Штукатурка фасаду

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 7.95 з 10 на основі 4 оцінок
зовнішня штукатурка будинку

Штукатурка фасаду – основа екстер'єру будинку

У більшості випадків правильно підібраний вид штукатурки для фасаду будинку є ключовим моментом у дизайні екстер'єру будинку. Цей додатковий шар може бути декоративним, може слугувати за основу для малярних робіт, а також наноситися поверх утеплювача. Склад розчину підбирають в залежності від призначення зовнішньої обробки та від ступеня передбачуваних механічних навантажень на стіни.

Рекомендуємо докладніше ознайомитися з нашими розцінками або зробити  

Штатні фахівці компанії «ТеплоКомфорт» надають послуги по оштукатурюванню фасадів у Києві та найближчих населених пунктах. Замовивши таку послугу, ви автоматично зможете скористатися й іншими перевагами співробітництва з компанією, такими як:

 • Будматеріали від перевірених виробників за мінімальними ринковими цінами.
 • Виконання комплексних ремонтних робіт «під ключ» (у квартирах, будинках, офісах).
 • Допомога в доставці будматеріалів і прибиранні сміття.

Професіонали компанії «ТеплоКомфорт» користуються комплексним підходом до нанесення фасадної штукатурки, тобто виконують весь комплекс робіт, пов'язаних з даною обробкою. Завдяки такому підходу замовник завжди залишається у виграші, оскільки отримує якісний результат за нижчою ціною.

Вартість оштукатурювання фасадів у Києві

Докладніше ознайомитися з вартістю виконання робіт з оштукатурювання фасадів у Києві та передмісті можна на сторінці:
прайс на штукатурні роботи.

Дізнатися вартість робіт з утеплення фасадів будинків різними утеплювачами можна на сторінці:
прайс на утеплення будинків та квартир.

Дізнатися вартість робіт з нанесення декоративних штукатурок на фасад можна на сторінці:
прайс на декоративну штукатурку.

Види штукатурних сумішей для зовнішніх робіт

Для зовнішніх робіт використовуються різні види штукатурок, є серед них і мінеральні, і полімерні.

вибір штукатурної суміші для фасаду До мінеральних штукатурних сумішей належать:

 • цементно-піщані та цементні розчини для вирівнювання стін;
 • гіпсові суміші для вирівнювання й декоративної обробки.

Полімерних сумішей, призначених для використання як усередині, так і зовні, трохи більше. Але всі їх можна розділити на:

 • силікатні;
 • силіконові;
 • акрилові.

Пріоритетність використання тієї чи іншої суміші, безумовно, розглядається з огляду на її механічну міцність, коефіцієнт поглинання вологи, стійкість до ультрафіолетового випромінювання й кислотних впливів. І якщо визначати кращу штукатурку для фасаду, орієнтуючись на ці параметри, то, звичайно, на першому місці будуть силіконові суміші.. Але у них, як правило, найвища ціна, тому далеко не кожен віддасть перевагу даному матеріалу.

Примітка. Вибираючи матеріал для штукатурки фасадів з газобетонних блоків, краще зупинитися на полімерних сумішах: водопоглинання в них менше, ніж у мінеральних.

Способи оштукатурювання фасадів

Штукатурка зовнішніх стін може робитися різними способами, залежить це від її призначення. Відповідно, можна виділити основні види, що використовуються найчастіше:

 • вирівнювання стін по маяках – чорнова нівельована основа, виконується вручну або машинним способом;
 • обробка під фарбування – використовуються або декоративні, або фінішні суміші;
 • декоративна обробка по утеплювачеві – штукатурка наноситься на пінопласт або інший утеплювач.

Насправді ж за кожним з цих видів зовнішньої штукатурки таїться цілий комплекс робіт, що включає в себе кілька етапів. У даній статті увага звертається саме на ручну штукатурку.

Технологія оштукатурювання фасадів

Як ви вже зрозуміли, всю технологію штукатурки фасадів можна розбити на кілька етапів, причому вони будуть ідентичними для всіх сумішей. І виглядати це буде так:

 • підготовка;
 • старт;
 • фініш.

