Фактурна штукатурка

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.22 з 10 на основі 5 оцінок
фактурна штукатурка в Києві

Фактурна штукатурка – оригінальний спосіб оздоблення стін

Визначення «фактурна штукатурка» вказує на декоративний рельєфний спосіб обробки поверхні (від лат. Factura – обробка). Рельєф найчастіше асиметричний, і саме це лежить в основі дизайнерського задуму. Як правило, після висихання суміші поверхню фарбують у підходящий колір, а іноді ще й лакують. Таке облицювання з успіхом замінить будь-які шпалери і буде виглядати навіть привабливіше. .

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Нанесення фактурної штукатурки на підготовлену поверхню не така проста справа, як це може здатися при спостереженні збоку, і впоратися з нею можуть далеко не всі. На щастя, киянам і жителям району завжди готові допомогти професіонали «ТеплоКомфорту». До того ж замовникові стануть доступні додаткові переваги, що надаються компанією, а це:

Фахівцями компанії здійснюється комплексний підхід до будівельно-оздоблювальних робіт, цей метод підвищує якість і знижує вартість для замовника.

Вартість нанесення фактурної штукатурки

Докладніше ознайомитися з вартістю робіт з нанесення декоративної штукатурки інших видів, а також із розцінками на оздоблення стін іншими фактурами в Києві та передмісті можна на сторінці: прайс на декоративну штукатурку.

Види фактурних штукатурок

Клас або вид фактурної штукатурки визначається двома параметрами:

  1. зовнішнім виглядом фактури;
  2. в'яжучою речовиною.

По фактурі

ознайомитися докладніше

Штукатурка «короїд»

Декоративна фактурна штукатурка «короїд» на даний час, мабуть, найбільш популярний вид фактури в Україні. Основою для неї може слугувати гіпсова або полімерна в'яжуча речовина з додаванням зерен граніту або мармуру. Ступінь поглиблення і ширина канавок, які залишають ці гранули на поверхні, залежать від розміру їхньої фракції. Полімерні суміші продаються у вигляді пасти й уже готові до використання, у той час як порошкоподібні гіпсові суміші потрібно ще розводити водою і перебивати міксером. Напрямок канавок при обробці залежить тільки від напрямку руху тертки.

ознайомитися докладніше
ознайомитися докладніше

Штукатурка «баранчик»

Обробка фактурною штукатуркою типу «баранчик» відома ще з часів СРСР, хоча тоді її, як правило, називали «шубою». Спочатку таку штукатурку робили зі звичайного цементу М400 або М500 із дрібним гранітним відсівом (так її роблять і зараз, але з додаванням пластифікатора). У наш час в'яжучим елементом виступає білий цемент або полімер із дисперсією акрилової смоли. За складом даний вид схожий на «короїда»: обидві суміші мають камінчикову структуру, схожі в'яжучі компоненти і випускаються як у порошкоподібному (цемент), так і в пастоподібному (полімери) вигляді. «Баранчик» наноситься тим же способом, що й «короїд», тобто накладається на стіну шпателем.

ознайомитися докладніше
переривчаста фактура

ШТУКАТУРКА «ПЕРЕРИВЧАСТА»

Її навіть називають не штукатуркою, а фактурною шпаклівкою, адже робиться вона з використанням звичайних гіпсових і полімерних сумішей. Як правило, при роботі з такою штукатуркою, як і з будь-яким іншим декоративним шаром, потрібна тверда рівна основа з хорошою адгезією. На неї наносять шар гіпсової або полімерної фінішної шпаклівки товщиною 2-3 мм (тонше небажано, незважаючи на витрату матеріалу). Потім для отримання переривчастої рельєфної штукатурки свіжу шпаклівку (поки не почала тужавіти) відкочують фактурним валиком. Деякі домашні умільці, не маючи під рукою такого інструмента, замінюють його вологою бавовняною ганчіркою, скрученою на зразок валика.

