Шпаклювання стелі

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 8.97 з 10 на основі 9 оцінок
шпаклювання стелі в Києві

Шпаклювання стелі – якісна основа для облицювання

Найчастіше при оформленні інтер'єру використовують саме шпаклювання стелі, незважаючи на те що є кілька аналогів подібної обробки. Можливо, у цьому якось відбивається консервативність поглядів, але, швидше за все, справа в монументальності – тверде покриття ніколи не виходило і не вийде з моди. Шпакльовану поверхню можна пофарбувати в будь-які кольори, що підходять до інтер'єру, або ж обклеїти стелю шпалерами.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Шпаклювати стелю доводиться з постійно піднятими вгору руками, а це досить складно, до того ж необхідно мати досвід штукатурних робіт. Саме тому компанія «ТеплоКомфорт», маючи у своєму штаті винятково професіоналів, пропонує свої послуги жителями Києва та району. Ставши їхнім клієнтом, ви також зможете скористатися наступними перевагами:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання підготовчих робіт (штукатурка стель, обшивання гіпсокартоном, а також утеплення).
  • Виконання малярних робіт (фарбування стель, а також обклеювання шпалерами).
  • Виконання робіт з оздоблення стелі (дерев'яною вагонкою, пластиковими панелями та ін.).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Комплексний підхід фахівців компанії до виконуваних ними робіт гарантує високу якість обробки, а грошовий внесок замовника при цьому буде набагато меншим.

Вартість робіт зі шпаклювання стелі в Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю інших шпаклювальних робіт, а також з розцінками на штукатурні роботи в Києві та передмісті можна на сторінці: прайс на штукатурні роботи.

Вибір шпаклівки для стелі

Стелі шпаклюють гіпсовими, латексними і акриловими сумішами, з яких акрил має найвищу вартість. Відразу слід зазначити, що дорогі акрилові суміші доцільно застосовувати тільки для шпаклювання стелі у ванній або на кухні, тобто в приміщеннях з підвищеною вологістю. Використовувати можна як порошкоподібні, так і пастоподібні суміші. Крім бетонних перекриттів суміші наносять і на гіпсокартон.

Технологія шпаклювання стелі

Відразу варто сказати, що вартість шпаклювання стелі прямо залежить від технології її обробки. Саме технологія визначає кількість необхідних етапів: це може бути тільки стартовий або тільки фінішний шар, а можуть використовуватися і обидва шари. Все залежить від основи й запланованого на майбутнє облицювання стелі.

Етапи шпаклювання стелі

Якщо розглядати це питання загалом, то можна виділити всього три етапи:

  1. підготовка;
  2. стартова обробка;
  3. фінішна обробка.

Але є ще проміжні етапи, які виконуються між основними, а деякі навіть повторюються, серед них:

  • зашпаровування стиків між перекриттями;
  • встановлення маячних профілів;
  • приготування суміші;
  • ґрунтування основи і стартової поверхні.

Підготовка стелі до шпаклювання

Щоб обробка була якісною, необхідно підготувати об'єкт, забезпечивши умови для створення гарної адгезії. Стельові перекриття, як правило, покриті тонким шаром вапняно-цементної або вапняно-піщаної штукатурки (в залежності від дати спорудження будинку), але площина при цьому не вирівняна. Щоб не створювати умов для появи когезії, цей шар краще видалити аж до бетону.

Зняти стару штукатурку зі стелі досить складно: руки, постійно підняті догори, набрякають і швидко настає втома. Проте зробити це треба. Знімають її або шпателем, або перфоратором, хоча найдоцільніше після проходження перфоратором видалити фрагменти старого оздоблення, що залишилися, шпателем. На стиках перекриттів можуть виявитися щілини, їх найкраще закрити клеєм для плитки.

У цьому випадку не важливо, яка шпаклівка краща для стелі (ви самі вибираєте із трьох вищеописаних сумішей), важливо, як вона буде триматися на перекриттях. Звичайна ґрунтовка для бетону малоефективна, навіть небажана, вона перетворює бетон у скло з дуже слабкою адгезією. Найкраще скористатися бетоноконтактом, що чудово зчіплюється з бетоном і забезпечує гарну адгезію для наступної обробки.

Приготування суміші

виготовлення сумішіЦе дуже важливий етап і стосується він порошкоподібних стартових і фінішних шпаклівок. Пропорція з водою, як правило, у них 1/1, але при необхідності, змінивши співвідношення інгредієнтів, суміш можна зробити трохи густішою або трохи рідшою.

Спочатку наливають третину відра води (краще щоб відро при цьому було прогумованим) і засипають стільки ж порошку. Збивають субстанцію міксером, вставленим у дриль, що працює на малих обертах, але якщо такого немає, можна скористатися звичайним, перевівши оберти на мінімум, але так, щоб вистачало потужності для обертання. Перебивають суміш протягом 5-6 хвилин, потім дають 1-2 хвилини відстоятися (за цей час розмокають всі грудочки), а потім збивають ще раз 3-4 хвилини.

Увага! Дуже важливо, щоб кількість суміші не перевищувала об’єм, який майстер зможе виробити за 20 хвилин! Після цього розчин починає тужавіти, але якщо перебити його повторно, те він стане непридатним. По-перше, оброблена поверхня буде дуже довго сохнути, а по-друге, обробка, що уже висохла, буде осипатися як переморожене вапно.

