Як утеплити склад

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 10 з 10 на основі 1 оцінок

складНевеликий за площею склад можна без проблем організувати в капітальній будівлі, спорудженої з традиційних матеріалів, які мають теплоізоляційні властивості. Цей варіант підійде невеликим магазинам чи виробництвам.

Однак, якщо обсяг товарів значний, то площа, де вони повинні зберігатися, може обчислюватисяся сотнями кубічних метрів. Зрозуміло, маленького складу буде недостатньо. Знадобиться споруда, а на кшталт ангару - проста, така, що швидко будується. Зводиться вона, як правило, з профнастилу та інших легких і відносно недорогих матеріалів. Таке приміщення має високу теплопровідність і дуже часто потребує додаткової теплоізоляції. Далі у статті ми поговоримо, як краще утеплити склад і яку користь це принесе.

Основні переваги утепленого складу

1.Зниження витрат на охолодження та обігрів

Враховуючи хвилеподібне зростання тарифів на комунальні послуги, сума їх оплати, швидше за все, набагато більша, ніж потенційна інвестиція в утеплення складських приміщень. Правильна теплоізоляція складу відіб'ється вже в середньостроковій перспективі і надалі дозволить значно знизити витрати.

2. У спекотну пору року служить бар'єром для високих температур

Шар теплоізоляції служить не тільки для збереження тепла взимку, а й прохолоди влітку. Стабільна температура особливо важлива, якщо склад, наприклад, використовується для зберігання сільськогосподарської та харчової продукції, що швидко псується.

3. Зменшення негативного впливу на екологію

У наші дні одним із найголовніших завдань людства є покращення умов довкілля за рахунок скорочення шкідливих викидів. Утеплення допомагає знизити енерговитрати на підтримку необхідної температури у приміщенні. Таким чином, знижується викид вуглецю у атмосферу.

4. Зниження зносу кліматичного обладнання

Системи опалення, вентиляції або кондиціювання в середньому частіше потребують ремонту та технічного обслуговування, якщо протягом тривалого часу працюють на максимальній потужності. Теплоізоляція допомагає використовувати обладнання в щадному темпі, що дозволяє знизити витрати на обслуговування цих систем.

5. Додаткова звукоізоляція

Як уже було сказано утеплення – це більше, ніж бар'єр від низьких температур. Це прекрасний засіб і зменшення зовнішнього шуму. Найкраще з утеплювачів у цьому плані зарекомендувала себе мінеральна вата або схожі за структурою утеплювачі. Ефект звукоізоляції досягається за рахунок розташування волокон.

6. Комфортне та здорове робоче місце

Щоб підвищити продуктивність та якість роботи, необхідно створити більш здорове середовище, тобто сприятливий мікроклімат у приміщенні. Утеплення складу забезпечує співробітникам комфортне і затишне робоче місце протягом усього року, виключивши або звівши до мінімуму холодну підлогу, протяги і виснажливу спеку.

Технології та особливості утеплення складу

Існує кілька найбільш популярних технологій термоізоляції, але, передусім, варто сказати кілька слів про утеплення конструктивних елементів складських будівель. Такі приміщення, як правило, мають бетонну підлогу, стіни з металоконструкцій та величезні ворота. Вони працюють в режимі нон-стоп для вивантаження або завантаження продукції. Якщо належним чином не оптимізувати роботу складу (скоротити процес вивантаження/завантаження) та не встановити ПВХ завісу, теплоізоляція всіх інших елементів, швидше за все, буде малоефективною. Також необхідно стежити за тим, щоб ворота відчинялися на мінімальний термін. Крім завіси, ворота складу не зайвим буде утеплити листами пінопласту або пінополістиролу.

Найбільше тепла, зокрема до 50 %, втрачається через зовнішні стіни. Існує кілька стратегій їх утеплення різними матеріалами. Все ж таки незалежно від вибору утеплення складу повинно мати комплексний характер.

Про теплоізоляцію підлоги складу необхідно подбати ще на етапі будівництва, ізолювавши ґрунт за допомогою пінопласту або пінополістиролу і вже потім виконувати бетонування. Трохи складніше і затратніше це зробити вже побудованому приміщенні, особливо якщо воно вже використовується. Втім, тут теж є оптимальне рішення. В цьому випадку неутеплену підлогу покривають листовим утеплювачем і заливають бетонним.

