Шпаклювальні роботи

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.35 з 10 на основі 16 оцінок
шпаклювальні роботи в Києві

Шпаклівка – перевірений часом оздоблювальний матеріал

Рівні стіни та стеля – це гарантія успішного дизайну інтер'єра. Важко переоцінити значення вирівнювання і один із самих популярних його методів – шпаклювання поверхні. Здійснюється воно з використанням маячних профілів, по яких і регулюється площина. Вирівняна поверхня надалі підлягає обробці такими матеріалами, як фарба або шпалери. Можливе також наклеювання на окремі ділянки легкої плитки.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

У шпаклювальних роботах мають потребу стіни, стелі, гіпсокартонні полиці, ніші та арки, але на практиці шпаклювання не така проста справа, як це може здатися на перший погляд. Компанія «ТеплоКомфорт» пропонує послуги тільки висококваліфікованих фахівців. До того ж всі її клієнти зможуть скористатися перевагами, що надаються компанією:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання штукатурних робіт всіх видів (штукатурка стін, стель, фасадiв ручним та машинним способом).
  • Виконання гіпсокартонних рабiт (обшивання стін, навісні стелі та ін.).
  • Виконання малярних робіт (фарбування стін, стель та ін.).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Майстри компанії працюють комплексно, самостійно приймаючи рішення щодо всіх етапів обробки, а це значно підвищує якість і знижує ціну.

Вартість шпаклювальних робіт у Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю шпаклювальних робіт, а також з розцінками на штукатурні роботи в Києві та передмісті можна на сторінці: прайс на штукатурні роботи .

Види шпаклювальних робіт

Вартість робіт прямо залежить від того, який з видів цієї обробки використовується. Усього існує два види шпаклювальних робіт.

  1. Стартове – виконується по маяках і призначене для вирівнювання поверхні. Може використовуватися як основа під фінішне або декоративне шпаклювання або під шпалери.
  2. Фінішне – виконується або по стартовому, або по гіпсокартону. Як правило, оброблену поверхню згодом фарбують.
про шпаклювання стелі

Шпаклювання стелі

При обробці стелі розцінки на шпаклювальні роботи вищі, ніж при обробці стін, тому що вони складніші в технічному плані (постійно підняті догори руки набрякають). Якщо робиться шпаклювання по гіпсокартону, то на основу наносять шар ґрунтовки й відразу обробляють фінішною сумішшю. Бетонні перекриття на стелі найдоцільніше вирівняти стартовою шпаклівкою, тому що плити завжди мають перепади по площині. Для цього на стелю встановлюють маяки і за допомогою старту вирівнюють площину, яку після висихання обробляють фінішем.

про шпаклювання стелі
про шпаклювання стін

Шпаклювання стін

Зі шпаклюванням стін у технічному плані справи йдуть трохи простіше, ніж зі стелею, тому і розцінки на роботу трохи нижчі. При цьому теж використовуються два види обробки, хоча це і необов'язково - все залежить від основи та від майбутнього облицювання. Тобто шпаклювання під шпалери роблять стартовою сумішшю, без фінішу (краща адгезія і дешевше обходиться). Фінішні суміші на стінах, як і на стелі, зазвичай потрібні під фарбування і наносити їх можна як на старт, так і на гіпсокартон, обробивши попередньо поверхню ґрунтовкою.

про шпаклювання стін

Види шпаклювальних сумішей

Всі шпаклівки для обробки приміщень можна класифікувати по типам і видам. Якщо говорити про типи, то їх усього два:

1. Сухі – це можуть бути як стартові (базові), так і фінішні суміші. Вони найдешевші, хоча не поступаються за якістю пастоподібним шпаклівкам. Але час використання готового розчину суворо обмежений.

2. Пастоподібні – готові до застосування суміші, розфасовані в відра, використовуються тільки для фінішу. Мають високу еластичність, з ними зручно працювати, але в них висока вартість.

Видів шпаклівки більше, ніж типів.

