Вирівнювання підлоги

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.07 з 10 на основі 3 оцінок
вирівнювання підлоги в Києві

Вирівнювання підлоги – гарантія якісної основи

Опоряджувальні роботи в 90% випадків дуже залежать від стану чорнової основи, і фінішне вирівнювання підлоги якраз і підтверджує це. Лицьове покриття на площині найчастіше просто не може бути змонтованим без такої підготовки через технології монтажу матеріалу. Вирівнювати горизонтальну основу можна по-різному, дуже важливо тільки вибрати правильний метод.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Для робіт з вирівнювання потрібен чималий досвід, що, як правило, відсутній у непрофесійних оздоблювачів. Компанія «ТеплоКомфорт» пропонує послуги фахівців з вирівнювання підлоги в Києві та по району. Всі наші клієнти можуть скористатися наступними перевагами:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Виконання суміжних робіт (звукоізоляція й утеплення підлоги).
  • Виконання плиткових робіт (укладання плитки на підлогу та на стіни).
  • Допомога в доставці будматеріалів та прибиранні сміття.

Бригада наших професіоналів до виконання всіх робіт підходить комплексно, тому фінішне вирівнювання поверхні буде зроблено на високому рівні, а платити за роботу доведеться менше.

Вартість робіт з вирівнювання підлоги в Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю робіт з ремонту підлоги (чорнова та фінішна обробка), а також з розцінками на оздоблення стін і стель у Києві та передмісті можна на сторінці: прайс на оздоблювальні роботи.

Дізнатися про вартість робіт з укладання плитки можна на сторінці: прайс на плиткові роботи.

Способи визначення кривизни

визначення кривизни підлогиУ деяких випадках нерівності підлоги можна визначити візуально – вони можуть бути видимі неозброєним оком. Але так буває вкрай рідко, і найкращий спосіб з'ясувати стан горизонтальної площини – це прикласти до неї правило або довгий рівень. Якщо на підлозі є перепади, то під інструментом буде видно просвіти. У деяких випадках рівень може свідчити, що площина рівна, але це загальне враження, перепади на ній однаково є і їм необхідно приділити головну увагу.

Критичність перепаду можна визначити на погонному метрі, на метр основи припустимі 1-2 мм погрішності. При цьому правило або рівень потрібно прикладати в усіх напрямках – уліво, вправо й по діагоналі. Отже, якщо загальний показник горизонталі правильний, то такі погрішності припустимі, вони компенсуються підкладкою або плитковим клеєм, в залежності від способу монтажу облицювального матеріалу.

Вирівнювання бетонної підлоги стяжкою

По суті, є два способи вирівнювання бетонних підлог:

  1. Заливання маякової стяжки.
  2. Заливання суміші, що самовирівнюється.

Добрі обидва варіанти, але для визначення пріоритету потрібно враховувати особливості лицьового оздоблення.

Заливання маякової стяжки

Якщо стан чорнової бетонної основи незадовільний, то це можна виправити двома способами: збити бетон і залити стяжку заново або вирівняти підлогу тонкою маяковою стяжкою поверх старої основи. Як у першому, так і в другому випадку все починається з установлення маяків, по яких надалі буде вирівнюватися чорнова підлога.

Насамперед слід зазначити, що міцною стяжка буде лише в тому випадку, якщо її товщина не менша ніж 20 мм. У деяких випадках може бути 10 мм, але це припустимо тільки на ділянках площею не більше 20-40 см2 і доречно при вирівнюванні підлоги під плитку. Адже товщина шару автоматично збільшиться за рахунок плиткового клею, та й навантаження при цьому не точкове, а розподілене на площу всієї керамічної плитки.

Види бетонних стяжок

Існує ще два способи вирівнювання підлоги по горизонталі: це заливання дрібнозернистого бетону й керамзитобетонна стяжка.

стяжка з дрібнозернистим бетоном

Стяжка з дрібнозернистим бетоном

Цементно-піщаний розчин – це теж дрібнозернистий бетон, більш міцним він виходить, якщо до розчину додають гранітний відсів (замість щебеню).

Заливання стяжки дрібнозернистими бетонами робиться точно так само, як і звичайним піщано-цементним розчином. Спочатку встановлюють маяки, а коли вони схопляться (наступного дня), між ними укладають бетон. Різниця між розчинами в дозволеній мінімальній товщині: якщо для піску із цементом досить 20 мм, а місцями й 10 мм, то для дрібнозернистого бетону мінімальна товщина – 30 мм, місцями від 20 мм (на площі не більшій 20-40 см2).