Класифікація за в’яжучою речовиною

Вартість фактурної штукатурки, втім як і технічні характеристики, залежать в основному від в'яжучої речовини.

1. Мінеральні – такі суміші випускають у вигляді порошку, де в'яжучою речовиною виступає цемент із полімерними добавками. Для надання штукатурці рельєфності до суміші додають інші компоненти на зразок дрібних зерен граніту або мармуру. Слід зазначити, що гіпсові суміші можна використовувати як фактурну штукатурку у ванній або на кухні, але для захисту від вологи варто покрити акриловою фарбою.

2. Силікатні – як в’яжучий компонент задіяне спеціальне рідке скло і це, безумовно, відбивається на вартості суміші. Оброблена поверхня відзначається високою паропроникністю і гарними водовідштовхувальними властивостями. Продається в готовому вигляді як пастоподібна суміш, за консистенцію при цьому можна не турбуватися, вона розрахована згідно заводських параметрів. Застосовується для зовнішнього і внутрішнього оздоблення.

3. Силіконова – адгезія до основи забезпечується синтетичними смолами. Завдяки гарній пластичності матеріалу нанесення фактурної суміші не викликає труднощів. Підходить для різних типів поверхні (цегляна або блокова кладка, бетон, пінопласт і навіть мінеральна вата). Можна використовувати не тільки для внутрішніх робіт, але й для фасадів будинків.

4. Акрилова – ця фактурна штукатурка ідеально поєднується з мінеральними основами типу бетону, цегли, газо- і піноблоків, пінопласту, екструдованого пінополістиролу або мінеральної вати. Як в’яжучий компонент тут використовується акрилова смола, що робить покриття вологостійким і механічно міцним. Акрилові фактурні штукатурки застосовуються як у інтер'єрі, так і при оформленні екстер'єру будинків.

Технологія нанесення фактурної штукатурки

Технологія нанесення фактурної штукатурки дуже схожа для всіх видів, хоча й залежить від того, якою буде остаточно оздоблена поверхня. Під усі суміші потрібна рівна заґрунтована основа.

Підготовчий етап

приготування сумішіУ нього входить ґрунтування поверхні й приготування суміші (сумішей, готових до вживання, це не стосується). Порошкоподібні суміші розводяться у відрі з водою в пропорції 1/1 або 1/3води+1/3шпаклівки. Збивають їх міксером на малих обертах протягом 5-6 хвилин, після чого дають 1-3 хвилини відстоятися і перебивають ще раз 2-3 хвилини.

Увага! Самостійно приготовлену суміш потрібно використати не більше ніж за 20 хвилин, поки вона не почала тужавіти. Перебивати її повторно заборонено технологією! Одна площина обробляється за один раз, тобто не можна залишати на одній стіні ділянки для обробки на наступний день. У протилежному випадку буде помітно місце стику розчинів.

Нанесення фактурних сумішей

нанесення фактурної штукатуркиФактурні суміші наносяться на основу шпателем або малкою із широким лезом (не менше 30 см). Винятком є саморобна «шуба», де фракція зерен набагато більша: її наносять механічним способом за допомогою спеціальної машинки, яка теж виготовляється кустарним методом. Товщина шару «баранчика» або «короїда» залежить від положення шпателя – чим гостріший кут нахилу леза, тим товщим буде шар.

Після нанесення суміші її затирають. Для «баранчика» це кругові рухи терткою, «короїд» затирають у різних напрямках – саме від напрямку залежить малюнок оздоблення, і цей фактор використовують у дизайні. Тобто рухи тертки, а відповідно й канавки, можуть бути горизонтальними, вертикальними, круговими і навіть похилими.

Висновки

Безумовно, фактурна штукатурка прикрасить будь-який будинок, але щоб роботи були проведені на високому рівні, варто запросити досвідчених фахівців, яких у Києві знайти не так-то і легко. Можливо, це обійдеться трохи дорожче, ніж послуги «дешевих» майстрів, зате вам не доведеться згодом доплачувати за усунення дефектів.