Утеплення фасадів мінеральною ватою

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 8.63 з 10 на основі 97 оцінок
утеплення стін мінватою

Ціни на утеплення мінеральною ватою у Києві

Найменування робіт од. вим. ціна
(c матеріалом)
Утеплення фасаду квартири мінеральною ватою м² від 1200 грн
утеплення зовнішніх стін будинку мінватою м² від 800 грн
Монтаж укосів з мінеральної вати м.пог. від 230 грн
Утеплення мансардного даху мінеральною ватою м² від 340 грн
Можете детальніше ознайомитися з розцінками на утеплення або зробити 

Холодним зимовим вечором, повертаючись додому, так хочеться зануритися з порога в тепло і затишок. Однак, постійно зростаюча ціна на газ і електрику, протяги і, найчастіше, далека від досконалості теплоізоляція наших осель не дають насолодитися сповна домашнім комфортом. Ось тоді і виникають думки про утеплення фасадних стін.

Компанія «ТеплоКомфорт» пропонує безкоштовну консультацію, яка включає в себе огляд приміщення, підбірку матеріалів і вибір оптимальної технології утеплення.

У наших майстрів за плечима чималий досвід теплоізоляції приміщень різного ступеня складності. У своїй роботі ми використовуємо різні матеріали, у тому числі займаємося і утепленням мінватою.

Переваги мінеральної вати

Мінеральна вата на сьогодні – один з найпопулярніших і найпоширеніших матеріалів для теплоізоляції. Пояснюється це рядом незаперечних переваг згаданого утеплювача, а саме:

 • низька теплопровідність, у середньому від 0,032 до 0,044 Вт/мК;
 • довговічність за умови правильного монтажу;
 • додаткова шумоізоляція стін;
 • пожежна безпека (температура горіння починається від 500 - 600 градусів Цельсія);
 • стійкість до хімічного чи біологічного впливу;
 • паропроникність (структура матеріалу не заважає природній циркуляції повітря);
 • мала вага та відносна простота монтажу;
 • випускається у формі рулонів, плит та матів;
 • прийнятна ціна.

Складнощі у роботі з мінеральною ватою

Цей матеріал має кілька незначних недоліків. Мінвата вбирає вологу. Проте ця проблема усувається якісною гідроізоляцією, виконаною з дотриманням усіх правил та норм. У середньому водопоглинання цього утеплювача досягає 40%. Якщо рівень вологи перевищує цей показник, мінеральна вата починає стрімко втрачати свої теплоізолюючі властивості.

Також з роками вона може осідати по стіні, що негативно впливає на її властивості. Безпосередньо при роботі з мінеральною ватою може утворюватися пил, шкідливий для дихальної системи людини. Тому цей утеплювач рекомендують використовувати тільки при зовнішньому або внутрішньостінновому утепленні. Контактувати з мінватою можна виключно у повністю закритому спецодязі, щільних рукавичках, окулярах та респіраторі.

Увага! Після роботи з мінеральною ватою вмиватися рекомендується тільки холодною водою. Як відомо, тепла вода розширює пори шкіри. Мікроскопічний пил, що випадково потрапив на шкіру, проникне в них і стане, як мінімум, на кілька днів причиною відчутного свербіння.

Типи мінеральної вати та їх особливості

Скляна вата

Скловата виробляється з розплавленого скла. Головна складність роботи з цим утеплювачем – висока колючість і крихкість. Зламане волокно, потрапляючи на шкіру, викликає неприємний тривалий біль. Ще більші проблеми може викликати попадання частинок скловати на очі або проникнення в легені.

При монтажі захисні окуляри і респіратор, спецодяг та рукавички суворо обов'язкові.

Кам'яна вата

Виготовляється з розплавів вивержених гірських порід. Даний матеріал не боїться вогню, легко монтується. Кращі характеристи має базальтова вата – це один з підвидів кам'яної вати.

Шлакова вата

Матеріал має високу гігроскопічність, тому абсолютно не підходить для утеплення фасадів і теплоізоляції водопровідних труб. Так само істотним мінусом шлакової вати є те, що доменні шлаки, з яких вона виробляється, мають завищену кислотність. Найменше зволоження призводить до кислотоутворення і появи агресивного середовища для металів. І що досить важливо – волокна шлаковати колючі і крихкі як волокна скловати.

