Як утеплити стіни в панельному будинку

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.4 з 10 на основі 1 оцінок

фасад панельного будинкуЯк показав час, багатоквартирні панельні будинки потребують утеплення в першу чергу. Промерзання стін, скупчення вологи по кутах, цвіль – це те, з чим часто стикаються мешканці «панельок». Далі ми розглянемо – в чому причина цих негативних явищ і які є способи їх усунення. Загалом, спробуємо дати найбільш повну відповідь на питання «як утеплити квартиру в панельному будинку

Чому промерзають стіни в панельному будинку

Головна причина описаних неприємностей – конструктивні особливості «панельок». Серед них можна виділити:

 • погана теплоізоляція, обумовлена невеликою товщиною панелей;
 • відсутність необхідної вентиляції;
 • погана або пошкоджена герметизація міжпанельних швів;
 • тріщини на зовнішніх стінах панельного будинку;
 • неякісна гідроізоляція.

Звичайно, перераховані проблеми стосуються, в першу чергу, житлового фонду, побудованого за часів СРСР. На сьогодні, житло зводиться з використанням сучасних звуко - і теплоізоляційних матеріалів, панелей оптимальної товщини. Однак, перераховані недоліки іноді дають про себе знати і в «новобудовах».

Визначення джерела промерзання

Виявити ці проблеми можна декількома способами:

 • тепловізійне обстеження стін;
 • огляд промисловим альпіністом;
 • самостійно.

тепловізійне обстеження панельного будинкуНайбільш ефективним є тепловізійне обстеження стін. Цей метод дозволяє виявити вс ідефекти і місця витоків тепла. Відштовхуючись від отриманихрезультатів, приймається рішення про оптимальне вирішення проблеми. Наприклад, на запропонованому зображенні з тепловізійним обстеженням квартири не озброєним оком видно міжпанельні шви які потребуют герметизації. До речі, ці дані можна використовувати, за необхідності, у вирішенні спірних питань з керуючою компанією.

Недолік тепловізійного обстеження – це його вартість і можливість проведення тільки в холодну пору року. Трохи дешевше обійдеться огляд фасаду квартири промисловим альпіністом. Крім безпосереднього огляду фасаду, він підбере оптимальну систему утеплення і складе кошторис.

Як економ-варіант – стіни можна обстежити самостійно, порівнявши тактильно (на дотик) різні ділянки стіни на різницю температури. Очевидним сигналом, що є проблеми, буде підвищена вологість, мокрі плями на стінах, грибок і цвіль. Іржа на саморізах, цвяхах та інших металевих виробах, що мають безпосередній контакт зі стіною, так само вкаже на те, що в ній, швидше за все, накопичилася зайва волога.

Утеплювати всередині або зовні?

Метою теплоізоляції панельного будинку є запобігання втрат тепла і руйнування фасаду. Найкраще з цим завданням справляється зовнішнє утеплення. Однак, за великим бажанням, утеплити квартиру можна не тільки із зовнішньої сторони, а також і з внутрішньої.

Теплоізоляція зсередини, на перший погляд, може здатися непоганим варіантом. Роботи можна виконати і самому, до того ж витрати на матеріали в цілому можуть бути нижче. Однак, це тільки на перший погляд. А за фактом, крім втрати життєвого простору, така «самодіяльність» може призвести до зміщення точки роси. Це в свою чергу призведе до промерзання стін і вогкості в квартирі.

Увага! До внутрішнього утеплення стін рекомендують вдаватися в разі, якщо іншого виходу немає через заборону міської влади на зміну фасаду. Перешкодою також можуть бути Конструктивні особливості будівлі. Наприклад, споруда має історичну або архітектурну цінність. Виконувати цю роботу повинн ідосвідчені майстри, які зможуть підібрати оптимальну технологію і матеріали.

комплексне утеплення панельного будинкуЗовнішнє утеплення стін хоч і виглядає на цьому тлі більш виграшним варіантом, але також вимагає грамотного підходу. При грубихпорушеннях воно може призвести до серйозних проблем. Нижче ми позначимо найбільш поширені помилки при утепленні панельного будинку.

