Зовнішнє утеплення стін

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.12 з 10 на основі 285 оцінок

утеплення стін зовні в КиєвіВ радянські роки не особливо замислювалися про вартість енергоресурсів – коштували вони копійки. І утепленням стін ніхто серйозно не займався. Зараз ситуація кардинально змінилася. На оплату неутепленого житла може піти значна частина сімейного бюджету. У зв'язку з чим, треба зазначити, що через зовнішні неутеплені стіни виходить до 50% тепла з приміщення.

Утеплюють стіни як із зовнішньої сторони, так і з внутрішньої. Однак зовнішня теплоізоляція є найбільш ефективною. Вона не зменшує корисну площу приміщення, не сприяє накопиченню вологи в кімнатах, отже, волога на стінах не проявиться.

 

Залежність точки роси від способу утеплення

точка роси

Матеріали для утеплення стін будинку або квартири зовні

Далі в статті ми розглянемо, які матеріали для утеплення будинку можна придбати в Києві, поговоримо про їх плюси і мінуси, а також про вартість цих матеріалів.

Пінопласт

пінопластПінопласт, без сумнівів, можна назвати найпопулярнішим матеріалом для зовнішнього утеплення. В дечому схожий з екструдованим пінополістиролом, але багато в чому все ж відстає.

Це легкий та недорогий матеріал, простий в монтажі і головне – має відмінні теплоізоляційні якості. Однак, незважаючи на всі плюси, у пінопласту є кілька відносно невеликих мінусів – він крихкий, легко запалюється і токсичний при горінні. За твердженням деяких фахівців пінопласт з роками (15-20 років) починає втрачати свої утеплюючі властивості. Варто зазначити, що багато з вище зазначених недоліків нівелюються при правильному проведенні монтажу.

Екструдований пінополістирол

екструдований пінополістиролПінополістирол (стіродур) це синтетичний матеріал для утеплення стін, схожий за своїм складом з пінопластом. Випускати його почали у другій половині 20 століття.

Екструдований пінополістирол водонепроникний, відрізняється низькою теплопровідністю, довговічністю, невеликою вагою і стійкістю до деформацій і агресивного середовища.

До мінусів матеріалу можна віднести, в першу чергу, високу вартість, низьку звукоізоляцію та горючість (при цьому він виділяє величезну кількість надзвичайно шкідливого диму). Ціна цього матеріалу вище ніж у пінопласта, але це виправдовується його безперечними перевагами.

Пінополіуретан (ППУ)

Пінополіуретан, по суті – одна з різновидів пластмаси. Матеріал має пінисту структуру і наноситься спеціальним розпилювачем. Відмінний теплоізолятор, не пропускає зайвий шум, довговічний і, що дуже важливо, при утепленні покриває поверхню суцільним шаром, без стиків. Складнощі можуть виникнути лише з нанесенням матеріалу: процес досить специфічний і оренда обладнання коштує не дешево.

Мінеральна вата

мінеральна ватаМінеральна вата – волокнистий термоізоляційний матеріал, вироблений з мінеральної сировини. Випускається у вигляді плит чи рулонів. Утеплення стін мінватою зовні –  вдале рішення, яке допоможе зберегти тепло у Вашому домі. У цього матеріалу багато плюсів:

 • надійно захищає будівлю від тепловтрат;
 • негорючий матеріал, відповідає всім стандартам протипожежної безпеки;
 • утеплювач відрізняється мікробіологічною стійкістю і нейтральністю з різними хімічними сполуками;
 • має високу паропроникність;
 • Утеплення стіни мінватою з подальшим заштукатурюванням повністю виключає проникнення холоду так званими «містками холоду».

Ековата

Екологічно чистий, безпечний матеріал, який має відмінні термоізоляційні властивості, служить прекрасним шумоізолятором. Однак, є і мінуси: це складність монтажу, а також усадка матеріалу (з часом позначається на утеплюючих властивостях).

Екструдований пінополістирол

Цей матеріал має цілий ряд достоїнств: стійкий до агресивного середовища, міцний, водонепроникний, при чому стіни дихають, довговічний, екологічно безпечний, пожежобезпечний.

