу яких входять штучні матеріали;
 • високі тепло- та звукоізоляційні показники;
 • бактерицидні властивості, що перешкоджають розвитку на стінах патогенної мікрофлори.

Недоліки текстильних шпалер

Незважаючи на наявність сильних сторін, цьому типу шпалер притаманний ряд мінусів, які знову ж таки пов'язані з великою кількістю структурних елементів та їх витонченістю. В першу чергу це:

 • досить складний догляд за ними (за допомогою пилососа);
 • висока вартість матеріалу, обумовлена його якістю;
 • швидке вигорання полотен з натуральних матеріалів під дією сонячного світла;
 • бояться пилу та підвищеної вологості, а також можуть вбирати запахи;
 • складна технологія наклеювання;
 • нерівномірність розподілу кольору та тональності, зумовлена натуральністю компонентів.

Хоча те, що одні вважають недоліками, інші трактують як сміливий політ творчої думки.

Технологія наклеювання текстильних шпалер

Крім прекрасного зовнішнього вигляду, ці шпалери дуже зручні в експлуатації. Залежно від типу основи (паперова або флізелінова) відрізняється тип клею та технологія наклеювання. Різновид тканини, з якої виготовлено полотно, визначає ретельність підготовки стіни під обклеювання, адже цілий ряд текстильних шпалер здатний легко замаскувати дефекти поверхні, не вимагаючи ідеально гладеньких стін.

Підготовка стін

підготовка стін Після вибору різновиду текстильних шпалер настає етап підготовки стін. В першу чергу з них видаляють попереднє декоративне покриття (шпалери, фарбу та ін.). Якщо стіна раніше була оброблена емаллю, то її необхідно зробити шорсткою. З цією метою застосовують тринатрійфосфат з наступним замиванням стіни за допомогою звичайної води. Після цього, в разі необхідності, можна приступати до вирівнювання стіни шаром шпаклювальної суміші і обробки ґрунтовкою глибокого проникнення. Далі стіні необхідно дати висохнути, крім цього вона повинна бути твердою і чистою.

Етапи наклеювання

Текстильні шпалери, особливо на флізеліновій основі, за технологією наклеювання багато в чому відрізняються від паперових полотен. Розглянемо цю технологію детальніше.

технологія наклеювання текстильних шпалер 1. Спочатку необхідно за допомогою рівня зробити на стіні розмітку у вигляді вертикальних ліній з періодичністю у кожні півтора метра поверхні. Надалі ці лінії допоможуть строго дотримуватися вертикальності полотен.

2. Рулон нарізається за допомогою ножиць, але ні в якому разі не ножа, оскільки ним можна пошкодити дороге полотно.

3. Якщо мова йде про текстильні шпалери на паперовій основі, то клей необхідно наносити на стіну і на внутрішню поверхню полотна. Через п'ять хвилин слід наклеїти обраний фрагмент, що потрібно зробити без зволікань, інакше полотно просто розмокне і втратить свій зовнішній вигляд. Тому куди зручніше обклеювати стіни тканинними шпалерами на флізеліновій основі, оскільки в разі їх застосування клей наноситься не на полотно, а безпосередньо тільки на саму стіну. Клеїти текстильні шпалери потрібно строго у стик, що є одним з найвагоміших аргументів на користь залучення фахівців, адже похибка навіть у кілька міліметрів може стати причиною того, що шви розійдуться і рулон буде зіпсовано.

4. Особливу увагу варто приділити розгладжуванню приклеєного полотна по поверхні стіни. Шпалери акуратно розгладжуються у напрямку зверху вниз, оскільки видавлений по краях клей може безповоротно зіпсувати розкішну текстуру. Для цих цілей ідеально підходить жорсткий гумовий валик, оскільки пластиковим шпателем можна видавити занадто велику кількість клею та пошкодити полотно.

Висновки

Текстильні шпалери – вдалий вибір для любителів красивих та дорогих інтер'єрів, але тільки в тому випадку, якщо вони будуть поклеєні у відповідності до усіх вимог роботи з даним матеріалом.

Безумовно, можна спробувати все зробити своїми силами, але навіть незначна помилка призведе до псування дорогих полотен, марної трати часу та грошей. Більш раціональне рішення – довірити необхідні роботи перевіреним фахівцям, які гарантовано перетворять текстильні шпалери на справжній витвір мистецтва.