Вибір матеріалу для утеплення стелі

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 8.17 з 10 на основі 18 оцінок

чим утеплити стелюПрогрес не стоїть на місці, і на зміну тирсі, соломі та глині, що віджили свій вік (хоча їх і зараз досить успішно можна використовувати при утепленні нежитлових приміщень) прийшли нові матеріали. В наш час на перші місця виходят матеріали які цінуються, передусім, за довговічність та компактність, а не тільки за здатність утеплювати. Дати однозначну відповідь на питання «чим краще утеплити стелю?» складно тому, що потрібно врахувати архітектурні особливості будови і матеріал, з якого вона споруджена.

Відомо, що тепле повітря піднімається вгору, і, якщо воно не зустріне перешкоди у вигляді утепленої стелі – просто просочиться назовні.

Можна виділити кілька вимог до матеріалу. Вони однаково важливі при утепленні стель, як квартир, так і будинків.

Зараз питання екологічності матеріалу знаходиться в тренді. І це не дивно, адже на нього буде впливати тепле повітря з приміщення і нетоксичність матеріалу стає принциповим.

Утеплювач повинен бути вогнетривким. При загорянні в приміщенні він повинен не тільки не горіти, але і затримати поширення вогню по будові.

Звичайно, при утепленні стелі зсередини дуже важлива легкість матеріалу.

Утеплювач, який використовується при внутрішніх роботах, повинен бути максимально тонким.

Стійкість до вологи теж немаловажливий фактор. Здатність накопичувати вологу негативно позначиться не тільки на мікрокліматі в приміщенні, але і може привести до обвалення всієї конструкції.

Вибір утеплювача для стелі

У Києві на сьогоднішній день представлено чимало різних матеріалів, придатних для утеплення стелі. Найбільшу популярність отримали такі утеплювачи:

мінеральна вата

Мінеральна вата

Матеріал, маючий хвилясту структуру, що робить його паропроникним. Мінеральна вата в залежності від головного компонента умовно ділитися на кам'яну, шлакову і скловату. Екологічно чистий утеплювач, з низькою тепловою провідністю. Мінвату категорично не можна стискати. Наприклад, при утепленні стелі насипати на неї зверху керамзит або той же пінопласт (який буде доречний знизу).Що стосується товщини мінеральної вати для утеплення стель вона може бути абсолютно різною. Для квартири може вистачити і 5 см, для приватного будинку потрібен шар в 15 см і більше.

Безпосередньо при монтажі утеплювача дуже важливим моментом є якість пароізоляції. Помилки в її укладанні призведуть до намокання вати, що може стати причиною втрати до 40% теплоізоляційних властивостей в рік.

ековата

Ековата

Cучасний матеріал з целюлози. Головним складовим ековати є відходи паперово-картонної промисловості. Матеріал має пористу структуру, що сприяє паропроникності. Не гниє, не токсична і не горить. Відрізняється високим коефіцієнтом теплоізоляції і вважається непоганим звукоізолятором. Біостійкість матеріалу захищає його від паразитів і мікроорганізмів.

пінопласт

Пінопласт

Пінопласт — перевірений роками утеплювач. Легкий і дешевий, не виділяє в приміщення токсичні елементи. Забезпечує відмінну теплоізоляцію. Це плюси, але є і мінуси. Серед негативних якостей – швидка займистість, слабка міцність на зламі. Також пінопласт потребує хорошої вентиляції. При осіданні вогкості може з'явитися цвіль.

керамзит

Керамзит

Керамзит дешевий і довговічний матеріал з непоганою звукоізоляцією. Це насипний утеплювач (для ефективного утеплення шар повинен бути від 20 до 40 см), тому годиться виключно для утеплення підлоги горища. З мінусів – здатність вбирати вологу (після дощу може обрушити стелю), потребує додаткової підкладки, так як пилу і крихти від нього багато.

Що б я точно не рекомендував, так це скловату. Вона досить легка і міцна, її легко укладати і утеплення скловатою стелі відбувається швидко. Але у цього матеріалу є мінуси, і саме вони роблять його мало привабливим для такої теплоізоляції. Вона вбирає вологу, без гарної гідроізоляції не обійтися. Працювати зі скловатою потрібно максимально обережно, в повністю закритому одязі, так як попадання матеріалу на шкіру загрожує свербінням і почервонінням. Так само з часом він може злежатися.

Чим утеплити стелю в приватному будинку?

утеплення стелі в будинкуЯкий матеріал вибрати для цих цілей? Відповідь у матеріальних можливостях і бажанні господаря будинку.

Для зовнішнього утеплення: мінеральна вата, пінопласт (пінополістирол), непоганий для цих цілей і керамзит. Скловата теж може підійти, але її здатність злежуватися робить цей матеріал досить невигідним, так як теплоізоляцію доведеться досить часто міняти.

Для утеплення стелі зсередини будинку підійдуть всі ті ж матеріали (за винятком керамзиту і скловати), але тут важливо потурбуватися про гідро- і пароізоляцію.

Звичайно ж, всі ці матеріали при виконанні робіт можна комбінувати. При правильній реалізації це дасть відмінний результат. Але, само собою, це і суттєво здорожить проект утеплення стелі, а його виконання зробить значно складніше.

Чим утеплити стелю в квартирі?

Для такого утеплення застосовують ті ж матеріали, що і для утеплення стелі приватного будинку. Однак, разом з тим, є свої особливості та нюанси.

Ретельного утеплення стелі потребують в першу чергу квартири, що розташовані на останніх поверхах. І відповідно найбільш зручним способом утеплити стелю є утеплення підлоги горища. Використовуються для цих цілей різні матеріали, починаючи з керамзиту і закінчуючи пінополіуретаном.

Досить, часто трапляється, що немає доступу до горища або, коли зверху знаходиться холодна нежитлова квартира або технічне приміщення. Вирішити цю проблему просто – це термоізоляція зсередини приміщення. Для внутрішнього утеплення стелі квартири відмінно підходить пінопласт (більш тонкий аналог з низькою теплопровідністю – пінополістирол), мінвата, ековата та інші.

Вибір матеріалу бажано довірити досвідченому спеціалістові. Звичайно цю роботу можна зробити і самостійно, сподіваючись на свої знання і поради продавця, який може просто «впарити» Вам залежаний товар. Проте, тільки фахівець, який знає всі тонкощі процесу, що враховує всі особливості приміщення і обраної технології, точно не помилитися з вибором.