Укладання плитки у ванній кімнаті

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.85 з 10 на основі 2 оцінок
укладка плитки у ванній кімнаті

Укладання плитки у ванній - надійний захист від вологи

На сьогоднішній день найбільш популярною обробкою для ванної кімнати є укладання плитки. Це, звичайно, не найдешевший спосіб облицювання стін і підлоги, зате самий довговічний, практичний і найкрасивіший. Привабливість кахля полягає ще й у тому, що він не просто не боїться вологи, його можна навіть мити проточною водою, що особливо важливо для приміщень даного типу.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити

Актуальність укладання плитки в санвузлі полягає ще й у тому, що це чудовий спосіб маскування труб і підходяща основа для кріплення навісної сантехніки. При самостійному монтажі кахля можливі серйозні помилки, тому жителям Києва та області краще звернутися в компанію «ТеплоКомфорт» і, ставши нашим клієнтом, отримати доступ ще й до додаткових переваг:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Бригада майстрів компанії в змозі зробити комплексний ремонт, тому вам не доведеться вдаватися до допомоги інших фахівців, а це значно підвищує якість робіт і знижує їхню вартість.

Вартість укладання плитки у ванній кімнаті в Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю укладання плитки на стіни й підлогу у ванній кімнаті в Києві та передмісті можна на сторінці: прайс на плиткові роботи.

Підготовчі роботи для обробки санвузлів

Підготовчі роботи при укладанні плитки у ванній за своєю суттю відрізняються від підготовки інших приміщень. Вся справа в тому, що в санвузлах само собою знаходяться труби гарячої й холодної води, каналізації, а іноді й система теплої підлоги. Всі ці комунікації потрібно сховати, а от спосіб, яким це буде зроблено, багато в чому залежить від розмірів приміщення й чорнової обробки.

Наприклад, у приватному секторі або будинках нового типу стіни для укладання кахля у ванній можна вирівняти вологостійким гіпсокартоном і всі комунікації сховати під ним (квадратури в таких випадках достатньо). А ось у тій же хрущівці такий крок буде вкрай необачним: гіпсокартон значно зменшить об’єм приміщення й розмістити сантехнічні комунікації буде складно. Тому в невеликих приміщеннях для вирівнювання практичніше використати цементно-піщану штукатурку.

Якщо плитку у ванній потрібно буде класти на штукатурку, то спочатку варто збити до основної стіни старе покриття й підготувати штроби для прокладання комунікацій. Після цього робиться розведення труб, виводяться фітинги для підключення кранів і змішувачів, а також монтується електропроводка. Під гіпсокартон теж потрібні будуть штроби, тільки збивати стару штукатурку при цьому необов'язково.

Примітка. У деяких випадках, наприклад у блокових будинках, зробити штробу достатньої глибини під каналізаційну трубу неможливо, тому її закривають коробом з гіпсокартону.

Коли розведення сантехніки й електропроводки закінчено, приступають до вирівнювання поверхні. Якщо використовується штукатурка, то в першу чергу виставляють маяки і, коли вони підсохнуть, наносять нівелюючий шар цементно-піщаного розчину. Із ГКЛ вирівнювання відбувається набагато швидше, процес, як правило, укладається в один робочий день. Але навіть якщо стіни штукатуряться, гіпсокартон знадобиться в більшості випадків: його використовують для спорудження або ніші, або короба для стояка чи лежака каналізації.

Увага! Технологія укладання плитки у ванній і у будь-якому іншому приміщенні забороняє вирівнювання стін гіпсовими шпаклівками. Якщо цю умову порушити, то кахель просто відвалиться внаслідок когезії.

Особливості укладання плитки у ванній

Як уже було відзначено вище, санвузол – це особливий об'єкт, тому укладання плитки у ванній відрізняється від техніки обробки інших приміщень.

