Укладання лінолеуму

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.13 з 10 на основі 6 оцінок
укладання лінолеуму в Києві

Укладання лінолеуму підвищує експлуатаційні якості підлоги

Що б не трапилося, ви ніколи не пошкодуєте про те, що в питанні обробки підлоги зробили вибір на користь монтажу лінолеуму, адже він обов'язково стане вагомим внеском до дизайну вашого інтер'єру. До того ж така обробка доречна не тільки в житловому секторі, але й у громадських спорудах, а також у виробничих цехах. Лінолеум підбирають відповідно до місця призначення й орієнтуються при цьому на клас стирання.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися знашими розцінками або зробити

При укладанні лінолеуму своїми руками в результаті непрофесійного підходу можлива поява різних дефектів. Звернувшись до компанії «ТеплоКомфорт», що обслуговує жителів Києва та області, ви можете замовити послугу з укладання лінолеуму – і замість вас роботу виконають професіонали. Клієнти компанії можуть також скористатися наступними перевагами:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Виконання суміжних робіт (звукоізоляція йутеплення підлог).
  • Виконання плиткових робіт (укладання плитки на підлогу і на стіни).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Майстри «ТеплоКомфорту» виконують роботи, дотримуючись комплексного підходу, а це означає, що розцінки на укладання лінолеуму в нас нижчі, а якість монтажу – вища.

Вартість робіт з укладання лінолеуму

Докладніше ознайомитися з вартістю робіт з укладання інших фінішних покриттів на підлогу, а також з розцінками на обробку стін і стель у Києві та передмісті можна на сторінці:прайс на опоряджувальні роботи.

Плюси і мінуси лінолеуму

плюси і мінуси лінолеумуНазва матеріалу походить від двох латинських слів, де linum означає «льон», а jleum – «олія». За роки, що пройшли, технологія виробництва змінилася, а покриття все частіше виготовляють із полімерів. Але оскільки досконалості ще не досягнуто, матеріал має не тільки переваги, а й недоліки.

Переваги

Можна сказати, що лінолеум є універсальним покриттям для внутрішнього опорядження. Це стало можливим завдяки цілому ряду переваг:

  • міцність – покриття м'яке, еластичне й достатньо міцне;
  • завершеність оформлення – при монтажу не потрібне додаткове облицювання (шліфування, фарбування);
  • експлуатаційний ресурс – крім практичності, у лінолеуму тривалий строк експлуатації. Комерційні варіанти покриття можна використовувати 30 років і навіть більше;
  • вологонепроникність – матеріал підходить для приміщень із будь-яким рівнем вологості й не боїться мокрого прибирання та побутової хімії (навіть із абразивними часточками), виконує функцію гідроізоляції;
  • ковзання – незважаючи на глянцеву поверхню, рівень ковзання на сухій підлозі дуже низький;
  • теплопровідність – підходить для укладання зверху на системи електричної та водяної теплої підлоги;
  • простота монтажу – способи укладання лінолеуму дуже прості й не вимагають великих витрат;
  • ціна – лінолеум має найнижчу вартість у порівнянні з іншими підлоговими покриттями.

Недоліки

Є в цього матеріалу й негативні характеристики, але їх небагато:

  • вимогливість до чорнової основи – для монтажу лінолеуму необхідна рівна чорнова основа, без вибоїв і тріщин, у протилежному випадку всі дефекти будуть відображуватися на поверхні;
  • склад лінолеуму – при виробництві ПВХ використовуються різні хімічні компоненти, тому, щоб лінолеум не виявився шкідливим для здоров'я, бажано купувати сертифіковану продукцію;
  • м'якість – ніжки важких меблів залишають вм'ятини, тому доводиться робити підставки для збільшення площі натискання.

Види лінолеуму

Класифікація лінолеуму здійснюється за кількома параметрами: за вартістю, місцем його укладання (клас зносостійкості), структурою, матеріалом, з якого він зроблений, а також за основою.

За класом

Клас Фактор ціноутворення Товщина (мм) Тип навантаження Тип приміщення
21 Побутовий 2 Низьке Спальня
22 2 Середнє Всі кімнати
23 2 Високе Всі кімнати, а також передпокій
31 Напівкомерційний 2 Низьке Готельні номери, конференц-зали
32 2 Середнє Магазини, кабінети
33 2,5 Високе Навчальні заклади, магазини
34 2,5 Дуже високе Аеропорти, вокзали, торгові центри
41 Комерційний 2,5 Низьке Виробничі приміщення різного типу
42 3,0 Середнє
43 3,5 Високе

За структурою

Лінолеум буває гомогенним і гетерогенним, основним і безосновним.

