Укладання паркету

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.25 з 10 на основі 2 оцінок
укладання паркету в Києві

Укладання паркету – основа (гарантія) краси інтер'єру

Дерев'яні підлоги ніколи не виходили з моди, просто з часом будівельний ринок став пропонувати поруч з натуральними і інші покриття – композитні й синтетичні. Тому укладання паркету ніяким чином не може бути архаїзмом, це сучасний і затребуваний спосіб обробки підлоги. Деревина завжди красива, особливо при належній обробці, і багато дизайнерів користуються цією її якістю.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Монтаж дерев'яних панелей – досить складне завдання, що включає не один етап, тому небажано братися за нього самостійно. Компанія «ТеплоКомфорт» пропонує послуги професіоналів, що досконало володіють технологією укладання паркету. Станьте нашим клієнтом і отримайте можливість скористатися додатковими перевагами співробітництва з нашою компанією, а саме:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Виконання суміжних робіт (звукоізоляція й утеплення підлоги).
  • Виконання плиткових робіт (укладання плитки на підлогу та на стіни).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Фахівці компанії комплексно підходять до вирішення завдань, а це означає, що кінцева вартість робіт з укладання паркету для клієнта знизиться, а якість монтажу зросте.

Вартість робіт з укладання паркету в Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю робіт з укладання інших фінішних покриттів на підлогу, а також з розцінками на обробку стін і стель у Києві та передмісті можна на сторінці: прайс на оздоблювальні роботи.

Плюси та мінуси паркетних покриттів

паркет в інтер'єріВибираючи таке покриття, варто пам'ятати, що це один із самих дорогих будівельно-оздоблювальних матеріалів, а значить, і ціни на укладання паркету теж досить високі. Але не поспішайте відразу відмовлятися від такого способу обробки – порівняйте спочатку її позитивні й негативні сторони.

Переваги

Основні позитивні характеристики паркету наступні:

  • експлуатаційний ресурс – дерев'яний паркет простоїть не один десяток років, хоча термін експлуатації залежить також і від породи деревини, і від ступеня навантаження на покриття;
  • можливість відновлення – у випадку зношення якої-небудь окремої дошки її можна замінити іншою, але якщо зношення помітне по всій підлозі, то покриття підлягає циклюванню (поверхню можна циклювати до 10 разів протягом експлуатаційного періоду);
  • ізоляційні якості – деревина має низьку звуко- і теплопровідність;
  • механічна міцність – паркет ніколи не тріскається, на нього можна сміливо ставити важкі меблі (за наявності підставок під ніжки, що збільшують їхню площу);
  • екологічність – для виготовлення паркетної дошки використовується натуральна деревина, що позитивно впливає на мікроклімат і склад повітря в приміщенні;
  • естетичність – зовнішній вигляд такого покриття іноді просто викликає захват. Естетичні якості структури деревини, підкреслені лаком або масловоском, дозволяють їй чудово гармоніювати з іншими оздоблювальними матеріалами.

Недоліки

Основні негативні сторони дерев'яного паркету:

  • не переносить вологи – не можна використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю, тому що деревина розбухає;
  • не переносить пересушене повітря – середня вологість повітря становить 40-60%, якщо ж цей показник знизиться, дошки будуть зсихатися й між ними з'являться щілини;
  • високі розцінки – вартість паркету і його укладання досить висока;
  • складність у догляданні – для підтримування гарного зовнішнього вигляду покриття потрібен догляд із застосуванням спеціальних засобів, а також своєчасне нанесення ЛФМ.

Види паркету

Паркетом, як правило, називають покриття з натурального дерева, але завдяки стрімкому розвитку технологій з'явилися штучні аналоги, що застосовуються нарівні з натурпродуктом. Крім матеріалу, паркет відрізняється за способом укладання.

