Штукатурка цементно-піщаною сумішшю

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.1 з 10 на основі 1 оцінок
штукатурка цементно-піщаним розчином

Штукатурка цементно-піщаним розчином – популярне рішення

Для вирівнювання стін найчастіше використовується оштукатурювання цементно-піщаною сумішшю, і це не дивно. Такі розчини гарантують механічну міцність поверхні й до того ж обходяться дешевше за інші. Але ця обробка не є фінішною, а тому її в основному використовують для вирівнювання великих перепадів площини поверхні, щоб заощадити матеріал і зменшити фінансові витрати.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Жителям Києва й прилеглих районів компаны «ТеплоКомфорт» пропонує послуги з оштукатурювання стін цементно-піщаним розчином. До того ж всі замовники автоматично отримують доступ до ряду переваг співробітництва з компанією, а саме:

 • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
 • Виконання комплексних ремонтних робіт « під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
 • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Відразу слід зазначити, що для всіх, хто робить вибір на користь «ТеплоКомфорта» ціна на цементно-піщану штукатурку нижча, а якість виконання робіт залишається на висоті. Зумовлено це тим, що наші фахівці застосовують комплексний підхід при вирішенні поставлених перед ними завдань.

Вартість штукатурних робіт у Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю виконання штукатурних робіт із застосуванням цементно-піщаного і гіпсового розчину в Києві та передмісті можна на сторінці:
прайс на штукатурні роботи.

Види цементно-піщаного розчину

Склад цементно-піщаної суміші (ЦПС) залежить від її призначення, а це можуть бути штукатурки, кладки, стяжки й фундаменти. У більшості випадків для самостійного застосування роблять розчини, наближені до марки 100, тобто пропорції цементу М400-М500 і піску в них становлять 1/4 і 1/5 відповідно. Більш точні розрахунки наведено в таблиці.

Марка розчину Марка цементу Цемент/пісок
25 300 1/9,5
50 300 1/5,8
400 1/7,4
75 300 1/4,2
400 1/5,4
500 1/6,7
100 300 1/3,4
400 1/4,3
500 1/5,3
150 300 1/2,8
400 1/3,25
500 1/3,9

Примітка. Таких точних пропорцій складу цементної штукатурки, як зазначено в таблиці, складно дотримуватися при замішуванні вручну або з використанням бетономішалки. Цих параметрів дотримуються при заводському виготовленні сумішей, згодом такі суміші продають розфасованими в мішки.

Плюси та мінуси цементно-піщаного розчину

плюси і мінуси цементу Незалежно від пропорцій штукатурка стін цементним розчином має свої позитивні й негативні сторони. Ці характеристики обов'язково варто враховувати при виборі оздоблювального матеріалу.

Переваги

До незаперечних переваг штукатурки стін цементним розчином можна без вагань віднести наступні:

 • сфера застосування – може використовуватися для обробки безлічі видів поверхонь, таких як цегла, піно- і газоблоки, бетон, пиломатеріали, глина;
 • екологічність – внаслідок того, що зроблена з цементу й піску, штукатурка складається виключно з природних мінералів і не може мати негативного впливу на здоров'я людини;
 • адгезія – при нанесенні й застиганні розчин має здатність до зчіплювання з пористими матеріалами;
 • атмосферна стійкість – не боїться температурних перепадів, підвищеної вологості повітря й зледенінь;
 • бактерицидність – не створює умов для утворення грибкової цвілі;
 • механічна міцність – висока стійкість до ударів, вертикальних навантажень і стирання;
 • паропроникність – завдяки пористості цементного каменю в приміщенні підтримується стабільний мікроклімат;
 • експлуатаційний ресурс – термін експлуатації поверхні, обробленої цементно-піщаними розчинами, становить не менше 100 років;
 • ціна – вартість піску й цементу найнижча в порівнянні з іншими оздоблювальними матеріалами.

Недоліки

Негативних якостей у ЦПС небагато, але вони все-таки є:

 • маса – розчин з піску й цементу, на відміну від інших оздоблювальних сумішей, має велику вагу;
 • товщина шару – нанесення цементної штукатурки передбачає товщину шару не менше 20 мм для саморобної і 5 мм для заводської ЦПС;
 • відсутність еластичності – в ЦПС вкрай низькі еластичність і в'язкість, що створює певні незручності при виконанні робіт.

