Вибір матеріалу для утеплення стін зсередини
Внутрішнє утеплення – досить суперечне питання, але іноді альтернативи просто немає. Причиною для вибору такої стратегії теплоізоляції може стати:
- заборона влади міста на зміну інтер'єру будівлі;
- по стіні проходить деформаційний шов;
- за стіною знаходиться шахта ліфта або нежитлове і неопалюване приміщення.
Важливим пунктом підготовки до проведення робіт є вибір матеріалів. Такий утеплювач повинен мати наступні якості:
- низьку пропускну здатність пару;
- мінімальне вологопоглинання;
- після монтажу не повинно бути стиків і швів, за яким конденсат може проникнути в будинок, а повітря потрапити в простір між стіною і утеплювачем.
Наприклад, мінеральна вата хоч і є «народний» способом утеплення стін, але при внутрішньому використанні не відрізняється довговічністю та ефективністю. Здатність «дихати» корисна для зовнішнього утеплення, а в цій ситуації небажана. Звичайно, це можна вирішити за допомогою гідро- і пароізоляції, але вона повинна бути ідеальною. Необхідні значні грошові витрати, тож з'являється питання – «а чи варто воно того?».
Вибір матеріалу для утеплення стін зсередини:

Екструзійний пінополістирол
Утеплення екструзійним пінополістиролом – відмінний спосіб захисту приміщення від холоду і вогкості. Коефіцієнт теплопровідності матеріалу становить 0,03 Вт/см³. Він абсолютно екологічний, міцний, простий в монтажі і стійкий до механічних пошкоджень. Пінополістирол застосовується як при внутрішньому, так і при зовнішньому утепленні будівлі. Ще одним безсумнівним плюсом даного утеплювача є його довговічність. За умови дотримання всіх правил монтажу пінополістирол прослужить як мінімум 60-70 років.

Пінопласт
Це недорогий матеріал з відмінними теплоізоляційними властивостями, однак для внутрішнього утеплення пінопласт використовуеться не дуже часто. Проте після застосування декількох нескладних правил, він якнайкраще підійде і для утеплення будинку зсередини. Цей матеріал не вбирає вологу (відповідно не потребує додаткової гідроізоляції), є відмінним звукоізолятором і легкий в монтажі. У той же час пінопласт легкозапальний, крихкий і схильний до появи грибка і цвілі.

Пінополіуретан
Пінополіуретан – розпорошується спеціальним обладнанням за допомогою реакції изоционатів і поліолів. У кінцевому результаті хімічної реакції утворюються скріплені між собою мікрокапсули, наповнені повітрям. Матеріал має рекордно низький коефіцієнт теплопровідності, не пропускає вологу і пар. Не має значення рівна поверхня стіни чи ні. Утеплювач монолітний без обробки швів і щілин, не піддається гниттю й цвілі. З мінусів тільки його горючість і токсичність при горінні.

Ековата
Також відмінні результати при утепленні приміщення зсередини показує ековата. матеріал має гарні теплоізоляційні властивості, відштовхує мікроорганізми, плісняву, гризунів і не пропускає зайвий шум з вулиці. З часом він не деформується і не з'їжджає як мінвата. Ековату виробляють з целюлози, борної кислоти та антисептика. На вигляд це пухкий матеріал сірого кольору. З істотних мінусів можна виділити тільки високу ціну і складність монтажу.
Які можна зробити висновки?
Для утеплення стін квартири зсередини відмінно підійдуть ековата, пінополістирол і пінополіуретан. Головні вимоги до матеріалів для утеплення будинку або квартири – це безпека для здоров'я (токсичність), низька теплопровідність і вологостійкість. Перераховані матеріали повністю відповідають цим вимогам.
Пінопласт теж скидати з рахунків не варто, але його рекомендують використовувати лише у комбінації з паро- і вологоізоляційними матеріалами.
Хотілося б також зауважити, що внутрішнім утепленням повинні займатися лише спеціалісти. Адже самодіяльність може призвести до зміщення точки роси, появи містків холоду, що в кінцевому результаті призведе до підвищення вологості, цвілі і та інших неприємностей.