1. Утеплення тільки однієї квартири. Необхідно домовитися з сусідами про комплексне утеплення всього будинку. Справа в тому, що на межах примикання утеплених і неутеплених панелей висока ймовірність зміщення точки роси в глиб стін.

2. Вибір дешевого утеплювача. Очевидно, що такі матеріали, як правило, недовговічні і не відповідають заявленим якостям. Також вони можуть бути небезпечні для вашого здоров'я через наявність у складі токсичних речовин.

3. Третя помилка перегукується з другою – залучення до робіт недосвідчених або некваліфікованих фахівців. Не так уже й рідкісні випадки, коли «результати» діяльності цих майстрів відвалювалися від фасаду через недотримання всіх технологій і правил.

На представленому вище зображенні наочно показано перетворення панельного будинку після виконання фасадних робіт. Комплексне утеплення,безумовно, корисне не тільки з практичної, але з естетичної сторони.

Рекомендація. Утеплюючи квартиру в панельному будинку із зовнішньої сторони, необхідно "покрити" 30-40 см і сусідських стін. Це, в першу чергу, збереже частину вашого тепла, а не сусідського.

Особливості зовнішнього утеплення стін панельного будинку

Насамперед, хотілося б акцентувати увагу на перевагах зовнішнього утеплення стін в панельному будинку:

 • відсутність «містків холоду» і зміщення точки роси на внутрішню поверхнюстін;
 • значне скорочення тепловтрат квартири;
 • забезпечує відчутну додаткову звукоізоляцію;
 • на відмінувід внутрішнього утеплення, не зменшує житловий простір, а це до 5% площі приміщення;
 • немає необхідності виселятися з квартири на час проведення робіт;
 • захищає стіни будинку від впливу навколишнього середовища (дощу, перепадів температури, вітру і вуглекислого газу).

У літню пору залізобетонні плити сильно прогріваються і в квартирі спекотно не тільки вдень, але і вночі. Зовнішнє утеплення частково вирішує і цю проблему.

Як утеплювати?

Із зовнішнього боку квартиру в панельному будинку можливо утеплити двома способами – мокрим і сухим.

утеплена квартира в панельному будинку Мокрий метод теплоізоляції найбільш практичний і популярний. Він передбачає створення так званого "пирога", що складається з 3-х шарів:

 • безпосередньо, шар теплоізоляційного матеріалу (пінопласту, рідше – мінвати), який кріпиться до стіни дюбелями;
 • армуючий шар, що багаторазово підвищує адгезійні властивості «пирога» (складається з армуючої сітки і клейового розчину);
 • завершальний декоративно-захисний шар з пофарбованої або ж облицьованої штукатурки.

Для реалізації сухого методу (ще називають збірним або навісним) утеплення до стіни кріпиться каркас з брусів або металевого профілю. Далі в каркас поміщається утеплювач, який за необхідності прикривається вітрозахисною мембраною.

Увага! Незалежно від обраного способу утеплення стін панельного будинку, роботи слід починати з очищення і ремонту міжпанельних швів. Шви необхідно в обов'язковому порядку очистити від старої штукатурки і замінити ущільнювач.

Вибір матеріалу

Не зважаючи на різноманітність матеріалів для утеплення, як правило, все зводиться до вибору між мінеральною ватою, пінопластом та екструзійним пінополістиролом (піноплексом). Мінеральна вата, як, втім, і інші ватяні утеплювачі типу базальтової вати або скловати, відмінно підійдуть як для утеплення в навісній конструкції, так і під штукатурку. Пінопласт і пінополістирол в основному застосовується при мокрому методі.

Якщо після прочитання статті у Вас залишилися питання, то не соромтеся задавати їх нам. Зв'язатися з нами можна, зателефонувавши за вказаними на сайті номерами або, заповнивши форму, зробити замовлення онлайн.