Приготування цементно-піщаного розчину

приготування розчинуВизначившись із пропорцією розчину цементу й піску для штукатурки стін (див. таблицю вище), можна приступати до його приготування в бетономішалці або вручну, в якій-небудь ємності. Незалежно від способу приготування (ручний чи механічний), спочатку варто розвести у воді цемент.

При цьому цілком може виникнути питання: а скільки ж потрібно води на кілограм або відро цементу? Але однозначної відповіді на нього немає, незважаючи на те що такі дані наводяться в таблицях. Вся справа в тому, що кількість рідини прямо залежить від вологості наповнювача, тобто піску. А це у свою чергу залежить від погоди й марки цементу, тому орієнтуватися можна тільки на приблизні дані, згідно з якими на одиницю цементу припадає 0,8-1,2 одиниць води. Краще почати з мінімуму, а потім додавати в міру необхідності.

Після того як цемент розмішано у воді до стану молочка, в розчин починають сипати пісок. При приготуванні піщано-цементної штукатурки своїми руками наповнювач краще додавати поступово: так набагато легше перемішувати важку субстанцію. Якщо заміс робиться в бетономішалці, то пісок закидають совковою лопатою під час обертання барабана.

Розчин для штукатурки не повинен бути таким рідким, як для стяжки, а визначити потрібну консистенцію можна в наступний спосіб: готова суміш зісковзує (а не стікає) з кельми й металева пластина при цьому залишається чистою від розчину (залишки якщо і є, то дуже незначні).

Увага! Пісок, що використовується для ЦПС, обов'язково потрібно просіювати, щоб позбутися камінців. Глинисті піски для такого розчину не підходять.

У деяких випадках від штукатурки вимагається наявність еластичності, і щоб її забезпечити, можна скористатися різними добавками. Раніше для еластичності додавали гашене вапно, але воно вимивається атмосферними опадами, а значить, якість зовнішньої обробки погіршується. Сьогодні з цією метою застосовують пластифікатори або плитковий клей. Співвідношення цементу й клею при цьому повинно бути не більше ніж 1/0,8 відповідно, а кількість пластифікатора вказує його виробник.

Примітка. Зовнішні роботи, як правило, здійснюються в теплу пору року, тому що правильним рішенням буде штукатурити стіни цементним розчином при плюсовій температурі. Але трапляються й форс-мажорні ситуації, коли штукатурити доводиться під час холодів (заморозки вночі або навіть удень). Для таких випадків існують спеціальні присадки, використання яких дозволяє працювати при -5⁰C (температурні межі вказуються виробником), а на ніч штукатурку накривають поліетиленовою плівкою.

Технологія нанесення цементно-піщаного розчину

Методи нанесення ЦПС практично не відрізняються за технологією – різниця прослідковується лише в техніці. До того ж весь процес у будь-якому випадку має кілька етапів:

 1. Підготовка – очищення й ґрунтування чорнової основи.
 2. Нівелювання – встановлення маяків.
 3. Нанесення шару – нанесення ЦПС між направляючими ручним чи машинним способом.
 4. Вирівнювання – стягування розчину правилом по маяках.
 5. Затирання – обробка поверхні пластиковою або дерев'яною теркою (напівтеркою).

Увага! Для обробки чорнової основи з бетонних плит звичайні ґрунтовки не підходять, тому що роблять поверхню подібною до скла, а це перешкоджає адгезії. Зараз з цією метою використовують бетоноконтакт.

Установка маяків

установка маяківШтукатурний маяк – це, як правило, металевий оцинкований Т-подібний профіль, у якому перфорована поперечина є кріпильною основою. Перетин такого профілю від основи до верху гребеня має від 6 до 20 мм, цей параметр вибирають в залежності від товщини шару.

Відстань між направляючими прямо залежить від конкретної ситуації: крок повинен бути на 15-20 см меншим за правило, яким будуть користуватися для стягування. З огляду на низьку еластичність і велику масу розчину, звичайно використовують конусоподібне правило довжиною 1-2 м (інструментом більшої довжини працювати важче).

