Штукатурка стелі

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.1 з 10 на основі 3 оцінок
штукатурка стелі в Києві

Штукатурка стелі – основа для подальшого декорування

На жаль, у будинках, які здаються в експлуатацію, найчастіше саме стелі (внаслідок недбалого укладання бетонних перекриттів) – найбільш нерівна поверхня. Найпоширеніший спосіб обробки й вирівнювання стелі &ndash це оштукатурювання гіпсовими або полімерними сумішами. Вирівнювати їх можна також і гіпсокартонними листками, які після монтажу шпаклюють під фарбування або обклеювання шпалерами.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Далеко не кожному під силу самостійне виконання такого завдання, як штукатурка стель, і не тому, що це важко, а в основному через необхідність ідеально вирівняти робочу поверхню. Саме тому компанія «ТеплоКомфорт» пропонує жителям Києва й прилеглих районних центрів послуги своїх штатних фахівців. Замовники додатково можуть скористатися такими перевагами співробітництва з компанією, як:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами;
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Комплексний підхід до виконання поставлених завдань, що ним керуються професіонали компанії, дозволяє зменшити вартість робіт з оштукатурювання стелі та підвищити їх якість.

Вартість штукатурки стелі в Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю виконання робіт з оштукатурювання стель і стін різними сумішами в Києві та передмісті можна на сторінці:
прайс на штукатурні роботи .

Дізнатися вартість робіт з нанесення декоративних штукатурок на стелі та стіни можна на сторінці:
прайс на декоративну штукатурку.

Які стелі можна штукатурити

Штукатурити можна стелі, зроблені з бетонних і дерев'яних перекриттів та гіпсокартону . Іноді розчин намагаються наносити на старий декоративний шар, але цього робити не можна: через те, що раніше використовували в основному вапняно-піщані суміші, при зчепленні з гіпсом або полімерами можливе розтріскування поверхні або навіть когезія.

Вибір штукатурної суміші

штукатурка Ротбанд універсальнаПідбирають суміші, орієнтуючись на в'яжучу речовину, і з технологічної точки зору не має зовсім ніякого значення, буде ця суміш порошкоподібною чи пастоподібною. Звичайно, ціна штукатурки стелі порошковою й готовою сумішшю буде сильно відрізнятися, але це вже питання виключно фінансового характеру.

Вибирати основу треба, беручи до уваги мікроклімат у приміщенні. Наприклад, для штукатурки стелі у ванній або на кухні більше підійдуть дорожчі полімерні суміші, а в приміщеннях (житлових і нежитлових), де сухо або підтримується нормальна вологість повітря (30-60%), стелі обробляють гіпсовими шпаклівками. До того ж це дешевше.

Примітка. Для вирівнювання стель украй рідко використовують цементно-піщані розчини через їхню низьку в'язкість і еластичність.

Технологія штукатурки стелі

Технологія штукатурки стелі дуже схожа на технологію обробки стін, тільки з технічної точки зору обробляти стелю набагато складніше: постійно підняті догори руки дуже швидко стомлюються (і саме це впливає на ціноутворення). Роботи, як правило, включають два етапи: це усунення нерівностей (маячна штукатурка) і фінішна обробка під фарбування.

Примітка. Якщо штукатурка робиться ротбандом, то фінішний шар, ймовірніше за все, не знадобиться. Ротбанд – це універсальна суміш, що дозволяє досягти дзеркальної рівності поверхні.

Підготовка

підготовка стеліЩоб штукатурка була якісною, необхідна гарна адгезія, а це означає, що стару штукатурку варто збити або зішкребти твердим металевим шпателем. Крім того, у будинках старого фонду (хрущівки, сталінки) в кутку, де відбувається сходження стелі і стін, замість галтелів цементно-піщаним розчином робилося заокруглення, яке теж доведеться збити. Для демонтажу найкраще скористатися перфоратором, а фрагменти, що залишилися, зняти шкребком. Пил змітають щіткою (віником) або прибирають пилососом.

Щоб створити умови для гарної адгезії чорнової основи, її потрібно покрыти грунтовкою. Для бетонних перекриттів звичайні ґрунтовки не дуже підходять, тому краще скористатися бетоноконтактом (дорожче, але ефективніше).

Примітка. На стелі, як правило, передбачено монтаж проводки, роблять його відразу після очищення перекриттів. Завести дроти в порожнечі плити навряд чи вдасться, тому їх кріплять прямо до основи. Для фіксації кабель можна тимчасово закріпити скотчем (на ґрунтованій поверхні він буде триматися) або скористатися пластиковими смужками (розкроїти для цього пластикову кришку для банок), прикріпивши їх до плити дюбелями з шурупами.

