Плиткові роботи

ru ua
Рейтинг послуги 7.55 з 10 на основі 22 оцінок
укладка плитки в Киеве

Укладання плитки як спосіб облицювання приміщень

Укладання плитки – це дуже поширений спосіб опорядження приміщень, особливо з підвищеною вологістю. Таку популярність цього матеріалу забезпечили тривалість терміну експлуатації, висока зносостійкість і, головне, чудовий зовнішній вигляд. Крім того, плитка, як обробний матеріал, надає великий вибір відразу за кількома параметрами – за розміром, кольором, рельєфності і способу покриття.

Рекомендуємо детальніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити 

Для жителів Києва та області плиткові роботи на високому професійному рівні можуть виконати фахівці компанії «ТеплоКомфорт». Кожен, хто став клієнтом компанії, автоматично може скористатися рядом переваг, таких як:

 • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
 • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (в квартирах, будинках, офісах).
 • Допомога в доставці будматеріалів і прибирання сміття.

Якщо послуги по укладці плитки вам надають професіонали «ТеплоКомфорта», то це означає, що до роботи підійдуть комплексно, приділяючи увагу всім суміжних процесів. А отже, якість облицювання підвищується, а її вартість знижується.

Вартість укладання плитки в Києві

Детальніше ознайомитися зі вартість укладання плитки на підлогу, стіни і стеля у Києві та області на сторінку: прайс на плиткові роботи.

Види плитки

Плитку можна класифікувати, як мінімум за трьома параметрами: за її призначенням; матеріал, з якого вона виготовлена, і способом виготовлення. Що стосується призначення, то тут можливі лише три варіанти:

 1. Настінна (стельова).
 2. Підлогова.
 3. Тротуарна.

Для виготовлення плитки використовуються самі різні матеріали, тому вона буває:

 • керамічна;
 • керамогранітна;
 • мармурова;
 • гіпсова;
 • клінкерна;
 • гумова.

За способом виготовлення:

 • екструдована або пресована;
 • з пористою або суцільний основою;
 • з рифленою або гладкою поверхнею;
 • глазурована або без емалі.

Види плиточних робіт

Якщо говорити про внутрішніх роботах, то облицювання плиткою використовується для обробки трьох типів поверхні. Її укладають:

 1. На підлогу.
 2. На стіни.
 3. На стелю.
укладання плитки на підлогу

Укладка плитки на підлогу

Спочатку підлогу вирівнюють, в якості чорновий основи може використовуватися суха або напівсуха мокра стяжка.

Укладка плитки на підлогу здійснюється з використанням клею типу Ceresit CM11, Alpor AK509, MIRA3100, Майстер і т. п. Суміш наносять гребінчастим шпателем з глибиною зуба 10 мм.

Ширина міжплиточних шва може бути різною, але найчастіше використовуються хрестики товщиною 3 мм, хоча в приміщеннях з великою площею можуть використовуватися і 5-міліметрові.

Через 2-3 дні після укладання, коли по підлозі можна ходити, шви затирають, вибравши затірку потрібного кольору.

укладка плитки на стіни

Укладка плитки на стіни

Можна сказати, що стіни – найбільш простий ділянку для укладання кахельної плитки, адже при роботі зі стіною майстер відчуває найменше фізичне напруження. Але поверхню стіни, як і поверхня підлоги, насамперед слід вирівняти цементно-піщаною штукатуркою або гіпсокартоном.

Сам процес укладання передбачає використання плиткового клею тієї або іншої марки і гребінчастого шпателя: для штукатурки глибина зуба повинна бути 10 мм, а для гіпсокартону досить і 5 мм. Ширина шва регулюється 3-міліметровими хрестиками, хоча можна вибрати інший розмір.

Затирка робиться після закінчення укладання керамічної плитки в окремо взятому приміщенні.

Укладання плитки на стелю

В якості чорновий основи для укладання кахлю на стелю зазвичай використовують вологостійкий гіпсокартон, але решетування при цьому посилюють.

Технологію укладання плитки в даній ситуації, всупереч загальноприйнятій думці, не можна назвати найскладнішою з усіх. Основна проблема – суто технічного плану: руки постійно підняті вгору і від цього сильно втомлюються.

Монтаж робиться в звичайному режимі на плитковий клей, який наноситься гребінчастим шпателем, тільки глибина зуба при цьому не повинна перевищувати 3-5 мм (щоб зменшити загальну масу). Ширина шва найчастіше дорівнює 3 мм, а іноді навіть 2 мм

Затірку стелі, як і будь-який інший площині, роблять після закінчення монтажу плитки.

