Укладання ламінату

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.38 з 10 на основі 14 оцінок
укладання ламінату в Києві

Укладання ламінату – один з кращих варіантів обробки підлоги

Сучасний будівельний ринок пропонує чималу кількість підлогових покриттів з різного матеріалу й всі вони гарні. Окрему нішу займає ламінат: його легко монтувати на підлогу, та й після укладання він здатний прослужити не один десяток років. Завдяки багатоманіттю фактури (імітація найрізноманітніших порід деревини, піску, граніту, мармуру) і колірних відтінків він чудово вписується в дизайн будь-якого інтер'єру.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися знашими розцінками або зробити

Але, незважаючи на простоту монтажу, далеко не кожний, хто робить ремонт у своєму будинку або квартирі власними руками, зможе впоратися з безліччю нюансів такої роботи. Свої послуги з укладання ламіната жителям Києва й району пропонує компанія «ТеплоКомфорт». Ставши нашим клієнтом, ви автоматично отримуєте доступ до переваг, що їх надає компанія, а це:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Виконання суміжних робіт (звукоізоляція й утеплення підлог).
  • Виконання плиткових робіт (укладання плитки на підлогу і на стіни).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття

Професіонали «ТеплоКомфорту» комплексно підходять до виконання робіт, що сприяє підвищенню якості й зниженню вартості укладання ламіната, а це очевидна вигода для клієнта.

Вартість робіт з укладання ламината в Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю робіт з укладання інших фінішних покриттів на підлогу, а також з розцінками на обробку стін і стель у Києві та передмісті можна на сторінці:прайс на опоряджувальні роботи.

Плюси й мінуси ламината

плюси і мінуси ламінатуОбробка підлоги ламінатом відноситься до типу плаваючих покриттів, для яких характерна відсутність фіксації до чорнової основи. Останнє ніяк не впливає на технічні характеристики й особливості експлуатації, саме ж покриття, певна річ, володіє як позитивними, так і негативними якостями.

Переваги

Ряд позитивних характеристик, властивих ламінованому покриттю, саме й посприяв нинішній популярності матеріалу:

  • механічна міцність – панелі стійкі до стирання й вертикального тиску (не залишається слідів від важких меблів); при переміщенні меблів на коліщатах на поверхні не залишається подряпин;
  • стійкість до температурних перепадів – не боїться спеки, протягів і різкого охолодження;
  • експлуатаційний ресурс – при правильному укладанні панелі можуть прослужити 10-20 років і навіть більше (залежить від класу зносостійкості й інтенсивності навантажень);
  • зовнішній вигляд – ламінат після укладання не має потреби в додатковій обробці (циклюванні, шліфуванні, фарбуванні);
  • простота монтажу – панелі легко монтуються на тверду основу;
  • екологічність – продукт не містить хімічних речовин, шкідливих для здоров'я, а це значить, що такі покриття підходять для спалень і дитячих кімнат;
  • помірна вартість – ціни на матеріал і укладання ламіната в Києві та по Україні значно нижчі, ніж, приміром, на паркетну дошку.

Недоліки

Є в ламіната й деякі недоліки:

  • навантаження – при укладанні ламіната обов'язково потрібно враховувати місце монтажу: в кожному приміщенні своя інтенсивність навантаження й матеріал варто підбирати, виходячи із класу зносостійкості;
  • вимогливість до чорнової підлоги – основа, на яку буде укладатися покриття, повинна бути твердою, міцною і без перепадів площини (± 2 мм/м погонний);
  • слабка стійкість до вологи – панелі не люблять постійного підвищення вологості повітря, негативним фактором також можуть стати ненавчені домашні тварини;
  • можливість скрипіння мостин – якщо змонтувати покриття на цементно-піщану стяжку без підкладки, то можливе поскрипування при ходінні (під панелями залишаються піщинки).

Види ламината

Ламінована дошка, як правило, складається з п'яти шарів. Перелічимо їх, починаючи з нижнього шару:

  1. вологостійкий папір;
  2. ДВП підвищеної міцності;
  3. вологоізоляційна плівка;
  4. декоративний папір;
  5. акрилова або меламінова смола.

