Поклейка флізелінових шпалер

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.33 з 10 на основі 3 оцінок
поклейка флізелінових шпалер

Флізелін – практичне рішення під час вибору шпалер

Флізелін – популярний нетканий матеріал для виробництва шпалер, причому його використовують як при виготовленні основи, так і для створення візерунка. Зовні нагадує папір, оскільки також складається з волокон целюлози, але за рахунок її модифікації відрізняється підвищеною міцністю і зручністю в роботі. Також незаперечною перевагою полотен з флізеліну є можливість багаторазового перефарбовування.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Якщо ви прийняли рішення щодо наклеювання флізелінових шпалер, майте на увазі, що ці роботи приховують в собі безліч нюансів (наприклад, клей наноситься на стіну, а не на полотно тощо). Хоч з даним покриттям і зручно працювати, але все ж кращий варіант – доручити весь комплекс робіт спеціалізованим бригадам. Знайти висококласних професіоналів можна, звернувшись в компанію «ТеплоКомфорт», яка має великий досвід у наданні подібних послуг і пропонує:

 • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
 • Виконання підготовчих робіт (вирівнювання стін: гіпсокартоном, шпаклівкою, а також внутрішнє утеплення).
 • Виконання суміжних робіт (оздоблення стін: плиткою, вагонкою, ламінатом та ін.).
 • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
 • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Для зниження кінцевої вартості ремонту, а також для забезпечення безперервного контролю якості всіх етапів роботи рекомендується замовляти весь комплекс робіт у одного виконавця.

Вартість поклейки флізелінових шпалер у Києві

Назва роботи Од. вим. Ціна
(без матеріалу)
Наклеювання шпалер
Наклеювання флізелінових шпалер на стіни (без підбору малюнка) м² від 135 грн
Наклеювання флізелінових шпалер на стіни (з підбором малюнка) м² від 140 грн
Наклеювання флізелінових шпалер на стелю м² 160 грн
Підготовчі роботи
Видалення старих шпалер зі стін м² від 15 грн
Ґрунтування стін перед обклеюванням м² від 15 грн
Видалення старих шпалер зі стелі м² від 15 грн
Ґрунтування стелі перед обклеюванням м² від 20 грн
Додаткові роботи
Наклеювання плінтуса (багета, фриза) на стелю п.м. від 25 грн
Наклеювання молдінга (багета, фриза) на стіни п.м. від 20 грн
Монтаж плінтуса (багета, фриза) на підлогу п.м. договірна грн

Детальніше ознайомитися з вартістю робіт з наклеювання інших видів шпалер, а також з цінами на обробку стін і стель можна на сторінці: прайс на оздоблювальні роботи.

Види флізелінових шпалер

види флізелінових шпалер Основні різновиди флізелінових полотен – це двошарові шпалери на флізеліновій основі і шпалери, що складаються з декількох шарів даного матеріалу.

Шпалери на флізеліновій основі. Досить великий клас полотен, в яких нижній шар виготовлений з флізеліну, а за зовнішній вигляд шпалер відповідає інший матеріал, наприклад текстиль, вініл або папір.

Флізелінові шпалери. Складаються з верхнього і нижнього флізелінових шарів, між якими може бути прошарок, що маскує дефекти стіни. Зовнішня поверхня таких полотен часто має рельєфну текстуру, яку можна не один раз перефарбовувати.

Плюси та мінуси флізелінових шпалер

Переваги флізелінових шпалер

Міцність матеріалу в сукупності з гарними експлуатаційними властивостями зумовили цілий ряд переваг флізелінових покриттів.

 • Маскують дефекти поверхонь. Щільна основа і проміжний шар (в разі його наявності) добре нівелюють вади на поверхні стіни, що дозволяє менше часу приділяти підготовчим роботам.
 • Зручність роботи з матеріалом. Він не рветься і не розтягується при обгортанні стін, а збільшена ширина смуг помітно економить час наклеювання.
 • Швидкість виконання робіт. Такі шпалери не потребують обробки клеєм самого полотна, адже він наноситься безпосередньо на стіни, тим самим помітно спрощуючи процес, в тому числі і при обклеюванні стелі.
 • Стійкість до займання. Завдяки модифікованій целюлозній структурі помітно підвищується пожежна безпечність цього типу покриття в порівнянні з паперовими або тканинними аналогами.
 • Невибагливість у догляді. Їх можна витирати звичайною вологою ганчіркою або чистити за допомогою пилососа. Для деяких видів навіть допускається використання допоміжних засобів для чищення.
 • Дозволяють стінам «дихати». Матеріал не перешкоджає циркуляції свіжого повітря між стіною і навколишнім середовищем, тим самим підтримуючи у приміщенні здоровий мікроклімат і запобігаючи появі грибка та іншої патогенної мікрофлори.
 • Не накопичують пил. За рахунок пилостійких властивостей основи добре підходять для приміщень, в яких часто проводять час люди, схильні до алергії і астми.
 • Стійкість до прямого сонячного світла. Такі шпалери відповідно не вигорають і довше зберігають свій первісний вигляд.
 • Простота оновлення інтер'єру. Завдяки тому, що ці шпалери передбачають багаторазове перефарбовування, можлива часта і економна зміна дизайну приміщення, гами його кольорів і контрастів.
 • Легкість видалення зі стіни. Якщо флізелінові шпалери набридли власнику і він вирішив кардинально змінити оформлення приміщення, то, зазвичай, не виникає необхідності довго і важко знімати старе покриття.

