Утеплення стін в під'їзді

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.6 з 10 на основі 1 оцінок
утепленні стіни з боку під'їзду

Вартість утеплення стін під'їздів в Києві

Найменування робіт од. вим. ціна
(без матеріалу)
Грунтовка поверхні стіни м² 20 грн
Утеплення стін під'їзду пінопластом/пінополістиролом м² від 250 грн
Утеплення стін в під'їзді мінеральною ватою м² від 350 грн
Фарбування стін структурною фарбою м² 70 грн
Можете докладніше ознайомитися з розцінками на утеплення или сделать або зробити 

Необхідність в утепленні стін з боку під'їзду виникає, якщо в холодну пору року температура на сходовій клітці майже не відрізняється від температури на вулиці. Як відомо, стіни квартир, що є спільними зі стінами біля сходів у під'їзді, ліфтових або міжквартирних майданчиків значно тонше фасадних, і вони дужче промерзають. Крім тепловтрат, це може привести до утворення таких неприємних та небезпечних для здоров’я явищ – конденсату і грибка в квартирі.

Чому в під'їзді холодно?

У першу чергу, більше промерзають під'їзди будинків, побудовані ще за радянських часів. У ті роки на опаленні не економили і не морочилися з енергоефективністю. Сходові клітки просто опалювали за допомогою радіаторів. Що, зрозуміло, в наш час практикується досить рідко.

Крім конструктивних недоліків будівель, серед причин холодних стін можна вважати старі неутеплені вхідні двері без доводчиків. Не утримують тепло також дерев'яні віконні рами. Ці дві проблеми можна вирішити, але, як правило, за рахунок мешканців під'їзду. Однак, ніхто не дасть 100% гарантії, що це значно підвищить температуру.

Примітка. Стіни квартир на перших поверхах досить часто примикають до входу в під'їзд, де взимку особливо холодно. Через це холодно може бути і в самій квартирі, що теж наводить на думку про необхідність «ізолюватися» від парадної.

Чим утеплювати

З усього різноманіття телплоізоляціонних матеріалів на практиці використовують в 99% випадків усього три:

 1. пінопласт;
 2. екструзійнийпінополістирол (ЕППС);
 3. мінеральна вата.

Найчастіше для теплоізоляції стіни, що знаходиться з боку під'їзду, використовують добре відомий усім пінопласт. Проте останнім часом відмінно зарекомендував себе і новіший матеріал – екструзійний пінополістирол (ЕППС). Його теплопровідність нижче на цілих 16% ніж у пінопласту, що для сучасного будівництва досить багато. Більш низька теплопровідність пінополістиролу дозволяє використовувати тонший шар теплоізоляції. З огляду на те, які вузькі бувають сходові майданчики, це має вирішальне значення. При цьому ЕППС має більш високий коефіцієнт міцності. Програє пінополістирол пінопласту тільки в ціні – вона відчутно вище.

Увага! Обов'язково звертайте увагу на групу горючості пінопласту і екструзійного пінополістиролу. Не піддається горінню утеплювач з маркуванням Г1 або Г2 на упаковці. Такий матеріал ще називають самозатухаючим. Досягається цей ефект за рахунок додавання до складу антипирена.

утеплення стіни під'їзду мінватоюДля додання спільним з під'їздом стінам, крім теплоізоляційних, ще і звукоізолюючих властивостей рекомендуємо використовувати мінеральну вату. За рахунок її густої волокнистої структури створюється додаткова перешкода для проходження стороннього шуму. Мінвата негорюча і екологічна. Завдяки цьому вона чудово підходить і для утеплення стін під'їзду із середини квартири.

Слід зазначити, що, незважаючи на всі плюси мінеральної вати, для досягнення необхідного ефекту треба використовувати листи на порядок товщі пінопласту і тим більше – пінополістиролу. Також робота з цим матеріалом набагато складніше, враховуючи умови вузьких парадних і сходів. Особливо це актуально, якщо роботи виконуються своїми руками.

