Вентильовані фасади
У народі ходить думка, що навісні фасади з вентиляцією – сучасна технологія, яка використовується порівняно недавно. Але факти – річ уперта, і вони свідчать не тільки про її давність, а ще і про древність. Справа в тому, що навісні фасади з вентильованим повітряним прошарком з'явилися ще за часів стародавнього Єгипту. На території України ця технологія вперше з'явилася в часи Київської Русі, і використовувалася при будівництві храмів. В Європі навісні фасади з'явилися на початку 20 століття. І тільки в 90-ті роки вентильовані фасади повернулися до Києва.
Конструктивні особливості навісних фасадів
Сучасні навісні вентильовані фасади дуже різноманітні, вони прикрашають котеджі, приватні будинки, торгові і офісні будівлі. Кожен може вибрати той обробний матеріал та утеплювач, який йому до душі. Надійно прикріплені до несучої стіни, вони виконують захисну функцію, тим самим продовжуючи термін експлуатації будівлі. І, звичайно ж, навісний фасад робить наше житло охайним.
Переваги навісних фасадів
При правильному монтажі вентильований фасад має ефект термоса – взимку зберігає тепло, а влітку – прохолоду. Відбувається це завдяки тому, що між стіною і облицюванням циркулює повітря, яке перешкоджає утворенню конденсату і прибирає вологу. Повітряний прошарок зрештою дозволяє заощадити на обігріві і на кондиціонуванні будинку.
І це далеко не всі переваги навісних фасадів. До плюсів даної технології можна також віднести те, що вона не обмежує політ фантазії в оформленні дизайну будівлі. Можна застосовувати найсміливіші архітектурні рішення. Вибір матеріалу і палітра застосовуваних компонентів може закрутити голову навіть найвимогливішому естету.
Алюмінієвий профіль, який застосовується під час монтажу, легкий і міцний, а також не схильний до корозії. Це забезпечує довгий термін експлуатації, і дозволяє несучій стіні витримувати чималу вагу облицювальних матеріалів.
Застосування даної технології дозволяє приховати нерівності, тріщини й інші дефекти стіни. Легко підтримувати чистоту фасаду. В цілому він дуже зручний в обслуговуванні і догляді.
Ще один важливий момент – під час монтажу навісного фасаду використовуються звукоізоляційні матеріали, що істотно полегшує життя навіть в найбільш жвавих районах.
Монтаж вентильованих фасадів
Монтаж навісного фасаду починається з кріплення алюмінієвими кронштейнами конструкції до стіни. До кронштейнів прикріплюється алюмінієвий направляючий профіль. Профіль потрібно встановити так, щоб утворився повітряний прошарок між теплоізоляцією і облицювальним матеріалом.
В якості утеплювача доцільніше використовувати мінеральну вату. Вона оптимальна для цих цілей, оскільки пропускає пару і не накопичує вологу. Наприклад, використання начебто схожої за структурою скловати призведе тільки до накопичення сирості – утеплювач втратить форму, ущільниться, а то і зовсім осяде та перекриє вільну циркуляцію повітря.
Для утеплення використовується мінвата у формі плит. В них прорізаються спеціальні отвори для рухомих частин кронштейна. Крім кронштейна, плити кріплять за допомогою зонтичних дюбелів, що вкручуються у спеціальні отвори в стіні, зроблені перфоратором.
При укладанні плит утеплювача потрібно постаратися укласти їх максимально щільно один до одного. Мінвату треба ще покрити гідроізоляційною плівкою, яка укладається між плитами утеплювача і стінами будівлі.
Приступати до кріплення облицювальних матеріалів можна, лише добре засвоївши технологію монтажу навісних вентильованих фасадів. Для облицювання використовується велика кількість матеріалів, різних як за ціною, так і за структурою.
Основні облицювальні матеріали:
Керамограніт – пресована і обпалена глина. Міцний і вологостійкий матеріал, довго зберігає свій первісний колір. Вентильований фасад з керамограніта – відмінний вибір за прийнятну ціну.
Натуральний камінь (як правило граніт) – зовні дуже привабливий, вологостійкий. Можна сказати, що термін його експлуатації практично необмежений, вистачить Вам і Вашим онукам. Наприклад, гранітний фасад, за запевненням фахівців, протримається як мінімум 500 років. Єдиний мінус – це висока вартість.
Композитні панелі – являють собою листи алюмінію з прошарком з поліетилену. Легкі в монтажі, вологостійкі. Вентильований фасад з композитних алюмінієвих панелей прослужить Вам мінімум 50 років.
Склопанелі – на них легко можна надрукувати або нанести будь-який малюнок. Вентильований фасад зі склопанелей – це ідеальне рішення для людей з фантазією, тут присутній нестандартний творчий підхід до дизайну будівлі. Термін їх експлуатації близько 50 років.
Фіброцемент – міцний, вогнетривкий і екологічно чистий матеріал. Виробляють його з армуючих волокон, цементу і мінеральних заповнювачів. Фіброцемент стійкий до вологи та гниття.
Сайдингові панелі. Сайдинг для вентильованих фасадів може бути дерев'яним, вініловим, металевим або просто оцинкованим. Найбільш популярні вінілові та оцинковані металеві матеріали. Панелі такого сайдинга надійні, міцні, легкі, і, що дуже важливо, доступні за ціною.
Металлокасети – виробляються з оцинкованих металевих листів, які покриті полімером. Основою цього матеріалу є холоднокатаний лист, покритий з обох сторін прогрунтованним цинком, що захищає від корозії. Навісний вентильований фасад з металлокасет буде доречний в будь-якій кліматичній зоні.
Висновки
Ціна монтажу вентильованих фасадів залежить в першу чергу від вартості обраного матеріалу облицювання, ну і само собою від розміру та висоти будівлі. Більш точно ціни можна подивитися у розділі «прайс».
Монтаж вентильованих фасадів повинні проводити тільки кваліфіковані спеціалісти. Цю роботу часто просто неможливо виконати, не вдаючись до послуг промислових альпіністів. Компанія «ТеплоКомфорт» має кваліфікованих фахівців, які можуть у найкоротші терміни провести монтаж навісного вентильованого фасаду за розумну ціну.
Навісні вентильовані фасадні системи, хоч і не дешевий крок для поліпшення екстер'єру будівлі і його теплоізоляції, проте позитивний ефект від виконаної роботи збережеться на дуже тривалий термін.
Чому «ТеплоКомфорт»?
- більше 1000 виконаних замовлень різних обсягів;
- на ринку будівельних робіт з 2014 року;
- власна команда перевірених робітників;
- якісно виконуємо суміжні види робіт;
- робота виконується в рамках поставлених термінів;
- прийнятні ціни.