Тепла фасадна штукатурка

«Тепла» штукатурка — це суміш на основі цементного розчину, але тільки звичайний пісок замінюють: перлітовим піском, керамзитовою крихтою, порошком пемзи, тирсою і навіть папером. Ефект збереження тепла досягається за рахунок теплоізоляційних якостей цього матеріалу.

Як правильно провести утеплення зовнішніх стін

Незалежно від матеріалу стін квартири, виділяють чотири основних способи утеплення. Ці способи утеплення актуальні для споруд з дерева, цегли, піноблоку або залізобетонних панелей. Звичайно, при утепленні потрібно враховувати вид споруди.

Ось ці способи:

 • «мокрий»;
 • облицювання;
 • навісний;
 • напилення.

Порядок утеплення квартири зовні

порядок утеплення зовніГоловне – це дотримання точної технології зовнішнього утеплення. Потрібно розуміти, що непрофесіоналізм і дилетантство може призвести до того, що замість утепленої квартири Ви отримаєте ще й проблеми у вигляді вогкості, цвілі і руйнування стін.

Наприклад, під час планування утеплення квартири в будинку з цегляної кладки, потрібно розуміти, що це цілий комплекс робіт. Щоб дати однозначну відповідь, як краще утеплити стіни цегляного будинку, потрібно знати з якої саме цегли він побудований і інші, не менш важливі нюанси.

Розглянемо всі методи утеплення зовнішніх стін, що практикуються в місті Києві. Навісний спосіб найчастіше використовується при утепленні квартир зовні. Проте, цей спосіб можна з успіхом застосувати і для теплоізоляції приватних будинків.

На початковому етапі слід подбати про гідроізоляцію. Після чого кріпиться каркас, в середині якого монтуються плити або ж стрічки рулонного утеплювача типу мінеральної або скловати. Утеплювач прикріплюється до стіни за допомогою дюбелів і спецклея. По завершенню робіт зовнішня сторона каркаса покривається декоративним покриттям.

утеплення мокрим способомУтеплення «мокрим» методом – напевно найекономічніше зовнішнє утеплення стін, що тільки можна знайти в Києві. Однак, цей метод все ж не такий ефективний як інші.

На очищену поверхню стіни спеціальним клеєм клеїться пінопласт або пінополістирол, після чого наноситься сітка і фінішна шпаклівка. Ось, у принципі, і весь процес.

Напилення рідкого утеплювача – метод прогресивний і дуже ефективний. Напилення пінополіуретану проводиться за допомогою спеціального розпилювача. Показники збереження тепла, утепленого таким способом будівлі, істотно вищі, ніж у конкуруючих способів. Відразу ж після розпилення пінополіуретану на утеплювану поверхню стіни наноситься декоративне покриття або монтуються навісні панелі.

Облицювальний спосіб може поєднувати теплозбереігаючу і декоративну функцію. У комбінації з класичними методами утеплення дає найкращий результат. Утеплений красивою плиткою або облицювальною цеглою фасад – це естетично і тепло.

У процесі підготовки вирішується, який спосіб утеплення і які матеріали будуть оптимальними у кожному конкретному випадку. Враховуються не тільки характеристики матеріалів, а ще і технічні можливості, погодні умови, місцевість і вартість.

Висновки

Найголовніше при реалізації всіх перерахованих робіт – це чітко дотримуватися схеми утеплення зовнішніх стін навіть у дрібницях.

Утеплення квартир ззовні мешканцям Києва та області я б рекомендував довірити перевіреним фірмам, фахівці яких за помірну плату якісно утеплять житло в найкоротші терміни.

Сподіваюся, у цій статті ми допомогли визначитися в питанні – чим і як утеплити будинок або квартиру зовні.

Чому «ТеплоКомфорт»?

 • більше 1000 виконаних замовлень різних обсягів;
 • на ринку будівельних робіт з 2014 року;
 • власна команда перевірених робочих;
 • якісно виконуємо суміжні види робіт;
 • робота виконується в рамках поставлених термінів;
 • прийнятні ціни.