Поради по утепленню приватного будинку

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 8.7 з 10 на основі 2 оцінок

Середньостатистична сім'я, що проживає у нашому кліматичному поясі, в холодну пору року витрачає в середньому 20% домашнього бюджету на оплату рахунків, пов'язаних з обігрівом. Ціни на газ та електрику останнім часом стрімко зростають. Це підштовхує задуматися про теплоізоляцію будинку. Робота ця комплексна, і щоб добитися максимального ефекту, одного утеплення стін буде недостатньо.

Особливості утеплення стін будинку

особливості утеплення стін будинкуМабуть, це найважливіший етап утеплення. Будинок стабільно втрачає до 50% тепла через неутеплені стіни.

Про те, як їх утеплити, ми поговоримо далі.

Утеплити стіни будинку можна як із зовнішньої і з внутрішньої сторони. Останній варіант часто не виправдовує вкладених коштів і підходить скоріше для квартири. Тому мова буде йти саме про зовнішнє утеплення.

Для зовнішнього утеплення використовуються різні матеріали і технології.

Утеплення стін, як правило, проходить за такою схемою:

  • очищення стіни від сторонніх предметів і її грунтовка;
  • на очищену поверхню наноситься клей, і кріпиться за допомогою дюбелів утеплювач;
  • після того як клей підсохне, накладається сітка зі скловолокна;
  • тільки після цього утеплену стіну можна штукатурити.

В якості утеплювача можна використовувати пінопласт, стіродур, мінеральну, базальтову вату і так далі.

Крім цього, є ще кілька способів зробити стіни будинку теплішими:

  • герметизація швів – тепло може втрачатися через неякісно заізольовані шви кладки. Найчастіше застосовують для цього поліуретановий герметик. Перед нанесенням потрібно ретельно зачистити шов і прогрунтувати. Справа ця не складна, але вимагає тривалої роботи;
  • звернути увагу на стан радіаторів – старі і покриті декількома шарами фарби батареї будуть погано розсіювати тепло. Міняти їх потрібно в обов'язковому порядку. Якщо фінанси не дозволяють, а в будинку взимку холодно, потрібно зачистити їх від зайвої фарби;
  • також обклеювання стіни за батареєю фольгою гарантовано додасть кілька градусів тепла.

Особливості утеплення даху будинку

утеплення дахуУтеплення даху, частіше за все, полягає у створенні багатошарової конструкції, де кожен шар відіграє певну роль. Утеплення проводиться за допомогою найрізноманітніших матеріалів.

При утепленні даху будинку, Вам треба намагатися забезпечити:

  • повну гідроізоляцію – потрібно повністю убезпечити матеріал утеплення від намокання;
  • теплоізоляцію – тут все залежить від вибору матеріалу; головне – щоб він був покладений щільно, без зазорів;
  • пароізоляцію – для цього фахівці рекомендують використовувати будівельну мембранну плівку, а не дешевшу пластикову, без перфорації.

Утеплення підлоги будинку або котеджу

стяжка на керамзитіПідлога в будинку обов'язково потребує утеплення, якщо під нею знаходиться неопалюваний підвал. Не зробивши цього, навіть за умови утеплених стін, тепло вийде через холодну підлогу.

Утеплюють підлогу різними матеріалами, починаючи від недорогого керамзиту і закінчуючи продвинутим пінополіуретаном. Після укладання, теплоізолятор покривається стяжкою. Стяжку потрібно армувати сіткою. І тільки після цього підлогу застеляють лінолеумом, паркетом, ковроліном, ламінатом або іншим підлоговим покриттям.

Дуже доречною буде також технологія «тепла підлога».

Утеплення вікон

Найпростішим кроком в утепленні будинку буде заміна вікон. Адже через них може вийти до 30% тепла і навіть більше. Старі дерев'яні рами у терміновому порядку потрібно замінити на сучасні вікна з двокамерним склопакетом.

Важливо розуміти також, що заміна вікна буде невиправдана, якщо воно встановлене неправильно. Наприклад, недостатня обробка зазору монтажною піною, швидше за все, призведе до протягів.

У разі, якщо заміна вікна неможлива, проблему можна вирішити за допомогою силіконового герметика. Він кріпиться по периметру скла, а по периметру рами можна заізолювати ущільнюючими гумками. На завершення, з внутрішньої сторони клеїться спеціальна стрічка, щоб всі можливі енерговтрати звести до мінімуму.

Утеплення дверей

Нещільно закриті двері пропускають протяги і знижують температуру в приміщенні на 2-3°С. найпоширенішим способом утеплення дверей є укладання утеплювача під декоративний шар обшивки. Для досягнення максимального ефекту рекомендується робити це з двох її сторін.

Ущільнювачі по периметру дверної коробки позбавлять Вас від протягів.

Висновки

Утеплення будинку - це комплексна робота. Для того, щоб добитися стійкого позитивного ефекту, мало буде утеплити, наприклад, лише стіни чи дах.