Недоліки флізелінових шпалер

Як це часто буває, в будь-якій «бочці меду» знайдеться місце для своєї «ложки дьогтю». Так і з флізеліновими шпалерами, які, незважаючи на безліч переваг, мають і певні недоліки.

 • Висока ціна. Зайва економність при покупці флізелінових шпалер найімовірніше закінчиться зіпсованими полотнами, тому краще купувати якісний матеріал від відомих виробників, хоча це, безумовно, відобразиться на його вартості.
 • Уразливість до механічних пошкоджень. Опуклі елементи зовнішнього шару досить чутливі до фізичного впливу, тому перед покупкою всім любителям домашніх тварин і батькам з маленькими дітьми варто кілька разів подумати.
 • Накопичення пилу на об'ємних елементах. Хоч сам матеріал і не вбирає в себе пил, ця властивість не поширюється на всі опуклості поверхонь його візерунків і малюнків, які регулярно доведеться протирати від пилу.
 • Ціна фарбування. Подвійні витрати при першому обклеюванні флізеліновими шпалерами, пов'язані з купівлею і фарби, і полотен, з лихвою компенсуються подальшими витратами лише на одну тільки фарбу, без необхідності брати нові рулони.

Технологія наклеювання флізелінових шпалер

Як правильно поклеїти флізелінові шпалери, щоб вони довше радували свого власника, можна дізнатися з наведеної нижче інструкції, яка описує не тільки сам процес наклеювання, а й підготовчі роботи.

Підготовка стін

Перед початком робіт варто оглянути і підготувати поверхню, призначену для подальшого обклеювання шпалерами. Хорошою основою під флізелінові шпалери є такі види настінного покриття:

 • папір;
 • гіпсокартон;
 • штукатурка;
 • ДСП;
 • дерево;
 • бетон.

Оскільки крізь окремі види шпалер на флізеліновій основі може просвічуватися поверхня стіни, краще щоб вона не сильно відрізнялася за кольором від полотна, що буде наклеюватися.

Хоч флізелін і здатен замаскувати незначні вади поверхні, все ж краще провести якісне вирівнювання стін під шпалери . Потім за допомогою виска слід розмітити поверхню орієнтовними вертикальними лініями, їх наносять з інтервалом в один метр.

Підготовка шпалер

Коли стіна готова, настає етап підготовки самих шпалер для наклеювання. Бажано відразу нарізати необхідну кількість заготовок для всіх стін приміщення, причому складність процесу буде залежати від малюнка полотен. Найпростіший варіант нарізання – коли немає необхідності проводити ретельне стикування зображення, тобто візерунок досить абстрактний і не конкретний. В даній ситуації варто лише переконатися, що висота стін ніде не відрізняється і можна нарізати шпалери однакового розміру.

Якщо ж малюнок великий і складний, знадобиться ретельний підбір, параметри якого можна дізнатися, ознайомившись з піктограмою на етикетці. Дуже важливо, щоб малюнок співпав, навіть якщо для цього доведеться зсувати наступні полотна шпалер донизу або вгору.

підготовка шпалер Після всіх необхідних розрахунків потрібно покрити підлогу поліетиленовою плівкою або просто добре її вимити. Далі розстеляємо полотно шпалери лицьовою стороною донизу, відміряємо довжину смуги і робимо ножем надріз. Довжина смуги має бути кратною повторюваності зображення і враховувати запас на підгонку приблизно по 5 см зверху і знизу. У випадку, коли висота приміщення – 2 метри 50 см, а повтор – 33 см, то довжина смуги повинна скласти 2 метри 74 см (5 х 2 + 33 х 8 = 274 см). Наступний етап – перегинання шпалери по надрізам так, щоб крайки нижнього полотна і відігнутого фрагмента збіглися. Ретельно все перевіривши, можна приступати до розрізання уздовж лінії згину. Після чого черга за новою заготовкою. Потім необхідно перевірити правильність підгонки малюнків на них. Якщо все збігається, можна переходити до підготовки наступних смуг.

Рулони найкраще розкладати послідовно, взявши за основу обрану вертикальну лінію, таким чином забезпечується нарізання полотен відразу для всієї кімнати.