За класом

За зносостійкість (стирання) панелі на 90% відповідає верхній шар, що складається з акрилової або меламінової смоли, а також товщина ДВП. Існує шість категорій класовості, в залежності від побутового чи комерційного застосування.

Категорія Клас Припустиме навантаження Місце застосування
Коефіцієнт стирання
EN438 EN13329
Побутові 21
Низька
Спальня, кабінет, комірчина ≥2000 ≥900
22 Середня Вітальня, кухня, дитяча ≥4000 ≥1800
23 Висока Кухня, передпокій ≥6000 ≥2500
Комерційні 31 Низька Кабінет, кімната відпочинку ≥6000 ≥2500
32 Середня Офіс, приймальня ≥10000 ≥4000
33 Висока Громадські споруди, спортивно-лікувальні установи, кафе, ресторани ≥15000 ≥6500

Примітка. У наш час для домашнього використання найчастіше вибирають 31-й або навіть 32-й клас ламінованих панелей.

За типом замку

Технологія укладання ламіната багато в чому залежить від типу замка, а їх існує всього два:

  1. Lock.
  2. Click.

З'єднання Lock

типи замку ламінатуLock – стикування замка відбувається шляхом забивання однієї панелі в іншу. Шпунт і паз ламінованих дощок мають фігурний профіль, і при різкому ударі з'єднання просто замикається. Якщо чорнова основа нерівна, то такий замок дуже швидко розійдеться й утвориться щілина.

З'єднання Click

Click – з'єднання більш сучасне, і якщо панелі не вологі, то збирання навіть не вимагає забивання. Стикування однієї дошки з іншою здійснюється під кутом 450. Таку підлогу надалі можна буде без будь-якої шкоди для матеріалу розібрати, а потім змонтувати на новому місці.

Вибір підкладки

вибір підкладки під ламінатПрофесійне укладання ламіната завжди робиться на підкладку, що приховує незначні вибої і тріщини на чорновій основі. Крім того, підкладка служить для утеплення підлоги і її звукоізоляції (глушить кроки). Використати з цією метою можна різні матеріали – як за вартістю, так і за ефективністю:

  • кора коркового дерева – підкладка може бути гумово-корковою, бітумно-корковою, пресованою з крихти, у вигляді полотна або пластин;
  • спінений поліетилен – може бути фольгованим з однієї або двох сторін, а також без фольги;
  • екструдований пінополістирол – випускається в формі листів товщиною 3-5 мм, має низьку теплопровідність;
  • целюлоза – листовий варіант підкладки із тривалим експлуатаційним ресурсом і приємним ароматом хвої;
  • комбінований захист – підкладка складається із поєднання кількох матеріалів, наприклад поліетилену й екструзійного пінополістиролу.

Примітка. Найчастіше використовують два перших варіанти – корок і пінополіетилен (з фольгуванням або без нього), з яких корок набагато дорожчий, зате ефективніший і довговічніший.

Технология укладання ламината

Монтувати ламіноване покриття можна на бетонну (стяжка) і дерев'яну чорнову основу. Якщо на них уже настеленийлінолеум або ковролін, їх можна використати як підкладку.

Підготовчі роботи

У першу чергу проводять візуальний огляд чорнової основи. Якщо укладання ламіната буде здійснюватися на бетонну підлогу, то на ній не повинно бути великих тріщин і вибоїв більше 25 мм у діаметрі. Якщо стяжка в аварійному стані, то її краще збити й залити заново. Таку основу обов'язково ґрунтують перед тим, як стелити підкладку, щоб мінімізувати сипкість верхнього шару.Перепад чорнової підлоги за площиною не повинен перевищувати 2 мм/м погонний у будь-якому напрямку.

Якщо укладання ламіната здійснюється на дерев'яну підлогу (покриття може бути дощатим, з ОСП, ДСтП або фанери), перевіряють стан деревини: на ній не повинно бути грибка чи гнилі. Крім того, дощата підлога може скрипіти, і, перш ніж стелити ламіноване покриття, від цього дефекту варто позбутися.

