Вибір матеріалу для утеплення підлоги

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 7.76 з 10 на основі 5 оцінок

Підбираючи матеріал для утеплення підлоги, потрібно виходити з наступних необхідних характеристик:

 • низька теплопровідність;
 • максимальна щільність і разом з тим пружність;
 • екологічність;
 • простота в монтажі;
 • довгий термін експлуатації;
 • негорючість.

Жоден з нині існуючих утеплювачів повністю не відповідає таким вимогам. Через це потрібно підбирати матеріал для утеплення, відповідно кожному конкретному випадку.

Популярні утеплювачі для підлоги

Мінеральна вата та інші ватяні утеплювачі

утеплення підлоги горищаВолокнисті ватяні утеплювачі. Найчастіше їх застосовують для утеплення підлоги горища і підвали. Він виготовляється зі скла, каменю або шлаку. Випускається у вигляді рулонів, твердих плит або гнучкого мата.

Переваги ватних утеплювачів:

 • відмінна теплоізоляція;
 • нездатність до займання;
 • високий рівень звукоізоляції;
 • не деформується від перепадів температур;
 • стійкість до біо- і хімвпливів;
 • стійкість до гниття;
 • відносно низька вартість.

Недоліки теж є, і їх не можна списувати з рахунків. Для досягнення максимальної теплоізоляції укласти доведеться досить товстий шар матеріалу. Також до мінусів можна віднести низьку вологостійкість деяких видів ватних утеплювачів. Вирішити цю проблему можна додатковою гідроізоляцією.

пінополістирол

Пінополістирол

Відмінний за своїми якостями матеріал. Пінополістирол не пропускає тепло, пар і вологу. Коефіцієнт теплопровідності матеріалу становить 0,03 Вт/см3. Це дуже актуально для мешканців перших поверхів. Матеріал не вбирає ґрунтову вологу, яка зменшує ізоляцію. Витримує навантаження 350-400 кг на квадратний метр. Можна поєднувати з теплою підлогою. Його форма не міняється від вологи та від тривалого впливу температури. Пінополістирол не реагує на хімічну і біологічну дію. Легко монтується.

пінопласт

Пінопласт

Більш звичний для пострадянського простору матеріал. Схожий з екструдованим пінополістиролом, але багато в чому все ж поступається йому. Цей матеріал не вбирає вологу (відповідно не потребує додаткової гідроізоляції), є відмінним звукоізолятором і легкий в монтажі. Є й істотні недоліки. Він горить, його можуть зіпсувати гризуни та інші шкідники. До того ж матеріал ламкий. Пояснюється його популярність низькою ціною і простотою в монтажі. Працювати з даними утеплювачем суцільне задоволення, він з легкістю піддається механічному впливу.

керамзит під стяжкою

Керамзит

Також популярна технологія утеплення підлоги за допомогою керамзиту. Цей насипний матеріал додають в бетонну стяжку або насипають шаром. Подібні конструкції можна зміцнювати сіткою або додаванням спеціальної мікрофібри в цементний розчин. Що сприяє запобіганню розтріскування поверхні. Керамзит виготовляють з обпаленої глини або глинистого сланцю. Отримані в результатіпористі і наповнені повітрям гранули здатні відмінно ізолювати від проникнення холоду від грунту і перешкоджають витоку тепла з приміщення.

корковий матеріал

Корковий матеріал

Даний матеріал роблять з коркового волокна. Використовується як утеплювач, а також як безпосередньо підлогове покриття (за умови обробки поверхні лаком). Крім цього він має ще масу плюсів: вологостійкість, довговічність і так далі. Мінус у матеріалу тільки один – висока ціна.

Утеплювач для бетонної підлоги

бетонна підлогаЯк правило, в квартирах і часто в приватних будинках підлога бетонна. Пояснити це просто: бетон довговічний, практичний, міцний і не пошкоджується гризунами. Але в нього є один значний мінус. Така підлога холодна, і якщо її ретельно не утеплити – вона систематично «забирає» тепло з приміщення.

Найпопулярнішим матеріалом для утеплення бетонної підлоги є пінопласт. Мінеральна вата застосовується за умови використання технології «фальшпол». Найкращим варіантом для утеплення буде корковий утеплювач, але це у випадку, коли висока ціна не лякає.

Утеплювач для дерев'яної підлоги

дерев'яна підлогаДля теплоізоляції дерев'яних підлог застосовують цілий спектр різних матеріалів. Усе залежить від певних параметрів майбутньої роботи та фінансових можливостей. При утепленні по лагах підійдуть ватні матеріали. Хороший результат для дерев'яної підлоги дає утеплення пінополістиролом. З нових матеріалів добре зарекомендували себе ековата і пенофол (сучасний багатошаровий матеріал).

Якщо ж фінанси підтискають або це підлога нежитлової дачі, можна просто засипати його тирсою з піском.

Чим утеплити долівку?

Утеплюючи таку підлогу, насамперед, потрібно потурбуватися про гідроізоляцію. Для цієї мети підійде простий руберойд. У якості матеріалу для термоізоляції можна застосувати будь-який з перерахованих вище. Але як правило, в приміщеннях із земляною підлогою не використовують дорогі утеплювачі, а обмежуються старим добрим керамзитом.

Висновки

Плануючи роботи по утепленню різних за своєю структурою і матеріалом підлог, потрібно в першу чергу вивчити як можна більше інформації по цьому питанню. Не зайвим буде поспілкуватися на цю тему з практикуючими фахівцями в сфері термоізоляції.