Оштукатурювання стін гіпсовою штукатуркою

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.15 з 10 на основі 2 оцінок
штукатурка гіпсовою сумішшю

Гіпсова штукатурка – чудовий засіб для вирівнювання

Основний компонент складу гіпсової штукатурки – це гіпс у поєднанні з легкими наповнювачами. Також серед інгредієнтів є і модифікуючі добавки, що впливають на такі параметри, як пластичність, швидкість висихання та рівень адгезії. Різні виробники використовують при виробництві порошкоподібних сумішей такого типу різні компоненти, але в цілому технічні параметри залишаються незмінними.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Штатні фахівці компанії «ТеплоКомфорт» пропонують жителям Києва й прилеглих населених пунктів послуги з оштукатурювання стін і стель гіпсовою штукатуркою. Наш клієнт автоматично отримує доступ до цілого ряду переваг співробітництва з нами:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Оскільки бригади нашої компанії застосовують комплексний підхід до виконання всіх робіт, ціни на гіпсову штукатурку в нас нижчі, а от якість обробки більш висока.

Вартість штукатурних робіт у Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю виконання штукатурних робіт із застосуванням гіпсового і цементно-піщаного розчину в Києві та передмісті можна на сторінці
прайс на штукатурні роботи.

Види гіпсових розчинів

Для обробки стін використовують штукатурки не тільки з самого лише гіпсу. Існують і комбіновані штукатурки, але готувати їх доведеться самостійно. У наш час комбіновані суміші найчастіше застосовують для обробки дерев'яних стін, хоча раніше ними обробляли цегляні кладки, глиняні й бетонні стіни (стелі). До комбінованих сумішей належать:

  • вапняно-гіпсові суміші;
  • глиняно-вапняно-гіпсові суміші.

Примітка. В якості гіпсу використовується зерниста структура (волокниста не підходить). Такий матеріал ще називають алебастром.

Плюси та мінуси гіпсової штукатурки

плюси та мінуси гіпсової суміші Як і всі оздоблювальні суміші, гіпсова штукатурка для стін і стель має ряд позитивних і негативних якостей. З огляду на технічні характеристики, а також на популярність, яку ця суміш завоювала в споживачів, можна зробити висновок, що плюси компенсують і істотно переважають мінуси.

Позитивні якості

З основних переваг можна виділити:

  • екологічність – гіпс – це природний мінерал, що складається з кальцію й гідрату сульфату (CaSO4•2H2O);
  • низьку масу – на відміну від цементної, гіпсова штукатурка легша й до того ж її можна наносити тоншим шаром;
  • відсутність усадки – гіпсові суміші при тужавінні не дають усадки: після випаровування води обсяг субстанції залишається попереднім (у застиглому стані це пористий матеріал);
  • відсутність тріщин – завдяки пористості шару тріщини при випаровуванні вологи не утворюються, а сам процес висихання проходить набагато швидше;
  • ідеальність поверхні – гіпсова штукатурка краща за вапняну, глиняну чи цементну, оскільки можна домогтися дзеркальної гладкості її поверхні;
  • паропроникність – на відміну від полімерних сумішей гіпсовий шар краще «дихає», що дозволяє підтримувати в приміщенні стабільний мікроклімат;
  • тепло- і шумоізоляція – завдяки наявності в порах повітря шар має низьку теплопровідність і гасить звукові хвилі;
  • еластичність – ця якість дозволяє перекривати гіпсовою сумішшю всі нерівності й вибоїни на площині;
  • мінімальні витрати матеріалу – в порівнянні з іншими штукатурками в гіпсових сумішей мінімальні витрати при вирівнюванні поверхні (шар виходить тоншим).

Негативні якості

Оцінюючи недоліки, варто звернути увагу на:

  • поглинання вологи – через пористість гіпсову штукатурку, на відміну від цементної або полімерної, не рекомендується використовувати для зовнішніх робіт і в приміщеннях з підвищеною вологістю;
  • швидкість полімеризації – після того як суміш починає схоплюватися, її вже не можна перемішувати, тому що порушується молекулярна структура;
  • вартість – гіпсові суміші дорожчі, ніж піщано-цементні, вапняно-цементні та піщано-вапняні розчини.

Приготування гіпсового розчину

приготування гіпсової сумішіПроцес приготування всіх порошкоподібних сумішей ідентичний в технічному й технологічному плані. З інструментів знадобиться шпаклювальний (не фарбувальний) міксер і дриль, що працює на малих обертах. У крайньому випадку можна скористатися звичайним дрилем, поставивши регулятор (коліща, що знаходиться біля пускової кнопки) на мінімальні оберти, але з таким розрахунком, щоб потужності вистачило на обертання. Як ємність зазвичай використовують спеціальне прогумоване відро (воно не розбивається міксером).

Обсяг води, як правило, відповідає обсягу порошку, але ці показники можна за необхідності змінювати. У відро набирають 1/3 води й засипають стільки ж шпаклівки, потім вміст перемішують міксером протягом 5-6 хвилин. Після цього суміш відстоюється 2-3 хвилини й перебивається ще раз 1-2 хвилини.

Якщо потрібно перемішати повне відро розчину, то майте на увазі, що він буде розлітатися в усі сторони. Щоб цього уникнути, перемкніть реверс на міксері: при обертанні проти годинникової стрілки вихорові потоки будуть спрямовані не від центра, а до нього, і суміш не буде розбризкуватися. От тільки тривалість перебивання в цьому випадку варто збільшити на 1-2 хвилини на кожному етапі.

