Штукатурка «Короїд»

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 8.93 з 10 на основі 7 оцінок
штукатурка короїд у Києві

Фактура «короїд» – популярне рішення для оздоблення

Зовнішній вигляд фактурної штукатурки «короїд» – це поверхня, вкрита тонкими канавками. Напрямок у них може бути будь-яким. Канавки з'являються завдяки наявності в складі дрібної гранітної або мармурової крихти: чим вона крупніша, тим товщий шар і ширші та глибші канавки. Популярність «короїда» в наші дні, мабуть, досягла піку – таке оздоблення замовляють і для зовнішніх, і для внутрішніх робіт.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Фактурні штукатурки – і «короїд»у тому числі – досить-таки складно наносити на поверхню у зв'язку з їхніми структурними властивостями. Але кияни та жителі району завжди можуть розраховувати на допомогу фахівців компанії «ТеплоКомфорт». Крім того, замовивши подібну послугу, ви зможете скористатися також і наступними перевагами:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Виконання робіт з утеплення фасадів (пінопластом, мінватою та ін.).
  • Виконання штукатурних робіт усіх видів (штукатурка стін, стель, фасадів ручним і машинним способом).
  • Виконання фарбувальних робіт (фарбування стін, стель, фасадів і дахів).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Майстри компанії не просто чудово знають свою роботу, але й підходять до неї комплексно, а це істотно підвищує якість оздоблення і знижує її вартість.

Вартість нанесення «короїда» в Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю робіт із нанесення декоративної штукатурки інших видів і фактур у Києві та передмісті можна на сторінці:: прайс на декоративну штукатурку.

Види в'яжучої речовини

Цю суміш можна класифікувати по виду в'яжучих компонентів, а їх може бути два:

  1. Гіпсові - випускаються у вигляді порошку. Перед використанням суміш потрібно підготувати.
  2. Акрилові - випускаються у вигляді пасти. Готові до використання.

Фактурні покриття такого типу використовують для внутрішніх робіт і оздоблення фасадів будинків. Після нанесення штукатурки і її висихання поверхню фарбують у найбільш відповідний інтер'єру або екстер'єру колір.

Плюси та мінуси штукатурки «короїд»

Позитивні й негативні сторони декоративної штукатурки «короїд» можна розглядати в цілому, не акцентуючи увагу на в'яжучому компоненті. Але з огляду на універсальність оздоблення, яке можна застосовувати як зовні, так і всередині будинку, варто виділити деякі моменти, пов'язані з місцем використання (фасад або приміщення).

Переваги фактури

«Короїд», як штукатурка, неспроста завоював таку популярність, це стало можливим саме завдяки позитивним сторонам:

  • не боїться перепадів температури – дана суміш здатна витримувати будь-які можливі в природі температурні перепади;
  • не горить – суміш має маркування НГ;
  • міцність – суха обробка, особливо з акриловим в'яжучим компонентом, має високу механічну міцність;
  • гарні ізоляційні властивості – це додаткова звуко- і теплоізоляція;
  • паропроникність – стіна може «дихати»;
  • наявність візерунка – є можливість самостійного регулювання напрямку канавок, тобто візерунок можна робити на власний розсуд;
  • приховує недоліки стіни – фактурне покриття, зокрема оздоблення стін «короїдом», приховує дрібні погрішності основи: горбкуватість, невеликі тріщини;
  • екологічність – у складі суміші відсутні шкідливі для здоров'я людини компоненти (пластифікатор, розчинники та ін.);
  • хороша адгезія – широкий спектр поверхонь, з якими штукатурка вступає в адгезію: бетони, шлакоблоки, пінопласт, екструдований пінополістирол, ОСП, ДсТП, фанера, цегла, сендвіч-панелі;
  • простота в роботі – нанести суміш на будь-яку основу зможе навіть дилетант;
  • фунгіцидні властивості – на поверхні не утворюється грибкова цвіль.

Недоліки фактури

Будь-який будівельний матеріал має свої недоліки, і «короїд» теж не виняток:

  • складнощі ремонту – при ушкодженні поверхні (відкол, вибій) після зарівнювання в будь-якому випадку залишиться слід, зробити наслідки такої операції невидимими не під силу навіть досвідченим майстрам;
  • сезонні обмеження в роботі – суміш можна наносити тільки при плюсовій температурі, але це стосується не внутрішнього оздоблення, а фасадної штукатурки;
  • підготовка основи – якщо погано очистити стіну або основа виявиться крихкою, через певний час оздоблення в результаті когезії буде спучуватися;
  • висока ціна – вартість акрилової або гіпсової штукатурки «короїд» вища, ніж у звичайних сумішей.

Технологія нанесення штукатурки «короїд»

Технологія нанесення штукатурки «короїд» не обмежується приготуванням суміші і її розтиранням по поверхні. Цей процес включає кілька важливих, зв'язаних між собою етапів.

Підготовка основи

підготовка основиДля нанесення штукатурки «короїд» потрібна гарна адгезія, і з цього випливає необхідність якісної підготовки основи. Насамперед вона повинна бути міцною, тобто укладати суміш, приміром, по вапняно-цементній або по штукатурці, що вже відвалюється, не рекомендується через можливість когезії. Це значить, що стіну доведеться оббити аж до кладки (цегляної, блокової) або бетонної плити.

