Штукатурка стін

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 7.8 з 10 на основі 7 оцінок
 штукатурка стін у Києві

Штукатурка стін – основа лицьового оздоблення

Слово «штукатурка» прийшло до нас із італійської мови й позначає як оздоблювальний шар, так і сам розчин, і робочий процес. Стіни, оброблені штукатуркою, виглядають набагато привабливіше, при цьому збільшується й експлуатаційний ресурс будинку. Штукатурка стін у більшості випадків передбачає фінішне облицювання – фарбування або обклеювання шпалерами – і є найбільш поширеним видом опоряджувальних робіт.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Незважаючи на уявну простоту, самостійно оштукатурити стіни, не маючи досвіду, досить-таки важко. Компанія «ТеплоКомфорт» пропонує свої послуги жителям Києва та передмістя, в нашому штаті працюють виключно професійні оздоблювачі. До того ж, ставши замовником, ви зможете скористатися цілим рядом переваг співробітництва з компанією:

  • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
  • Виконання комплексних ремонтних робіт « під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
  • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Майстри компанії виконують роботи, використовуючи комплексний метод, тому якість штукатурного шару буде вищою, а от вартість нижчою.

Вартість штукатурки стін у Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю виконання робіт з оштукатурювання стін і стель різними сумішами в Києві та передмісті можна на сторінці:
прайс на штукатурні роботи .

Дізнатися вартість робіт з нанесення декоративних штукатурок на стіни та стелі можна на сторінці:
прайс на декоративну штукатурку.

Вибір штукатурної суміші

вибір штукатурної суміші У першу чергу штукатурні суміші можна класифікувати за їх функціональним призначенням:

  • теплозахисні – використовуються для основного або додаткового утеплення будівель;
  • акустичні – застосовуються в дослідних лабораторіях, репетиційних і концертних залах;
  • гідроізоляційні – потрібні для обробки приміщень із підвищеною вологістю;
  • спеціалізовані – захищають стелю й стіни від кислот і рентгенівського випромінювання;
  • декоративні – фінішні суміші типу короїд, баранчик, переривчасті покриття, мозаїчна та венеціанська штукатурки.

Вибирати матеріал для штукатурки стін можна також і за в'яжучою речовиною:

  • на мінеральній основі – суміші з гіпсовою або цементною в'яжучою речовиною;
  • на полімерній основі – до складу входять акрилові, силікатні або силіконові в'яжучі речовини.

А ще штукатурки бувають стартовими й фінішними, порошкоподібними й пастоподібними.

Способи оштукатурювання стін

Як зовнішня, так і внутрішня штукатурка стін залежить від призначення обробки й стану чорнової основи. Для вирівнювання поверхні як усередині, так і зовні будинку розчин наноситься по маяках. Крім того, у деяких випадках виникає потреба в штукатурці стін з використанням армуючої сітки або дранки (дерев'яні поверхні). Якщо оброблятися буде гіпсокартон під фарбування, то внутрішні роботи можуть обмежуватися тільки нанесенням фінішних сумішей.

Примітка. У даній статті розглядатиметься тільки ручний спосіб штукатурки стін. Машинне нанесення суміші робиться за іншою технологією.

Технологія штукатурки стін

Відразу слід зазначити, що популярне питання, чим краще штукатурити стіни, по суті не має смислу: це як запитати, що краще – яблуко чи груша. Все залежить від місця призначення (усередині або зовні), мікроклімату в приміщенні й кінцевої мети обробки, хоча самі штукатурні роботи проводяться за одним і тим самим принципом.

Підготовка

Не має значення, будуть штукатуритися цегляні, бетонні чи дерев'яні стіни, – підготовка чорнової основи знадобиться обов'язково. У більшості випадків такі роботи (іноді досить трудомісткі) необхідно завершити до нанесення стартового шару й установлення маяків. Як правило, зі стіни потрібно видалити фарбу або стару штукатурку.

Пристрій для збивання фарби

пристрій для збивання фарбиЯкщо стару штукатурку збивають сокирою, ломом, зубилом і молотком, а також перфоратором, то фарбу зняти не завжди легко, особливо, якщо вона була нанесена на цементно-піщаний шар. Не рідкість ситуації, коли старе покриття знімати нема сенсу, тому що тримається воно міцно й нівельоване по маяках. А от у випадку, якщо фарба не піддається зняттю шкребком, можна зробити нехитрий пристрій: на болт довжиною 7-15 см надягають 3-5 шматків ланцюга й затискають під голівку болта контргайкою (див. фото). Пристрій фіксують у патроні, і ланцюги, що швидко обертаються, чудово збивають фарбу з будь-якої поверхні.

Перед штукатуркою монолітних (бетонних) стін їх обов'язково ґрунтують, але звичайні ґрунтовки для цього малопридатні, і для гарної адгезії доцільніше скористатися бетоноконтактом. Раніше в таких випадках робили оббризкування (іноді роблять і тепер), але сучасні технології дозволяють обійтися без нього. Окремий підхід потрібний при штукатурці дерев'яних стін: на них монтують дранку, що виконує функції армуючої сітки.

Приготування розчину

міксер для приготування сумішіНаступні вказівки стосуються тільки для порошкоподібних (мінеральних і полімерних) сумішей, які потрібно розводити у воді (цементно-піщаного розчину вони не стосуються). У відро набирають 1/3 частину води й засипають таку ж кількість порошку, після чого протягом 5-6 хвилин перебивають уміст міксером. Потім субстанція відстоюється 2-3 хвилини, щоб все встигло просякнути вологою, після чого її ще раз перебивають 1-2 хвилини.

