Шпаклівка стін

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 8.91 з 10 на основі 19 оцінок
шпаклювання стін у Києві

Шпаклювання стін – вдала основа під шпалери і фарбування

Незважаючи на велику кількість оздоблювальних матеріалів, вирівнювання стін шпаклівкою все одно утримує перші позиції. І це не дивно, оскільки шпакльована поверхня використовується і під фарбування, і під шпалери. Для обробки стін виготовляють суміші з різними в'яжучими компонентами, у продаж вони надходять у порошкоподібному і пастоподібному вигляді – залишається тільки вибрати підходящий вам варіант.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Ідеально рівні стіни – це прекрасно, але зробити їх такими під силу далеко не кожному. Якщо ви живете в Києві або районі і хочете, щоб ремонтні роботи замість вас виконали досвідчені фахівці, – компанія «ТеплоКомфорт» пропонує вам свої послуги. А зробивши замовлення, можна скористатися такими перевагами співробітництва з компанією:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Виконання підготовчих робіт (штукатурка стін, звукоізоляція, а також внутрішнє утеплення).
  • Виконання робіт з оздоблення стін (дерев'яною вагонкою, обшивання гіпсокартоном, плиткою та ін.).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Наші майстри, що спеціалізуються на шпаклювальних роботах, завжди підходять до роботи комплексно, що позитивно впливає на якість і знижує вартість.

Вартість робіт зі шпаклювання стін у Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю інших шпаклювальних робіт, а також з розцінками на штукатурні роботи в Києві та передмісті можна на сторінці: прайс на штукатурні роботи.

Вибір шпаклівки для стін

Всю шпаклівку для стін можна розділити на чотири види, в залежності від в'яжучої речовини:

1. Гіпсові – застосовуються виключно для внутрішніх робіт. У приміщеннях з підвищеною вологістю гіпсову шпаклівку на стіни краще не наносити: вона не водостійка і боїться перепадів температури (розтріскується). Випускається у вигляді порошку і призначена для старту (більш крупна) і фінішу (дрібніша). Основними перевагами гіпсових шпаклівок можна назвати низьку вартість і відсутність усадки.

2. Цементні – призначені для зовнішньої та внутрішньої обробки. Ці суміші мають гарну водостійкість, тому в приміщенні їх використовують там, де вологість перевищує норму – у ванній та на кухні. Після висихання цементу поверхня стає сірого кольору, і якщо це було шпаклювання стін під фарбування, то, щоб досягти гарного результату, доведеться нанести, як мінімум, три шари ЛФМ.

3. Латексні – ці суміші найчастіше застосовують для внутрішніх робіт. Але з огляду на водовідштовхувальні властивості полімерів, їх також використовують і на вулиці. Ступінь усадки шару мінімальний і її практично непомітно.

4. Акрилові – такі суміші використовують як усередині, так і зовні. Спробувавши з'ясувати, яка шпаклівка для стін найвдаліша, ви не знайдете нічого кращого за акрил. Шпаклівка випускається як у вигляді порошку, так і у вигляді пасти, має дуже високий ступінь водовідштовхування, еластична, не боїться перепадів температури. Основний її недолік – найвища, у порівнянні з іншими видами ціна.

Технологія шпаклювання стін

Однією з технологічних умов при обробці стін шпаклівкою є фактор обмеження за часом – на одну стіну суміш варто наносити за один прийом, не залишаючи ніяку частину роботи на наступний день. Якщо все-таки не вдається обробити одну площину за раз, то, щоб уникнути помітності стику, край обробки варто щедро змочити водою, а якщо суміш застигла остаточно, то край відкочують мокрим валиком.

Підготовка стін до шпаклювання

підготовка стін Єдиний варіант, при якому стіни не мають потреби в підготовці, – це коли вони обшиті гіпсокартоном, у всіх інших випадках без попереднього приведення площини в належний стан не обійтися. Найчастіше процес підготовки полягає у видаленні старого облицювання: фарби, шпалер, плитки або вагонки.

Проблемою може стати олійна фарба або емаль, нанесена на цементно-піщану штукатурку. Бувають випадки, коли збивати цементний камінь немає сенсу (він у гарному стані), а фарбу шпателем зняти неможливо. Для вирішення такого завдання придумали нехитрий пристрій – на довгий болт (7-10 см) під голівку надягають 3-5 шматків ланцюга по 10-15 см (довжина шматків повинна бути однаковою) і затискають їх контргайкою. Потім ця «молотарка» вставляється в патрон дриля і, при обертанні на великій швидкості, чудово збиває фарбу. Тільки стояти до стіни краще правим боком: так відбиті фрагменти будуть летіти вниз, а не догори.

Якщо стара штукатурка розтріскалася або місцями навіть відшарувалася, то краще видалити її аж до голої стіни (плити або кладки). Найлегше це зробити перфоратором, але можна скористатися і сокирою, і зубилом з молотком, і ломом. Після видалення штукатурки зі стіни віником, щіткою або пилососом прибирають пил, а поверхню ґрунтують для створення рівномірної адгезії.

Приготування суміші

приготування суміші для стінПри застосуванні порошкоподібних сумішей їх спочатку потрібно приготувати. Як ємність використовують спеціальне прогумоване відро, яке практично не ламається при ударі, і міксер. Міксер (для шпаклівки, але не для фарби!) затискають у патроні дриля, що призначений для роботи на малих обертах. Якщо ж такого немає, то використовують звичайний дриль, установивши оберти на мінімум, але так, щоб вистачило потужності для обертання в розчині.

