Утеплення фасадів мінеральною ватою

Ціни на утеплення мінеральною ватою у Києві
Найменування робіт | од. вим. |
ціна (c матеріалом) |
---|---|---|
Утеплення фасаду квартири мінеральною ватою | м² | від 1200 грн |
утеплення зовнішніх стін будинку мінватою | м² | від 800 грн |
Монтаж укосів з мінеральної вати | м.пог. | від 230 грн |
Утеплення мансардного даху мінеральною ватою | м² | від 340 грн |
Холодним зимовим вечором, повертаючись додому, так хочеться зануритися з порога в тепло і затишок. Однак, постійно зростаюча ціна на газ і електрику, протяги і, найчастіше, далека від досконалості теплоізоляція наших осель не дають насолодитися сповна домашнім комфортом. Ось тоді і виникають думки про утеплення фасадних стін.
Компанія «ТеплоКомфорт» пропонує безкоштовну консультацію, яка включає в себе огляд приміщення, підбірку матеріалів і вибір оптимальної технології утеплення.
У наших майстрів за плечима чималий досвід теплоізоляції приміщень різного ступеня складності. У своїй роботі ми використовуємо різні матеріали, у тому числі займаємося і утепленням мінватою.
Переваги мінеральної вати
Мінеральна вата на сьогодні – один з найпопулярніших і найпоширеніших матеріалів для теплоізоляції. Пояснюється це рядом незаперечних переваг згаданого утеплювача, а саме:
- низька теплопровідність, у середньому від 0,032 до 0,044 Вт/мК;
- довговічність за умови правильного монтажу;
- додаткова шумоізоляція стін;
- пожежна безпека (температура горіння починається від 500 - 600 градусів Цельсія);
- стійкість до хімічного чи біологічного впливу;
- паропроникність (структура матеріалу не заважає природній циркуляції повітря);
- мала вага та відносна простота монтажу;
- випускається у формі рулонів, плит та матів;
- прийнятна ціна.
Складнощі у роботі з мінеральною ватою
Цей матеріал має кілька незначних недоліків. Мінвата вбирає вологу. Проте ця проблема усувається якісною гідроізоляцією, виконаною з дотриманням усіх правил та норм. У середньому водопоглинання цього утеплювача досягає 40%. Якщо рівень вологи перевищує цей показник, мінеральна вата починає стрімко втрачати свої теплоізолюючі властивості.
Також з роками вона може осідати по стіні, що негативно впливає на її властивості. Безпосередньо при роботі з мінеральною ватою може утворюватися пил, шкідливий для дихальної системи людини. Тому цей утеплювач рекомендують використовувати тільки при зовнішньому або внутрішньостінновому утепленні. Контактувати з мінватою можна виключно у повністю закритому спецодязі, щільних рукавичках, окулярах та респіраторі.
Увага! Після роботи з мінеральною ватою вмиватися рекомендується тільки холодною водою. Як відомо, тепла вода розширює пори шкіри. Мікроскопічний пил, що випадково потрапив на шкіру, проникне в них і стане, як мінімум, на кілька днів причиною відчутного свербіння.
Типи мінеральної вати та їх особливості
Скляна вата
Скловата виробляється з розплавленого скла. Головна складність роботи з цим утеплювачем – висока колючість і крихкість. Зламане волокно, потрапляючи на шкіру, викликає неприємний тривалий біль. Ще більші проблеми може викликати попадання частинок скловати на очі або проникнення в легені.
При монтажі захисні окуляри і респіратор, спецодяг та рукавички суворо обов'язкові.
Кам'яна вата
Виготовляється з розплавів вивержених гірських порід. Даний матеріал не боїться вогню, легко монтується. Кращі характеристи має базальтова вата – це один з підвидів кам'яної вати.
Шлакова вата
Матеріал має високу гігроскопічність, тому абсолютно не підходить для утеплення фасадів і теплоізоляції водопровідних труб. Так само істотним мінусом шлакової вати є те, що доменні шлаки, з яких вона виробляється, мають завищену кислотність. Найменше зволоження призводить до кислотоутворення і появи агресивного середовища для металів. І що досить важливо – волокна шлаковати колючі і крихкі як волокна скловати.