Існує ще кілька видів мінеральних утеплювачів, але це найпопулярніші.

Особливості утеплення стін мінватою

Практикується два способи утеплення стін і фасадів цим матеріалом. Це сухий і мокрий спосіб.

Утеплення мокрим способом

утеплення мокрим способомВесь процес утеплення фасаду мокрим способом можна розділити на три стадії:

 • підготовка фасаду з подальшим кріпленням мінвати;
 • армування мінерального волокна;
 • вибір і нанесення декоративного покриття.

Починати утеплення фасаду мінеральною ватою, як, втім, і будь-яким іншим утеплювачем, потрібно з очищення фасаду від усього зайвого. Необхідно видалити непотрібні декоративні елементи, очистити стіну від грибків – якщо є, і зачистити поверхню від бруду та пилу. Після цього можна і приступити до кріплення мінеральної вати. Це робиться за допомогою клею, який наноситься на неї, і вже потім вата щільно притискається до стіни. Також не зайвим буде підстрахувати надійність кріплення дюбелями.

При роботі з цим матеріалом не можна забувати про захист дихальної системи від пилу і дрібних частинок вати за допомогою респіратора.

Після цього проводиться армування мінватного утеплювача. У результаті цього вся конструкція стає більш стійкою, а також це захищає безпосередньо і саму мінеральну вату. Правильно виконане армування, до того ж сприяє гасінню лінійного розширення стін, причиною якого є нагрівання та охолодження.

Без правильно виконаного армування є висока ймовірність того, що утеплений фасад з часом покриється тріщинами, що не тільки наддасть поверхні неестетичного вигляду, а ще й погіршить збереження тепла. Для надійності захисту на поверхню вати наноситься шар спеціального клею, в який вдавлюється стійка до лугу сітка. Після просихання першого шару, вона покривається ще одним шаром клею.

І останній етап – нанесення декоративного покриття на утеплювач. Це надає утепленому фасаду завершений, естетичний вигляд, додатково захищаючи утеплювач від впливу негативних погодних явищ. Часто в цих цілях застосовуються всілякі фасадні штукатурки, наприклад, короїд. Фасад також можна просто оббити сайдингом або пластиком.

Утеплення стін мінватою сухим способом 

утеплення сухим способомВ Україні, і, зокрема, в Києві користується великою популярністю такий вид сухого утеплення, як вентильований фасад.

Сухий спосіб утеплення фасаду передбачає спорудження каркасу з дерев'яних брусів або металевого профілю на утеплюваній стіні. У цей каркас надалі і укладається утеплювач. Перед установкою каркасу на стіну до її поверхні кріпиться пароізоляційна мембрана. Вона захищає стіну від вологи, яка утворюється в утеплювачі в холодну пору року.

Після чого на каркас кріпляться облицювальні панелі (наприклад, той же сайдинг), при цьому потрібно обов'язково залишити зазор в 3-4 см між мінеральною ватою і облицюванням. Він потрібен для того, щоб по ньому циркулювало повітря і висушувало промоклий шар утеплювача.

Технологія утеплення мінеральною ватою зовнішніх стін квартири практично не відрізняється він аналогічної процедури з фасадом приватного будинку.

Висновки

Таким чином, плюси мінвати для утеплення стін очевидні, ціна трохи вище ніж ціни пінопласту, але це виправдано. Вибір робити Вам. Утеплення фасадів мінеральною ватою в Києві можна виконати і самостійно, скажімо, витративши на це половину відпустки. Але краще буде скористатися послугами фахівців, які зроблять всю роботу швидко, якісно і без зайвого пилу. Тим більше розцінки на утеплення нижчі ціни самого матеріалу. В цьому Ви можете переконатися, відвідавши розділ «прайс».

Чому «ТеплоКомфорт»?

 • більше 1000 виконаних замовлень різних обсягів;
 • на ринку будівельних робіт з 2014 року;
 • власна команда перевірених робітників;
 • якісно виконуємо суміжні види робіт;
 • робота виконується в рамках поставлених термінів;
 • прийнятні ціни.