  • Гомогенний лінолеум складається з однорідного полотна ПВХ із додаванням барвників. Вибір візерунків украй обмежений, зате стирання не таке помітне, як на гетерогенному (кольори й візерункова структура в міру зношування не змінюються).
  • Гетерогенний лінолеум складається з кількох шарів (до шести). Може мати скловолоконну основу, тканинну, неткану або пінополіетиленову підкладку.
  • Основними називають покриття, в яких є тканинна або неткана підкладка.
  • Безосновними називають покриття, в яких відсутня будь-яка основа, полотно має 1,5-3 мм товщини однорідного шару. Це самий дешевий і недовговічний матеріал, до того ж він вимагає особливої уваги до чорнової основи, тому що стелити такий лінолеум можна тільки на ідеально рівну підлогу.

За матеріалом

Лінолеум може бути:

  • полівінілхлоридний (ПВХ);
  • гліфталевий (ГФ);
  • гумовий (релін);
  • колоксиліновий (нітрогліцериновий).

Вибір підкладки під лінолеум

Щоб правильно покласти лінолеум, варто спочатку вибрати правильну підкладку. Як правило, це підстилка під основний матеріал, що компенсує невеликі нерівності на чорновій основі (западини, горбки й тріщини). Якщо не використати таку підкладку, то дефекти відобразяться на лінолеумі й він з часом зруйнується. Крім того, це додаткова тепло- і звукоізоляція підлоги.

види підкладки під лінолеум

Джутова

Таке текстильне волокно має рослинне походження й виготовляється з однойменної рослини (найчастіше використовується для канатів і мішковини). Підкладка просочена антисептиками й антипіренами, а крім того, вона вбирає вологу й віддає її, не намокаючи, тобто вода затримується тільки в мікроосередках сплетення волокон.

Лляна

Цілком природно, що лляні підкладки виготовляють із лляних волокон, оброблених антисептиками й антипіренами. Завдяки своїй «йоржистій» структурі вона нещільно прилягає до чорнової основи і створює природну вентиляцію, яка перешкоджає затримці вологи, що випадково потрапила на підкладку.

Коркова

Виготовляється із подрібненої кори коркового дерева, але при цьому може бути трьох видів:

  1. Класична – як в’яжучі речовини застосовуються тільки натуральні елементи, а також бактерицидні й антипіренові просочення.
  2. Гумово-коркова – як просочення використовується каучук. Рекомендується для перших поверхів і приватних будинків.
  3. Бітумно-коркова – на просочений бітумом крафт-папір напресовують коркову крихту. Оскільки бітум відноситься до пожежонебезпечних складових, то подібні матеріали не рекомендується використовувати в житлових приміщеннях.

Спінена

Можна сказати, що підкладки зі спіненого поліетилену найбільш затребувані й самі недорогі. Але після укладання лінолеуму на таку підкладку в результаті точкових навантажень при ходінні пінополіетилен швидко стає непридатним.

Чи можна стелити новий лінолеум на старий

У будинках часів Брежнєва укладання лінолеуму робили по бетонній підлозі на клей. Рівність стяжки при цьому мало кого турбувала, і, як наслідок, покриття дуже швидко робилося непридатним: з'являлися тріщини й навіть відривалися цілі шматки. Цілком природно, що для укладання нового лінолеуму в такій ситуації обов'язково необхідно демонтувати старий і вивести під нуль чорнову основу. Якщо старий лінолеум був покладений на рівну основу й на ньому немає дефектів у вигляді широких тріщин і вирваних фрагментів, то він підійде як підкладка під нове покриття.

Технологія укладання лінолеуму

Укладання лінолеуму здійснюється всього двома способами – плаваюча підлога або на клей. Перший варіант більше підходить для житлових приміщень площею не більше 20 м2(±2-3 м2). Якщо ж площа більша або будівля має високу прохідність (торгові центри, магазини, кафе, ресторани, готелі, хостели, медичні й дитячі установи), то лінолеум краще приклеїти до чорнової основи.

