Штукатурка ручним способом

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 8.26 з 10 на основі 5 оцінок
штукатурка ручним способом

Штукатурка ручним способом – найбільш практичне рішення

Можна сказати, що штукатурка ручним способом використовується найчастіше, тому що вона потрібна і для зовнішньої, і для внутрішньої обробки будинків та інших архітектурних споруд. Штукатурні роботи, крім вирівнювання стін, передбачають також використання декоративних фактурних сумішей і кольорового цементу. Так що, на відміну від машинного способу нанесення розчину, ручний дає набагато ширші можливості.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Компанія «ТеплоКомфорт» надає послуги жителям Києва та прилеглих населених пунктів, а наші штатні фахівці приймають замовлення, у тому числі й на ручну штукатурку. Ставши клієнтом компанії, ви отримуєте можливість скористатися цілим рядом переваг:

 • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
 • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
 • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Наші бригади завжди дотримуються комплексного підходу до вирішення будівельних і оздоблювальних задач, що позитивно впливає на швидкість і якість, а вартість ручної штукатурки стін завдяки такому підходу стає нижчою.

Вартість штукатурних робіт у Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю виконання штукатурних робіт (машинним і ручним способом) у Києві та передмісті можна на сторінці:
прайс на штукатурні роботи .

Дізнатися вартість робіт з нанесення декоративних штукатурок можна на сторінці:
прайс на декоративну штукатурку.

Вибір штукатурної суміші

вибір штукатурної суміші В першу чергу потрібно ясно розуміти значення слова «штукатурка», що прийшло до нас із італійської мови й походить від слова «stucco», яке можна перекласти як гіпс або вапно. Сьогодні такі суміші виготовляють як з мінеральних, так і з полімерних в'яжучих речовин з різними наповнювачами. Це дозволяє робити вибір, опираючись на технічні характеристики суміші та місце її використання.

Що стосується місця використання, то суміші можуть бути:

 • звичайними – для вирівнювання стін, кам'яних огорож та інших архітектурних споруд;
 • спеціальними – призначені для звукоізоляції, теплозберігання або рентгенозахисту;
 • декоративними – акцентують естетичну виразність екстер'єру й інтер'єру будинків.

За в'яжучою речовиною:

 • цементна – готується самостійно або купується у вигляді готового порошку, розфасованого по мішкам;
 • гіпсова – в залежності від фракції порошку буває стартовою (крупна) і фінішною (дрібна);
 • силікатна – в'яжучою основою є калієве або рідке скло, що забезпечує вологостійкість нанесеного шару, до того ж такі штукатурки паропроникні;
 • силіконова – завдяки синтетичним смолам суміш відрізняється чудовою адгезією, в'язкістю й еластичністю. Має найвищі характеристики по водовідштовхуваності та паропроникності і є найдорожчою полімерною сумішшю;
 • акрилова – в її основі акрилові смоли, характеризується стійкістю до вологи, паропроникністю та не реагує на перепади температури.

Примітка. Суміші бувають порошкоподібними й пастоподібними, але останні дорожчі, тому для вирівнювання стін більше підходить перший варіант. Крім того, варто звертати увагу й на реакцію матеріалу на вологість – гіпсові суміші погано реагують на вологе повітря, тим більше на атмосферні опади.

Плюси та мінуси ручного способу

Відповісти однозначно на питання, що краще – машинна чи ручна штукатурка, неможливо, тому що технічні характеристики вже нанесеного шару нічим не відрізняються. Основна різниця полягає в швидкості нанесення та в способі приготування, а плюси й мінуси сумішей ідентичні.

Переваги ручної обробки

 • обробка важкодоступних місць – маленьких приміщень і архітектурних елементів на зразок гіпсокартонних полиць, ніш і арок;
 • робота з комунікаціями – якщо в безпосередній близькості від стіни розташовані комунікації на зразок водопроводу, каналізації, опалення, то машинна штукатурка не годиться – тільки ручна;
 • нанесення декоративних штукатурок – декоративні штукатурки наносять в основному ручним способом: цей тип обробки відрізняється мінімальною товщиною шару й у механічному нанесенні немає сенсу.

