Утеплення фундаменту і цоколя

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.47 з 10 на основі 75 оцінок

утеплення фундаменту у Києві Коли мова заходить про теплоізоляцію будинку, в першу чергу ця робота асоціюється з утепленням стін і даху. Однак, все ж таки потрібно розуміти, що утеплення всього будинку – комплексна річ. Без такого важливого елементу, як утеплення фундаменту, виконана робота може взагалі не дати бажаного результату.

Звичайно, термоізоляцію фундаменту краще виконати в процесі будівництва будинку. Не утеплений фундамент часто стає причиною багатьох неприємних моментів. Холодна підлога в кімнаті взимку – це ще не найгірше.

На фундамент припадає все основне навантаження будівлі. До цього додається і вплив зовнішніх чинників. Взимку грунт промерзає, і волога, що в ньому знаходиться, розширюється, в результаті чого створюється тиск на фундамент. Навесні земля під фундаментом трохи просідає, що може призвести до руйнування і деформації бетонної основи. Так само критично небезпечна вода, яка накопичується в мікротріщинах. Вона практично розриває бетон.

З цими негативними явищами не так вже й складно боротися. Навіть якщо ви не потурбувалися про утеплення фундаменту свого будинку на момент його зведення — це не біда. Утеплити основу можна і в побудованому раніше будинку.

Чим краще утеплити фундамент?

Спершу потрібно скласти план проведення робіт, визначитися з технологією теплоізоляції фундаменту або цоколя, і вибрати відповідні утеплювачі.

У Києві представлено великий вибір утеплювачів, що відрізняються один від одного як ціною, так і якістю, а також способом монтажу. Однак, ми виділимо основні і найбільш популярні теплоізолятори.

Пінопласт

утеплення фундаменту пінопластомПінопласт – це перевірений роками утеплювач, про його позитивні якості ми не раз писали на сторінках цього сайту. Проте, зараз все ж краще звернути увагу на сучасні теплоізолятори, більш придатні для такого утеплення.

Справа в тому, що фундамент робиться надовго, а звичайний, не дорогий пінопласт має низьку щільність. Після 15-20 років висока ймовірність, що він почне втрачати свої теплозберігаючі властивості. Тому рекомендують використовувати для фундаментів більш нові модифікації пінопласту, такі як, наприклад, екструдований пінополістирол або пінополіуретан. Вирішальне слово у виборі матеріалу, само собою, за Вами. Однак пінопласт, незважаючи на вище вказані мінуси, активно використовується в термоізоляції фундаменту. І при правильному дотриманні технології утеплення дає відмінний результат.

Екструдований пінополістирол (ЕППС)

утеплення фундаменту еппсЕкструдований пінополістирол – матеріал схожий з пінопластом, але вироблений з використанням більш сучасних технологій і має ряд істотних переваг. Головні плюси цього матеріалу:

  • стійкость до біологічних впливів;
  • екологічность та безпека для здоров'я людини;
  • висока вологостійкость і морозостійкость.

Без мінусів, на жаль, теж не обійшлося – при неякісній гідроізоляції матеріал починає вбирати вологу, а також потребує армованої сітки для запобігання пошкоджень від гризунів.

Однак, все ж завдяки стійкості і високій механічній міцності, відмінно підходить, наприклад, для теплоізоляції бетонних фундаментів.

Пінополіуретан (ППУ)

утеплення фундаменту ппуУтеплення фундаменту пінополіуретаном (ППУ)   відносно нова, але вже достатньо популярна технологія. Пінополіуретан надійно захистить фундамент від вологи та холоду. Він відрізняється низькою теплопровідністю і довговічністю. Мінус ППУ – це дорожнеча обладнання для напилення.

Пінополіуретан підходить для утеплення абсолютно всіх фундаментів. Однак для фундаменту дерев'яного будинку – це ідеальний варіант.

Керамзит

Теплоізоляція фундаменту керамзитом – демократичний за ціною спосіб. Керамзит, найчастіше використовується в заміських будинках або дачах, взагалі там, де утеплювати сучасними матеріалами дорого і недоцільно. Цей матеріал наділений непоганими утеплюючими властивостями, що пояснюється його пористою структурою, створюющую повітряну подушку біля фундаменту, яка захищає його від вологи і холоду.

Методи зовнішнього утеплення фундаменту (цоколя) будинку

Для утеплення фундаменту зовні практикують такі технології:

  • насипний метод утеплення керамзитом або гравієм;
  • використання різних листових утеплювачів типу пінопласту;
  • напилення пінополіуретанової піни на поверхню цоколя.

Всі ці методи мають свої плюси і мінуси, і тут вже потрібно вибирати оптимальний варіант для кожного конкретного випадку. Природно, їх можна комбінувати один з одним.

Процес утеплення фундаменту

Якщо фундамент не був утеплений на етапі будівництва будинку – це не біда. Потрібно всього лише акуратно, щоб не пошкодити сам фундамент, відкопати його до глибини підстави і якомога ретельніше очистити від землі.

Далі слід провести гідроізоляцію поверхні. Для цього існують два варіанти. Рулонний бітум кріпиться за допомогою розігрівання грілкою або рідкою гумою, яка наноситься на прогрунтовану поверхню.

Далі, якщо Ви вибрали в якості утеплювача пінопласт або пінополістирол, потрібно насипати дренажну подушку. Як правило вона складається з піску та щебеню і співпадає по товщині з фундаментом. Плити утеплювача кріпляться до основи за допомогою клею. Тарілчасті дюбеля для кріплення використовувати не рекомендують, так як це може порушити цілісність утеплювача. На кутах фундаменту товщина утеплювача повинна бути трохи більше, ніж по периметру.

Утеплення цокольного поверху

Деяким може здатися утеплення цоколя малоефективним заходом. Але збереження тепла в приміщенні, особливо якщо воно буде використовуватися як житлове, безумовно, буде не зайвим. Процес утеплення цоколя зсередини практично не відрізняється від аналогічного внутрішнього утеплення стін.

Важливим елементом утеплення стін підвалу є гідроізоляція, яка повинна перешкоджати проникненню вологи у приміщення у вигляді конденсату. Ця волога негативно позначиться не тільки на мікроклімат у приміщенні, але і вплине на збереження самого утеплювача.

Висновок

Як Ви, напевно, вже зрозуміли, утеплення фундаментів – завдання не таке й просте. Знадобиться досконале знання матеріалів і технологій утеплення. Самостійно, звичайно, цю роботу можна виконати, але доведеться докласти чимало часу і фізичних зусиль.

Якщо сфера вашої діяльності далека від будівельних і ремонтних робіт, буде набагато розумніше звернутися до професіоналів своєї справи. А збережений час можна витратити, наприклад, на відпочинок або саморозвиток.

Компанія «ТеплоКомфорт» накопичила чималий досвід по теплоізоляції фундаментів будь-якої складності. Отримати консультацію Ви можете прямо зараз, зв'язавшись з нами, зателефонувавши за номерами, вказаними на сайті. З нашими цінами ви можете ознайомитися в розділі «прайс».