Облаштування наливної підлоги

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.41 з 10 на основі 19 оцінок
Наливна підлога

Наливна підлога – повне усунення дефектів стяжки

Побутує думка, що можна обійтися без дорогої наливної підлоги, замінивши її звичайною цементною стяжкою, але це не так. Цементно-піщаний розчин при висиханні дає усадку й між маяками утворюються западини до 1-2 мм, в залежності від товщини шару. А ось заливання наливної підлоги повністю ліквідує ці дефекти – після правильно виконаної роботи залишається ідеально рівна поверхня.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Самостійно залити наливну підлогу, що самовирівнюється, досить складно, це трудомісткий процес і результат може бути негативним (з перепадами площини або пухирцями повітря). Облаштування наливних підлог для жителів Київського району і міста тепер не проблема – у вирішенні цього питання вам допоможуть штатні фахівці компанії «ТеплоКомфорт». Роблячи замовлення, ви автоматично отримуєте можливість скористатися всіма перевагами компанії, а це:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Виконання суміжних робіт (звукоізоляція й утеплення підлоги).
  • Виконання плиткових робіт (укладання плитки на підлогу і на стіни).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Не забувайте про те, що кінцева вартість заливання наливних підлог для клієнтів «ТеплоКомфорту» завжди нижча, а якість – вища, адже професіонали компанії притримуються комплексного підходу до виконання робіт.

Вартість робіт із улаштування наливної підлоги

Докладніше ознайомитися з вартістю робіт з укладання інших фінішних покриттів на підлогу, а також з розцінками на оздоблення стін і стель у Києві та передмісті можна на сторінці:
прайс на оздоблювальні роботи.

Довідатися про вартість робіт з укладання плитки можна на сторінці: прайс на плиткові роботи.

Плюси та мінуси наливної підлоги

плюси та мінуси наливної підлогиОблаштування наливних підлог, звичайно, не є панацеєю і має як переваги, так і недоліки, хоча позитивних сторін у нього все-таки більше, ніж негативних. Але вибір завжди за вами, тому порівнюйте й вибирайте.

Переваги

Зверніть увагу на плюси наявності у квартирі або будинку наливних підлог:

  • універсальність – можна вирівняти як дерев'яну, так і мінеральну горизонтальну поверхню;
  • довговічність – рідка наливна підлога не втрачає первісного вигляду навіть через десятки років експлуатації (конкретну тривалість вказує виробник);
  • стійкість до хімікатів – слабко реагує на сильні хімічні речовини;
  • механічна міцність – не розтріскується навіть від сильних ударів і прекрасно витримує вертикальні навантаження;
  • антибактеріальність – відсутність швів при монтажі наливних підлог перешкоджає скупченню мікроорганізмів і пилу;
  • пожежобезпечність – суміші відносяться до класу НГ (не горять);
  • екологічність – можна використовувати в дитячих садках і медичних закладах.

Недоліки

Як уже було сказано, підлога, що самовирівнюється, має і негативні якості:

  • зовнішній вигляд – обмежений вибір кольорів і малюнків;
  • вимогливість до основи – потребує ретельної, а часом і тривалої підготовки поверхні;
  • складність демонтажу – через високу механічну міцність суміші висохлий шар дуже складно демонтувати;
  • чутливість до УФ – деякі види сумішей внаслідок тривалого впливу ультрафіолету (сонячних променів) вигорають (жовтіють);
  • вартість – кінцева ціна наливної підлоги досить висока, зумовлено це не тільки вартістю матеріалу, але й складністю монтажу.

Класифікація наливної підлоги

види наливних підлогЗ самого початку суміші, що самовирівнюються, були розроблені для використання на промислових підприємствах і в спорудах громадського користування. Згодом, завдяки практичності таких покриттів, їх стали використовувати і у побуті, і зараз ви самі можете вирішувати, яку наливну підлогу вибрати. Існує три основних види наливних підлог, класифікують суміші за в'яжучою речовиною:

  1. Полімерні.
  2. Цементні.
  3. Гіпсові.

Полімерна підлога

Полімерна наливна підлога може бути:

  • поліуретанова;
  • епоксидна;
  • акрилова;
  • поліефірна.

Поліуретанові наливні підлоги мають у своєму складі такі компоненти, як модифікатори, затверджувачі й олігомери. Це найміцніші суміші, їх використовують на промислових підприємствах, а також у будівлях з підвищеним навантаженням – склади, торгові центри, медичні установи тощо. Крім того, такі покриття користуються широким попитом у житловому секторі.

Епоксидні наливні підлоги складаються з епоксидної смоли й затверджувача. Можуть бути використані в приміщеннях з підвищеним механічним навантаженням (у промислових і громадських спорудах) і, звичайно, у житлових приміщеннях. Підлогове покриття відрізняється підвищеною адгезією з мінеральною і дерев'яною (з відсіченням) основами.

Акрилова суміш для наливної підлоги складається з акрилових смол і затверджувача. Так само як і інші суміші застосовується на промислових підприємствах, складах, у лабораторіях і будинках громадського призначення й у житловому секторі.

Поліефірні суміші, відповідно, мають у своєму складі поліефірні смоли й затверджувачі. Застосовуються для вирівнювання покриттів у промисловому, громадському й житловому секторах. Як і інші суміші, що самовирівнюються, мають високу механічну міцність.

Цементні покриття, що самовирівнюються

Наливна цементно-бетонні підлоги складаються із дрібного піску (як наповнювача), вапна, пластифікатора й цементу як в'яжучої речовини. Подібні суміші підходять для вирівнювання не тільки невеликих, але й глибоких перепадів рівня. Використовуються як чорнова основа для укладання керамічної плитки, лінолеуму, ламіната й ковроліну.