Розрахунок місця розташування сантехнічного устаткування

Найбільш складна ділянка – це дверцята для водоміра, якщо такі передбачені (в окремих випадках лічильники води доводиться кріпити безпосередньо до облицювання). А значить, місце розташування цього приладу буде саме тією точкою, звідки розраховують укладання плитки у ванній. Набагато практичніше й привабливіше, коли ніша навколо лічильника оброблена цілими плитками.

Але водомір не єдиний орієнтир, до того ж його розташування доведеться співвідносити з розміщенням іншого устаткування й шукати золоту середину з огляду на наступні нюанси:

  • під стелею цілий кахель буде виглядати набагато краще, ніж різаний;
  • по кутках ширина плитки повинна вийти однаковою;
  • ванна, як правило, встановлюється під плитку, а не притуляється до неї, тому висота кахля над бортиком повинна бути хоча б 50 мм;
  • використання фриза вимагає врахування його розмірів при розрахунках.

Із чого варто починати монтаж

Переходимо тепер до основного питання – із чого почати укладання плитки у ванній? У першу чергу роблять розмітку, що послужить основним орієнтиром монтажу. Якщо враховувати, що на підлозі у ванній теж буде керамічна плитка, то стіновий кахель повинен нависати над підлогою, а не навпаки. Отже монтаж завжди починають із другого ряду стін, а перший ряд варто укладати тільки після закінчення підлогового облицювання. Причому той факт, чи буде використаний пластиковий декоративний куточок, чи ні, не має зовсім ніякого значення.

Примітка. Винятком може стати тільки ситуація, коли у ванній передбачений плінтус. У цьому випадку порядок укладання плитки у ванній можна починати з першого ряду. Але таке відбувається вкрай рідко.

Різання плитки під фітинги

У ванній завжди багато роботи з різання кахля, тому що доводиться виводити фітинги для кранів, змішувачів і каналізації. Плитка буває різною і якщо вона перегріта, а це трапляється нерідко, то при вирізанні отвору корончатою фрезою або «балеринкою» з'являється небезпека розтріскування. У таких ситуаціях у ящик насипають сіяний пісок, на нього кладуть кахель і роблять у потрібному місці отвір: піщана подушка погасить вібрацію й імовірність розламу зменшиться, як мінімум, удвічі.

Технологія укладання плитки у ванній

Способів укладання плитки у ванній існує декілька, але переважно це горизонтальне розташування, хоча раніше широко застосовувалися також «ялинка» і «діагональ». Якщо навіть когось зацікавлять два останні способи, то пам’ятайте, що технологія в будь-якому разі залишається схожою. Наприклад, облицювання починається тільки після вирівнювання стін, а перший ряд встановлюється тільки після укладання плитки на підлогу.

Для того щоб початковий ряд не «поплив», по контрольній лінії прикручують обмежувач. Найкраще з цією метою використати профілі для збирання каркаса під гіпсокартон (CD, UD, CW, UW). Установлювати як упорну планку дерев'яну рейку вкрай небажано: вона завжди має нерівності, а це буде заважати дотриманню техніки укладання. Втім, досвідчені майстри обходяться взагалі без упору – просто роблять клей потрібної консистенції, що не дозволяє плитці сповзати.

Рівність шва досягається за допомогою хрестиків. Найчастіше вони мають товщину 3 мм, хоча це не є якоюсь технологічною вимогою, тому можна задіяти й інші розміри.

При укладанні потрібно стежити, щоб у швах не залишався клей: наступного дня його вже не так просто вичистити й можна ушкодити глазур. Затирання роблять після закінчення облицювання, причому до монтажу підлоги, щоб менше її бруднити. Перший ряд, що укладається останнім, затирають після збирання підлоги. Надлишки затірки бажано витирати до її повного висихання, але не пізніше ніж на наступний день.

Висновки

Для досягнення бездоганної якості укладання плитки дуже важливе залучення професіоналів, що мають досвід. Якщо до справи візьмуться фахівці низької кваліфікації, то це загрожує негативними наслідками – втратою часу і грошей. Адже матеріал може бути зіпсовано, а це чималі фінансові витрати.