У відро наливають 1/3 частину води і засипають стільки ж порошку. Збивають міксером протягом 5-6 хвилин, а потім залишають на 1-2 хвилини. Це необхідно для розмокання грудочок, що утворилися в субстанції. Після цього суміш перебивають ще раз 3-4 хвилини. Кількість розчину має відповідати працездатності штукатура – він повинен виробити його менше ніж за 20 хвилин. Потім суміш починає тужавіти і якщо перебити її ще раз, то час висихання збільшиться, а шпаклівка після висихання стане схожа на переморожене вапно – буде осипатися від найменшого дотику.

Рекомендація. Якщо у вас вийшло повне відро суміші, то при перебиванні вона буде розлітатися в усі боки. Щоб цього уникнути, не потрібно відливати частину розчину – достатньо перемкнути реверс дриля і міксер буде обертатися проти годинникової стрілки. Конфігурація його лопатей така, що завихрення буде йти до центру і шпаклівка не розлетиться по кімнаті.

Етапи шпаклювання стін

Весь процес шпаклювання стін можна розділити на три основні етапи:

  1. підготовка поверхні;
  2. нанесення шару, що вирівнює;
  3. нанесення фінішного шару.

Стартове шпаклювання

стартове шпаклювання Вартість шпаклювання стін багато в чому залежить від того, чи буде стіна вирівнюватися стартовим шаром. Але єдина основа, що може без цього обійтися, – гіпсокартон. У всіх інших випадках – якщо потрібна ідеально рівна площина – вирівнювання не уникнути.

Після висихання ґрунтовки, а на це, як правило, йде 2-4 години, встановлюють у вертикальному положенні маяки. Для їхньої фіксації із суміші робиться доріжка у вигляді крапок, профіль приклеюється до неї, а потім вирівнюється рівнем по вертикалі. У випадку якщо на одну площину потрібно більше двох маяків, їх рівняють між собою. Найпростіше це зробити за допомогою ниток, натягнувши їх поверх профілів посередині і по краях (верхньому й нижньому).

Розчином можна працювати тільки наступного дня: доріжки повинні добре схопитися, щоб при стягуванні поверхні правилом не збилися маяки. Між профілями, починаючи знизу, викладають приблизно погонний метр суміші – товщина шару повинна бути достатньою, щоб він трохи піднімався над гребенями маяків (не більше ніж на 5-10 мм). Потім зайве стягують правилом, і залишається рівна площина.

Після першого проходження на поверхні, як правило, залишаються «раковини». На ці місця повторно накладають шпаклівку і стягують іще раз. Таких проходжень може бути кілька, їх повторюють доти, поки з поверхні не зникнуть усі вади. По закінченню робіт ми маємо шпаклювання стін під шпалери: їх найдоцільніше клеїти на стартові суміші – через кращу адгезію.

Фінішне шпаклювання

фінішне шпаклювання Висихання поверхні визначають візуально – темні плями на стіні свідчать про наявність у цих місцях вологи, при її відсутності обробка має рівний білий колір.

Після висихання старт ґрунтують і наносять фінішну шпаклівку, шар якої повинен бути не більшим 2 мм, але краще якщо це буде 1-1,5 мм: менші витрати матеріалу без будь-яких втрат у якості.

Незалежно від того чим шпаклюють стіни на фініші (мається на увазі в’яжучий компонент суміші), товщина шару регулюється шпателем. Точніше, на товщину впливає кут нахилу леза: чим він гостріший, тим товщим виходить шар, і навпаки. Досвідчені майстри роблять фініш так, що він не потребує шліфування. А от аматорові спочатку доведеться попрацювати наждачним папером № 200 або алмазною сіткою (їх надягають на тертку зі спеціальним кріпленням, є навіть електротертки з вібратором).

Особливості шпаклювання різних стін

Технологія проведення шпаклювальних робіт може відрізнятися в залежності від матеріалу поверхні стіни та від запланованої фінішної обробки.

Особливості шпаклювання гіпсокартонних стін

Найважливіше при шпаклюванні ГКЛ – це зашпаровування стиків між листами (при найменшій вібрації вони можуть стати причиною розтріскування обробленої поверхні). Для зашпаровування використовують спеціальний папір (смугу з нанесеним на один бік клеєм) або серпянку (сітчасту клейку стрічку), після чого стики додатково замазують шпаклівкою (найкраще скористатися Fugen, Fugen GF і Fugen Hydro від Knauf). Крім того, однієї із сумішей потрібно обробити голівки всіх саморізів.

Особливості шпаклювання стін під фарбування

Варто враховувати, що розцінки на шпаклювання стін під фарбування вищі, ніж під шпалери. Справа в тому, що звичайно такий процес вимагає нанесення двох шарів – старту і фінішу. Крім того, поверхня, призначена під малярні роботи, повинна бути ідеально рівною. Якщо на ній залишаться перепади по площині, то при штучному боковому освітленні (бра) від нерівностей будуть падати тіні.

Особливості шпаклювання стін під шпалери

Для наклеювання шпалер, як правило, достатньо рівного стартового шару. Хочемо звернути вашу увагу на те, що наявність неглибоких канавок, «раковин» і навіть невеликих тріщин не критична. Такі дефекти чудово прикриваються шпалерами різних видів. Потрібно тільки враховувати, що якщо ми маємо справу зі стартовим шпаклюванням бетонних стін, то як ґрунтом варто скористатися бетоноконтактом – він забезпечує найкращу адгезію.

Висновки

Рівні стіни, безумовно, це мета, якої варто прагнути, от тільки бездоганне вирівнювання поверхні під силу лише досвідченим фахівцям. Після професійної обробки вам не загрожують ніякі додаткові витрати – ні на усунення дефектів, ні на повторне перефарбування стін або обклеювання шпалерами.