Укладання підкладки

укладання підкладкиПідкладку укладають на чорнову основу двома способами – стик у стик або з напуском 5-15 см. Як в першому, так і в другому випадку місце стикування заклеюють скотчем, щоб при подальшому монтажу покриття не зрушилося. З напуском, зазвичай, укладають спінений поліетилен без фольгованого шару, всі інші матеріали краще стикувати по краю, щоб уникнути перепадів площини. На бетонну основу, як правило, під підкладку підстилають ще й паро- або гідроізоляцію.

Підкладку можна не використовувати, якщо укладання ламіната здійснюється на лінолеум або ковролін, але й у цьому випадку бувають винятки.

Якщо говорити про лінолеум, то його структура може бути гомогенною або гетерогенною.

Перший, гомогенний, варіант являє собою однорідне ПВХ-полотно, і до того моменту, коли приймається рішення про монтаж нового покриття, воно, як правило, уже стерлося й не може бути звукоізоляцією. Монолітне покриття дуже тонке, від 1,5 до 3 мм, плюс зношування, і це те ж саме, що стелити ламінат безпосередньо на стяжку або дерев'яну підлогу.

Гетерогенний лінолеум у більшості випадків має тканинну або неткану (пінополіетиленову) підкладку, приклеєну до основи полотна. Звичайно, такий варіант цілком прийнятний і укладати ще одну підкладку зовсім необов'язково. Досить підняти в будь-якому кутку лінолеум, щоб переконатися в наявності м'якої основи.

Ковролін – це вже готова підкладка, потрібно тільки простежити, щоб ніде не було розривів. Якщо ж такі дефекти мають місце, то їх можна виправити, скріпивши краї матеріалу степлером або клеєм (ПВА, рідкі цвяхи). Необхідно лише дотримуватися однієї умови – якщо вирішили використати як підкладку ковролін, то його обов'язково потрібно спочатку почистити й бажано з використанням миючого пилососа.

Зборка ламината

Рекомендація. Після придбання ламіната панелі бажано на два або три дні залишити в тій кімнаті, де буде відбуватися монтаж. Так матеріал зможе адаптуватися до мікроклімату й замки будуть закриватися легше.

Напрямок монтажу, як правило, перпендикулярний до стіни, у якій знаходиться вхід до приміщення. По всьому периметрі варто відступити від стіни на 15-20 мм, це деформаційний зазор для плаваючої підлоги. При підвищенні вологості панелі набухають і покриття розширюється, але це цілком компенсується залишеним зазором, що повністю перекривається плінтусом.

збірка ламінатуСпочатку вздовж стіни укладають перший ряд, а щоб залишився зазор, між стіною й панелями підставляють закладні – обрізки панелей або рейок, які потім забирають. Наступний ряд починають із половини дошки: так укладання буде йти в шаховому порядку із зсуванням поперечного шва, що сприяє міцності покриття на розбіжність замків. Набагато зручніше при монтажу ряду не додавати панелі по одній, а зібрати весь ряд повністю і так вставити його в сусідній. Але для цього необхідно як мінімум дві людини. Останній ряд панелей роблять вужчим. Для цього в 3-4 місцях вимірюють відстань від стіни до передостанньої дошки, віднімають 15-20 мм і відрізають, залишаючи потрібну ширину. Якщо стіна нерівна, то потрібно буде заміряти відстань для кожної панелі. Після розкрою й збирання останнього ряду його вставляють у замок, як і всі попередні.

Можна також укладати ламінат по діагоналі, але для цього спочатку знадобиться розмітити підлогу. Такий спосіб монтажу більше підходить для квадратних приміщень, на прямокутній підлозі діагональ не буде мати бажаного ефекту.

Висновок

Якщо ви ніколи не робили монтаж ламіната, то краще не братися за таку роботу самостійно – ви ризикуєте зіпсувати якщо не весь матеріал, то, як мінімум, його частину. Набагато вигідніше заплатити за роботу професіоналам і на довгий час забути про те, що таке ремонт підлогового покриття.