Утеплення дерев'яних та пластикових вікон

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9 з 10 на основі 1 оцінок

промерзання вікон узимкуХолодною зимою приємно проводити час біля вікна з філіжанкою гарячого чаю або кави, милуючись засніженими міськими пейзажами. Сніг приховує всю недосконалість сірих бетонних вулиць, надаючи довкіллю таємничої та святкової атмосфери. Тільки всі казкові враження можуть зіпсувати протяг і холод, якщо їх пропускають вікна.

Чому вікна пропускають холод?

У холодну пору року через тріщини або щілини, розсохлі ущільнювачі ПВХ-вікон та з інших причин приміщення втрачає стільки тепла, що може виникнути непереборне бажання завернутися в теплий плед або, принаймні, надіти светр, щоб не замерзнути. Як варіант – ще можна включити на повну опалювальні прилади. Однак, це буде не дуже правильно з огляду на економію. Розумніше буде задуматися про додаткове утеплення вікон. На перший погляд, таке рішення може здатися невиправданим, але як теплоізоляція стін від під'їзду може істотно підняти температуру в приміщенні без великих рахунків за енергію.

Коли промерзають старі дерев'яні вікна – це не так прикро порівняно з тим, коли це відбувається з відносно новими склопакетами. Причини промерзання останніх можуть бути різними, але можна виділити кілька найбільш поширених:

  1. Помилки під час встановлення. Кустарні установники часто порушують геометрію вікна, криво встановлюють підвіконня та «забувають» утеплити укоси. Їхній девіз – це тотальна економія часу та витратних матеріалів.
  2. Недостатньо камер у склопакеті. Просто кажучи камера – це прошарок між склом. Їхня кількість впливає не лише на теплопровідність, а й на вартість виробу.
  3. Використання неякісних матеріалів та дешевої фурнітури.
  4. Знос або пошкодження ущільнювача. Перевірити стан можна самостійно, оглянувши його. Виріб має бути цілим, без тріщин та шорсткості. Замінити його також можна своїми руками або за допомогою відповідного фахівця.
  5. Усадка будинку, що спричинила деформацію віконної рами: притиск стулки пластикового вікна. Цю проблему можна вирішити самостійно, притиснувши стулки до рами.
  6. Порушення геометрії стулок після неправильної експлуатації, помилок при монтажі або низької якості матеріалів.

Як зменшити тепловтрати пластикових вікон?

заміна ущільнювача на вікнахЗвичайна шибка втрачає до 10 разів більше тепла, ніж така сама площа утепленої стіни. Повністю виключити втрати навряд чи вдасться, але звести їх до розумного мінімуму можна цілком. Далі у статті йтиметься про прості, а також доступні за ціною способи утеплення вікон, що не потребують особливих знань та навичок у будівництві.

Замініть ущільнювач у пластикових вікнах. Продувати вікна може через втрату функціональних властивостей ущільнювача. Знаходиться він між рамою та стулкою (так званий притвор). Оскільки ущільнювач схильний до сильного механічного впливу, він вимагає частої заміни. Замінити його можна легко своїми руками, попередньо переглянувши кілька навчальних роликів на ютубі. Потрібно витягти старий і в паз (канавку) вкласти новий.

Рекомендація. Вибираючи ущільнювач, зупиніть вибір на виробі чорного або темно-сірого кольору (в ідеалі виробництва Rehauабо KBE). На відміну від світлих, такий утеплювач більш пластичний і довговічний, тому що, швидше за все, в його складі немає різних дешевих домішок.

Використовуйте віконну теплозберігаючу плівку. Віконна плівка створює ізолюючий бар'єр між кімнатою та вікном. Як додатковий склопакет. Також вона відбиває тепло відопалювальних приладів назад у приміщення. Виготовляється плівка з полімерногоматеріалу і товщина її становить від 80 до 200 мкм. Загалом, теплозберігаюча плівка може зекономити до 40% тепла, що втрачається через вікна.

Як скоротити втрати тепла через дерев'яні вікна

Усе вищезгадане стосується склопакетів, але є кілька ефективних способів збільшити енергоефективність вікон з дерев'яною рамою. Такі вікна екологічні та підтримують у приміщенні більш сприятливу атмосферу. Тому не дивно, що навіть у наш час вони досить популярні. Головний недолік дерев'яних вікон – це схильність деревини до розсихання, що призводить до появи щілин та зазорів. Як усунути ці та інші проблеми ми обговоримо далі.

Проклейте дерев'яні вікна

Крім звичного паперу можна використовувати паперовий скотч, самоклеючий поролон або тканинні смужки. Особливо великі щілини рекомендується закласти за допомогою вати або поролону. Це копійчаний спосіб теплоізоляції і, на жаль, він не відрізняється особливою ефективністю. Наклеєний папір з часом може відставати або, навпаки, складно видалятися. Також необхідно враховувати те, щопровітрити кімнату можна буде тільки через не заклеєну кватирку.

Забезпечення дерев'яних вікон додатковою герметизацією

Цей метод ізоляції скла та посадкового місця рами передбачає використання парафіну або спеціального герметика. Парафін буде дешевшим, але з ним багато мороки. Варто додати також, що кінцевий результат навряд чи влаштує Вас з погляду естетики. Із герметиком все набагато простіше. Насамперед, необхідно підготувати вікно – вимити та знежирити. При нанесенні бажано намагатися вичавлювати герметик рівномірно – це забезпечить рівний і красивий шов.

утеплення вікна пухирчастою плівкоюЗакрийте вікна пухирчастою плівкою

Можливо, комусь така теплоізоляція здасться недоречною, малоефективною і навіть смішною, але звичайна пухирчаста плівка – відмінний спосіб утеплити вікна в квартирі. Сам процес такого утеплення дуже простий. Необхідно прикласти пухирчасту плівку до мокрого чистого вікна, розправивши всі загини і заклеїти краї скотчем. Використовуючи кілька шарів такої плівки, можна зменшити теплопровідність вікна до 50% при мінімальних вкладеннях. Ці дані підтверджують дослідження, проведені в північних штатах США, де такий метод утеплення практикується вже давно.

Прикрийте вікна щільними шторами

Такі штори чудово утримують в приміщенні тепле повітря взимку та блокують спеку влітку. Також вони допоможуть знизити рівень вуличного шуму. Переконайтеся, що ваші штори як слід закривають вікна. Це гарантує ефективне утеплення вікна квартири в холодну пору року.