Штучний паркет

укладання штучного паркетуПанелі штучного паркету дуже схожі на дерев'яну вигонку або шпунтовану дошку. Система замка ідентична: з однієї сторони панелі шпунт (гребінь), з іншого боку – паз. Класифікується паркет за розпилом, адже саме від нього залежить малюнок структури:

  • «селект» – з дрібним структурним малюнком;
  • «натур» – часто повторюваний малюнок із дрібними сучками;
  • «гест» – контрастне змішування;
  • «антик» – мінливий малюнок зі зміною відтінків;
  • «універсал» – мінлива структура з невеликими сучками;
  • «класик» – з текстурованим зображенням.

Мозаїчний або набірний паркет

укладка набірного паркетуПокриття являє собою килимову збірку щитків 40x40 або 60x60 мм, що складаються із планок різних відтінків. Закінчене опорядження візуально нагадує мозаїчне полотно. Такий паркет класифікують за профілем крайок. Виділяють наступні 4 типи:

  • фальцева клепка – периметр планки становлять косі фальці. Вони служать для фіксації й склеюються між собою гарячим бітумом або мастикою. Завдяки такому способу кріплення покриття вважається одним з найдовговічніших;
  • клепка з косим пазом – по периметрі передбачені косі пази, що посилюють кріплення;
  • фіксація на тверду рейку – у цьому випадку передбачене укладання паркету на дерев'яну підлогу і його прибивають цвяхами. По периметрі з двох сторін розташовані шпунти, а з двох інших – пази;
  • фіксація на м'яку рейку – по периметрі планки знаходяться пази, для з'єднання пластин на стику вставляють рейку.

Щитовий паркет

укладка щитового паркетуЦе двошарова панель, у якій знизу знаходиться щит з дощок або ДВП, а зверху – дрібні планки з твердої деревини. Розмір таких панелей становить 800x800 мм при товщині 15-30 мм. Основні відмінності полягають в основі щита:

  • рамкова – рамка має шиповане клейове з'єднання, внутрішні рейки фіксуються на ненаскрізний шип;
  • рейкова – двостороннє облицювання лущеною шпоною;
  • дворейкова – склеювання рейок перпендикулярне;
  • панельна – основа із ДСтП або ЦСП.

Лицьове покриття роблять із різних матеріалів: квадратних планок, струганої або лущеної шпони, фанерної плити.

Палацовий або художній паркет

укладання художнього паркетуЦе найкрасивіший, але в той же час і найдорожчий вид паркету. Панелі відрізняються безліччю вигинів і переплетень, завдяки яким готове покриття виглядає як справжній витвір мистецтва. Художній паркет робиться під замовлення й складається, як правило, з деревини різних порід, мистецтво поєднання яких залежить від професіоналізму майстра.

Масивний паркет

Паркетна дошка масивного типу складається із цільної деревини дорогих порід і за конфігурацією профілю схожа на штучний паркет (замок системи шпунт-паз). Різниця полягає в розмірах: масивні панелі більші за штучні.

Паркетна дошка

В основі паркетної дошки лежать три шари деревини різних порід: два нижніх шари – із хвойних порід, а верхній – із цінного дерева. Напрямок волокон у склеєній дошці поперечний, тобто вони перпендикулярні одне до одного.

Пронто-паркет

Це варіант того ж штучного паркету, тільки дошка використовується багатошарова. Лицьовий шар такого паркету роблять із волоського горіха, дуба або цінної деревини. Поверхня може бути як лакованою, так і просто шліфованою.

Ламінат

Ламіновані панелі всього лиш імітують структуру натурального дерева. Це багатошарова деревинноволокниста плита високої міцності. Сучасний ламінат складається з п'яти шарів:

  1. Ламінуючий шар акрилової або меламінової смоли, від якого залежить зносостійкість панелі.
  2. Декоративний папір, що визначає зовнішній вигляд.
  3. Вологонепроникна плівка.
  4. Панель із ДВП підвищеної міцності.
  5. Крафт-папір.

