Декоративна штукатурка

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 8.3 з 10 на основі 38 оцінок

декоративна штукатуркаКожен власник будинку по-своєму вирішує, яким має бути зовнішній вид його житла: одних влаштовує скромний, непомітний екстер'єр, інші хочуть, щоб їх дім виділявся серед навколишніх споруд. Будь-які смаки можуть бути задоволені, адже серед різноманітного асортименту декоративних штукатурок, кожен знайде саме те, що йому потрібно.

За самою назвою «декоративна» можна здогадатися, що це фінішна штукатурка, та її призначення – надати екстер'єру будівлі привабливий естетичний вигляд. Через це зовнішню декоративну штукатурку застосовують вже після виконання всіх робіт, у тому числі, і після утеплення фасаду.

Властивості декоративної штукатурки:

  • Захищає стіни від води, але тим не менш вона паропроникна, тобто стіни дихають.
  • Стійка до несприятливого впливу навколишнього середовища (опади, низькі, високі температури тощо), а також вогнетривка.
  • Декоративна штукатурка наноситься практично на будь-яку поверхню – на камьяну, цегляну кладку чи утеплювач. Тільки в якості утеплювача треба використовувати не рулонну мінеральну вату, а мінеральноволокнисті фасадні плити, тому що вони жорсткіші.
  • При бажанні можна швидко змінити колір, тим більше, коштує це не дуже дорого.

Основні види фасадної декоративної штукатурки

Основна вимога до такої штукатурки – стійкість до перепадів температури, механічних пошкоджень і водонепроникність. Можна виділити кілька її видів, відмінності полягають, як і в структурі матеріалу, так і в способі нанесення декоративної штукатурки.

Акрилова фасадна штукатурка

акрилова штукатуркаЦя суміш являє собою водний розчин акрилу. Матеріал досить еластичний і стійкий до змін температури. Разом з тим для районів з інтенсивним рухом автотранспорту ця штукатурка не дуже підійде, так як вона притягує пил і бруд (електростатична). Слід зауважити, що забруднення не в'їдаються в структуру покриття і легко змиваються водою зі шланга або дощем.

Мінеральна фасадна штукатурка

мінеральна штукатуркаДо складу цієї штукатурної суміші входить цемент, який робить її найбільш міцною поміж усіх декоративних штукатурок. Серед її достоїнств так само можна виділити основні переваги: стійкість до грибків і плісняви. Штукатурка глибоко проникає у нанесений на стіну розчин і тим самим зміцнює її. До недоліків відносять обмежений спектр кольорів, але це можна вирішити за допомогою тієї ж силікатної фарби.

Мінеральна фасадна штукатурка продається в мішках і має досить невисоку ціну.

Терразитова фасадна штукатурка

терразитова штукатуркаПредставляє собою вапняно-цементну суміш, з вкрапленнями декоративних наповнювачів з мармурової або кам'яної крихти, кварцового піску, битого скла, слюди і так далі. За допомогою терразитової штукатурної суміші на фасаді проводиться імітація гірських порід. Відрізняється дуже хорошими характеристиками.

Фактурна штукатурка і «короїд»

фактурна штукатуркаНеоднорідний склад за рахунок добавок має і фактурна штукатурка. Це виключно декоративне покриття, яке не впливає на міцність і довговічність. Зовнішній вид отштукатуренної поверхні залежить від наповнювача і застосування різноманітних інструментів та способів їх використання. Додають потрібну фактуру за допомогою різних терок, фактурних валиків і т. д.

Стіни будинку з нанесеною фактурною штукатуркою можуть виглядати по-різному.

Прекрасний результат дає використання кам'яної крихти, і саме завдяки їй не видно дефекти поверхні. Тобто не потрібно попередньо обробляти стіну.

Ролерна штукатурка теж відноситься до фактурної. На її поверхню наносяться кельмою або шпателем характерні заглиблення, що робить її схожою з корою дерева, зточеною жуками-короїдами. Завдяки цій подібності, таку штукатурку в народі називають «короїд».

Силіконова фасадна штукатурка

Силіконова штукатурка в комбінації з дрібними частинками наповнювача, наприклад, кварцового піску створює імітацію кам'яного покриття. До достоїнств штукатурки під камінь на силіконовій основі відносять:

  • широкий вибір колірної гами;
  • здатність до самоочищення, вона легко вимивається дощем (за весь час її використання навряд чи вам доведеться її мити);
  • стійкість до механічних пошкоджень.

Висновки

Різні штукатурні покриття дозволяють розгулятися фантазії при декоративному оформленні будівлі. Вибираючи штукатурку, варто звертати увагу не тільки на склад суміші, хоча це дуже важливо, але і на виробника. Ми напрацювали чималий досвід у цій сфері, наші майстри з впевненістю підкажуть якісну суміш і товар якого виробника буде оптимально використовувати при роботі з фасадом Вашого будинку. З цінами на фасадні штукатурні роботи можна ознайомитися в розділі "прайс".