Укладання плитки на стіни

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 7.66 з 10 на основі 8 оцінок
укладка плитки на стіни в Києві

Укладання плитки на стіну – рекомендації майстра

У XXI столітті більшість квартир, будинків, офісів, магазинів, точок громадського харчування та медзакладів мають хоча б одне або кілька приміщень, де стіни облицьовані плиткою. Такий матеріал дуже зручний не тільки як естетичне оформлення, але й має високу механічну міцність, майже стовідсоткову водонепроникність, стійкість до хімікатів, перепадів температур і УФ-випромінювання.

Рекомендуємо детальніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити

Облицювання стін плиткою – це складна робота, що вимагає певного досвіду й майстерності. Компанія «ТеплоКомфорт» пропонує жителям Києва й району послуги тільки кваліфікованих фахівців. Кожний замовник отримує право скористатися рядом переваг клієнта компанії:

 • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
 • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
 • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Наші майстри застосовують комплексний підхід до виконання завдань, що дуже вигідно клієнтам. Завдяки цьому якість укладання плитки на стіни підвищується, а ціни стають меншими, тому що всі суміжні й підготовчі роботи виконує одна бригада.

Вартість укладання плитки на стіни в Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю укладання плитки на стіни й підлогу в Києві та передмісті можна на сторінці: прайс на плиткові роботи.

Способи укладання плитки на стіну

Існує кілька способів укладання кахельної плитки на стіну, деякі з них, щоправда, у наш час застосовуються вкрай рідко:

 1. «Стик у стик із зазором» – цей спосіб найпоширеніший і найпрактичніший зі всіх існуючих. У ході монтажу для декорування найчастіше використовується фриз.
 2. «Стик у стик без зазору» – такий варіант укладання можна втілити при наявності кахля з ідеальними геометричними параметрами. Практично не використовується.
 3. «Діагональ» – нагадує попередні способи, тільки під кутом. Для цього способу укладання більше підходить не прямокутний, а квадратний кахель. Так набагато красивіше.
 4. «Урозбіг» – укладання схоже на перев'язку цегляної кладки. Використовувався, в основному, для того, щоб компенсувати геометричні погрішності плитки.
 5. «Модульна сітка» – багаторазове повторення одного візерунка. Робиться із прямокутної плитки різних розмірів, іноді з додаванням фриза. Візерунок розраховують завчасно, за розмірами стіни й кахля.
 6. «Ялинка» – нагадує паркетну дошку. Цей спосіб укладання плитки на стіну використовується дуже рідко, причому не тільки в наш час, але й у минулому.

Види керамічної плитки

Керамічну плитку будь-яких розмірів можна класифікувати за особливостями лицьової поверхні:

 1. Глазурована – на поверхню нанесений тонкий шар глазурі, під яким може бути малюнок або фарба одного певного відтінку. Відрізняється гладенькою поверхнею, що легко миється.
 2. Неглазурована – декоративний малюнок відсутній. Поверхня може бути як гладенькою, так і рельєфною.

Увага! Неглазурований кахель не рекомендується використовувати для обробки фартуха, тому що, поклавши плитку в кухні на стіну біля варильної плити, ви стикнетеся з проблемами з її миття (дуже погано відмивається).

Як вибрати якісний матеріал

Красиво покласти плитку на стіну можна, коли в неї чітко дотримані геометричні параметри – площина, діагональ і кути (90⁰). Для перевірки площини дві плитки прикладають одну до одної лицьовою стороною – якщо в якомусь місці ви побачите зазор більше 0,5 мм, значить площина нерівна. Перевірка діагоналі робиться так: на рівну поверхню (стіл) ставлять дві плитки й притискають їхніми однойменними сторонами – якщо кути хоча б на 0,5 мм розходяться, значить діагональ збита й прямий кут відсутній.

Увага! Якщо ви хочете здійснити укладання плитки на стіну своїми руками, але ніколи раніше цього не робили, то будь-яка, навіть найменша, погрішність геометричних параметрів негативно відобразиться на облицюванні – шви вийдуть нерівними.

Технологія укладання

Перш ніж укладати плитку на цегляну або бетонну стіну, необхідно провести цілий ряд підготовчих робіт. Та й на монтажі кахля процес обробки не закінчується – ще має бути затирання швів.

Підготовчі роботи

Насамперед, чорнова основа повинна сприяти адгезії. Наприклад, укладання плитки на пофарбовану стіну робити не можна – клей відстане разом з фарбою в процесі когезії. Тобто обов'язково потрібно видалити фарбу, вапно, пил і жирові плями. У тому випадку, якщо шар старої штукатурки погано тримається, його теж збивають.

Дуже важливо обстежити стіну на наявність вогкості й грибкової цвілі, таких ділянок не повинно залишатися взагалі: навіть кілька спор, що залишилися непоміченими, посприяють поновленню хвороби. Тому такі ділянки просто вирубують сокирою або перфоратором.

Після очищення чорнової основи її покривають ґрунтовкою. Але якщо передбачається укладання плитки на бетонну стіну, то звичайні суміші не підходять: вони закупорюють дрібні пори ЗБВ і адгезія сходить до мінімуму. Тому поверхню плит покривають німецьким Knauf Betokontakt або вітчизняним бетоноконтактом.

Вирівнювання стін під плитку

Укладання плитки на нерівну стіну не те щоб неможливе, воно вкрай небажане: клей під кахлем розподіляється нерівномірно й залишаються порожнечі, що суттєво знижує ударну міцність обробки. Саме тому, коли підготовка поверхні під плитку завершена й ґрунтовка висохла, на основу встановлюють маяки, вони будуть служити напрямними для оштукатурювання стіни. Відстань між профілями визначається довжиною правила, яким надалі будуть стягувати розчин: крок повинен бути, як мінімум, на 15-20 см меншим.

