Фарбування фасаду

Viber
Telegram
WhatsApp
Рейтинг послуги 9.34 з 10 на основі 40 оцінок

фарбування фасаду будинкуПісля утеплення фасаду наступним кроком буде, звісно, його фарбування. Про це ми і поговоримо в цій статті. Основою будівлі є фасад. Крім естетичної функції, він ще і захищає стіни будівлі від несприятливих природних явищ. Фарбування – це не дорогий і відносно простий спосіб облагородити зовнішній вигляд будинку. Проте, тільки на перший погляд ці роботи здаються легкими, адже монотонна робота, під спекотним літнім сонцем може втомити кожного. Так само потрібно розуміти, що ідеально рівну пофарбовану поверхню стіни без пiдтiкань може зробити лише людина з досвідом малярних робіт. Наші майстри, за помірну плату виконають фарбування максимально швидко і якісно.

Вибір оптимальної фарби

Фасадні фарби діляться, в залежності від основи, на кілька типів. Далі я коротко опишу, які ж фарби можна придбати в Києві і, як відбувається саме фарбування фасадів.

Умовно фасадні фарби можна поділити на:

  • Мінеральні фарби. Які в свою чергу поділяються на цементні і вапняні. Потрібний колір їм надають за допомогою перемішування з неорганічними лугостійкими пігментними барвниками.
  • Водно-дисперсійні фарби. Вони робляться на основі акрилових смол (поліакрилові і акрилові). Їх головний плюс полягає в водній основі. Тому фарби нетоксичні і відповідають всім вимогам пожежобезпеки. А ще вони відмінно підходить для фарбування відштукатурених фасадів.
  • Силікатні (або полісилікатні) фарби робляться на основі рідкого скла з різноманітними органічними добавками. Їх перевага у високій повітропроникності.
  • Силіконові фарби – "прогресивний" вид покриття. Вони містять емульсію силіконових смол, мають водо- і брудовідштовхуючий ефект, пружні, але при цьому паропроникні.
  • Модифіковані фарби. З цих фарб хотілося б виділити акрил-силіконові (силоксанові) покриття. Їм властиві підвищені показники гідрофобності, паропроникності, а також стійкість до пошкоджень.

Кілька порад з вибору фарби

Зрозуміло, що зараз ціновий фактор при виборі фарби для багатьох киян є визначальним. Але ні в якому разі не варто відразу ж кидатися на найдешевший товар. На жаль, низька ціна в 99% випадків приховує під собою погану якість і, як наслідок, недовговічність.

Це призведе до того, що фарба вигорить, облупиться і зовсім скоро доведеться ще раз фарбувати фасад будинку. Фарбується фасад не на один рік, і навіть при фарбуванні дачі, де Ви буваєте не так вже й часто, також варто зупинити свій вибір на гідному варіанті.

Само собою, фарби для внутрішніх робіт не підходять при фарбуванні фасаду, навіть незважаючи на їх високу вартість і іменитого виробника.

При повторному фарбуванні стін нову фарбу слід вибирати такого ж типу і, якщо можливо, приблизно такого кольору, як і попередня.

Так само хотілося б зауважити, що ідеальної фасадної фарби не існує. Для кожної поверхні підходить декілька видів фарби, але є і не сумісні комбінації.

Особливості фарбування будинку

Фарбування фасаду будинку це монотонна проста робота, впорається з нею практично кожен. Проте,тільки справжній професіонал зробить її швидко і якісно. Довіривши цю роботу нам, Ви економите свій особистий час, який можна витратити на відпочинок з сім'єю і друзями, а не на енергійну працю під розпеченим літнім сонцем валиком і пензлем у руках, стоячи на нестійких лісах. Фарбування, виконане майстром, все ж і зовні виглядає краще, і фарба тримається довше.

Благо, ціна на ці послуги невисока, а якісно пофарбований фасад буде радувати Вас не один рік.

Процес фарбування фасаду будинку ділиться на кілька етапів.

1. Підготовка до фарбування фасаду. Стіна очищається від пилу і бруду, з її поверхні знімаються всі сторонні предмети. Після цього слід провести повне вирівнювання поверхні для усунення всіх нерівностей і тріщин.

2. Після цього робиться ґрунтовка зачищеної поверхні.

Грунтовка наноситься:

  • для зміцнення рихлуватого покриття;
  • для підвищення зчеплення фарби;
  • для захисту поверхні від вологи;
  • для зменшення витрати фарби.

Краще застосування грунтовки, рекомендованої виробником фарби. Після грунтування і перед нанесенням фарби, поверхні потрібно просохнути хоча б добу.

3. При необхідності для забезпечення повного доступу до стін потрібно звести ліси. Це дозволить зручно виконати фарбування будинку зовні. Потрібні вони будуть при виконанні всіх етапів фарбування.

4. Зробивши всі ці роботи, можна починати фарбування фасаду будівлі. Однак спершу потрібно визначитися з інструментами.

«Класичним» і найдоступнішим для цієї справи є кисть. Певна вправність потрібна для фарбування фасаду будівлі валиком або розпилювачем. Проте без кистей все одно ніяк не обійтися, їх використовують для фарбування важкодоступних місць.

Вибір інструменту залежить і від площі фарбування: чим вона більша, відповідно – інструмент повинен бути серйозніше.

Фарбування дерев'яного будинку

фарбування дерев'яного будинкуФарбування фасаду дерев'яного будинку відбувається в три етапи:

Спочатку наноситься противосмольная грунтовка. Завдання цієї роботи полягає у блокуванні появи смол, що в свою чергу запобігає утворенню плям на фарбованому дерев'яному фасаді.

Далі наноситься матеріал, призначений для захисту від грибків, комах і бактерій.

Наприкінці усіх виконаних робіт наноситься шар фарби обраного кольору. Він, крім декоративної функції, так само захищає фасад від несприятливих впливів навколишнього середовища.

Методика фарбування будинку після утеплення пінопластом

Технологія фарбування фасаду після утеплення пінополістиролом або пінопластом – непростий і багатоетапний процес. Спершу потрібно зафіксувати клеєм армовану сітку на утеплювачі. При цьому важливо пам'ятати, що клей з сіткою моментально схоплюється, так що зволікати з розрівнюванням не рекомендується.

Після цього необхідно нанести клейовий розчин. Треба обробити поверхню так, щоб розчин сітку покрив, але не повністю. Потім потрібно почекати, поки все майже просохне (не повністю!) і зачистити поверхню спеціальною теркою або наждачним папером.

Фарбування пінопласту зовні робиться тільки після повного висихання поверхні. Для фарбування такого утепленого фасаду краще всього підходить валик з поролону.