Але ці кілька пунктів передбачають і ряд нюансів, що характерні для різних ситуацій.

Підготовчі роботи

підготовка фасаду У деяких випадках саме цей етап робіт виявляється найскладнішим у технічному плані – все залежить від стану несучих стін будинку. Проблеми, як правило, виникають, коли стіни занадто нерівні або при наявності великої кількості різноманітних комунікацій, що мають відношення до будинку. Це утруднює не тільки підготовку, але й сам процес штукатурних робіт.

Видалення старої обробки

Мета підготовки – створення умов для хорошої адгезії при обробці фасаду штукатуркою. У більшості випадків цей процес передбачає необхідність видалення старої штукатурки або іншого декоративного оздоблення. Найчастіше непотрібний шар збивають перфоратором (сокирою, молотком із зубилом) аж до основної стіни – кладки або бетонних панелей. Важливо, щоб на поверхні не залишалося пилу і бруду: вони сприяють когезії навіть після нанесення ґрунтовки.

Зверніть увагу, що на цегляній кладці без будь-якої обробки з роками накопичується багато пилу і бруду, тому перед початком робіт її варто помити. Роблять це, як правило, зі шланга під напором. Якщо після цього шви поглибити до 50 мм, то не знадобиться ґрунтовка для цегляних стін: цементно-піщаний розчин, накладений на мокру стіну, не розтріскається й не відшарується.

Ґрунтування

Якщо черепашник (вапняк), саман (лампач), цеглу, газо- і піноблоки, керамзито- і шлакоблоки можна ґрунтувати звичайними сумішами, то для бетонних плит вони не підходять. Такі плити мають високу щільність (дуже дрібні пори) і гладеньку поверхню, а шар ґрунтовки взагалі робить їх дзеркальними, зводячи до нуля умови для адгезії або для оббризкування. Саме тому, щоб домогтися максимального зчеплення розчину з поверхнею, бетонні стіни обробляють бетоноконтактом.

Попереднє вирівнювання

Якщо стіни дуже нерівні (перепади площини сягають 10-15 см!), то для того, щоб зменшити товщину основного маячного шару, їх попередньо вирівнюють. А для збільшення механічної міцності фасаду варто скористатися армуючою штукатурною сіткою, вартість якої залежить від матеріалу. Дуже часто з цією метою будівельники застосовують сітку Рабицю, от тільки бажано використовувати оцинкований її різновид.

Без утеплення

Приблизно в 70-80% випадків оштукатурювання зовнішніх стін будинку роблять без попереднього утеплення пінопластом. Всі роботи після підготовки поверхні в такому випадку починаються з установлення маяків на фасаді (винятки – виведена під нуль цегляна або блокова кладка, а також вертикально рівні стіни панельних будинків).

Установка маяків

установка маяків на фасадМаяки встановлюють на ту ж суміш, якою потім будуть штукатурити (у більшості випадків це цементно-піщаний розчин). По вертикалі їх рівняють за допомогою виска або довгого рівня. Як правило, на одну стіну припадає більше двох профілів, тому в першу чергу їх фіксують на краях і тільки потім встановлюють проміжні направляючі.

Щоб всі маяки знаходилися в одній площині, їх по горизонталі (між собою) рівняють натягнутими над профілями капроновими нитками. Для забезпечення точності нівелювання нитки не повинні торкатися маяків, залишаючись від них на відстані 0,5-1 мм.

Кутки й скоси

Дверні й віконні скоси потребують формування зовнішніх кутів, для цього на етапі маячної штукатурки, як правило, використовують обрізну дошку. Її прикладають до скосу так, щоб край виступав на товщину штукатурного шару, і фіксують цвяхами або саморізами. Знімають такі пристосування через 3-4 дні, коли розчин добре схопиться.

Старт

штукатурка по маяках Штукатурну суміш накладають кельмою або ковшем між маяками, а потім стягують, ведучи правилом догори. В більшості випадків використовується цементно-піщаний розчин, який наступного дня затирають теркою або напівтеркою, щоб запобігти появі мікротріщин.

