Поклейка коркових шпалер

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 7.65 з 10 на основі 4 оцінок
наклеювання коркових шпалер

Коркові шпалери – вибір прихильників природніх матеріалів

Коркові (пробкові) шпалери – гарна основа для створення інтер'єру, наближеного до природного середовища. Вони вдало поєднуються з дерев'яними меблями, наповнюючи домашню атмосферу затишком і комфортом. Крім декоративних функцій, обробка стін корком дозволяє поліпшити їхні тепло- та звукоізоляційні властивості, захищає від механічних пошкоджень і навантажень, а також забезпечує пило- та брудостійкий ефект.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Незважаючи на міцність даного матеріалу, корок досить вимогливий до технології наклеювання (це обумовлено специфікою натурального дубового матеріалу, який значно збільшує вагу шпалерного полотна, ускладнюючи тим самим його монтаж). Оскільки самостійно правильно виконати роботи з обклеювання стін корковими шпалерами вкрай складно, то краще не ризикувати часом і грошима, а просто залучити фахівців, що мають багатий досвід у наданні подібних послуг. Компанія «ТеплоКомфорт» пропонує:

 • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
 • Виконання підготовчих робіт (вирівнювання стін: гіпсокартоном, шпаклівкою, а також внутрішнє утеплення).
 • Виконання суміжних робіт (оздоблення стін: плиткою, вагонкою, ламінатом тощо).
 • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
 • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Важливо розуміти, що тільки комплексний підхід до ремонту здатний забезпечити безперервний контроль якості на кожному етапі виконання робіт, а також знизити загальну вартість послуг.

Вартість поклейки коркових шпалер у Києві

Назва роботи Од. вим. Ціна
(без матеріалу)
Наклеювання шпалер
Наклеювання коркових шпалер на стіни м² від 260 грн
Наклеювання коркових шпалер на стелю м² від 270 грн
Наклеювання бамбукових шпалер на стіни м² від 260 грн
Наклеювання бамбукових шпалер на стелю м² від 270 грн
Підготовчі роботи
Видалення старих шпалер зі стін м² від 15 грн
Шпаклювання стін під шпалери (стартове) м² від 45 грн
Шпаклювання стін під шпалери (фінішне) м² від 45 грн
Ґрунтування стін перед обклеюванням м² від 15 грн

Детальніше ознайомитися з вартістю робіт з наклеювання інших видів шпалер, а також з розцінками на підготовчі роботи можна на сторінці: прайс на оздоблювальні роботи.

Види коркових шпалер

коркові панеліШирокого поширення набули три типи настінних покриттів із корка (пробки). Вони мають низку відмінностей за експлуатаційними властивостями, що відбивається і на ціновій політиці.

Коркові панелі

Найдорожчим видом коркових настінних покриттів є листовий, що представлений гнучкими, але міцними пластинами розмірами 30х60 см при товщині в 3 мм. Нижній шар такої пластини виготовляється з пресованого корка, а верхнє покриття представлене тонким шпоном кори коркового дерева з восковим просоченням.

Коркові шпалери

коркові шпалериПри схожих з панельними аналогами якісних показниках, рулонні шпалери відрізняються більш демократичною ціною. Головне – уважно вибрати марку коркових рулонів, оскільки далеко не всі вони мають додатковий захист у вигляді воскового покриття. Важливою перевагою рулонів із корка є велика кількість варіантів кольору даного оздоблювального матеріалу та багатий асортимент різних фактур.

Різновидом коркових шпалер є полотна на самонаклеювальній основі, вони підходять для ретельно очищених та ідеально рівних поверхонь.

Коркові шпалери на паперовій основі

Найбюджетніший варіант – коли міліметровий корковий шпон наклеюється на паперову основу, природність натурального забарвлення при цьому зберігається. До того ж такі шпалери можна легко перефарбувати в будь-який інший улюблений колір. Зустрічаються також рулони на флізеліновій основі.

Плюси та мінуси коркових шпалер

Переваги коркових шпалер

Даному виду настінних покриттів притаманна велика кількість позитивних якостей, наявність яких добре пояснюється властивостями дубового матеріалу:

 • зносостійкість і міцність;
 • брудо- і пилостійкі властивості (за наявності воскового просочення);
 • довговічність (якісний матеріал може прослужити не менше 10 років);
 • зручність експлуатації;
 • високі тепло- та шумоізоляційні показники;
 • екологічна безпека та гіпоалергенні властивості;
 • вогнетривкість (не горить і не виділяє шкідливих речовин);
 • бактерицидні властивості, а також пригнічення розвитку цвілі, нечутливість до комах і гризунів;
 • повільне вбирання запахів, яке, при бажанні, можна усунути взагалі, вибравши матеріали з відповідним просоченням;
 • неповторний натуральний візерунок, який до того ж не вицвітає;
 • універсальність корка дозволяє йому поєднуватися з багатьма різновидами інших оздоблювальних матеріалів;
 • приємність корка на дотик, що допомагає у створенні комфортної і затишної атмосфери в приміщенні.