Підготовка до монтажу

Підготовчі роботи можна класифікувати за двома напрямками – вимірювання підлоги і її вирівнювання. Щоб уникнути зварювання швів, варто вибирати рулон, що перекриє кімнату за шириною, тоді стики будуть тільки у дверному прорізі. Їх або зварюють, або зверху прикручують декоративну планку (якщо не передбачений поріг).

Чорнова основа повинна бути рівною і без серйозних дефектів у вигляді широких тріщин, вибоїв і відставання стяжки. Якщо візуально дефекти не видно, то площину перевіряють, прикладаючи до підлоги довгий рівень або правило. На погонний метр у будь-якому напрямку допустимий перепад не більше 1-2 мм. Якщо перепади більші, то можна накрити основу товстою вологостійкою фанерою або ОСП (OSB-2, OSB-3) товщиною 8-12 мм (в залежності від передбачуваного навантаження). Також для вирівнювання можна залити тонку маякову стяжку або суміш, що самовирівнюється.

Увага! Перед укладанням лінолеуму чорнову основу бажано заґрунтувати. Для клейового способу монтажу це обов'язкова умова.

Монтаж плаваючої підлоги

монтаж плаваючої підлогиДля цього способу монтажу потрібна рівна чорнова основа, і не має значення, із чого вона зроблена, тому що техніка укладання лінолеуму на бетон і укладання лінолеуму на дерев'яну підлогу нічим не відрізняється. Якщо додатково передбачена підкладка, то в першу чергу стелять її, заклеюючи всі стики скотчем.

Рулон розгортають по довжині приміщення так, щоб один його край примикав до стіни, а інший із запасом лягав на протилежну стіну. Після цього лінолеум притискають до кутка, де сходяться підлога й стіна, довгим рівнем або правилом (можна без них) і малярським ножем відрізають зайве. Це дуже простий спосіб. Правда, потім по краєві можуть залишитися невеликі нерівності, але вони не мають значення, тому що перекриваються плінтусом.

Монтаж на клей

монтаж на клейОскільки укладати лінолеум на стяжку й укладати лінолеум на фанеру за допомогою клею можна тільки одним способом, то буде логічним при описуванні процесу монтажу не зупинятися на питанні матеріалу чорнової основи. Найчастіше використовують три види клею:

  • Бустилат – універсальна суміш із крейди, латексу й карбоксиметилцелюлози. В основному використовується для лінолеуму з ворсистою основою.
  • Акрилатний – в основі суміші лежать термопластичні смоли. Можна використовувати як для гомогенного, так і для гетерогенного лінолеуму на основі джуту або синтетики. Високий показник адгезії дозволяє застосовувати його в приміщеннях з підвищеним навантаженням на підлогу.
  • Гімілакс – виготовляється із використанням латексу й каучуку. Підходить для гомогенного й гетерогенного лінолеуму на тканинній і повстяній основі.

Як і при монтажі плаваючого покриття, рулон потрібно розкотити по довжині приміщення й відрізати зайве. Потім закочують одну половину полотна (по довжині або по ширині) і на основу, що звільнилася від покриття, шпателем або маклавицею наносять клей. Після цього підняту частину лінолеуму притискають до змазаної основи й переходять до наклеювання іншої половини, теж попередньо піднявши її. Час висихання клейових сумішей зазначений виробником.

Сварка лінолеуму

холодне зварювання лінолеумуЯкщо без стиків не обійтися, то можна використати холодне зварювання для лінолеуму (їхній вибір досить великий). Полотно укладають з припуском (3-5 см), а потім під правило або рівень розрізають обидва покриття відразу – краї будуть ідеально примикати один до одного. Після цього прибирають обрізки, стик заклеюють малярським скотчем і розрізають його по лінії дотикання країв. У комплект до тюбика зварювання додається спеціальна голка, що її прикручують замість пробки й, притискаючи до полотна, ведуть уздовж лінії стику, видавлюючи суміш. Скотч знімають через 15-20 хвилин, але ходити по поверхні можна не раніше ніж через 2-3 години.

Також можна зварювати лінолеум будівельним феном зі спеціальною насадкою, розплавляючи призначений для цього шнур. Стик роблять так само, як і при холодному зварюванні, по ньому укладають шнур і варять.

Висновок

Укладання лінолеуму можна зробити й самому, але при цьому існує ризик зіпсувати матеріал, а це повторні витрати на придбання лінолеуму й шкодування про даремно витрачений час. Набагато краще оплатити роботу професіоналів і, отримавши якісний результат, на довгі роки забути про ремонт підлогового покриття.