Укладка плитки на кухні

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 7.89 з 10 на основі 10 оцінок
укладка плитки на кухні в Києві

Укладання плитки на кухні – характерні особливості

Час не стоїть на місці, а разом з ним змінюються й способи укладання плитки на кухні. У минулому кахлем облицьовували всі стіни, але підлога при цьому найчастіше залишалася дощатою, покритою лінолеумом або – як найбільш фешенебельний варіант – паркетною дошкою. На сьогоднішній день змінилася не тільки плитка, але й підхід до інтер’єрного дизайну, а обробка кухні кахлем часто обмежується фартухом на робочій стіні та підлогою.

Рекомендуємо детальніше ознайомитися з нашими расценками або зробити

Жителі Києва та найближчих міст можуть скористатися послугами компанії «ТеплоКомфорт» – у цьому випадку обробку кухні плиткою виконають фахівці високої кваліфікації. Кожний клієнт компанії, зробивши замовлення, автоматично отримує можливість скористатися цілим рядом переваг співробітництва з нами, такими як:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами;
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах);
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Наші бригади працюють комплексним методом і виконують всі підготовчі, а також суміжні види робіт. Тому укладання плитки на кухні буде виконано на високому рівні якості, а вартість при цьому буде нижчою.

Вартість укладання плитки на кухні в Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю укладання плитки на стіни й підлогу на кухні в Києві та передмісті можна на сторінці: прайс на плиткові роботи.

Підготовка до укладання плитки на кухні

Підготовчий етап у цьому випадку можна розділити на дві частини:

  1. Підготовка до укладання фартуха на кухні.
  2. Підготовка до укладання підлоги.

Підготовка стіни для фартуха

Для укладання фартуха із плитки на кухні використовується простір між підлоговими та навісними шафами. Найчастіше це не тільки робоча стіна, але й заходи на дві суміжні стіни по ширині кухонного гарнітура (як правило, це 60 см). Саме цю ділянку і потрібно буде очистити від старої штукатурки, замінивши її новою.

Стандартна висота підлогових шаф 80 см, але розраховувати її треба від нульового циклу облицьованої підлоги. А оскільки підлогу роблять після фартуха, то цей рівень потрібно визначати так: вирівняна чорнова основа плюс покладена на неї плитка. Ідеальна точність при цьому зайва: стільниці підлогових меблів повинні прилягати до плитки, а не знаходитись під нею, тому краще розташувати фартух трохи нижче (на 5-6 см) отриманих вимірів.

Очищену від старого покриття ділянку штукатурять із маяками або без них – все залежить від професіоналізму майстра (досвідчені фахівці зазвичай справляються із цим завданням без маяків).

Увага! Як штукатурку варто використовувати тільки цементні суміші, без варіантів. Вологостійкий гіпсокартон теж підходить як основа, але лише в тому випадку, коли ним зашита вся стіна.

Підготовка підлоги

Перш ніж покласти плитку на кухні на підлогу, з неї потрібно прибрати стару обробку, а потім вирівняти. Для цього як чорнова поверхня підходить суха, напівсуха або мокра стяжка, яку за необхідності утеплюють керамзитом середньої або дрібної фракції. У спорудах різного часу й різних типів підлоги можуть бути або дерев'яними, або бетонними, але стяжку доведеться заливати в будь-якому випадку.

За наявності дерев'яного покриття дошки зривають, потім засипають щебневу або керамзитову подушку, встановлюють маяки і по них нівелюють стяжку.

Якщо підлога бетонна, можна скористатися сумішшю, що самовирівнюється, але тільки в тому випадку, коли перепади площини не перевищують 20 мм. Втім, деякі виробники таких сумішей допускають можливість вирівнювання старої підлоги з перепадами до 40 мм, але це обходиться дуже дорого і краще в таких ситуаціях скористатися цементними розчинами.

У деяких випадках на кухні монтується система теплої підлоги, але технологія й техніка монтажу при цьому теж абсолютно ідентичні такій у ванній кімнаті або передпокої.

Особливості укладання фартуха

Укладання фартуха із плитки на кухні, як і укладання плитки взагалі, починається з розмітки.

Розмітка стіни

У першу чергу в нижній частині необхідно провести контрольну лінію: по кутках за допомогою лазерного або водяного рівня робляться мітки й по них чоклайном (малярським шнуром) відбивається контрольна лінія. Її висоту можна розраховувати не тільки щодо підлогових, але й щодо навісних шаф, а також щодо розміру плитки, що буде використовуватися.