Недоліки коркових шпалер

Навіть найкращим матеріалам властиві крім переваг ще й недоліки. Не виняток і коркові шпалери. Мінуси коркових шпалер:

 • складність наклеювання, обумовлена вагою шпалерних листів, яка більша ніж у інших видів настінних покриттів, а також високими вимогами до якості поверхні стіни;
 • міцність приклеювання до стіни, яка може стати на заваді під час підготовки до наступного ремонту;
 • висока ціна, що, в принципі, компенсується довговічністю матеріалу та його високими експлуатаційними властивостями.

Технологія наклеювання коркових шпалер

технологія наклеювання коркових шпалерЯкісне наклеювання коркових шпалер на стіну надовго вирішує багато питань із догляду за її поверхнею, але при цьому воно потребує уважного дотримання всіх необхідних вимог.

Придбання матеріалів

Це максимально важливий етап, від правильності організації якого залежить успішність усієї подальшої роботи. Під час закупівлі коркових шпалер слід враховувати той факт, що своїми розмірами вони відрізняються від звичних полотен, тим самим ускладнюючи проведення розрахунків необхідної площі й відповідної кількості рулонів.

Далі постає питання вибору спеціалізованого клею для коркових шпалер, оскільки традиційні клейкі речовини, типу ПВА, для подібного оздоблювального матеріалу не підійдуть. Також недоречним буде й використання «рідких цвяхів», які однозначно допоможуть на етапі наклеювання корка, але зіграють злий жарт, якщо коли-небудь виникне необхідність його зняття. Тому так важливо уважно вивчити упаковку клею, на якій повинно бути чітко вказано, що він є спеціалізованим і призначеним для оздоблення стін корковим покриттям. Ще один нюанс стосується кількості клею, якого під такі шпалери піде чимало, що також необхідно врахувати ще до початку робіт.

Підготовка стін

Коркове покриття досить вимогливе до стану поверхні, тому доведеться докласти зусиль для очищення стіни від попереднього декору, а також усунути всі нерівності й дефекти на ній. У разі значних нерівностей слід провести вирівнювання стін. Потім необхідно глибоко проґрунтувати поверхню та дати їй можливість повноцінно висохнути.

Наступним етапом стає вертикальна (якщо вирішено розташувати смуги від підлоги до стелі) або горизонтальна (у разі поперечного накладання) розмітка стіни, що дозволить якісніше виконати наступні роботи.

Правила наклеювання шпалер із корка

Починати процедуру наклеювання рекомендується традиційно, з боку вікна. Необхідно приготувати густий клей та нанести його товстим рівним шаром (за допомогою шпателя, гребінки або валика) на внутрішню поверхню шпалерного полотна. Незважаючи на те, що його достатньо намазати на самі шпалери, багато хто намагається покрити клеєм і стіну. Треба бути уважним і ретельно вивчити інструкцію, в якій можуть бути вказані особливості клеючої речовини, яку ви застосовуєте. Клеїти смуги слід удвох – так зручніше притискати полотно до поверхні стіни.

Особливу увагу необхідно приділити наклеюванню таких шпалер у кутках, де корок через свою крихкість може просто тріснути – і тим самим зіпсувати зовнішній вигляд усього покриття.

Подальша корекція

Запас матеріалу, передбачений в нижній частині кожної смуги, необхідно відрізати лише ножицями. Різак або ніж тут не підійдуть, оскільки ними можна пошкодити край полотна.

Також слід уважно і дбайливо видалити клей, що виступив на стиках. Виконувати це рекомендується не відразу, а після його висихання, акуратно відколупуючи надлишки.

Сохнуть коркові шпалери при закритих вікнах і не менше трьох діб, після чого полотна можна покривати захисним лаком. Необхідно використовувати такий його різновид, який дозволить корку «дихати».

Догляд за корковими шпалерами

Якісно поклеєні шпалери з корка прослужать багато років, милуючи око своєю природною красою та натуральністю. Щоб подовжити термін їхньої експлуатації, варто дотримуватися кількох нескладних, але дуже важливих рекомендацій із догляду:

 • протирання поверхні шпалер найкраще робити вологою ганчіркою;
 • пил найкраще видаляти за допомогою пилососа;
 • невеликі плями, що в'їлися, слід дбайливо відтерти із застосуванням наждачного паперу;
 • істотні забруднення необхідно замити змоченою у воді м'якою губкою;
 • у жодному разі не використовувати з цією метою засоби для миття та очищення;

Висновки

Коркові шпалери – гідна альтернатива штучним настінним покриттям. Вони мають цілу низку переваг, бо створюють у приміщенні атмосферу затишку, комфорту й добробуту. Але даного ефекту можна досягли тільки шляхом якісного підбору матеріалів та їхнього професійного наклеювання, що краще зробити за допомогою висококваліфікованих фахівців. В іншому випадку ексклюзивний природний декор може так і залишитися недосяжною фантазією, а «умілець» порине в сувору реальність настінних покриттів, що відклеїлися та потріскалися.