Існує ще кілька видів мінеральних утеплювачів, але це найпопулярніші.
Особливості утеплення стін мінватою
Практикується два способи утеплення стін і фасадів цим матеріалом. Це сухий і мокрий спосіб.
Утеплення мокрим способом
Весь процес утеплення фасаду мокрим способом можна розділити на три стадії:
- підготовка фасаду з подальшим кріпленням мінвати;
- армування мінерального волокна;
- вибір і нанесення декоративного покриття.
Починати утеплення фасаду мінеральною ватою, як, втім, і будь-яким іншим утеплювачем, потрібно з очищення фасаду від усього зайвого. Необхідно видалити непотрібні декоративні елементи, очистити стіну від грибків – якщо є, і зачистити поверхню від бруду та пилу. Після цього можна і приступити до кріплення мінеральної вати. Це робиться за допомогою клею, який наноситься на неї, і вже потім вата щільно притискається до стіни. Також не зайвим буде підстрахувати надійність кріплення дюбелями.
При роботі з цим матеріалом не можна забувати про захист дихальної системи від пилу і дрібних частинок вати за допомогою респіратора.
Після цього проводиться армування мінватного утеплювача. У результаті цього вся конструкція стає більш стійкою, а також це захищає безпосередньо і саму мінеральну вату. Правильно виконане армування, до того ж сприяє гасінню лінійного розширення стін, причиною якого є нагрівання та охолодження.
Без правильно виконаного армування є висока ймовірність того, що утеплений фасад з часом покриється тріщинами, що не тільки наддасть поверхні неестетичного вигляду, а ще й погіршить збереження тепла. Для надійності захисту на поверхню вати наноситься шар спеціального клею, в який вдавлюється стійка до лугу сітка. Після просихання першого шару, вона покривається ще одним шаром клею.
І останній етап – нанесення декоративного покриття на утеплювач. Це надає утепленому фасаду завершений, естетичний вигляд, додатково захищаючи утеплювач від впливу негативних погодних явищ. Часто в цих цілях застосовуються всілякі фасадні штукатурки, наприклад, короїд. Фасад також можна просто оббити сайдингом або пластиком.
Утеплення стін мінватою сухим способом
В Україні, і, зокрема, в Києві користується великою популярністю такий вид сухого утеплення, як вентильований фасад.
Сухий спосіб утеплення фасаду передбачає спорудження каркасу з дерев'яних брусів або металевого профілю на утеплюваній стіні. У цей каркас надалі і укладається утеплювач. Перед установкою каркасу на стіну до її поверхні кріпиться пароізоляційна мембрана. Вона захищає стіну від вологи, яка утворюється в утеплювачі в холодну пору року.
Після чого на каркас кріпляться облицювальні панелі (наприклад, той же сайдинг), при цьому потрібно обов'язково залишити зазор в 3-4 см між мінеральною ватою і облицюванням. Він потрібен для того, щоб по ньому циркулювало повітря і висушувало промоклий шар утеплювача.
Технологія утеплення мінеральною ватою зовнішніх стін квартири практично не відрізняється він аналогічної процедури з фасадом приватного будинку.
Висновки
Таким чином, плюси мінвати для утеплення стін очевидні, ціна трохи вище ніж ціни пінопласту, але це виправдано. Вибір робити Вам. Утеплення фасадів мінеральною ватою в Києві можна виконати і самостійно, скажімо, витративши на це половину відпустки. Але краще буде скористатися послугами фахівців, які зроблять всю роботу швидко, якісно і без зайвого пилу. Тим більше розцінки на утеплення нижчі ціни самого матеріалу. В цьому Ви можете переконатися, відвідавши розділ «прайс».
Чому «ТеплоКомфорт»?
- більше 1000 виконаних замовлень різних обсягів;
- на ринку будівельних робіт з 2014 року;
- власна команда перевірених робітників;
- якісно виконуємо суміжні види робіт;
- робота виконується в рамках поставлених термінів;
- прийнятні ціни.