Увага! Один заміс роблять, виходячи з кількості суміші, яку обробник здатен виробити протягом 20 хвилин – до початку процесу полімеризації (тужавіння). Перемішування розчину після полімеризації призводить до втрати механічної міцності застиглого шару. Варто враховувати, що витрати фінішної суміші набагато менші за витрати стартової.

Методи нанесення гіпсового розчину

Існує два методи нанесення гіпсового штукатурного розчину на поверхню:

  1. Ручний.
  2. Автоматичний.

Ручний спосіб нанесення гіпсової штукатурки можна застосовувати завжди, незалежно від розмірів приміщення. А от автоматичний спосіб підходить для приміщень із великими обсягами робіт.

ручний метод нанесення гіпсової суміші

РУЧНИЙ МЕТОД НАНЕСЕННЯ

Як правило, штукатурка стін гіпсом ручним способом включає два етапи:

  1. Нанесення стартового шару.
  2. Фінішну шпаклівку.

Укладання стартового шару починають із того, що встановлюють маяки. По суті цей етап використовується для вирівнювання стіни або стелі. Оптимальна товщина стартового шару 5-10 мм, але оскільки такого вирівнювання потребують в основному нерівні поверхні, допускається товщина до 40 мм. На невеликих ділянках (не більше 40 см2) цей показник може сягати й 60 мм, тільки накладати штукатурку тоді доведеться двома заходами – спочатку злегка («на око») закрити заглиблення й установити маяки, а вже наступного дня можна рівняти поверхню.

Розчин наносять шпателем між направляючими знизу догори по 50-100 погонних сантиметрів і стягують правилом. Проходжень робиться кілька, поки поверхня не стане рівною, без канавок і «раковин». Така обробка – це ідеальна основа для поклейки шпалер.

Після висихання старту приступають до нанесення фінішного шару, який готують у той самий спосіб. От тільки товщина шару при цьому повинна бути від 0,5 до 2 мм. Чим рівніша чорнова основа, тим тоншим буде фініш. Фінішну шпаклівку наносять також і на гіпсокартон. Така обробка в 99% випадків застосовується для підготовки стін і стель під фарбування. Зверніть увагу, що після виконання роботи професіоналами немає необхідності в шліфуванні алмазною сіткою або наждачним папером – поверхня й так дзеркально рівна.

ознайомитися з особливостями
машинний спосіб нанесення гіпсової суміші

МАШИННИЙ МЕТОД НАНЕСЕННЯ

Автоматичний або машинний спосіб нанесення штукатурки на поверхню трохи відрізняється від ручного: розчин хоч і наноситься паралельними смугами, але не знизу догори, а зверху вниз. Пістолет утримують перпендикулярно до стіни й стежать, щоб шар штукатурки виступав за гребені маяків на 2-3 мм. Після нанесення суміші на один проліт між направляючими профілями, по ньому проходять правилом, зрізуючи зайве й вирівнюючи поверхню.

Працювати при цьому набагато зручніше вдвох: один майстер наносить суміш на поверхню, а інший відразу стягує розчин правилом. Більшість виробників шпаклівки рекомендують через 2-3 години ще раз пройтись правилом по вирівняній поверхні, щоб зняти плівку, що там утворилася. Особливо це важливо для фінішного покриття.

Фінішний шар теж можна наносити машинним способом, тільки роблять це рідко - через невелику товщину й малі витрати суміші. Як би там не було, автоматизоване нанесення гіпсової штукатурки збільшує продуктивність праці в 3-5 разів, а це значна економія часу та грошей.

ознайомитися з особливостями

Особливості нанесення гіпсового розчину

Штукатурка стін гіпсовими сумішами (втім, як і іншими) має певні особливості, без урахування яких нанесення розчину буде неякісним. Їх небагато, але вони вкрай важливі.

  • Підготовка чорнової основи. На основі не повинно залишатися матеріалів, що перешкоджають адгезії або здатні спровокувати когезію. Таких як старе покриття у вигляді фарби або вапна та штукатурки, що відвалюється. Крім того, поверхню очищають від пилу, а за необхідності – знежирюють.
  • Необхідність ґрунтування. Поверхню чорнової основи потрібно заґрунтувати. Для обробки цегляної й блокової кладки, глиняних і дерев'яних стін застосовують звичайні ґрунтовки. Для обробки бетонних плит використовують більш дорогу, але дієву речовину – бетоноконтакт.
  • Захист кутків. Для захисту кутків варто скористатися пластиковими або оцинкованими перфорованими кутиками – вони вирівнюють аркові, вертикальні або горизонтальні грані й не дозволяють штукатурці відколюватися при механічному впливові (удари, натискання).
  • Обробка місць поєднання різних матеріалів. У місцях поєднання різних матеріалів, наприклад цегли й бетону, наклеюють скловолоконну або пластикову сітку з вічком 5 мм.
  • Товщина шару. Якщо шар більший за 40 мм, то в таких випадках штукатурна армуюча сітка монтується на всю поверхню. Також вона потрібна для штукатурки по утеплювачу (по пінопласту).
  • Обробка дерев'яних стін. На дерев'яні стіни обов'язково кріплять дранку (магазинну або саморобну) – вона виконує функції армуючої сітки.
  • Захист від протягів. Під час висихання гіпсових сумішей варто убезпечити приміщення від протягів. А інакше готова штукатурка буде розтріскуватися.

Висновки

Щоб якість нанесення гіпсової штукатурки була бездоганною, найкраще запросити професійних майстрів і оплатити їхню роботу. Жителям Києва й області свої послуги пропонує компанія «ТеплоКомфорт». З нами ви зможете заощадити свій час і не тільки його: недосвідчені штукатури можуть зіпсувати матеріал, тому краще не ризикувати.