Установка маяків

установка маяківУсе починається з установки маяків, відстань між якими визначається довжиною правила, що буде використовуватися в роботі. Крок роблять меншим за довжину інструмента на 15-20 см, що дозволить при стягуванні зміщувати правило в сторони. Маяк кладеться на стартову суміш, нанесену на поверхню у вигляді крапкової доріжки, після чого профіль вирівнюється за допомогою довгого рівня. Але задати єдину площину в такий спосіб неможливо. Тому поверх профілів, по краях і посередині, натягують капронові нитки і по них виставляють загальну площину. Доріжкам потрібно дати хоча б одну ніч на висихання, інакше при стягуванні маяки зіб'ються правилом.

Стартове шпаклювання

Стартові суміші, як правило, використовуються гіпсові і готуються з порошкоподібних шпаклівок. Готовий розчин укладають між двома профілями так, щоб він трохи виступав за їх краї. Потім зайве стягується (зрізується) правилом. Після першого проходження обов'язково залишаються «раковини», на них знову накладають суміш і повторюють проходження правилом. стартове шпаклювання Кількість таких повторів може сягати 8-10, але цим необхідно займатися, поки не будуть ліквідовані всі нерівності.

Використання стартового розчину при шпаклюванні бетонної стелі обов'язкове, адже ним вирівнюють перепади між плитами. Коли працюють досвідчені майстри, то вони рівняють ділянку за 2-3 проходження, але така майстерність приходить з практикою. Після обробки всієї стелі її залишають до повного висихання. На дотик ступінь висихання визначити не те щоб важко – неможливо. Це робиться візуально. Якщо на поверхні помітно темні плями, то це вказує на скупчення в цих місцях вологи і свідчить про те, що стеля ще не висохла. Після повного випаровування води колір поверхні буде рівномірним.

Фінішне шпаклювання

фінішне шпаклюванняФінішну шпаклівку наносять на заґрунтований стартовий шар широким шпателем або малкою (30-50 см). Із відра суміш набирають шпателем з вузьким лезом (10-15 см) і накладають на великий шпатель по всій його ширині. Ним потім і ведуть по стелі, залишаючи шар 1,5-2 мм і намагаючись відразу прибирати всі рубці та борозни. Після висихання аматорам доведеться попрацювати ще й наждачним папером № 200 або алмазною сіткою, закріпленою на спеціальну тертку, – щоб прибрати всі погрішності. А от професіонали не шліфують стелі – вони їх роблять так, що поверхня відразу виходить ідеально гладенькою, тобто фінішна шпаклівка на стелі відразу готова до фарбування, без додаткового корування.

Особливості шпаклювання різних стель

Як уже було відзначено раніше, технологія шпаклювання прямо залежить від основи і запланованої обробки стелі. Звичайно найчастіше маються на увазі малярні роботи, але це не є чимось на зразок правила – можна вибрати і шпалери.

Особливості шпаклювання стелі з бетону

Основною проблемою при шпаклюванні бетонних перекриттів можна назвати перепади рівня площини та щілини на стиках. Іноді перекриття нерівно укладають ще при спорудженні будинку, а іноді вони зміщуються в результаті просідання фундаменту. Як би то не було, цей дефект потрібно максимально компенсувати ще до нанесення стартової суміші.

Для цього зі стику вичищають весь розчин (за необхідності це роблять перфоратором) і віником або пилососом прибирають пил. Потім торці ґрунтують (найкраще це робити бетоноконтактом) і після висихання суміші зашпаровують клеєм для плитки. Цементно-піщаний розчин у цьому випадку використовувати небажано: через малу площу дефекту, який зашпаровується, розчин довго не протримається і через якийсь час відстане, а це у свою чергу призведе до розтріскування шпаклівки на стелі.

Особливості шпаклювання стелі з гіпсокартону

Відразу хочеться відзначити, що при шпаклювання гіпсокартонної стелі витрати матеріалу завжди мінімальні. Якщо це обробка під фарбування, то достатньо нанести фінішний шар товщиною 1,5-2 мм, а якщо під шпалери – просто закрити шви.

Зашпаровування швів на гіпсокартонних стелях має важливе значення, особливо якщо будинок розташований поблизу пожвавленої автомагістралі або біля залізничного полотна. Таке сусідство завжди створює вібрацію, а це призводить до розтріскування суміші на стиках. Тому стики перед зашпаровуванням проклеюють серпянкою (сітчастою клеєвою стрічкою) або паперовою смугою для ГКЛ (вона липка з одного боку). Після цього стики обробляють фугенфюлером марок Fugen, Fugen GF або Fugen Hydro (та ж гіпсова шпаклівка від Knauf, але вона краще за інші підходить для зашпаровування стиків і тріщин). Крім цього, обробляють також голівки саморізів, якими зафіксований гіпсокартон. Після висихання оброблених місць і наступного ґрунтування приступають до обробки фінішем або наклеювання шпалер.

Висновки

Стелю шпаклюють у 80 % випадків, це найбільш популярна і якісна обробка. Якщо ви задумали ремонт, то варто подбати і про професіоналізм людей, яким ви ризикнете доручити цю роботу. Адже навіть невелика вада підготовленої поверхні може зіпсувати цілісність шару. Краще один раз зробити все як слід, ніж дуже довго усувати дефекти неякісної роботи.