Гіпсова наливна підлога

Такі суміші містять дрібний кварцовий пісок (як наповнювач) і гіпс (як в'яжучу речовину). Це найдешевший з усіх можливих матеріалів, але він негативно реагує на вологу. Наприклад, гіпсова наливна підлога у ванній не виправдає свого призначення через постійну високу вологість у приміщенні.

Покриття з 3D-ефектом

3D – це тривимірне зображення, на підлозі такого ефекту досягають за допомогою використання кількох шарів матеріалу – основа-зображення-суміш. Відразу слід зазначити, що для основи потрібна рівна підлога, щоб плівка із зображенням не перекосилася й не морщилася на перепадах. При монтажі наливної підлоги на кухні, у спальні або в будь-якій іншій кімнаті просто підберіть найбільш відповідне інтер'єру зображення. А ось для заливання такого покриття потрібні професіонали високого рівня.и

Розходження по фактурі

Поверхня наливної підлоги може бути матовою або глянцевою. Якщо робити вибір з позиції меркантильного інтересу, то, безумовно, варто зупинитися на бюджетному матовому покритті. А ось з погляду дизайнера в інтер'єрі можуть знадобитися обидва варіанти: точніше, глянець не завжди превалює в оформленні приміщення. Слід також зазначити, що матові підлоги зручніше використовувати в приміщеннях з підвищеним навантаженням (високий ризик появи подряпин), таких як виробничі цехи, майстерні (у тому числі й домашні) і складські приміщення.

Витрата суміші

Щоб визначити витрату суміші для наливної підлоги, потрібно врахувати кілька факторів: вид в'яжучої речовини, ступінь нерівності чорнової основи, а також інструкцію від виробника. Якщо дивитися загалом, то при міліметровому шарі вам доведеться витратити від 1300 до 2000 г на квадратний метр.

Для проведення розрахунків варто подивитися на упакуванні, якою повинна бути мінімально й максимально припустима товщина шару, і визначити рівень перепадів чорнової стяжки. Це робиться просто: на поверхні визначають нижню й верхню точки і до розміру перепаду додають мінімально можливу товщину. Потім знаходять середнє арифметичне й отримують витрату суміші на квадратний метр.

Наприклад, відстань від нижньої до верхньої точки основи 25 мм, а від верхньої до чистової поверхні 10 мм. Тоді середнє арифметичне буде (25+10)/2=17,5 мм. І якщо в графі «витрата суміші (г/м2)» буде зазначено 1500 г, то 17,5*1500=26,25 кг/м2.

Примітка. Якщо товщина шару в самій нижній точці не перевищує параметрів, зазначених виробником, значить основа підходить для облицювання.

Технологія улаштування наливної підлоги

Монтаж наливної підлоги на основі будь-якої в'яжучої речовини повинен включати кілька етапів: як мінімум підготовку основи й заливання вирівнювача.

Підготовка основи

підготовка основиМінеральна чорнова основа, якою може бути цементно-піщана стяжка або бетонне перекриття, повинна бути рівною. Це значить, що відстань від найнижчої точки до нульового рівня облицювання не повинна перевищувати максимальну товщину, зазначену виробником. Якщо показник більший за норму, то розумніше залити нову стяжку. Перед початком чистової обробки основу обов'язково покривають ґрунтовкою.

Для дощатої підлоги або покриття з інших пиломатеріалів (ДСтП, ОСП, фанера) знадобиться відсічна гідроізоляція. Як відсічення найкраще використати крафт-папір, що являє собою плівку зі слабкопровареної довговолокнистої сульфатної целюлози. Можна також стелити промаслений папір або щільний поліетилен. Але дуже важливо, щоб дерев'яна основа була не зіпсована грибком чи гниллю.

Заливання суміші, що самовирівнюється

заливка сумішіНасамперед, для заливання підлоги знадобиться спеціальне взуття із шипованою підошвою. Справа в тому, що, як правило, вирівнювання поверхні не можна здійснити шляхом довільного розтікання рідини, оскільки вона занадто густа для цього. Опоряджувачеві доведеться ходити по підлозі, розганяючи суміш шпателем, і цілком природно, що він буде наступати на не застиглу субстанцію. Ідеальний варіант, коли процес заливання здійснюють дві людини, – одна готує розчин, а друга розганяє його по чорновій основі.

Увага! За один раз необхідно приготувати таку кількість суміші, яку майстер спроможний виробити протягом 35-40 хвилин, після цього починається полімеризація. Точніші часові рамки вказуються виробником на упакуванні.

вирівнювання сумішіВарто дотримуватися наступного порядку заливання суміші:

  1. У нижній частині дверного прорізу фіксується рейка висотою 40-50 мм. Вона буде слугувати обмежувачем. Рейку бажано закрити поліетиленовою плівкою.
  2. Далі, дотримуючись інструкції від виробника, готують суміш і заливають її біля стіни, протилежної до дверей, смугами по 50 см.
  3. Відразу, без будь-яких часових проміжків, заливають наступну смугу, одночасно розрівнюючи суміш шпателем. Цей процес без змін повторюється аж до закінчення опоряджувальних робіт.
  4. Щоб у шарі не залишалося пухирців повітря, по ньому проходяться аераційним (голчастим) валиком.
  5. Після закінчення роботи поверхню накривають поліетиленовою плівкою й залишають для самовирівнювання і висихання на строк, передбачений виробником.

Висновок

Безумовно, придбання суміші з будь-якими в'яжучими речовинами й оплата майстрів обійдеться вам дорожче, ніж самостійне виконання робіт, але згадайте прислів'я про скупу людину, що платить двічі. Краще все-таки розщедритися один раз, ніж потім опинитися перед гнітючою картиною зіпсованих матеріалів і необхідністю нових витрат.