Усунення перепадів на перекриттях

закладення стиківПісля очищення бетонних перекриттів від старого покриття може відкритися досить-таки неприваблива картина значних перепадів площини на стиках (іноді до 5 см). У цих місцях між плитами часто спостерігаються щілини, і якщо перед нанесенням штукатурки їх попередньо не закрити, то на стиках, швидше за все, з'являться тріщини.

Після обробки перекриттів бетоноконтактом перепади потрібно згладити, і найкраще для цього підходить будь-який плитковий клей: його в'язкість і еластичність виключають можливість розтріскування. Після висихання клею на перекриття наносять тонкий шар стартової суміші й відразу приклеюють армуючу сітку для стелі. Щоб якось зменшити товщину шару при маячному вирівнюванні, в місцях перепадів накладають більше розчину, здійснюючи відносне нівелювання. До подальшої обробки можна приступати тільки після повного висихання.

Нанесення стартового шару

встановлення маяків на стелю

Увага! Для стартової обробки, як правило, використовують порошкоподібні гіпсові суміші, приготування яких вимагає правильного підходу.

Процес штукатурки стелі по маяках можна розділити на два етапи:

  1. Установлення маяків (Т-подібних перфорованих профілів).
  2. Накладання й стягування суміші по маяках.

Як правило, маяки встановлюють уздовж вужчої сторони стелі, хоча це і не є якоюсь технологічною вимогою – просто так зручніше з технічної точки зору. Спочатку фіксують направляючі профілі по двох сторонах площини. Для кріплення роблять точкову доріжку зі штукатурки й вирівнюють маяк довгим рівнем (можна також рівняти правилом, прикладаючи до нього короткий рівень). По двох направляючих вирівнюють проміжні, для цього над маяками натягують три капронові нитки (по краях і посередині). Щоб вирівнювання було максимально точним, гребінь профілю повинен відстояти від нитки на 0,5 мм (якщо він упреться, то зіб'є віртуальну горизонталь).

стартова штукатурка Приступати до процесу вирівнювання можна тільки наступного дня, коли кріплення на маяках підсохне. Приготовлену суміш накладають шпателем між маяками – для зручності техніки обробки такі ділянки не повинні бути більшими за квадратний метр. Штукатурка має трохи виступати за межі направляючих – її стягують правилом, а в «раковини» що залишилися, ще раз накладають суміш і роблять ще одне проходження правилом. Таких проходжень може бути кілька, їх повторюють доти, поки з поверхні не зникнуть всі дефекти.

Нанесення фінішного шару

На фініші штукатурка стелі робиться без маяків, тому що наноситься на рівну площину, а отже в направляючих немає потреби. Щоб приступити до остаточної обробки, необов'язково чекати повного висихання стартового шару: наявність невеликої кількості темних плям, що свідчать про скупчення вологи, на даному етапі допускається. Але якщо часу пройшло достатньо і стартовий шар остаточно висох, то його варто заґрунтувати й дочекатися висихання суміші, на це піде 2-4 години.

фінішна штукатурка стелі Фінішний шар наносять широким шпателем (30-40 см), на який суміш накладають вужчим шпателем (5-7 см) по всій довжині леза. Якщо старт зроблено правильно або стеля зашита гіпсокартоном, то достатньо нанести 0,5-1 мм, щоб отримати дзеркально рівну поверхню. Коли працюють професіонали, то затирання стелі не потрібне – вирівнювання бездоганно робиться й звичайним шпателем.

Рекомендація. Товщину фінішного шару, що наноситься, можна регулювати нахилом шпателя відносно основи. Чим гостріший кут, тим товщим буде шар.

Декоративна штукатурка стелі

декоративна штукатурка стелі Дизайн інтер'єру може передбачати і декоративну штукатурку стелі. Серед останніх найчастіше використовуються:

При використанні декоративної штукатурки фінішний шар повинен бути товщим за шар звичайної суміші. Залежить це від фракції наповнювача: чим вона крупніша, тим товщим буде фініш. Наносити декоративні розчини простіше, ніж звичайні, оскільки немає потреби прагнути до дзеркальної гладкості поверхні. Проте без певних знань і досвіду впоратися з такою роботою неможливо.

Висновок

Залучення до штукатурних робіт досвідчених фахівців і оплата їхніх послуг гарантують високу якість обробки і швидкість виконання замовлення. Але якщо вам пропонують виконати роботи за явно заниженою ціною, то це свідчить про відсутність професійних навичок, що в кінцевому підсумку загрожує псуванням матеріалу й витратами на повторне придбання сумішей.