  • Цементні – вологостійкі суміші, застосовуються в приміщеннях з підвищеною вологістю (кухні, ванні), а також для обробки фасадів.
  • Акрилові – вологостійкі суміші, можуть бути використані як усередині, так і зовні будинку. У сухому вигляді бувають стартовими і фінішними, у вигляді пасти – тільки фініш.
  • Латексні – застосовуються для внутрішньої обробки. Як правило, продаються у вигляді готової суміші. Майже не мають усадки, еластичні.
  • Гіпсові – використовуються виключно для внутрішньої обробки як старт і фініш. Поверхня виходить якісною, але боїться вологи. У приміщеннях з підвищеною вологістю бажано їх не використовувати, хоча такі шпаклівки застосовують для обробки стелі (не стін!) у ванній або на кухні, це нормально.

Технологія проведення шпаклювальних робіт

Всі шпаклювальні роботи виконуються в кілька етапів, кількість яких залежить від основи й майбутнього облицювання. Крім того, обробка різних площин відрізняється й технікою виконання (зверніть увагу на шпаклювання стелі та стін).

Підготовчі роботи

підготовчі роботиПід будь-яку суміш потрібна основа з гарною адгезією, і щоб отримати таку основу, необхідно виконати ряд вимог. Насамперед, з поверхні видаляють стару обробку: плитку, шпалери, фарбу, вапно тощо.

Також варто перевірити стан старої штукатурки – якість можна визначити візуально. Як правило, відразу видно, що в деяких місцях вона відвалюється, тоді цей шар видаляють повністю. Навіть якщо візуально штукатурка ціла, її потрібно простукати: у тих місцях, де звук буде гучнішим, вона відстала від основи, а значить, теж підлягає повному видаленню з кладки, плити або перекриття. Після очищення поверхні з неї змітають пил і ґрунтують.

Рекомендація. При обробці бетонних плит або перекриттів звичайна ґрунтовка малоефективна. Таку поверхню краще обробити бетоноконтактом.

Приготування суміші

приготування сумішіПри використанні сухих шпаклівок суміш готують самостійно в прогумованому відрі за допомогою міксера. Співвідношення води і порошку звичайно 1/1 – при необхідності пропорції можна трохи змінювати. Спочатку заливають воду, потім у неї засипають порошок. Збивають протягом 5-6 хвилин. Після цього дають 1-2 хвилини відстоятися і перебивають ще раз 2-3 хвилини.

Увага! За один раз варто готувати таку кількість суміші, яку можна виробити за 20 хвилин – далі вона починає тужавіти. Якщо перебити суміш повторно, вона втратить свої якості.

Стартове шпаклювання

Стартові суміші наносять на стіну або стелю по маяках, і тому в першу чергу потрібно ці маяки встановити. Крок між профілями розраховують так, щоб він був на 15-20 см меншим за довжину правила: це дозволяє рухати інструментом вліво-вправо при стягуванні розчину. Маяки встановлюють на той самий розчин, нанесений на поверхню у вигляді крапкової доріжки. Уздовж профілі вирівнюють довгим рівнем, а поперек – капроновими нитками, натягнутими поверх маяків у трьох місцях. Шпаклівку укладають між профілями і стягують правилом.

Фінішне шпаклювання

Фініш наносять або на старт, або на гіпсокартон, попередньо заґрунтувавши поверхню. Шар не повинен перевищувати 1,5-2 мм, хоча допускається і 0,5-1 мм. Фінішне шпаклювання звичайно робиться під фарбування і наноситься широкою малкою або шпателем. Досвідчені майстри наносять шар так, що він не потребує затирання, але аматори можуть використати для затирання наждаковий папір № 200, зафіксований на спеціальній тертці.

Висновок

Домогтися високої якості стартового і фінішного шпаклювання можна, але для цього необхідні досвідчені оздоблювачі. Не припустіться помилки, надавши перевагу виконавцям, що обіцяють зробити усе дешевше, – це ознака низької кваліфікації. У фіналі на вас чекатимуть додаткові витрати на усунення дефектів.