Особливості штукатурних робіт

Оскільки класти плитку на стіну у ванній, на кухні або в іншому приміщенні треба на вирівняну поверхню, то наступним етапом буде цементно-піщана штукатурка чорнової основи по маяках. Розчин накладають між маяками, починаючи знизу, смугами приблизно по півметра висотою, і стягують його правилом. На поверхні можуть залишатися неглибокі «раковини» і/або канавки, це ніяк не впливає на технічну сторону процесу, тому що плитку укладають на стіну за допомогою клею, а він перекриє такі погрішності.

Затирати готову штукатурку не обов'язково, хоча це і прибирає всі мікротріщини. Але навіть якщо вони будуть, то знов-таки перекриються плиткою й клейовою сумішшю. Якщо штукатурний шар не товстий (не більше 30 мм), то кахель можна монтувати вже наступного дня.

Примітка. Для укладання плитки на стіну на кухні або в іншому приміщенні з невисокою вологістю штукатурити поверхню необов'язково. Вирівняти чорнову основу можна і гіпсокартоном.

Розмітка поверхні

Увага! Оскільки внизу на стіни класти плитку потрібно поверх кахельної підлоги, то починати обробку стіни варто з другого ряду. Нижній ряд монтують тільки після обробки підлоги.

Рівень другого ряду розраховують за висотою плитки і товщиною швів, при цьому бажано, щоб під стелею розмістилася ціла плитка. Наприклад, якщо висота стель у ванній в межах 250-260 см, значить в цілому вийде 8,5 рядів кахля з параметрами 200x300 мм. Тому визначити висоту початку другого ряду нескладно. У будь-якому з кутків ставлять мітку, потім переносять її на всі інші кутки, а між ними чоклайном відбивають контрольні лінії.

Деякі досвідчені майстри кладуть плитку просто по лінії, без будь-якої опори, але так роблять далеко не всі. Найкраще прикрутити до стіни якийсь профіль для гіпсокартону – CD, UD, CW, UW. Дерев'яна рейка як така опора не годиться: дрібні нерівності на ній посприяють перекосу ряду.

Також потрібно зробити розмітку по ширині стіни, щоб обрізані фрагменти плитки з кожної сторони були однакової ширини. По краях можна відбити вертикальні лінії, які будуть вказувати на межі цілої плитки.

Укладання плитки

Оскільки клеїти плитку на стіну можна тільки на плитковий клей, то в першу чергу варто приготувати потрібну суміш, перебивши її в прогумованому відрі. Для нанесення суміші користуються звичайним металевим шпателем шириною 7-10 см і гребінкою шириною 20-30 см з глибиною зубів 10 мм (для гіпсокартону необхідна гребінка із глибиною зуба 5 мм). Клей можна наносити або на стіну, або на плитку, щодо технології це не має принципового значення – звичка.

Для того щоб шов був рівним, користуються спеціальними пластиковими хрестиками, найчастіше вони мають товщину 3 мм. Якщо діагональ у плитки трохи збита, то за швом потрібно стежити дуже уважно й регулювати його хрестиками. Якщо такий хрестик вставити «лежачи», то шов вийде не 3, а 2,5 мм, а якщо по діагоналі, то зазор складе 3,5 мм. При монтажі обробку потрібно постійно контролювати рівнем за трьома параметрами: за горизонталлю ряду, за вертикаллю ряду та за площиною обробки.

Примітка. Хрестики зазвичай забирають наступного дня після монтажу, але за необхідності, коли їх не вистачає, через 2-3 години. Після видалення хрестиків всю обробку ретельно протирають бавовняною або вовняною тканиною. Шви прочищають акуратно, щоб не сколоти глазур.

Різання матеріалу

болгарка і диски по кахлюДля різання керамічної плитки використовують спеціальні плиткорізи, плитколоми або просто склорізи.

Звичайно, найкраще розкроювати кахель електричним плиткорізом із примусовою подачею води для охолодження. Лінія при цьому виходить схожою на заводську і глазур не сколюється.

Крім того, різ можна робити похилим: приміром, виставити при різанні 45⁰. У такому випадку при обробці зовнішнього кута декоративний пластиковий куточок уже не потрібний, тому що крайки кахля зійдуться щільно, без зазору.

Увага! Стикувати плитку на вертикальних і горизонтальних внутрішніх і зовнішніх кутах зручніше за все (та й красивіше) з використанням спеціальних пластикових куточків.

Затирання швів

Приблизно 30% естетичності зовнішнього вигляду обробленої поверхні залежить від правильності затирання швів– чим чіткіша лінія, тим краще виглядає вся обробка в цілому. Затірку розмішують у невеликій ємності, наприклад у пластиковій або металевій мисці об’ємом 1,5-2 літра (чверті посудини буде достатньо). Справа в тому, що готова субстанція досить швидко застигає, тому її бажано виробити за 15-20 хвилин.

Суміш на шов між плитками наносять м'яким гумовим шпателем, ним же знімають із площини зайве. Після обробки одного-двох квадратних метрів шви потрібно облагородити і найкраще це зробити пальцем без рукавички (не переживайте за шкіру – скульптори постійно працюють голими руками). Пальцем проводять по швові так, щоб він набув вигляду злегка поглибленої канавки: така лінія буде найбільш чіткою і водночас плавною. Через годину всю плитку протирають, щоб ніде не залишилося затірки.

Висновки

Хочете, щоб плитка була покладена швидко й високоякісно? Оплатіть роботу кваліфікованих фахівців. Недосвідчені обробники можуть зіпсувати матеріал, і в результаті ви втратите час і витратите гроші на придбання нової плитки.