Етапи наклеювання

поклейка флізелінових шпалер на стіну 1. Щоб уникнути прикрих непорозумінь, краще всю роботу виконувати, дотримуючись інструкції, що додається до шпалер. У ній повинна бути зазначена детальна інформація щодо технології наклеювання полотен. Початковим етапом стане рівномірне нанесення клеючої речовини на поверхню стіни. Для кращого зчеплення крайок полотна зі стіною рекомендується обробляти клеєм площу, трохи більшу за шириною, ніж цього вимагає розмір шпалер. Важливо застосовувати клей, спеціально призначений саме під такий тип шпалер, а не той, що залишився від попереднього ремонту.

2. Дуже уважно і акуратно слід підійти до якісного наклеювання першого полотна шпалер, яке стане відправною точкою для всього подальшого декорування. Його положення на стіні має бути строго вертикальним. Для кращого притискання полотна до поверхні варто скористатися спеціальною щіткою, а надлишок клею необхідно видавлювати в той бік, де шпалери ще не приклеєні, щоб не замастити готове покриття. Якщо на полотнах наявна об'ємна фактура, для їх розрівнювання краще скористатися спеціальним шпалерним валиком, причому сильно натискати на нього не варто.

3. Відрізаємо зайві сантиметри шпалерного полотна біля підлоги і під стелею (якщо вони там залишилися). Уважно виконуємо цю операцію біля нижнього плінтуса, надалі ним можна буде прикрити приблизно 3-4 см полотна. Аналогічно залишаємо невелику кількість матеріалу і під стелею. Згодом його можна буде перекрити стельовим плінтусом. Надлишки шпалер слід обережно обрізати, притискаючи шпатель з полотном у кут. Ніж від лінії відрізу відривати не рекомендується, зміщувати потрібно тільки шпатель, що дозволить рівно відрізати зайвий матеріал.

4. Промиваємо поверхню вологою ганчіркою або губкою, щоб прибрати клей, що виступив. Можна не боятися замочити такі шпалери, адже флізелін не розмокає від води. Уважно протираємо стикувальний шов, щоб на ньому не залишилося слідів клею.

5. Далі переходимо до наклеювання наступного полотна, яке необхідно розміщувати в стик до попереднього, оскільки флізелінові шпалери при висиханні не збігаються і просвіти не утворюються. Місця стиків слід пригладжувати валиком, а зайвий клей видавлювати на поверхню, вільну від полотна.

Наклеювання флізелінових шпалер у кутках

поклейка у куткахКутки – це найскладніші місця для обклеювання шпалерами. Дуже важливо ретельно розгладжувати наклеєні полотна, щоб при їх висиханні не з’являлися зморшки і флізелін не взявся пухирцями.

Для якісного обклеювання необхідно заміряти ширину стіни з одного боку кутка, а далі підігнати під неї полотно з таким розрахунком, щоб 1-2 см шпалерної смуги зайшли на куток. Після цього густо намазуємо стіну клеєм і прикладаємо до неї полотно, не забуваючи розрівнювати його валиком. Наступний фрагмент наклеюємо внапуск, уважно відстежуючи можливу появу складок. У разі їхньої появи їх слід надрізати за допомогою ножа, випускаючи повітря, що накопичилось, і акуратно розрівняти. Таким чином, під другим полотном буде ховатися до двох сантиметрів сусідньої смуги, а саме воно впритул наблизиться до лінії кутка.

Догляд за флізеліновими шпалерами

Даний вид шпалер досить невибагливий щодо необхідного догляду. В принципі вони не схильні накопичувати на своїй поверхні пил, але навіть у разі його появи на зовнішніх елементах об'ємної текстури, від нього легко позбутися звичайним протиранням.

Особливості догляду за флізеліновими шпалерами залежать від маркування на їх упаковці. Існують такі різновиди маркування:

 1. 1. одна хвиля – можна протирати вологою губкою, але без використання миючих засобів;
 2. 2. дві хвилі – можна не тільки мити, але й додавати неагресивні миючі засоби;
 3. 3. три хвилі – флізелінові шпалери, які добре миються, їх можна застосовувати у приміщеннях з високим рівнем вологості;
 4. 4. одна хвиля та гребінка – допускається чистка м’якою щіткою або миття;
 5. 5. три хвилі та гребінка – витримають ретельне чищення з використанням жорсткої щітки або навіть миючого пилососу.

Маркування вологостійкості шпалер

маркування шпалер

Ще одним важливим моментом в експлуатації таких шпалер є можливість багаторазового перефарбовування, що до того ж поліпшує їх міцність і звукоізоляційні якості, а також дозволяє приховати забруднення, що в’їлися у поверхню (в разі, якщо вони з’явилися).

Висновки

Флізелінові шпалери – один з найбільш практичних і зручних в експлуатації типів настінного покриття, що при вмілому догляді прослужить своєму власникові довгі роки.

Але для отримання такого результату необхідно неухильно дотримуватися всіх вимог до правильності їх наклеювання. Ще краще – найняти бригаду фахівців, які виконають усі необхідні оздоблювальні роботи на найвищому рівні, тим самим уберігаючи вас від можливих помилок, що можуть призвести до необхідності повторного придбання дорогого матеріалу, шкоди за даремно витраченим часом і зіпсованого настрою.