Дуже важливо приготувати таку кількість суміші, яку під силу виробити не більше ніж за 20 хвилин, поки не почався процес полімеризації. Повторне перемішування руйнує структуру на молекулярному рівні, і оздоблення втрачає механічну міцність.

В процесі штукатурки стін цементно-піщаним розчином у першу чергу у воді розводять цемент до консистенції молочка. Потім додають потрібну кількість піску й перемішують до однорідної маси. Така послідовність робить суміш найбільш стійкою до механічних навантажень.

Встановлення маяків

встановлення маяків на стіну Для того, щоб отримати рівну площину стіни оштукатурюють по маяках . Як направляючі при цьому використовують оцинковані металеві Т-подібні профілі з перфорацією на поперечині (так звана «підошва»). Маяки встановлюють вертикально на відстані, меншій на 15-20 см за довжину правила: це надалі при стягуванні розчину дозволить рухати інструмент вліво-вправо. Фіксація профілів здійснюється на ту ж суміш, якою будуть штукатуритися стіни.

Мінімальна товщина шару для вирівнювання цементно-піщаним розчином становить 20 мм, а для гіпсових і полімерних сумішей цей показник може починатися від 10 мм. Т-подібні маяки від верху гребеня до підошви мають переріз від 6 до 20 мм, і їх можна підбирати відповідно до ситуації.

Профілі рівняють по вертикалі рівнем або виском. Якщо ж на одній площині більше двох маяків, то між собою (по горизонталі) їх можна вирівняти нитками, натягнутими поверх маяків угорі, внизу й посередині.

Увага! Починати оштукатурювання стін можна тільки тоді, коли розчин, що фіксує маяки, схопиться, а це значить, не раніше ніж наступного дня. В протилежному випадку маяки зіб'ються внаслідок тиску правила, коли майстер буде стягувати розчин.

Нанесення стартової суміші

штукатурка стін по маяках Маячна штукатурка стін у квартирі або в будинку, всередині або зовні приміщення, мінеральним чи полімерним розчином робиться завжди за одним і тим самим принципом. Розчин накладають між маяками на заґрунтовану стіну кельмою (для цементно-піщаної суміші) або шпателем (для гіпсових і полімерних сумішей). Роблять це знизу догори смугами по 50-70 см, а потім суміш стягують правилом по маяках.

Після першого проходження дуже часто залишаються «раковини» і канавки. В них знову накладають розчин і проходять правилом ще раз. Таких проходжень може бути кілька, до повного загладжування поверхні.

Якщо перепади площини на стіні дуже великі (більше 5 см), то використовують штукатурну сітку, прикріплюючи її на невеликій відстані (1-2 см) від стіни. Найзручніше в таких випадках прикріпити оцинковану сітку Рабиця, зробити по ній накидання розчину, а після того, як він затвердіє, встановити маяки й вирівняти площину, дотримуючись загального принципу.

Подібним чином робиться штукатурка дерев'яних стін, тільки замість армуючої сітки в цьому випадку набивають дранку (магазинну або саморобну). Розчин накидають на неї, а після його затвердіння встановлюють маяки й рівняють площину.

Примітка. При внутрішній обробці стартова маячна штукатурка використовується під обклеювання шпалерами. Для підготовки стін до фарбування знадобиться нанесення фінішного штукатурного шару.

Нанесення фінішної суміші

Штукатурка стін без маяків, як правило, робиться фінішними сумішами (гіпсовими або полімерними), їх наносять на стартову суміш або гіпсокартон. Вибираючи суміш за в'яжучою речовиною, в першу чергу варто враховувати вологість повітря й можливі механічні навантаження. Для облицювання використовуються звичайні суміші, а також декоративні, такі як «короїд», «баранчик», переривчаста, мозаїчна та венецiанська штукатурки.

фінішна штукатурка стін

Примітка. При нанесенні шпаклювальної суміші на ГКЛ потрібно спочатку закрити голівки саморізів і стики між листками. Найкраще для цього підходять суміші типу Fugen, Fugen GF і FugenHydro, які обробники називають фугенфюлером. Крім шпаклівки, стики потребують додаткового армування серпянкою або клейким папером.

Товщина фінішного шару варіюється від 0,5 до 2 мм і залежить в основному від рівності основи. У випадку використання декоративних штукатурок шар збільшується, тому що його товщина прямо пов'язана з рельєфом і наповнювачем суміші (чим крупніша фракція наповнювача, тим товщим буде декоративний шар).

Фінішна штукатурка стін гіпсовими або полімерними сумішами робиться після того, як старт затужавіє, причому повного висихання дожидатися необов'язково. А от фініш перед фарбуванням повинен висохнути повністю. Ступінь висихання визначається за наявністю на поверхні темних плям, саме вони вказують на скупчення вологи.

Висновок

Звичайно, кожному хочеться, щоб необхідна йому обробка мала бездоганну якість, але можливо це тільки за умови залучення професіоналів. Коли за справу беруться працівники, що не мають досвіду, то ризик псування матеріалу істотно зростає, тому набагато вигідніше оплатити послуги фахівців, ніж витрачати гроші на повторне придбання штукатурних сумішей.