Недоліки ручної обробки

Серед негативних характеристик ручного способу штукатурки можна виділити:

 • низька швидкість – опоряджувальні роботи ручним способом здійснюються в 3-4 рази повільніше, ніж автоматичним;
 • трудомісткість – порошкоподібні суміші доводиться готувати самостійно, тоді як машина перебиває їх без втручання людини.

Різні призначення штукатурних робіт

Штукатурка поверхонь ручним способом потрібна в трьох випадках:

 1. Оштукатурювання стін з метою підготовки основи під обклеювання шпалерами (стартове покриття).
 2. Шпаклювання стін з метою підготовки основи під фарбування (фінішне покриття).
 3. Нанесення декоративної штукатурки (Короїд, Баранчик, мозаїчна, венеціанська).
оштукатурювання стін

Вирівнювання стін

Для вирівнювання стін як усередині, так і зовні не обійтися без встановлення маяків, яке роблять на робочий штукатурний розчин. Цементно-піщані суміші наносять або кельмою, або ковшем, а всі інші (гіпсові та полімерні) накладають шпателем.

Чорнова основа в обов'язковому порядку ґрунтується звичайними сумішами або бетоноконтактом.

На даному етапі товщина шару не повинна перевищувати 40-50 мм, наприклад для суміші КНАУФ МП 75 при ручному або машинному нанесенні передбачена товщина до 50 мм, на це вказує виробник в інструкції на упаковці. В тих випадках коли перепади поверхні занадто великі, для зменшення основного шару робиться попереднє набризкування. Вирівнювання по маяках починається не раніше наступного дня. Після висихання така поверхня готова до наклеювання шпалер.

ознайомитися з особливостями
фінішне шпаклювання

Фінішне шпаклювання

Коли шар, що вирівнює, (стартовий) висохне, можна наносити фінішну шпаклівку під фарбування.

Товщина шару при цьому може варіюватися від 0,5 до 2 мм (для гіпсокартону вона, як правило, становить близько 0,5 мм). Закінчивши роботи, потрібно знову дочекатися висихання шару. Воно легко визначається за кольором: темні плями вказують на наявність вологи.

Після повного висихання (вся шпаклівка стає однотонною) приступають до шліфування. Використовують для цього ручні або автоматичні терки з прикріпленим до них наждачним папером або алмазною сіткою. Після цієї процедури можна приступати до малярних робіт.

Примітка. Досвідчені обробники дуже рідко шліфують фінішний шар, тому що він у них відразу виходить дзеркально гладеньким.

ознайомитися з особливостями
декоративні штукатурки

Декоративні штукатурки

Порошкоподібні й пастоподібні декоративні суміші (Баранчик, Короїд, мозаїчну або венеціанську штукатурку) наносять на вирівняні різними мінеральними розчинами й заґрунтовані поверхні або безпосередньо на гіпсокартон (стіни й/або стелю).

Товщина шару при цьому залежить від наповнювача – фракції крихти, що її вказує виробник матеріалу.

Декоративні штукатурки мають ряд переваг перед фінішними шпаклівками чи ротбандом:

 • Зовнішня привабливість – декоративні суміші краще виглядають на поверхні;
 • Невимогливість до професіоналізму виконавця – вирівнювання шару не вимагає особливої майстерності, оскільки цілком залежить від наповнювача;
 • Швидкість нанесення – декоративні штукатурки наносяться швидше, ніж фінішна шпаклівка.
ознайомитися з особливостями

Висновки

Якщо вам потрібні подібні послуги й ви живете в Києві або районі, то кращим рішенням буде звернутися в компанію «ТеплоКомфорт» – досвідчені майстри виконають всі роботи швидко й високоякісно. Послуги непрофесійних обробників, звичайно, коштують дешевше, але при цьому ви ризикуєте отримати брак і зіпсувати матеріал, тобто можете втратити час і гроші.