Направляючі профілі фіксуються на ту ж ЦПС, якою буде оброблятися поверхня. По вертикалі маяки рівняють виском або довгим рівнем, а між собою (по горизонталі) - нитками, натягуючи їх у трьох-чотирьох місцях над профілями на висоті 0,5-1 мм. Приступати до штукатурних робіт можна тільки наступного дня, тому що, поспішаючи з початком обробки, ризикуєте збити профілі правилом.

ручний спосіб нанесення ЦПС

Ручний спосіб нанесення ЦПС

При ручному способі нанесення ЦПС, як правило, користуються кельмою, але при оштукатурюванні великої площі зручніше працювати ковшем: це значно збільшує швидкість нанесення розчину. Суміш укладають між направляючими знизу догори ділянками, кожна з яких за висотою не більше погонного метру, і відразу стягують правилом. У результаті поверхня повинна вийти гладенькою, без «раковин» i канавок.

Після першого проходження вона такою не стане, тому проходять один проліт, а потім тим же або рідшим розчином зашпаровують «раковини» і знову стягують правилом. Операцію повторюють кілька разів, за необхідності підкладаючи в «раковини» суміш. Така поверхня після висихання, як правило, повинна стати придатною для нанесення фінішної шпаклівки.

ознайомитися з особливостями
машинний спосіб нанесення ЦПС

Машинний спосіб нанесення ЦПС

Для машинного способу нанесення цементно-піщаної штукатурки більше підходять заводські суміші марок М100 або М150. У цих сумішах як наповнювач використовується дрібний пісок, що полегшує автоматичну подачу розчину.

Суміш наносять знизу догори, як і при ручній обробці, але завдяки тому, що при використанні автоматичного способу швидкість процесу збільшується в 3-4 рази, ЦПС можна накладати від підлоги до стелі (в одному прольоті), а потім стягувати його правилом.

Працювати при цьому зручніше вдвох: один майстер керує машиною, а другий – на стягуванні.

ознайомитися з особливостями

Товщина шару

Для машинної обробки використовується більш рідкий розчин, тому небажано, щоб товщина шару перевищувала 20-25 мм. А при ручному способі товщина шару повинна обмежуватися 40 мм, на невеликих ділянках до 50 мм (на западинах). Щоб уникнути надмірної товщини шару, на нерівну чорнову основу робиться набризкування, на яке уже наступного дня можна накладати штукатурку.

Затирання

Затирання оштукатуреної стіни робиться через 3-4 години, коли розчин уже почав тужавіти, або навіть наступного дня (в технологічному плані це ні на що не впливає). Для затирання, як правило, використовують пластикові терки і напівтерки, хоча деякі старі майстри за звичкою віддають перевагу дерев'яним інструментам (їхній експлуатаційний ресурс набагато більший, ніж у пластика). Мета затирання – прибрати мікротріщини й невеликі «раковини», що лишилися непоміченими при стягуванні правилом.

Як визначити витрату цементної штукатурки

Для того щоб визначити середню витрату розчину на квадратний метр, потрібно провести кілька замірювань. За допомогою довгого рівня або правила з вмонтованим рівнем на чорновій основі визначають найбільш виступаючу та найбільш заглиблену точки, а потім, поділивши різницю на два, отримують середнє арифметичне. До отриманого числа додають 20 мм для саморобної ЦПС або 5 мм для заводської.

Наприклад, якщо максимальне заглиблення має 30 мм, то для саморобної суміші товщина шару буде дорівнювати 30/2+20=35 мм, а для заводської 30/2+5=20 мм. Отже, на квадратний метр поверхні знадобиться саморобного розчину 0,035*1*1=0,035 м3, а заводського - 0,02*1*1=0,02 м3.

Висновки

Штатні фахівці компанії «ТеплоКомфорт» не просто знають, як правильно штукатурити стіни цементом, але й мають великий практичний досвід подібних робіт, що гарантує бездоганну якість обробки. Звернувшись за послугами до непрофесійних робітників, ви ризикуєте втратити не тільки час, але й гроші, адже замість зіпсованого матеріалу доведеться купувати новий.