Прості та бюджетні способи звукоізоляції

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.6 з 10 на основі 1 оцінок

шумоізоляційні шториБез сумніву, виконана за всіма стандартами звукоізоляція квартири практично повністю позбавить Вас від надокучливого шуму з вулиці або сусідніх квартир. Однак необхідно розуміти, що це недешева масштабна робота, яка потребує капітального ремонту і значних трудовитрат. Звичайно, ці витрати будуть повністю виправдані. Проте, як бути, коли просто на це не вистачає коштів або, взагалі, мова йде про знімне житло.

З цієї причини варто задуматися про більш недорогі та прості способи звукоізоляції квартири. Далі в статті ми розглянемо найбільш ефективні методи, що дозволяють обезшумити квартиру без великих вкладень.

Важкі штори на вікнах

Штори, особливо виготовлені з щільної тканини, що не прилягають до вікна, поглинають частину вуличного шуму. Рекомендуємо віддати перевагу надважким портьєрам з декількох шарів тканини. Особливо ефективні будуть штори з шумоїзолюючого матеріалу. Затемнені або утеплені - так само відмінно підійдуть для цього.

Ізоляція всіх щілин і отворів у стінах та на стелях

шов на стелі між плитамиУтворенню цих дефектів у першу чергу сприяє усадка будівлі і неякісно виконані ремонтно-будівельні роботи. Знайти пошкодження можна в різних частинах будівель:

  1. цегляних стінах через неякісну кладку;
  2. в панельному будинку на місці стику панелів;
  3. на стиках стін і стель;
  4. неізольованих отворах під люстру, бра або розетку;
  5. у місцях проходження неприкритих труб стояків опалення.

Необхідно оглянути приміщення на наявність у стінах і стелі отворів або щілин. Тонкі щілини до 5 мм легко герметизуються за допомогою герметика (краще на водяній основі, але можна і силіконовим). Більші необхідно заповнити шматками мінвати в цементному розчині.

Ткані вироби на стінах

Наступний спосіб перегукується з попереднім. Звук поглинається м'якими поверхнями, тому прикрасьте стіни свого будинку якомога більшою кількістю тканинних декоративних виробів. Це можуть бути великі килими або маленькі килимки, гобелени і так далі. Для більшого ефекту цими тканими виробами можна прикрити акустичне полотно або звукоізоляційний мат.

Закласти дверні щілини

зазор между дверью и поломЯкою би крихітною не була смужка між дверима і стіною, якщо повітря може проходити крізь неї, то і звук зможе. Повітряний зазор 1% може пропускати 30% звуку, а зазор 5% може пропускати всі 90%! Тому переконайтеся, що ваші двері захищені від атмосферних впливів, особливо внизу, біля порога. У цьому місці, зазвичай, найбільші щілини.

Швидко, недорого і просто вирішити проблему щілин можна за допомогою ущільнювальної гумової стрічки. Крім звукоізоляції, вона захистить квартиру і від протягів. Для більш складних випадків незайвим буде установка дублюючого дверного полотна. Це істотно скоротить і тепловтрати, так як буде створено своєрідну теплову подушку.

Меблі допоможуть знизити рівень шуму

М'які меблі мають здатність поглинати частину шуму. Проста шафа, поставлена впритул до стіни, теж зможе трохи «притишити» сусідів. Хорошим наповнювачем для цих шаф будуть книги, що так само послугують додатковим шаром звукоізоляції.

Навушники – це знахідка

Особливо позбавляють від різних настирливих і дратівливих звуків навушники з активним шумозаглушенням. Однак, найбюджетніша та найефективніша система звукоізоляції від сусідів – це прості беруші.