Оздоблення фасаду будинку

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.33 з 10 на основі 69 оцінок

оздоблення фасаду будинку Без оздоблення фасаду будівництво приватного будинку не можна назвати завершеним. Справа в тому, що фасад виконує крім декоративної ролі ще й захисну, оберігаючи зовнішні стіни від дощу, снігу, граду і перепадів температури. Без оздоблювальних робіт стіни будівлі стануть швидко псуватися.

Розпочинаючи таку відповідальну роботу, спочатку необхідно все ретельно обміркувати. Фасад, крім ефектного зовнішнього вигляду, повинен бути оброблений з урахуванням сучасних технологій і з використанням перевіренних матеріалів. Обробка фасаду вирішить кілька актуальних для власників будинків і котеджів питань. А саме: утеплить дім, позбавить або зведе до мінімуму протяги і промерзання, і, що теж важливо, додасть Вашому житлу солідний зовнішній вигляд.

Матеріали для зовнішньої обробки будинку

Роблячи вибір у будівельному супермаркеті, у багатьох з нас просто розбігаються очі. Асортимент оздоблювальних матеріалів для фасадних робіт справді величезний. Політ фантазії в оформленні фасаду свого будинку може обмежити тільки ціна. Безумовно, привабливий і оригінальний фасад не менш важливий внутрішнього оздоблення.

Можна виділити кілька основних способів обробки фасаду. Дуже популярні різні штукатурки, не меншою популярністю користуються фасадні панелі. Плитка і камінь так само затребувані.

Особливості оздоблення штукатуркою

оздоблення фасаду штукатуркоюОздоблення фасадів декоративною штукатуркою у Києві, так і по всій Україні, б'є всі рекорди за популярністю. Це обумовлено цілим рядом причин:

Ціна матеріалу. Це недорогий, відносно легкий в нанесенні спосіб декоративної обробки фасаду.

Величезний вибір кольорів і відтінків. Все залежить від фантазії, наприклад, останнім часом популярним є комбінування декількох яскравих кольорів.

Великий вибір фактур. Вибір форми рельєфу покриття залежить лише від Вас.

Вибір матеріалів і різних технологій зовнішньої обробки будинку штукатуркою просто величезний, але ми виділимо найбільш популярні.

Мінеральна фасадна штукатурка. Основа її – цемент з добавками, це сприяє її стійкості та надійності. Застосовується для утеплення фасаду, легко наноситься. Мінус – при неправильному нанесенні недовговічна.

Акрилова фасадна штукатурка дозволяє «дихати» стінам, відрізняється великою колірною гамою. Матеріал виготовляється на основі акрилових смол, еластичний і довговічний.

Силікатна штукатурка. Основа – водне калієве скло і пластифікатори. Надовго зберігає первинний, яскравий колір. Не притягує пил і легко миється. Термін служби – до 20 років.

Силіконова штукатурка – відмінний варіант декоративного оздоблення стін. До мінусів можна віднести тільки високу ціну. Відмінна довговічність (як мінімум 25 років), стійкість перед ультрафіолетом – це далеко не всі її плюси.

При поєднанні фасадної штукатурки з різними добавками створюються популярні імітації типу «короїд», «баранець» і тд.

Оздоблення сайдингом

оздоблення фасаду сайдингомЛевова частка всіх проведених у регіоні робіт по обробці зовнішніх стін будинку проводиться за допомогою декоративних панелей. Найбільш використовувані фасадні панелі умовно можна поділити на кілька груп.

Пластикові панелі – по суті, один з підвидів сайдинга. Плюсів оздоблення фасаду сайдингом досить багато: цей матеріал довговічний, не втрачає с часом свій зовнішній вигляд, водонепроникний, відмінно справляється із захистом стін будинку від впливів зовнішнього середовища. Панелі з пластика дуже часто виготовляють як імітацію дерева, кам'яної або цегляної кладки. Хотілося б дати невелику пораду – при купівлі приватного або заміського будинку перевірте стан стін під сайдинговим покриттям. Так як цими панелями легко, швидко і дешево можна приховати серйозні дефекти.

Оздоблення фасаду дерев'яними панелями актуальне у всі часи. З таким фасадом заміський будинок виглядає затишнішим і в той же час соліднішим. Найчастіше дерев'яні панелі роблять із спресованої при високій температурі подрібненої деревини. При цьому виділяється клейка речовина – лігнін, їм і склеюються панелі. Лицьову поверхню покривають полімерами або фарбують. Такі панелі зберігають властивості дерева. Для оздоблення їх пиляють, у них забивають цвяхи і свердлять. Це екологічно чистий матеріал, який буде слугувати Вам мінімум 15 років, зберігаючи тепло взимку, а влітку – прохолоду.

Алюмінієві композитні панелі використовують виключно для одоблення фасадів офісних будівель або тортових центрів. Їх монтують при облицюванні будівель за допомогою технології – навісного вентильованого фасаду. Так склалося, що обробка приватного будинку таким матеріалом – муветон.

Оздоблення каменем

оздоблення фасаду каменемОблицювання натуральним каменем. Дорогий, але дуже ефективний і ефектний спосіб облицювання. Ваш будинок перетвориться в невеликій замок. Крім ціни матеріалу, великих вкладень потребує оплата за важку ручну працю. Чого тільки коштує підгонка каменю. Незважаючи на всі витрати – це відмінний спосіб відчути себе трішки феодалом на своїй вотчині.

Навіть якщо Ви не збираєтеся покривати весь фасад каменем, його можна використовувати при декоративній обробці цоколя будинку.

Є і більш економний варіант – облицювання штучним каменем. Цей облицювальний матеріал виробляються на основі цементу або гіпсу. Цементний камінь підійде для облицювання твердих поверхонь, а ось гіпсовий – для утеплених поверхонь, так як гіпс істотно легше.

Як правило, при оформленні фасаду, облицювання цоколя здійснюється матеріалом більш темної тональності. І не обов'язково він повинен збігатися з матеріалом основної частини фасаду.

Висновки

Фахівці компанії «ТеплоКомфорт» з радістю готові надати безкоштовну консультацію з питань зовнішньої обробки будинку. Це питання складне, і хоч вирішувати Вам, однак деколи без поради досвідченого людини не обійтися. З цінами можна ознайомитися у відповідному розділі нашого сайту.