У тих випадках, коли стара штукатурка механічно міцна, з неї варто зчистити нанесене раніше облицювання – лакофарбові матеріали або вапно. Цілком можливо, що площина потребує вирівнювання, цю погрішність виправляють цементно-піщаним розчином, ротбандом, стартовою шпаклівкою або гіпсокартоном – вибір матеріалу залежить від місця використання. Наприклад, для фасадної обробки підходить тільки перший варіант – цементно-піщана штукатурка.

Якщо роботи будуть вестися по пінопласту, то варто подбати про його правильний монтаж і зашпаровування щілин. Кожна панель кріпиться до основи клеєм і п'ятьма зонтичними дюбелями: така фіксація гарантує міцність утеплення на відрив. Зазори задуваються монтажною піною. Поверх пінопласту на фасадну шпаклівку або клей монтують скловолоконну армуючу сітку. Перед нанесенням суміші будь-яку основу потрібно заґрунтувати і дати їй висохнути (на висихання йде не більше 2-4 годин).

Приготування розчину

приготування розчинуВартість порошкоподібної штукатурки «короїд» нижча, ніж у суміші, готової до вживання. Це, як правило, і впливає на вибір. Суху суміш готують до роботи, розмішуючи з водою у співвідношенні 1/1. Для цього в прогумоване відро набирають 1/3 води й засипають таку ж кількість порошку, після чого перебивають міксером протягом 5-6 хвилин. Давши субстанції 1-3 хвилини відстоятися (щоб в'яжуча речовина гарно розмокла), її перебивають ще раз 3-4 хвилини.

Увага! Якщо час застосування пастоподібних акрилових сумішей не обмежений, то для порошкоподібних гіпсових штукатурок існують часові рамки. Приготовлений розчин варто використати протягом 20 хвилин, поки він не почав тужавіти. Якщо перебити його повторно, то він утратить механічну міцність.

Нанесення суміші

нанесення сумішіГотову суміш наносять на поверхню широким шпателем або малкою з лезом не менше 30 см. На них вузьким шпателем (7-10 см) накладають по всьому краєві леза розчин. Товщина шару регулюється не тільки фракцією зерен, але й нахилом інструмента: чим менший (гостріший) кут нахилу леза відносно основи, тим товщим буде нанесений на поверхню шар.

Увага! Одна площина (стіна, стеля) повинна бути оброблена за один раз, тобто поки вся суміш не висохла. Якщо продовжити обробку наступного дня, то місце стику буде добре помітне. .

Затирання

Затирання поверхні варто робити в день нанесення внутрішньої або фасадної штукатурки «короїд». Із цією метою використовують звичайні дерев'яні, а частіше пластикові тертки, змінюючи напрямок руху інструмента. Візерунок, що при цьому утворюється, залежить саме від цього фактора: у якому напрямку рухається тертка, так і будуть розташовані канавки.

затирка короїдаМожна виділити чотири основних напрямки затирання:

  1. горизонтальне;
  2. вертикальне;
  3. похиле;
  4. кругове.

Фарбування «короїда»

Для фарбування «короїда», як правило, використовують три види фарб, що класифікуються по в'яжучій речовині:

1. Олійна фарба - яскрава і насичена, на будівельному ринку представлена великою палітрою кольорів і відтінків. Але при цьому їй властивий і ряд недоліків, таких як горючість, відсутність паропроникності й уразливість до лужного впливу. .

2. Алкідна фарба - відрізняється невисокою вартістю, стійка до різних впливів навколишнього середовища (температурні перепади, атмосферні опади, обледеніння). Для внутрішніх робіт використання таких сумішей небажане через специфічний неприємний запах. .

3. Акрилова фарба - це найбільш правильний вибір для малярних робіт по «короїду» як усередині, так і з зовнішнього боку будинку. Водна основа запобігає появі будь-яких неприємних запахів, а акрилова смола забезпечує механічну міцність і стійкість покриття до агресивного навколишнього середовища. Фарба належить до екологічно чистих продуктів.

фарбування короїдаПеред фарбуванням поверхню ґрунтують, до малярних робіт приступають після повного висихання. Наносити фарбувальні суміші можна за допомогою різних інструментів:

  • малярним валиком;
  • широкою щіткою;
  • пульверизатором для ЛФМ.

Найчастіше застосовують вовняні малярні валики, ними дуже зручно працювати, до того ж до ручки завжди можна прикріпити подовжувач. Правда, у такого інструмента є істотний недолік – він погано контактує з рельєфною поверхнею. Тобто, якщо фракція зерен у суміші дуже дрібна, то канавки залишаться не зафарбованими! Саме тому найкращий інструмент для фарбування – це розпилювач, а щітку можна використовувати для роботи у важкодоступних місцях.

Висновки

Привабливий дизайн екстер'єру та інтер'єру не може не радувати, а подвійно радує легкість досягнення потрібного результату при використанні штукатурки «короїд». Та й отримати бажане неважко – варто лише вибрати якісний матеріал і доручити роботи професіоналам. Тим самим ви убезпечите себе від необхідності переробляти будь-що надалі.