Марка цементу Марка (клас) бетону Маса цементу (кг/м3) Маса піску (кг/м3) Маса відсіву (кг/м3) Обсяг води (л/м3)
M300 M100 (B7,5) 273 1092 1092 205
M400 M200 (B15)

325

1300 1300 205
M500 M250 (B20) 205 1280 1280

205

стяжка на керамзитовой подушке

Стяжка з керамзитобетоном

Під керамзитобетонною стяжкою найчастіше мають на увазі цементно-піщане заливання підлоги по керамзитовій подушці (робиться для утеплення).

Але це не обов'язково, адже керамзит можна використовувати і як наповнювач. Правда, для цього знадобиться дрібна фракція (5-10 мм).

При розрахунку кількості інгредієнтів для такого розчину враховуйте, що керамзит не можна вимірювати в кілограмах, оскільки це матеріал пористий і в залежності від вологості повітря істотно змінює свою масу. Тому для вимірювання простіше користуватися одиницями об'єму або робити розрахунок у частинах.

Марка портландцементу Кількість цементу Кількість піску Кількість керамзиту
M400 1 3 2
M500 1 4 2

заливка суміші, що самовирівнюється

Заливання суміші, що самовирівнюється

Для вирівнювання підлоги під ламінат найкраще, звичайно, заливати суміш, що самовирівнюється (наливну підлогу). Під такі суміші необхідна міцна й відносно рівна чорнова основа, якою може стати бетонна або цементно-піщана стяжка. Виробники сумішей, що самовирівнюються, вказують, яка максимальна товщина шару можлива при обробці (інструкція на впакуванні), допустимий рівень перепадів визначається саме цією інструкцією. Наливні підлоги максимальної товщини (до 40 мм) можна робити із сумішей, у яких в'яжучою речовиною є цемент. Але при цьому варто враховувати високу вартість таких опоряджувальних матеріалів.

Вирівнювання підлоги без стяжки

Для того щоб вирівняти підлогу, не обов'язково заливати стяжку або суміш, що самовирівнюється, це можна зробити вологостійкою фанерою або орієнтовно-стружковою плитою (ОСП). А в деяких випадках для вирівнювання площини достатньо просто замінити прогнилі дошки.

Вирівнювання підлоги фанерою й ОСП

орієнтовано-стружкова плитаФанерою й ОСП можна нівелювати не тільки дерев'яну (дощату) підлогу, але й цементно-піщані стяжки, і навіть бетонні перекриття. Правда, є одна дуже важлива умова – чорнова основа в цілому повинна бути горизонтально рівною, а перепади й вибої допускаються на загальній площі тільки епізодично. Крім того, якщо на основі є горбики, то їх обов'язково потрібно збити, оскільки плитний пиломатеріал перекриває тільки западини.

Щоб прикріпити фанеру або ОСП до стяжки чи бетонного перекриття, використовують пластикові дюбелі із шурупами. До дощатого покриття плити з пиломатеріалів фіксують саморізами. Бажано, щоб голівка шурупа була втоплена, але якщо вона все-таки виступає над поверхнею, то під неї роблять неглибокий сховок (потай).

Увага! Для робіт з вирівнювання використовується тільки вологостійка фанера, а якщо це ОСП, то OSB-2 або OSB-3. На таке покриття можна монтувати легкі перегородки, воно здатне витримати подібне навантаження.

Особливості вирівнювання дерев'яної підлоги

підлога на лагахДощаті підлоги, як правило, рівні, а якщо горизонтальний рівень порушений, те це свідчить про просідання лаг і про необхідність уже не вирівнювання, а повного демонтажу й збирання підлоги з нуля. Трапляється, що окремі дошки або навіть ділянки підлоги уражені грибковою цвіллю або гниллю, але це можна виправити. Уражену ділянку просто демонтують, а дошки заміняють на здорові такої ж товщини.

Проблеми можуть виникнути в тому випадку, якщо дошка шпунтована: демонтувати одну дошку, не ушкодивши сусідні, не вдасться. Тому доведеться розбирати підлогу, починаючи зі сторони закінчення збирання й аж до ушкодженої ділянки. Дуже важливо не залишати навіть невеличких уражених ділянок, щоб хвороба не поширилася на хороші дошки. Якщо збирання досить щільне, то таке вирівнювання підлоги може бути використане навіть під лінолеум, але якщо є щілини, то краще їх зашпаклювати або покрити підлогу тонкою фанерою чи ОСП.

Висновок

На перший погляд, вирівнювання підлоги – досить просте завдання, але за непрофесійного підходу можливі серйозні погрішності. Щоб не довелося займатися демонтажем і повторно платити за матеріали, запросіть краще досвідчених фахівців.