Вибір підкладки

Підкладку під паркет установлюють для теплоізоляції, а також для приглушення шуму при ходінні. Крім того, при укладанні паркету на бетон без підкладки від верхнього шару основи відриваються абразивні елементи, які від тертя з панеллю при зміні навантаження (при ходінні по підлозі) створюють скрипіння. Використовувати підкладки можна й для плаваючого варіанта підлоги. На ваш вибір представлені підкладки з наступних матеріалів:

види підкладки під паркет

  • з кори коркового дерева;
  • зі спіненого фольгованого або нефольгованого поліетилену;
  • з екструдованого пінополістиролу;
  • із целюлози з ароматом хвої;
  • з комбінації кількох матеріалів.

Технологія укладання паркету

Технологія або види укладання паркету можуть відрізнятися, і залежить це від чорнової підлоги та від профілю замків панелей. Покриття можна монтувати на підкладку як плаваючу підлогу або фіксувати клеєм чи цвяхами (саморізами). Чорновою основою може бути бетонна стяжка, а може – підлога із пиломатеріалів: дошки, вологостійкої фанери чи ОСП.

Підготовчі роботи

Найперший етап монтажу – підготовка чорнової основи, адже від її стану залежить строк експлуатації паркету. Тобто чорнова підлога повинна бути ідеально рівною (на погонний метр не більше міліметра перепаду в будь-яку сторону), це вбереже дошки від розхитування на стиках. Найскладніше вирівнювати заливну стяжку: при застиганні розчину вода випаровується й шар втрачає об’єм, що призводить до його просідання. Тому товщина цементно-піщаної стяжки не повинна перевищувати 3-5 см, це мінімізує просідання.

Різниця між способами укладання залежить від основи

У більшості випадків паркет будь-якого виду укладають на вологостійку фанеру або ОСП (OSB). Відразу слід зазначити, що OSB-2 застосовується для сухих приміщень, а OSB-3 для приміщень із підвищеною вологістю (OSB-1 і OSB-4 під паркет не використовують). Дехто погоджується з думкою, що укладання паркету можна робити безпосередньо на бетонну стяжку, як це й робилося раніше в будинках старого фонду. Але не варто забувати, що тоді паркет монтували на розплавлену бітумну мастику (гарячий метод), а сьогодні для фіксації використовують спеціальний клей. Плаваючу підлогу (без фіксації панелей до чорнової основи) монтують тільки з підкладкою, вона компенсує незначні перепади площини.

Примітка. Фанеру до стяжки кріплять точковим способом за допомогою дюбелів і шурупів. Отвір у підлозі свердлять крізь листок, тому дюбелі краще брати діаметром 6 мм (такий же отвір буде й у фанері), а шурупи – діаметром не менше ніж 3,5-4,2 мм.

Особливості фіксації на клей

нанесення клею на стяжкуУ процесі укладання паркетної дошки клей наносять гребінчатим шпателем з виступом зуба до 5 мм. Шар суміші регулюється також і нахилом шпателя: чим гостріший відносно основи кут, тим товщий шар, і навпаки. При монтажі безпосередньо на бетон застосовують тільки еластичні суміші, накладаючи їх шаром не менше 3 мм товщиною.

Із клейових сумішей найчастіше використовують суміші на синтетичній, поліуретановій і каучуковій основі. Якщо говорити про марки, то це:

  • «Примус»
  • «Мальва»
  • «Рекол»
  • Bostik KPA і KP5

приклеювання паркетуПри укладанні паркету на фанеру або бетонну основу його притискають, щоб видавити надлишки клейової маси. А для вирівнювання площини найкраще скористатися рівнем або правилом, прикладаючи їх до вже встановлених панелей. Якщо укладання паркету роблять по діагоналі, правила збирання і підготовки чорнової основи залишаються такими ж.

Рекомендація. Після збирання паркетної підлоги варто зачекати 5-7 днів – до повного висихання клею. Якщо ви десь помітили зазор, його можна закрити шпаклівкою по дереву або спеціальним паркетним герметиком.

Висновок

Зважившись на укладання паркету в своєму будинку або квартирі, краще не заощаджуйте на монтажних роботах і запросіть досвідчених фахівців. Якщо паркетники просять низьку оплату за свою роботу, то вони, найімовірніше, не мають потрібних професійних навичок, а ви ризикуєте зіпсувати дорогий матеріал!