Середня відстань між підлоговими і навісними шафами коливається в межах 40-45 см (при її збільшенні користуватися навісними меблями буде дуже незручно). Якщо припустити, що використовуватися буде кахель 200x200 мм, то укладання плитки на робочу стіну кухні можна починати на висоті 75 см від підлоги, тому що двох штук плитки тут все одно недостатньо, а три штуки можна укласти із запасом як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні.

Упор для першого ряду

Якщо ви вирішили викласти фартух для кухні своїми руками, то вам знадобиться упор для плитки, щоб вона не «поплила».

Найкраще його зробити з оцинкованого профілю для гіпсокартонного каркаса, прикрутивши напрямну до стіни по відбитій раніше контрольній лінії. У жодному разі не використовуйте з цією метою дерев'яні рейки: навіть якщо розпустити на рейки пропущений через рейсмус брус, вони однаково будуть нерівними!

Досвідчені майстри, як правило, обходяться без упору, орієнтуючись на контрольну лінію, і плитка в них ніколи не сповзає – просто вони вміють правильно підбирати консистенцію клейової суміші.

Бокові фрагменти плитки

Щоб фрагменти по кутках вийшли однакової ширини, доведеться додатково зробити нескладні обчислення. Наприклад, у двокімнатній і однокімнатній хрущівці ширина робочої стіни 250 см (± 2-3 см), а ви збираєтеся використати плитку шириною 20 см, значить на один ряд буде потрібно 250/20=12,5 штук. Але це ще не все. Підраховуючи кількість плитки, доведеться враховувати і шов, а це 14 зазорів по 3 мм, разом 14*3=42 мм або приблизно 4 см. А значить, залишок буде не 10 см (пів плитки), а 10-4=6 см.

На даному прикладі видно, що для того, щоб викласти фартух із плитки на кухні із симетричними кутками, на кутки знадобиться два фрагменти по 3 см шириною.

Поради з укладання фартуха

Укладання плитки на стіну в кухні починають із будь-якого кутка, але боковий фрагмент краще встановлювати наприкінці (щоб уникнути можливої погрішності) та й різання варто робити в останню чергу.

Увага! Не забувайте про те, що на фартуху потрібно встановити ряд (3-4 штуки) розеток для підключення кухонної техніки, тому проводку варто підвести завчасно. Ріжуть плитку для ряду підрозетників болгаркою з алмазним диском.

Клей наносять гребінчатим шпателем із зубом 10 мм або на плитку, або на стіну (уподобання різні, до того ж це нічого не міняє).

Наклеюючи кахель, його перевіряють рівнем по горизонталі. Після укладання 2-3 плиток їх перевіряють ще й по площині, приклавши рівень або правило – зазорів бути не повинно.

Затирання

З огляду на той фактор, що плитка для фартуха монтується швидко (можна укластися в півдня), то затирання роблять відразу, в той же день. Для цього виймають хрестики, акуратно протирають шви й саму плитку, а потім м'яким гумовим шпателем наносять затірку.

Особливості плитки на кухонну підлогу

Укладання плитки на підлогу на кухні абсолютно нічим не відрізняється від аналогічного процесу в будь-якому іншому приміщенні.

Стик із передпокоєм

Тільки, мабуть, варто звернути увагу на одну деталь – якщо кухню застеляють плиткою, то це не значить, що аналогічне покриття буде використовуватися й у передпокої. У результаті в районі порога утворюється стик двох покриттів, а наявність перепаду в цьому місці небажана. Але все не так страшно. Нульовий цикл спочатку визначають у передпокої, тому що там ремонт роблять в останню чергу, і, орієнтуючись на цей рівень, виводять нульовий цикл на кухні. Тобто висота вже облицьованої плиткою підлоги повинна збігтися з висотою облицьованої підлоги в передпокої.

Місце стику плитки на порозі з ламінатом, лінолеумом або дерев'яним паркетом після закінчення всього ремонту перекривають декоративною планкою.

Послідовність робіт

Укладання плитки на підлогу робиться після того, як плитка покладена на стіни або на них нанесена шпаклівка (поклеєні шпалери), а також після шпаклювання стелі. Якщо ж на кухні передбачена підвісна стеля будь-якого типу, то в першу чергу можна зайнятися ремонтом підлог: працювати, стоячи на табуреті або на столі, легше й безпечніше, коли під ними рівна поверхня.

Висновки

Якщо при укладанні підлогової плитки ви хочете отримати обробку бездоганної якості, то варто заздалегідь подбати про залучення професіоналів. Недосвідчені майстри можуть зіпсувати матеріал, а ви при цьому марно витратите разом із грошима і власний час.