Як уникнути проблем при утепленні квартири

ru ua
Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.3 з 10 на основі 2 оцінок

відшарування утеплювачаУтеплення фасаду квартири, виконане за всіма стандартами, може вдвічі зменшити тепловтрати. Перешкодою на шляху до цієї мети можуть стати помилки, яких припускаються на етапі виконання або планування робіт.

Мета цієї публікації – допомогти Вам не допустити «дорогих» помилок при утепленні фасаду квартири.

Грубі порушення технології утеплення

Такі порушення, як правило, допускаються недобросовісними працівниками або, коли роботи виконуються поспіхом. Самостійне утеплення квартири, що знаходиться на перших поверхах, без належного досвіду, так само дуже часто не приводить до бажаного результату.

До серйозних дефектів, аж до відшарування теплоізоляції, можуть привести такі упущення:

1. Неправильне нанесення клею. Наприклад, досить часто горе-майстри наносять суміш на бічні грані листа утеплювача. Роблять вони це для кращого зчеплення, але, по факту, лише створюють містки холоду з цементу. Іноді з метою економії використовують плитковий клей, який значно дешевше. Однак він не має всіх необхідних властивостей.

2. Поверхню фасаду не підготовлено належним чином. Часом виконавці з метою економії часу і матеріалів просто не заморочуються цією роботою або використовують не фасадний грунт, а дешевий - інтер'єрний.

3. Неправильне механічне кріплення утеплювача. Наприклад, якщо пінопласт 100 мм, дюбель повинен входити в стіну на глибину як мінімум 150 мм. Іноді пінопласт 100 мм кріплять дюбелем на130 мм. Обов'язково, перед тим як виконавці приступлять до утеплення фасаду Вашого житла, зверніть увагу, яке кріплення будуть вони використовувати.

4. Використання недостатньої кількості дюбелів. Стандартний лист утеплювача кріпиться на 8 - 10 дюбелів. Цього вистачає для якісного зчеплення з фасадом. Проте недобросовісні підрядники з метою економії часу і коштів використовують 4 дюбелі, що може привести до відшарування утеплювача під своєю вагою і впливом вітру.

Найнявши працівників для виконання цих робіт, не соромтеся контролювати кожен етап. Майстрів своєї справи це не образить. У іншій ситуації Ваша пильна увага дозволить виявити «бокопора».

Припущення, що, утепливши лише одну стіну, вдасться значно скоротити втрати тепла

Точкове утеплення квартириТеплоізоляція багатоквартирного будинку або, в крайньому випадку, окремої квартири для отримання максимального ефекту повинна проводитися з усіх доступних сторін.

Наприклад, через не утеплену стелю квартири, що знаходиться на останньому поверсі, може втрачатися до 40% тепла. Для забезпечення комфортної температури повітря в приміщенні доведеться збільшувати потужність нагріву опалювальних приладів, що при нинішніх цінах на енергоносії влетить в копійку. Так само в квартирі на першому поверсі або в приватному будинку з не утепленою підлогою ноги будуть мерзнути навіть при включеному на максимум опаленні.

Рекомендуємо, по можливості, винести на збори об'єднання співвласників багатоквартирного будинку питання про теплоізоляцію всієї будівлі. У підсумку – це буде дешевше, так як за рахунок великого обсягу робіт можна отримати значну знижку. Якщо немає такої можливості - спробуйте звернутися до сусідів з подібною пропозицією.

Увага! Ще більшою помилкою буде «точкове» утеплення окремих кімнат у квартирі. Істотна різниця температур однієї фасадної стіни прискорить її руйнування, а також може призвести до зміщення точки роси по межі утеплення. У свою чергу постійне намокання верхнього торця теплоізолюючого шару часом призводить до його відшарування від поверхні.

Залишити незахищений шар теплоізоляції

На подив, дуже поширена помилка. Голий шар утеплювача можуть залишити як на кілька місяців, так і на більший термін. Цього робити ні в якому разі не можна.

Утеплювач, що знаходиться під тривалим впливом атмосферних опадів або сонячних променів, швидко втратить свої властивості. Особливо це актуально для пінопласту і ватних утеплювачів (які миттєво набирають вологу). Якщо немає можливості завершити роботи вчасно – прикрийте теплоізоляцію темною плівкою. Це забезпечить захист від УФ випромінювання і опадів.

Внутрішнє утеплення приміщення

цвіль на стінахЗвичайно, деколи це єдиний вихід, так як в окремих випадках зробити зовнішнє утеплення просто неможливо. Як правило, цьому перешкоджають заборони на зміни вигляду будівель або конструктивні особливості багатоквартирного будинку.

Головним недоліком утеплення зовнішньої стіни по внутрішній поверхні є ймовірність зсуву точки роси і промерзання стін. Це призводить до вологи на стінах, цвілі, а в кінцевому підсумку – до зіпсованого ремонту. До того ж така теплоізоляція зменшує площу приміщення. Звичайно, якщо не відступати від правил, швидше за все можна буде уникнути цих проблем. Крім втрати площі - це без варіантів. Однак максимально скоротити тепловтрати зможе тільки зовнішнє утеплення.

Холод може проникати не тільки крізь фасадні стіни, але і через парадні. Можна зменшити втрати тепла без внутрішнього утеплення квартири утеплив стіни під'їзду (за умови, що температура зимою на сходовій клітці приблизно така ж, як і на вулиці). Однак необхідно враховувати правила користування під’їздами багатоквартирних будинків та думки з цього приводу сусідів.

 

Економія на утеплювачі

Вибираючи підрядника для утеплення квартири, ми орієнтуємося на фіксовану вартість, яка передбачає певну щільність і товщину утеплювача. Однак з метою економії недобросовісні виконавці можуть використовувати матеріал значно дешевше і, відповідно, гірше за своїми показниками.

Обов'язково уточнюйте - який пінопласт, мінеральна вата або інший утеплювач буде використано. Наприклад, настійно рекомендуємо пінопласт з маркуванням на упаковці ПСБ-25, що відповідає вазі 15 кг / куб.м. Не зайвим буде перевірити ще раз відповідність використовуваного матеріалу і зазначеного в накладній. Нижче наведено зображення з наочним порівнянням пінопласту за якістю. Чим вище щільність гранул тим матеріал відповідно краще.


порівняння якості пінопласту