Якщо на вулиці спекотна суха погода або вночі очікуються заморозки, то оброблені стіни накривають поліетиленовою плівкою: у спеку це оберігає від розтріскування, а в мороз – від замерзання води, що входить до складу штукатурки. У деяких випадках – коли роботи проводяться навесні, пізно восени і навіть узимку – до цементно-піщаного розчину додають спеціальні морозостійкі присадки. Але плівкою накривають обов’язково.

Фініш

Якщо маячну штукатурку не закривають плиткою, то її, як правило, декорують фактурними сумішами типу «короїд», «баранчик» або мозаїчною. Така обробка наноситься на основу тільки після повного висихання цементно-піщаного розчину. Товщина декоративного шару повністю залежить від фракції наповнювача (мармурової або гранітної крихти). Для обробки поверхні подібними сумішами використовують широкий шпатель або малку. Якщо це суміш «короїд», то знадобиться ще й затирання, щоб задати напрямок канавок: вони можуть бути вертикальними, горизонтальними, діагональними і круговими – все залежить від рухів терки.

Увага! Обробку однієї стіни будь-якими декоративними сумішами варто закінчити за один день. В протилежному випадку місце стику буде помітне навіть неозброєним оком.

З утепленням

приклеювання армуючої сіткиНасамперед слід зазначити, що пінопласт повинен кріпитися на рівну стіну, тому що після монтажу утеплювача фіксація маяків не передбачена. Оштукатурювання фасаду по утеплювачу передбачає, внаслідок низької щільності матеріалу, тільки тонкий шар штукатурки. Крім того, панелі пінопласту мають бути добре зафіксованими – на клей і зонтичні дюбелі. Зазори між блоками задувають монтажною піною й обробляють клеєм.

Армування

 Безпосередньо по пінопласту оштукатурювання фасадів будинків не робиться – штукатурка буде розтріскуватися.Спочатку утеплювач ґрунтують, а після висихання, яке займає від 2-х до 4-х годин (в залежності від погоди), наносять тонкий шар (2-3 мм) клею й відразу ж фіксують на нього сітку. Її просто притискають до поверхні руками, через вічка суміш проступає назовні й стягується шпателем.

До декоративної обробки можна приступати тільки після повного висихання – у спеку на це піде 2-3 години й близько доби, якщо погода волога й похмура.

Рекомендація. Сітку для армування краще купувати не пластикову, а скловолоконну з вічком 5 мм: нею зручніше обходити кутки. Клей для фіксації можна використовувати спеціальний, типу Anserglob ВСХ 40, Scanmix Term Fix, Dops MultiFix тощо. Але можна й звичайний плитковий клей «Майстер» або Ceresit CM11.

Декоративний шар

штукатурка пінопластуГотують і наносять декоративну фасадну штукатурку точно так само, як і внутрішню – по стартовому маячному шару, тобто за допомогою шпателя або малки. Перед нанесенням суміші стіну варто заґрунтувати, щоб забезпечити максимально можливу адгезію.

Рекомендація. Обробка зовнішніх кутків лицьовим шаром досить складна, і основна проблема полягає у формуванні рівних граней. Щоб полегшити виконання цього завдання, використовують спеціальні оцинковані кутики з перфорацією. Для арок теж передбачені перфоровані кутики, тільки пластикові: вони добре вигинаються.

Приступаючи до мокрої фінішної обробки на вулиці, дуже важливо враховувати погодні умови:

 • температура повітря повинна бути не нижчою 50C;
 • вологість повітря – не вища 60-70%;
 • швидкість вітру – не більша 4-5 м/с.

Висновки

Щоб забезпечити бездоганну якість обробки своїх фасадів, жителі Києва й району можуть скористатися послугами фахівців компанії «ТеплоКомфорт». Це допоможе вам заощадити час і гроші, адже недосвідчені штукатури з великою ймовірністю можуть зіпсувати матеріал і не тільки.