Як утеплювати стіни з боку холодного коридору та сходів

Якщо це можливо, роботи необхідно проводити саме з боку сходового прольоту, а не всередині квартири. Так буде ефективніше, та й квадратура кімнат не зменшиться. Для досягнення необхідного рівня теплоізоляції, яка прослужить не один десяток років, потрібно зробити наступне:

 • ретельно зачистити і нанести грунт на стіну;
 • до очищеної поверхні прикріпити утеплювач – за допомогою дюбелів або клею;
 • нанести шар штукатурки або зробити обрешітку з листами ГКЛ;
 • пофарбувати утеплену стіну.

Увага! Необхідно враховувати, що перфоратор або ударний дриль при роботі видають значний шум. Крім шуму, робота з цими інструментами створює ще одну незручність для оточуючих – пил і бруд. Перед початком робіт попередьте сусідів про це і намагайтеся не шуміти у вечірній час, тим більше – у вихідні. Щоденне прибирання також допоможе зберегти ваші добрі стосунки з оточуючими.

У цілому технологія утеплення спільних з під'їздом стін мало чим відрізняється від утеплення фасадних стін. Детальніше з нею можна ознайомитися у відповідному розділі.

Утеплювати своїми руками чи залучити фахівців?

Уже на стадії планування теплоізоляції квартири з боку під'їзду в багатьох закономірно виникає питання: «Утеплювати самому або довіритися професіоналам?»

Однозначної відповіді на це питання немає, але якщо у Вас є багато вільного часу і хоч мінімальний досвід в ремонтних роботах – все може вийти. Посидівши кілька днів у інтернеті, Ви напевно, зможете ретельно вивчити всі нюанси теплоізоляції стін під'їздів. Для цього, можливо, знадобитися перечитати кілька десятків статей і гілок тематичних форумів, переглянути купу відео на Youtube. Після цього можна приступати до справи. Починати необхідно не з виконання робіт, а з поїздок по будівельним супермаркетам і магазинам. Потрібно буде закупити:

 • утеплювач;
 • армуючу сітку;
 • ґрунтовку;
 • штукатурні та клейові суміші;
 • фарбу;
 • дюбель-цвяхи;
 • мішки для сміття, рукавички і тд.

інструменти для утеплення під'їздуЦе далеко не весь перелік, а тільки основа. Також потрібні будуть інструменти. Необхідно придбати, взяти в оренду або позичити:

 • перфоратор;
 • міксер для розчину;
 • набір шпателів для штукатурки;
 • кілька валиків для фарбування;
 • молоток;
 • подовжувач для підключення електроприладів;
 • рулетку для замірів.

Виключно робота щодо утепленню стіни займе як мінімум від 4х днів до тижня, а то і більше. Якщо тимчасові витрати – не проблема, то крім економії грошей Ви отримаєте і безцінний досвід.

Другий варіант – звернутися до професіоналів. Фахівці нашої компанії працюють в цій сфері вже не перший рік. Крім утеплення сходових клітин, ми беремо на себе закупівлю і доставку матеріалів, прибирання та вивезення сміття.

Від чого залежить ціна послуг

Вище вказано приблизні розцінки. Точна вартість теплоізоляція стін під'їзду залежить від вибору технології і матеріалу, обсягу майбутньої роботи і стану стін парадних. Ці деталі обговорюються в телефонній розмові з оператором або безпосередньо при огляді – з майстром. Зв'язатися з нами можна за вказаними на сайті номерами або заповнивши форму зворотного зв'язку.

Висновки

Неможливо стверджувати, що утеплювати стіни від під'їзду 100% необхідно. У цьому питанні потрібно відштовхуватися від багатьох факторів. Проте здебільшого така теплоізоляція повністю виправдовує себе. Крім економії на опаленні, це і позбавлення від зайвої вогкості, грибка, і додаткова звукоізоляція.

Отже, утеплення стін під'їзду не очевидна, однак іноді дуже важлива складова енергоефективності квартири та здорового мікроклімату у Вашому житлі.