Утеплення пінополіуретаном

утеплення ангару ППУЗ деякими застереженнями пінополіуретан – найкращий і точно найбільш популярний варіант утеплення ангару з профнастилу. Це легко пояснюється перевагами ППУ:

 • швидке нанесення та висихання матеріалу;
 • усуває можливість потрапляння конденсату на металевий профнастил;
 • легкість, що дуже важливо при утепленні аркових ангарів;
 • екологічність матеріалу;
 • вологостійкість;
 • монолітний шар (утеплення без швів та містків холоду);
 • стійкість до перепадів температури;
 • при правильному нанесенні терміну експлуатації до 20 років;
 • конкурентоспроможна вартість;
 • пожежна безпека;
 • добрі адгезуючі властивості (зчеплення з поверхнею).

Сама технологія утеплення пінополіуретаном, на перший погляд, не складна, але має на увазі використання токсичних та небезпечних для здоров'я компонентів. Насамперед, ізоціанату. Робота з цією речовиною без належних засобів захисту може призвести до розвитку бронхіальної астми, запалення дихальних шляхів або навіть раку. Через це про самостійне використання цього матеріалу все ж таки краще забути і довіритися професіоналам.

Рекомендація. Термін служби готового покриття та його теплоізолюючі якості безпосередньо залежать від дотримання технології нанесення. Рекомендуємо цю роботу довіряти виключно перевіреним фахівцям, які використовують якісні витратні матеріали та обладнання.

Зовнішня теплоізоляція

Зовнішнє утеплення стін – найефективніший спосіб зберегти тепло. Проте, з представлених він найдорожчий і трудомісткіший. Серед утеплювачів, як правило, використовують пінопласт, мінеральну або скловату. Важливою перевагою такої теплоізоляції є те, що не зменшується корисна площа складу. Також зовнішнє утеплення зведе до мінімуму температурні коливання, що продовжить термін служби зовнішнього покриття та несучих конструкцій будівлі.

Увага! Вибравши цей метод для утеплення аркового ангару, необхідно провести технічне обстеження секцій та каркасу ангару на предмет можливості витримати додаткове навантаження.

Внутрішнє утеплення

Суть методу у зведенні на внутрішній поверхні стін легкої утепленої каркасної конструкції. Вартість реалізації цього методу залежить від вибору технології та утеплювача. Найчастіше каркас споруджують із дерев'яного брусу або металевого профілю, а як утеплювач використовуються ватяні утеплювачі або пінопласт. Головна перевага внутрішнього утеплення – це відносно низька вартість робіт та необхідних матеріалів. Разом з тим слід розуміти, що цей метод має й недоліки, з якими Ви зіткнетеся обов'язково або можете зіткнутися. Власне, можна назвати такі мінуси.

 1. Можливе зміщення точки роси може призвести до появи конденсату між утеплювачами та стінкою. С часом волога істотно знизить теплоізоляційні характеристики утеплювача.
 2. Хоч і незначне, але скорочення площі складу, що в окремих випадках може бути відчутним.
 3. Утворення містків холоду – вузьких ділянок на стику листів утеплювача зі зниженим термічним опором.
 4. Негативними наслідками можуть бути додаткові витрати на опалення. Також можливе утворення вологи та як результат – цвіль, грибок і навіть пошкодження будівельних елементів.
 5. Практично у всіх перерахованих вище утеплювачах міститься шкідливі для здоров'я речовини на кшталт фенолу або формальдегіду. Втім, ці ж речовини є і в оздоблювальних матеріалах, наприклад, в лінолеумі або ламінаті, меблів з ДСП або МДФ, побутової техніки тощо.

Утеплення пенофолом та іншими самоклеючими фольгованими утеплювачами

утеплення ангару фольгованим утеплювачемУтеплити склад зсередини пенофолом досить просто. Це легкий і податливий матеріал, що запросто набуває будь-якої необхідної форми. Складається він з фольгованого спіненого поліетилену. Шар фольги призначений для відображення інфрачервоного випромінювання. Теплопровідність пінофолу становить приблизно 0,04 – 0,05 Вт/ (м • °С) для товщини від 2 до 10 мм, але з урахуванням відбивної здатності цей показник може бути ще вищим. Проте, при найменшому стисканні теплопровідність матеріалу зростає, що є недоліком.

Незважаючи на загалом хорошу якость пінофолу, слід розуміти, що одним лише їм проблему втрати тепла навряд чи вдасться вирішити. Матеріал занадто тонкий, але як доповнення до існуючої теплоізоляції будівлі його використання цілком виправдане.

Висновки

Теплозоляція відіграє важливу роль у зменшенні витрат на обслуговування складських будівель та підтримці необхідних умов усередині них. Утеплення складу необхідно для збереження якості продуктів, які зберігаєте на складі протягом тривалого часу. Радимо порадитися з експертом із забезпечення ідеальних умов теплоізоляції Вашого складу. Якщо Вам потрібна додаткова інформація на тему – сміливо звертайтеся за вказаними на сайті номерами. Завжди раді допомогти.