Де зазвичай проводять роботи

Плитку кладуть у всякому приміщенні, особливо це стосується житлового сектора. Наприклад, якщо укладання плитки цілком відповідний декор для офісу, магазину, кафе, ресторану, кухні або ванній, то це не означає, що їй місце в спальні або вітальні.

Способи укладання плитки

Існує декілька способів укладання плитки. Одні використовуються частіше, інші рідше, але всі вони застосовуються на практиці.

Способи укладання плитки:

 • «шов в шов» – плитка укладається по прямих лініях, а шов виглядає як сітка;
 • «цегляна кладка» – малюнок укладання прямокутної плитки схожий на цегляну кладку;
 • «зі зміщенням» – сьогодні цей варіант частіше використовується для обробки підлоги, зсув створюється чергуванням плиток різного розміру;
 • «по діагоналі» – це теж класика, але підходить тільки для квадратного кахлю: прямокутний при такому способі укладання буде виглядати неестетично;
 • «ялинкою» – цей спосіб підходить для прямокутного кахлю, зараз його використовують тільки для обробки підлоги, зовні нагадує паркет;
 • «модульна сітка» – за зовнішнім виглядом облицювання схожа на килим, для створення візерунка використовується укладка плитки ромбом; кахель при цьому підбирається різних кольорів, з їх урахуванням і формують блоки або модулі.

Технологія укладання плитки

Технологія укладання плитки будь-яким способом практично ідентична для стін, для підлоги і для стелі. Тим не менше, існують певні нюанси, на які обов'язково потрібно звернути увагу.

Процес укладання

- Яку поверхню вам не треба було обробляти – стіни, підлогу або стелю – плитку наклеюють тільки на рівну площину. В іншому випадку на облицюванні буде збитий шов. Якщо вирівнювати площину за рахунок товщини накладання клею, то деякі кути залишаться порожніми, що може призвести до їх відколювання при експлуатації.

Укладання на підлогу, як правило, починають з другого ряду і тільки після цього ріжуть кахель на фрагменти і заповнюють ними перший ряд. Так, розрахунок виходить точніше, адже діагональ на підлозі в приміщенні може бути порушена, отже фрагменти виявляться різними по ширині.

При роботі зі стінами починати з другого ряду теж зручніше, тому що після обробки підлоги можна напустити перший ряд на підлогову плитку, а не навпаки (виняток – ситуації, коли передбачається монтаж плінтуса). Ще обов'язково знадобиться затирка для швів, її наносять після закінчення укладання плитки.

У кутах

Укладання плитки в кутах – це в першу чергу її нарізка на фрагменти певної ширини. І стосується це не тільки стін, але і стелі і підлоги.

На стіні або стелі спочатку збирають «килим» з цілого кахлю і тільки після цього відміряють, відрізають і приклеюють фрагменти по краях.

На підлозі це здійснити дещо складніше, тому для кутів плитку ріжуть після укладання парного ряду або просто після наклеювання цілої плитки прилеглої. Але в будь-якому випадку, перш ніж починати облицювання, плитку потрібно розрахувати за розміром, щоб всі кути максимально відповідали один одному.

До затірці приступають вже після того, як укладені кутові фрагменти.

На гіпсокартон

Як основу для укладання плитки на гіпсокартон найкраще використовувати вологостійкі листи (ГКЛВ), а при необхідності і вогнестійкі (ГКЛО) або навіть влагоогнестойкие (ГКЛВО).

Враховуючи той факт, що з допомогою ГКЛ створюється майже ідеально рівна площина, клей наносять гребінкою з глибиною зуба 5 мм.

На стіну під ГКЛВ роблять звичайну решетування, але при укладанні плитки на стелю обрешітку для гіпсокартону підсилюють, тобто замість чотирьох профілів вздовж листа монтують п'ять. В іншому весь процес укладання плитки нічим не відрізняється від її монтажу на оштукатурені стіни: шви робляться точно такі ж і точно так само наноситься затирка.

Висновки

Бездоганна якість укладання плитки можливо тільки в тому випадку, якщо роботу будуть виконувати професійні майстри. Фахівці низької кваліфікації запросять менше, але можуть зіпсувати матеріал, внаслідок чого ви не тільки втратите гроші, але і даремно витратите час.